Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü Değişiminde Yine Aynı Amper mi Tercih edilmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Merhaba.. 8 aylık motorumun aküsü 15 gün bekledikten sonra motoru çalıştırmamaya başladı.. 2. defa da olunca, aktarma ile çalıştırdım ve servise gidip sordum; ölçümlerde sorun görünmemesine rağmen, beyanıma olumlu yanıt verdiler ve garanti kapsamında Lambretta'mın aküsünü yenileyecekler.

Orijinali 6 amper olan akünün fiyat farkını vererek 8,6 amper olanını(aynı boy) takmak daha iyi mi olur yoksa bazılarından duyduğum kadarıyla konjektörü mü yorar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ekstra sis farı elcik ısıtma gibi aksesuarlar yoksa amperin yüksek olması avantaj sağlamaz , mümkünse CCA değeri daha yüksek aynı amper bir akü taktırmak sizinki gibi uzun süre yatan motosikletler için daha iyi sonuç verir..
    M.balibey ve birbilent bunu beğendiler.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Cg motorda 7 amper vardı zenon far taktım birkaç aksesuar daha takacağım için 9 amper tercih ettim şu anda 2 ay oldu takalı herhangi bir zararını görmedim daha aksine sabah ilk çalıştırmada daha rahat çalışır oldu (çıkan akü 7 amper Bosch sulu akü takılanı ise Yiğit 9 amper kuru akü)
    birbilent bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    2 amper büyük al seneye de takarsın
    birbilent bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Motorun konjektörü ve Statör ü kaç ampere kadar şarj ediyor onu bilmek lazım. Eger destekliyor ise büyük takmaktan zarar gelmez . Ama desteklemiyorsa konjektör ve Statör yakar .
    birbilent bunu beğendi.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @birbilent ben de bu model için önce bir başlık açtım ama başlıkta ismini yanlış yazdım, düzeltmeye çalıştım ama değiştirilmiyormuş; sonrasında yeni bir başlık açayım dedim ama kabul edilmedi. @admin e mesaj yazmaya çalıştım yapılamıyor. Siz bir başlık açabilir misiniz? Bu sayede burada da bilgi paylaşımı yapabiliriz. Bu arada sonucu merak etmekteyim. Konjektör değilmiş anlaşılan.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Yok biraz ucuz olan aküsünden muhtemelen ama bu hepsinde olacak diye bir şey yok; aynı anda aldığımız arkadaşımınkinde şimdilik sorun yok. Ne hakkında başlık açayım?

Yeni aküye para vermediğim için ne denk gelirse takıyorum şu ana kadar bir problem yaşamadım.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)