Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

PLAKAM DÜŞTÜ

Motovento
    REKLAM ALANI
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2918 sayili Karayollari Trafik Kanunu'na bagli, Karayollari Trafik yonetmeliginin 30. maddesinin (h) bendi der ki;

"h) Tescil plakalarında, plaka basım işlemini gerçekleştiren kuruluşun mührü bulunur. Tescile yetkili kuruluşlar ile Emniyet Genel Müdürlüğünce
    yetkilendirilen kurum veya kuruluşlar tarafından düzenlenen plaka basım talep belgesi (Ek-45) yazılı veya elektronik ortamda ibraz edilmeden plaka
    basımı yapılmaz. Plaka basım talep belgesi veya buna ilişkin elektronik bildirim plakayı basan kuruluş tarafından en az üç yılsüre ile muhafaza edilir."

Sizin su maslaktaki yer yetkilendirilmis bir yer midir? Elimde plaka basim talep belgesi ile mi gidiyorum? Bu yer 3 yil sureyle belge tutuyor mu?

Muhur dedigin sey yetkidir, oyle her onune gelene de verilmez. Sizin bahsettiginiz bu plaka basan insanlar firsatcilik yapiyor, devletin kurumlari da goz yumuyor. Bunu da yasal diye yutturmaya calismayin.
    İster yutun ister yutmayın yıllardır oradan plaka bastırıp kullanıyorum hiçbir zaman problem yaşamadım polisle. Devletiniz için sizde gidip verdiginiz vergi yetmezmiş gibi extradan bu masraflarla hayatınızı surdurebılırsınız. Bu memlekette para kazanmak cidden cok kolay kafalar fişek gibi maşallah
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben de bir gün baktım plakam yok. Yenisini çıkarttım. Maliyetleriyle birlikte tüm yasal süreci anlattım. Buradan bilgilere ulaşılabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=VHqWrxrAN58
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Yeni ruhsat, yeni plaka sigorta degişecek muayeneye girecek bir sürü iş . Motoru sıfır alıp plakayı kendin takmadıysan zaten orjinalliğinden emin değilsin demektir. Senin yolda düşürdüğün plakayı çalıp suç işleme kapasitesi olan adam park halindeyken plakanı söküp yine suç işleyebilir.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arkadaşlar yorumlarınız ve tecrübeleriniz için teşekkürler. Plakam 10 gün sonra aynı güzergahta yani kaybettiğimizi düşündüğümüz güzergahta bulundu. Sağolsunlar bulup direğe asmışlar. Kaybettiğim gün akşam karanlığında geri döndüğümde bulamamıştım

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)