Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF 150 İLE DİYARBAKIRDAN ANKARAYA

Motovento
    REKLAM ALANI
    STEWARD26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    Arkadaşlar merhaba Haziran ayında CBF 150 ile Diyarbakır'dan Ankara'ya motosikleti binerek getirmeyi mi tavsiye edersiniz yoksa bir otobüsü atıp getirmeye mi tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Diyarbakır-Ankara arası mesafe kısa olduğu için ben olsam binerek gelirdim. 120-130km hızla rahat rahat gelirsiniz.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kolestroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyarbakır-Ankara arası mesafe kısa olduğu için ben olsam binerek gelirdim. 120-130km hızla rahat rahat gelirsiniz.
    Motor 110'u geçmiyor nasıl gelecek o hızla Allah aşkına ? Uzun camınız varsa 90 km/h hızla düz yolda fazla yorulmadan 1 saatte bir mola vererek gelebilirsiniz. Ben olsam motorla giderdim haziran ayında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Buna ek olarak kaskı dirseğinize takmayı unutmayın haziran ayında kask çok bunaltıcı olabilir.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı STEWARD26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba Haziran ayında CBF 150 ile Diyarbakır'dan Ankara'ya motosikleti binerek getirmeyi mi tavsiye edersiniz yoksa bir otobüsü atıp getirmeye mi tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Yaklasik 900km, Ortalama 80km ile gitseniz, 14-15 saatte filan varirsiniz molalarla. Dayanabilecek misiniz Haziran sicaginda? Ayrica benzin fiyati ucuyor.
    ((900/100)*3)*15 = 405TL

Ben olsam otobusun altina veririm, koltuguma da otururum. Amac sadece getirmek ise. Tecrubem var, gezerek giderim, arada kalabilecegim yerde kalirim diyorsaniz o daha guzel tabii.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 110'u geçmiyor nasıl gelecek o hızla Allah aşkına ? Uzun camınız varsa 90 km/h hızla düz yolda fazla yorulmadan 1 saatte bir mola vererek gelebilirsiniz. Ben olsam motorla giderdim haziran ayında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Buna ek olarak kaskı dirseğinize takmayı unutmayın haziran ayında kask çok bunaltıcı olabilir.
    Uzun cam şartmı sizce

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Troll arkadaşa tepki vermişsiniz ama sizin ki daha büyük trollük olmamış mı? "kaskı dirseğinize takmayı unutmayın" ne demek Allah aşkına??? Adamın başına bir şey gelse sorumluluğu alacak mısınız?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Otobüse motor bindirmeyi ben oldum olası küçümsemişimdir. Yiğit adam işi değildir. Bu konulara bakış açım "Kar da yağsa sür, kış da olsa sür, sürecek toto yoksa farklı ilden motor alma." tadındadır.

Size de tavsiyem, sürerek götürmenizdir. İşleyen demir ışıldır, çalışan motora birşey olmaz. Esas çöp olan motorlar aylarca sürekli garajda bekleyen, 5 senede 5000 km yapmamış motorlardır.
    Motoseverrr ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı STEWARD26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun cam şartmı sizce
    Benzer bir motorla İstanbul-Ankara yaptım, rüzgar tokat manyağı yapıyor, büyük araçların arkasından giderim rüzgar etkilemez diye düşünmeyin o daha beter ediyor, motor rahat akıyor ama türbülansta kalıyorsunuz denge bozuluyor

Uzun cam şart
    tommygun ve erensel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir motorla İstanbul-Ankara yaptım, rüzgar tokat manyağı yapıyor, büyük araçların arkasından giderim rüzgar etkilemez diye düşünmeyin o daha beter ediyor, motor rahat akıyor ama türbülansta kalıyorsunuz denge bozuluyor

Uzun cam şart
    Ruzgar etkilemez diyenleri Didim-Soke yoluna beklerim
    espresso ve Remzidemir41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklasik 900km, Ortalama 80km ile gitseniz, 14-15 saatte filan varirsiniz molalarla. Dayanabilecek misiniz Haziran sicaginda? Ayrica benzin fiyati ucuyor.
    ((900/100)*3)*15 = 405TL

Ben olsam otobusun altina veririm, koltuguma da otururum. Amac sadece getirmek ise. Tecrubem var, gezerek giderim, arada kalabilecegim yerde kalirim diyorsaniz o daha guzel tabii.

https://gurcanozturk.com/transparent.gif
    Evet 150 cc motosikleti getirme maliyeti yüksek çok üzücü.Bi aklım benimde otobüsün altına verip gelmek,getirirken Ankara dan otobüsle getirmiştim.15 saat araba yolculuğu bile hırpalıyor.Max hız 110 gören bi motor da ortalama 80 e kadar düşer diye düşünüyorum.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hocam eğer işiniz yoksa zamandanda sıkıntınız yoksa bir kamp çadırı alıp güzel yerlerde konaklaya konaklaya dönmüş hemde motosikletinizi dinlerenek riskleri en aza indirerek getirmiş olursunuz tabi herşey kesinse.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletle gitmenin olası sebepleri;
    - Motosiklet tutkunuz tırt olmadığı için uzun yol bezdirmek yerine keyif veriyordur.
    - Otobüs bileti+otobüsün motor için isteyeceği para harcayacağınız benzin parasına yakındır.
    - Uzun yol tecrübeniz vardır.
    - Motosiklet uzun yola hazırdır. Sizin de gerekli ekipmanlarınız vardır.

Motosikleti taşıtarak gitmenizin olası sebepleri;
    - Motosikleti seviyor, fakat yorgunluk ve sıkıntıya gelemiyorsunuzdur.
    - Motosikleti taşıtmak epey daha hesaplıdır.
    - Uzun yol tecrübeniz yoktur.
    - Motosiklet uzun yola hazır değildir. Sizin de gerekli ekipmanlarınız yoktur.

Yol 900 km. ise CBF150 ile 13-14 saatten önce bitmez(Normal kullanım ve dinlenme ile)

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Troll arkadaşa tepki vermişsiniz ama sizin ki daha büyük trollük olmamış mı? "kaskı dirseğinize takmayı unutmayın" ne demek Allah aşkına??? Adamın başına bir şey gelse sorumluluğu alacak mısınız?
    Kanka benim dememle kafasından çıkartıp dirseğine takçaksa ohoooo çok işimiz var yahu ben mehti olurdum çoktan

Motosikleti
    domicik 400 ug
    kafa gücünüze bağlı o kadar yolu şahsen o kadar güçsüz bir motorla ben gidemezdim.
    100-150km tecrübem oldu 125cclik motorla. 80 sonrası deli gibi bağırdığı için 80 ile giderim diye düşünmüştüm tüm yol sinir krizinden/sabırsızlıktan çoğu noktasında deli gibi bağırtarak gittim.

benim gibi mental olarak böyle bir şeyi kaldıramayacak biriyseniz ve sabırsız biriyseniz öyle bir güçsüz motorla o kadar mesafeyi gelebileceğinizi düşünmeyin. dayanamaz sinirden eliniz ayağınız boşalır kaza yaparsınız.

ki bunun götü var.
    100 kmde benim götüm haşat oldu o kadar kmde sizin göte ne olur bilemem.
    125cc motorla dünya turu yapanlar var ama bilinmeyen bir şey var. o da karakter. karakteriniz buna uygun mu? bunu düşünün onun dışında tüm buradaki yazılar boşa gider. herkes karakterini yansıtarak yazar burada. siz kendi karakterinize bakın

edit: motosiklet keyfi ve sevgisi başka bir şey karakter başka bir şey. aşığım bu merete ama aynı zamanda da deli gibi sabırsızım. bir daha da 125cc motorla çok zorda kalmazsam 100 km yol dahi yapmam. hayatımın en kötü günüdür o gün. bir motor rahat 120 yapmalı stabil. hatta arada da 150 ile gidebilecek gücü olmalı ki rahat rahat istediğim uzun yolu yapayım. geçen aynı 100km yolu arabayla stabil 120 ile gittim. arada 140-150 ani hızlanmalarla kamyonları solladım yoluma baktım.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para verseler Diyarbakır dan Ankara'ya 125cc motorla gelmem. Gelebilenlere saygı duyarım ancak yukarda arkadaşın bahsettiği gibi bende öyle sabır yok. Kamyonlar seni sollayacak o yolda. Risk yüksek

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bende Mayıs gibi motosikletimi İstanbul'dan Gelibolu'ya götürücem.
    Mesafe yaklaşık 300 KM ama benim motosikletimde titreşim çok fazla.
    Ortalama 70/80 KM hız ve yoğun titreşimle şahsen sizinkinin üçte biri mesafeyi sürerek gitmeyi pek gözüm kesmiyor.
    Artısı ve eksisiyle bütün durumları değerlendirip kararınızı vermeniz en iyisi olur.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Mayıs gibi motosikletimi İstanbul'dan Gelibolu'ya götürücem.
    Mesafe yaklaşık 300 KM ama benim motosikletimde titreşim çok fazla.
    Ortalama 70/80 KM hız ve yoğun titreşimle şahsen sizinkinin üçte biri mesafeyi sürerek gitmeyi pek gözüm kesmiyor.
    Artısı ve eksisiyle bütün durumları değerlendirip kararınızı vermeniz en iyisi olur.
    Istanbul - Gelibolu gorece kolay, Istanbul sinirindan ciktiktan sonra, ki en dertlisi Istanbul'dan cikmak, sonra Tekirdag, Ucmakdere, deniz kenarindan Murefte, Sarkoy sonra da Gelibolu
    Gezerek, Ucmakdere'de tepede cay icerek, fotograf cekerek, 4 saatte guzel guzel gidilir.
    espresso, erensel ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kolestroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ile 120-130 km/h ile rahat rahat mı gelir?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbul - Gelibolu gorece kolay, Istanbul sinirindan ciktiktan sonra, ki en dertlisi Istanbul'dan cikmak, sonra Tekirdag, Ucmakdere, deniz kenarindan Murefte, Sarkoy sonra da Gelibolu
    Gezerek, Ucmakdere'de tepede cay icerek, fotograf cekerek, 4 saatte guzel guzel gidilir.
    Üstad hepsi eyvallahta çok titriyor meret.
    Bir inceleme videosunun yorumuna ''Japon malı vibratör'' yazmış bir arkadaş

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Çok keyifli bir şekilde Diyarbakır - Ankara arası gelebilirsiniz. Duz yollarda 90-100 arası gidersiniz (rüzgar vs de etkiliyor) yokuşlarda 50-60 gibi hızlara da düşersiniz. Türkiye'nin bir çok rotasını, son on yıldır 125/150 CC motosikletler ile gitmiş biri olarak; asla endişelenmeyin. Bir an önce varmak yerinde tadını çıkacsk şekilde yolda olun. Mümkünse rotanızı gezilecek görülecek bir kaç yer üzerinden ayarlayın, motorunuzun bakımlar tam olsun. Ekipmanlarıniz tam olsun başka yeterlidir.
    otopsici bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)