Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask ve kulak ağrısı problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bundan 15 gün önce yeni bir kask aldım. Bugün uzun yol yaptığımda kask sağ kulağıma acayip baskı yaptı ve ağrıttı. Hayır, anlamadığım sol kulakta baskı, dolayısıyla ağrı yok ama sağ kulak zangir zangir ağrıyor. Sebebi ne olabilir dostlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sağ kulağa denk gelen ped sert olabilir mi?

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ kulağa denk gelen ped sert olabilir mi?
    Hemen kontrol edeyim..

Motosikleti
    honda cb500f
    Kulak tikaci kullanabilirsin.

80 den sonra kask ne olursa olsun kulak zarar goruruyormus.

Konforuda cok arttiriyor tavsiye ederim.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kulağın diğerine göre dah büyük yada biri biraz daha kepçe vs olabilir. Benimde sol kulak büyüktür ağrı yapıyordu yeni kask alınca zamanla ya kask alışıyor yada kulak ağrı olmuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"kask sağ kulağıma acayip baskı yaptı ve ağrıttı" diyor, tıkaç bunu nasıl çözebilir?
    Alman_ bunu beğendi.

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ses problemi değil, kaskın kulağa baskı yapması ve sonucunda ağrı oluşması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kulağın diğerine göre dah büyük yada biri biraz daha kepçe vs olabilir. Benimde sol kulak büyüktür ağrı yapıyordu yeni kask alınca zamanla ya kask alışıyor yada kulak ağrı olmuyor.
    Anladım, dediğiniz gibi olabilir ancak 1 saat sürüşten sonra o kadar kuvvetli bir ağrı oldu ki, dayanamayıp kaskı çıkarmak zorunda kaldım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Buff, balaklava taktığınızda acaba sağ taraf kıvrılıp daha mı kalın hale geliyor?

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İlk aldığımda bana da olmuştu, kask çeyrek beden kadar dardı. Kaskı 2 3 tane buff ile evin içinde giyip açılmasını sağlamıştım.

Çözülmezse ve kask kafana tam uyduğu, alnına şakağına baskı yapmadığı için değişmek istemezsen tam kulağına denk gelen yerdeki köpüğü biraz tıraşlayabilirsin maket bıçağı ile falan. İlk başta benim baya kulaklarım, alnım falan kızarıyordu 1 saatlik kullanım sonrası. 1 2 aya anca genişledi, kafa şeklini aldı kask. Ama başlangıçta kafası bir tık büyük birine işkence ederek taktırmak, 2 3 buff ya da şapka ile giymek genişlemesi için iyi çözümler.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Pedlerin dikiş yeri kulağına denk geldiyse ağrı yapabilir , hafif yukarı aşağı esnetebilirsin , ayrıca buff takmıyorsan kaskı giyerken kulak katlanmış da olabilir , belli bir süre sonra uyuşur kaskı çıkarınca daha fena ağrı yapar..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bence kullandıkça alışır ve ağrı falan kalmaz. İçteki süngerler zamanla azda olsa sıkışıp kafa şeklini alıyor.

Ağrı çok fazlaysa o kısma gelen intercom yuvası pedleri olabilir onları sök derim. Kulak kısmında birçok kaskta sünger altında kalan kısımda intercom yuvası oluyor. Bazı modellerde o yuvada ek bi parça daha olabiliyor, varsa onu çıkar kulak kısmı daha da rahatlar.

Son çare olarak kafası kocaman bi arkadaşından rica et kaskı 15dk kadar taksın, mutlaka süngerlerde rahatlama olur

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Hepsini deneyeceğim.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Gözlükle kullanıyorsan farkında olmadan gözlükte orayı potlaştırıp ağrı yaptırıyor da olabilir.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tommygun ın dediği gibi benim kaskta ağrıyı buff tan dolayı yapıyordu ,kışın daha kalın olanı tercih ettiysen olayı daha belirgin hale getirmiş olabilir. Birde buffsız dene

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kulak katlanmıyordur değil mi? yani katlansa zaten anlarsınız diye düşünüyorum.

Kaskı taktıktan sonra yukarı-aşağı / sağa-sola döndürmek vs yani küre biçiminde noktalardan oynatarak kafada pozisyon almasını sağlamak işe yarayabilir.

Schuberth aldığım da bana da tam uyum sağlamamıştı, dediklerimi yaparak süngerlerin şekil almasını sağladım şuan hiç sıkıntı çekmiyorum.

@shipshaq: gözlük yok
    @siyanoz: buff yok
    @ero: teşekkür ederim deneyeceğim

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Ben de yılardır ara ara bu sorunu yaşıyorum. Kendi tecrubelerimle edindiğim kanı ne zaman bir kulagımda enfeksiyon başlangıcı varsa o kulagım sürüşte agrıyor. Bi doktora gözükmekte fayda var. çok azda olsa kulak içi enfeksiyon sürüşte agrı şiddetini artırıyor.
    DickName bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak katlanmıyordur değil mi? yani katlansa zaten anlarsınız diye düşünüyorum.

Kaskı taktıktan sonra yukarı-aşağı / sağa-sola döndürmek vs yani küre biçiminde noktalardan oynatarak kafada pozisyon almasını sağlamak işe yarayabilir.

Schuberth aldığım da bana da tam uyum sağlamamıştı, dediklerimi yaparak süngerlerin şekil almasını sağladım şuan hiç sıkıntı çekmiyorum.
    Schubeth bende de var. İnterkomsuz padleri bende de kulaklara uyum sağlamıyordu. Schuberthin interkomunda hiç sorun yok acaba bile bile mi yapıyorlar diye düşünmüyorum değil. Zırt pırt bozuluyor. En sonunda başka interkoma geçeceğim sanırım.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    bende de aynı şey olmuştu. zamanla düzeliyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de kafaya buff giymeden kask giyersem benzer şekilde kulaklarım çok rahatsız oluyor, zaten kulakları katlanmadan kaskı giymem pek mümkün olmuyor. Bu yüzden kafamı sıkı sıkı saran bir buff giyiyorum ki kaskı takıp çıkartırken rahat edeyim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)