Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kısa Süreli Park Önlemleri

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba. ns200 motorum var. Kısa süreli parkta nasıl önlem alıyorsunuz. 14mm armor disk kilidim var normalde ve 14mm armor zincir var evimin önüne park ederken.

https://www.feyizoglu.com/Armor-614M...mm-_52577.html
    https://www.motosikletonline.com/uru...cir-kilit-14mm

ama ns200 üstünde bu zinciri taşıyamam. 14mm disk kilidi yanına ne önerirsiniz? tek başına yeterli mi? fren Manet kilidi mi almak lazım? yoksa arka teker için de daha ucuz bir disk kilidi?

birde disk kilidi paslanmaz etmez diyor da pas oldu benimkinde, ön teker diskine de zarar veriyor gibi hissediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arka jant içinden geçirilip artçı selesinde birleşen bir tırto halka kilit ya da ön jant ile ön maşayı birbirine bağlayan U kilitin pek açıldığını duymadım. Uygun genişlikte bir U kilit arka tekerde de birleştirilebilir. Burada amaç hırsızın üşenmesini, motora dokunmamasını sağlamak. Sabit bir yere bağlama imkanı varsa daha iyidir ama sizin gibi kısa süreli park için külfetli olur.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Abus veya maggi alarmlı disk kilidi ve düzgün çalışan bir gps sistemi.
    -Black- bunu beğendi.

zaten 14mm armorun disk kilidi var iyi olduğunu da düşünüyorum öyledirde umarım ama tek başına yeterli olur mu acaba diye düşündüm. Ayrıca motorda apple AirTag var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

hocam zaten evin önünde 14mm zincirim var, benim sorum dışarda spora gittim, sahile gittim arkadasıma gittim gibi durumlarda nasıl olur diye. U kilit takarsam öne, disk kilidini arkaya mı önerirsiniz? Hep gördüğüm öne takılıyor disk kilidi.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hay içine tükürdüğümün kilidi. Geçen yıl 400 liraya aldığım Armor dün Bauhausta 850 liraydı.
    -Black- bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Air tag'in bir önemi yok. Madem öne güvenilir bir disk kilidi takıyorsunuz o zaman U kilit alacaksanız da arka tekere takın. Daha sağlıklı olur.
    espresso bunu beğendi.

teşekkürler hocam bir araştırayım u kilidi nerden nasıl geçirebilirim veya topcase e sığacaktı fan bir araştırayım teşekkürler

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kısa süreli park içinse alarmlı sağlam bir disk kilidi yeterli olacaktır. Abus markası baya iyidir, tavsiye ederim.

Üstelik taşıması ve kullanması da kolay olduğundan takmaya üşenmezsin.
    espresso bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Göz önünde kurcalanmayacak bir yerde alarmlı disk kilidi bence yeterli ama tenha yerde zaten yükler götürürler

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar kısa?

Dükkana gir cık tarzı bir kısalık ise mutlaka görebileceğim konumda park ediyorum. deli gibi onu kilitlemek ile ugrasamam :D

ancak göremeyecegın noktada bir parktan bahsediyorsak disk kilidi takıyorum sadece.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alarmlı disk kilidi kullanıyorum. Ama ek olarak bir de U kilit alma niyetim var bu sezona çünkü zincir kilit her zaman taşınmıyor, kocaman scooter bagajında bile çok yer kaplıyor.

Kilitler sadece etrafta daha zayıf ya da hiç kilidi olmayan motorlar varken hırsız benle uğraşmasın diye işe yarar. Kafaya koymuş kararlı bir hırsızı caydırmaz. Bu bakımdan kasko da şart.
    SuleymanE bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilidi kullanıyorum. Ama ek olarak bir de U kilit alma niyetim var bu sezona çünkü zincir kilit her zaman taşınmıyor, kocaman scooter bagajında bile çok yer kaplıyor.

Kilitler sadece etrafta daha zayıf ya da hiç kilidi olmayan motorlar varken hırsız benle uğraşmasın diye işe yarar. Kafaya koymuş kararlı bir hırsızı caydırmaz. Bu bakımdan kasko da şart.
    Aynen öyle hocam. Rahmetli AEA Barkın'ın evinin bahçesinden zincirle kilitlenmiş motorunu bile çalmışlardı. Sanırım jant kolundan geçirerek kilitlemiş rahmetli, zinciri kesemeyeceklerini anlayınca jantın kolunu kesip zincirden kurtarıp öyle çalındı diye biliyorum.

Hırsıza kilit dayanmaz. Bence en başta motor kapalı garajda saklanmalı, maddi imkan varsa kasko da yapılmalı.
    espresso bunu beğendi.

hocam bi kaç saat belki arkadaslarla bulsutuk ettik diyelim veya kırk yılda bir birisinde kalırsam diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

scooter değil benim ondan zincir kildii taşıması dert oluyor işte, motora kaynak yaptır vs diyen arkadaslar var da hiç motoru o kadar bozmak istemiyorum topcase de taşınabilsin veya bir ihtimal arka sele çantası o yuzden 14mm abusa para yetmediği için armor disk kilidi aldım da bir ufak caydırıcı da lazım mı merak ettim. Kimse fren mane tkilidi kullanmıyor o zaman anladıgım kadarıyla.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bi kaç saat belki arkadaslarla bulsutuk ettik diyelim veya kırk yılda bir birisinde kalırsam diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

scooter değil benim ondan zincir kildii taşıması dert oluyor işte, motora kaynak yaptır vs diyen arkadaslar var da hiç motoru o kadar bozmak istemiyorum topcase de taşınabilsin veya bir ihtimal arka sele çantası o yuzden 14mm abusa para yetmediği için armor disk kilidi aldım da bir ufak caydırıcı da lazım mı merak ettim. Kimse fren mane tkilidi kullanmıyor o zaman anladıgım kadarıyla.
    2 tane kilit kullanabilirsiniz, @tommygun yazmis zaten.

on tekere disk kilidi, arka tekere U-kilit. U-kilit nasil bir sey derseniz ben asagidaki linkteki gibi bir sey oneririm, 2'si bir arada. Hem zincir hem U-kilit, istediginiz zaman U-kilidi yaninizda tasirsiniz (gozunu sevdigiminin scooter sele alti bagaji) zinciri de evinizde isyerinizde garajinizda birakirsiniz.

https://onguardlock.com/chain-locks

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)