Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Firmalar Neden Malının Arkasında Durmaz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @M.balibey hocam kayıtlar duruyor durmasına da değmez.. belki bu durumun yaşanmasına sebep olan sadece işgüzar bir çalışan bile olabilir, durumdan firma sahibinin yada müdür vs varsa haberi bile olmayabilir,bunu da göz önünde bulunduruyorum.
    Değmez diye tüketici peşine düşeyince işte bu şekilde istedikleri gibi at koşturuyorlar. Bu durumların hepsinden teker teker haber verilmesede genel olarak firma politikasından müdürün yada patronun haberdar olmaması düşünülemez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Kopuk tranzistör ve bord üstündeki yeri.
    espresso ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    İyi, anladığım kadarıyla kendileri ayrı bir zarar vermeden yollamışlar yani. Ona da şükür etmek gerekir.
    iskampavya bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    İyi firma
    Kaliteli eleman
    Kaliteli hizmet
    İyi ücret biz türk halkına uzak .
    iskampavya bunu beğendi.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi, anladığım kadarıyla kendileri ayrı bir zarar vermeden yollamışlar yani. Ona da şükür etmek gerekir.
    Keşke onarım için çaba gösterip zarar verselerdi enazından adamlar uğraştı olmadı derdim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi firma
    Kaliteli eleman
    Kaliteli hizmet
    İyi ücret biz türk halkına uzak .
    Malesef öyle..

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke onarım için çaba gösterip zarar verselerdi enazından adamlar uğraştı olmadı derdim..
    ...
    Yok, bana göre daha kötü bir durum olur bu dediğiniz.
    Yapamayacak ise hiç uğraşmasın, daha da ..k etmesin, bence daha iyi. Hiç olmazsa işi bilen birine götürüp kolay şekilde yaptırma seçeneğiniz kalmış oluyor.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    hocam piyasada bol bulunan npn transistör. transistör kalitesizmiş, lehimleri de düzgün yapılmamış gördüğüm kadarıyla. yenisini al cep telefoncuya güzelce lehimlet mis gibi kullanırsın.
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yazılı kanunlar etkin bir şekilde uygulanırsa bu, zamanla toplumsal kurallara dönüşüyor.

Sen yok kamera kaydı göstereyim, yok motordaki titreşime göre yapılmamış diye istediğin kadar yırtın. Adam, başına bir iş gelmeyeceğinin bilincinde olmasının verdiği güçle istediği gibi at koşturuyor.

Devlet otoritesi adama gidip "gel lan buraya, bu ne biçim mal. Ben de inceledim çocuk haklı ver bakayım yenisini" dese, adam ticari hayatı boyunca bu hataya 1 defa düşebilir o kadar.

Zannediyor musunuz ki Almanya'da kurallar insana saygıdan, "ah canım yaya, geç karşıya sana yol veriyorum ne güzel" sözcükleriyle veriliyor. Yayaya belli yerlerde çarparsa hayatı kayacağı için aşırı korkudan veriliyor. Bu korku 3-8-25 yıl değişmeden sabit şekilde devam ettiği için artık şu günlerde toplumsal kurala dönüşüp saygıdan verilir olmuş. Bunun çok kısa sürede izleyip tasdikleyeceğiniz en büyük ispatı Almancı kardeşlerimizdir. Almanya'dan yola çıktıktan 30-40 saat sonra ülkemizde kuralları hiçe sayarak ilerleyebiliyorlar. Geri dönünce aynı düzen. Burada tek değişken nedir? Ülke-devlet. Yoksa kul hakkı, ticari ahlak, insanlık vs bunların hepsi devletin koyduğu kurala boyun eğmek zorundadır.

Tüm teknik ve insani donanıma fazlasıyla sahip ülkemin, bu tip mağduriyetler konusunda daha hızlı adımlar atması yerinde olacaktır.
    iskampavya, gurcanozturk ve DickName bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)