Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese Agile hakkında ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Bu pazar Ankara'da bir motosiklet ekipman mağazasına gideceğim, daha öncesinde tekstil ceketlere bakıyordum fakat almışken güzel bir şey alayım derken bütçeyi ceket için 8.5-9.5 civarına çıkardım ve bu fiyat aralığında dainese Agile Matt white Fluo yellow modeli hoşuma gitti,Sizce nasıl bir ceket ? veya bu fiyat civarlarında veya daha uygun fiyata deri güzel bir ceket tavsiyeniz var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eğer kendine uygun mont bedenini bulduysan championhelmets veya fcmoto gibi sitelerden yarı fiyatına bu montu veya daha iyisini alabilirsin. Hatta championhelmets en son montun yanında ücretsiz dainese sırt koruması ve ücretsiz kargo sunuyordu. Ben senin yerinde olsam yazlık delikli bir deri ceket alırdım. Çünkü deriyi soğuk ve yağışlı havalarda giyemezsin. Kışın çok üşütür. Yağmurda da suyu çeker ve daha da üşütür. En güzeli delikli versiyonunu almak. Sana önerim Dainese Racing 4 perforated leather jacket veya Sport pro perforated leather jacket alman. Bu söylediğim montlara dainese göğüs korumasını ekleyebilirsin.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer kendine uygun mont bedenini bulduysan championhelmets veya fcmoto gibi sitelerden yarı fiyatına bu montu veya daha iyisini alabilirsin. Hatta championhelmets en son montun yanında ücretsiz dainese sırt koruması ve ücretsiz kargo sunuyordu. Ben senin yerinde olsam yazlık delikli bir deri ceket alırdım. Çünkü deriyi soğuk ve yağışlı havalarda giyemezsin. Kışın çok üşütür. Yağmurda da suyu çeker ve daha da üşütür. En güzeli delikli versiyonunu almak. Sana önerim Dainese Racing 4 perforated leather jacket veya Sport pro perforated leather jacket alman. Bu söylediğim montlara dainese göğüs korumasını ekleyebilirsin.
    Bu yabancı mağazalarda çoğu ürünün bedenleri yok bedeni olsa renk seçeneği yok gibi bir dünya sıkıntı çıkıyor, birde tam olarak gümrüğüydü nasıl geliyordu vs vergisi cartı curtu nedir nasıldır işin içinden çıkamadığım için bulaşmak istemedim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam tabi ki bu işler zevk meselesi ama 9000 TL ödeyip de sırf Dainese diye Çin kerhanesi gibi alacalı bulacalı mont almak da ne derece mantıklı düşünmek gerek.
    furkantrojka, pea, Erenk34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoventooutlet'e göz attınız mı? Rakam çok yüksek. Çok daha iyi bir Alpinestars alabilirsiniz...

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoventooutlet'e göz attınız mı? Rakam çok yüksek. Çok daha iyi bir Alpinestars alabilirsiniz...
    dediğiniz siteye baktım fakat deri ceket sekmesi altında 3 tane ceket çıkıyor.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    9 bin TL gerçekten çok iyi bir rakam.
    Bence alternatif olarak arkadaşların da dediği gibi yurtdışı siteleri olabilir.
    Ya da ikinci el bir tane bakmak lazım, çoğu zaman tertemiz montlar tulumlar oluyor.
    Ben Alpinestars montumu tulum almam nedeni ile 2 ay kullanıp (tertemizdi) satmıştım mesela.
    İnstagramda Moto.ekipman motosarraf gibi ikinci el ürün satılan sayfalar var.
    Moto.ekipman’da kullanıcılar satıyor.
    Motosarraf kendi elindeki ikinci el ürünleri satan bir sayfa, birkaç arkadaş oradan alışveriş yaptı memnun kaldı.
    online253 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yabancı mağazalarda çoğu ürünün bedenleri yok bedeni olsa renk seçeneği yok gibi bir dünya sıkıntı çıkıyor, birde tam olarak gümrüğüydü nasıl geliyordu vs vergisi cartı curtu nedir nasıldır işin içinden çıkamadığım için bulaşmak istemedim.

Çok basit. Kartınla satın alıyorsun. Kapına kadar geliyor kargo+vergisini ödüyorsun ve hayrlı olsun. Ben 10 larca kez alışveriş yaptım hepsi sorunsuz geldi. Yeter ki güvenilir bir siteden al. Revzilla, Motoin, Motaardin, Fc-moto, Championhelmets bunlar hep kaliteli satış yapan firmalar. Hepsinde fiyatlar farklıdır . Revzilla en saplamadır ama beden kargolama vs hiç sıkıntı çıkmaz. Moto-in ve Fc moto birbirine çok yakın ve güvenilirdir sıkıntı yaşamazsın. Motaardin'den eldiven almıştım 3 haftada elime ulaştı. Champion'u denemedim hiç ama merak ediyosan e-mail atıp beden sorgulaması veya kargolamayı vs sorabilirsin. Görüp alayım diyosan maalesef ülkemizdeki çoğu esnaf saplama. İzmir'de kahramanlara gittim bir dainese store'a . Adam yüzüme bakmadı. Ha*iktir ordan Allah'ın fakiri bakışı attı ve mont denediğimde felan yüzüme bile bakmadı. Herifler ya tok satıcı ya da ilgisiz. Fiyatta gram indirim yapmıyorlar. Alan zengin de 9 bin liraya 2000 liralık mont alıyor işte. Hayat ve karar senin. Ben olsam yurt dışından alırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Çok basit. Kartınla satın alıyorsun. Kapına kadar geliyor kargo+vergisini ödüyorsun ve hayrlı olsun. Ben 10 larca kez alışveriş yaptım hepsi sorunsuz geldi. Yeter ki güvenilir bir siteden al. Revzilla, Motoin, Motaardin, Fc-moto, Championhelmets bunlar hep kaliteli satış yapan firmalar. Hepsinde fiyatlar farklıdır . Revzilla en saplamadır ama beden kargolama vs hiç sıkıntı çıkmaz. Moto-in ve Fc moto birbirine çok yakın ve güvenilirdir sıkıntı yaşamazsın. Motaardin'den eldiven almıştım 3 haftada elime ulaştı. Champion'u denemedim hiç ama merak ediyosan e-mail atıp beden sorgulaması veya kargolamayı vs sorabilirsin. Görüp alayım diyosan maalesef ülkemizdeki çoğu esnaf saplama. İzmir'de kahramanlara gittim bir dainese store'a . Adam yüzüme bakmadı. Ha*iktir ordan Allah'ın fakiri bakışı attı ve mont denediğimde felan yüzüme bile bakmadı. Herifler ya tok satıcı ya da ilgisiz. Fiyatta gram indirim yapmıyorlar. Alan zengin de 9 bin liraya 2000 liralık mont alıyor işte. Hayat ve karar senin. Ben olsam yurt dışından alırdım.
    Buna ek olarak İzmir'deki Riderdenim mağazası efsaneydi. Mağaza sorumlusu bir beyefendi vardı ve inanılmaz yardımcı olmuştu. Daha sonra internetten bir pantolonlarını satın almıştım çünkü tüm riderdenimlerde aynı fiyat politikası mevcut. Şu sıralar inanılmaz fakirleşme yüzünden fiyatları biraz yükselmiş lakin Lcw, Defacto, Koton gibi mağazalarda yeni sezon pantolonlar bile 250-400 tl civarlarında. O yüzden sitelerindeki fiyat abartı gelmiyor bana.
    online253 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Buna ek olarak İzmir'deki Riderdenim mağazası efsaneydi. Mağaza sorumlusu bir beyefendi vardı ve inanılmaz yardımcı olmuştu. Daha sonra internetten bir pantolonlarını satın almıştım çünkü tüm riderdenimlerde aynı fiyat politikası mevcut. Şu sıralar inanılmaz fakirleşme yüzünden fiyatları biraz yükselmiş lakin Lcw, Defacto, Koton gibi mağazalarda yeni sezon pantolonlar bile 250-400 tl civarlarında. O yüzden sitelerindeki fiyat abartı gelmiyor bana.
    Anladım fakat sizinde söylediğiniz gibi birde beden olayı var, 1.82 boy 68 kiloyum her ceket her beden olmayabiliyor o yüzden biraz sıkıntı
    Birde bu fc moto daki ürün fiyatlarının içinde kargo nakliye bedeli var mı onu tam anlayamadım sağ üst köşede bir kargo ücretinden bahsediyor. Birde vergi ürünün fiyatının %18 i mi oluyor şimdi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Mesela başlıkta belirttiğim Dainese Agile Türkiye de 9500 TL civarı, Championhelmets de 5.700 civarı bunun kargosu gümrüğü vs ne kadar ekleniyor ? Sitede kargo bedava yazıyor ? Bunları merak ediyorum aslında, işleyiş nasıl yani.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Kardeşim gidiyorsun istediğin ceketin olduğu bir mağazaya. Deneye deneye buluyorsun sana uygun olan bedeni. Hayırlı işler diyip çıkıp geliyorsun evine. Siparişini veriyorsun, ceket gelince vergisini alıp giyiyorsun bu kadar. Daha geçen aylarda Revit deri ceket, ayakkabı, eldiven, Nolan kask ekipmanı dizdim hanıma 8500 liraya. 9500 TL bir cekete verme, yazıktır.

Vergi için de Google'a yazsan düşüyor zaten bir sürü link. Atla deve değil. Az araştır.

Gümrük vergisi yüzde kaç?
    Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18.
    Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20.
    Ayrıca Özel Tüketim Vergisi kapsamına giren bir ürün ise ek olarak %20.
    (İthalat Rejimi Kararı kapsamındaki tekstil, konfeksiyon, deri, ayakkabı ve benzer ürünlerin ithalatında %8 ile %35 arasında değişen oranlarda ilave gümrük vergisi getirildi.)

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Ana konudan bağımsız olarak rider denim ürünleri kağıt üzerinde bana da çok kaliteli görüntü ancak kısa bir mont kullandığım için bir gün arayıp mont bağlantı fermuarı olup, olmadığını sordum ürün açıklamasında göremediğimi söyledim. Benimle konuşan arkadaş mont bağlantı fermuarını ilk defa duyuyordu. O sebeple de ürünlerine olan bakışım değişti bir anda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana konudan bağımsız olarak rider denim ürünleri kağıt üzerinde bana da çok kaliteli görüntü ancak kısa bir mont kullandığım için bir gün arayıp mont bağlantı fermuarı olup, olmadığını sordum ürün açıklamasında göremediğimi söyledim. Benimle konuşan arkadaş mont bağlantı fermuarını ilk defa duyuyordu. O sebeple de ürünlerine olan bakışım değişti bir anda.
    Tecrübesi birine denk gelmişsinizdir Sağlık olsun diyelim.

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Ben sizin yerinizde olsam mağazadan 9000 lira gibi fahiş bir fiyata mont almaktansa sarı siteden ikinci el dainese montlara bir göz atardım. Şu devirde mağazadan mont almak bana çok mantıksız geliyor. Ben bundan 2 sene önce iki parça italyan marka deri tulumu 900 tl ye almıştım mesela sarı siteden. Siz de alacağınız montun daha iyi bir modelini yarı fiyatı vererek sahip olabilirsiniz.
    online253 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rider Denim'in Hasanpaşa şubesindeki arkadaş çok enteresan bir arkadaş. Vakti zamanında deri mont denemiştim de adam bana "abi nasıl giyiyorsunuz bunları yaw kütük gibi" demişti.
    espresso bunu beğendi.

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rider Denim'in Hasanpaşa şubesindeki arkadaş çok enteresan bir arkadaş. Vakti zamanında deri mont denemiştim de adam bana "abi nasıl giyiyorsunuz bunları yaw kütük gibi" demişti.
    Hahah. Benim konuştuğum arkadaş kadındı ama genel olarak personel seçiminde bir problem var gibi duruyor.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Bugün gidip Dainese Agile 48 beden denedim biraz dar kesimi var ama omuzlar vs oturdu hoşuma gitti fakat fiyatı çok yüksek 9250, ChampionHelmets den alacağım 5700 fiyatı var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gidip Dainese Agile 48 beden denedim biraz dar kesimi var ama omuzlar vs oturdu hoşuma gitti fakat fiyatı çok yüksek 9250, ChampionHelmets den alacağım 5700 fiyatı var.
    Mont biraz dar olsun. Fermuarı kapattığında göğsüne tam otursun. Kollar da aynı şekilde hareketini kısıtlamayacak fakat bir tık sıkacak şekilde olsun. Deri montlar birkaç kez giydikten sonra vücuduna göre esniyor ve tam oturuyor. Bu esneme maks yüzde 10 civarlarında o yüzden hareketini kısıtlamayacak detayını unutma.
    online253 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Gidip görüp deneyerek REVİT QUANTUM H2O aldım mutluyum :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)