Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Trafik Polisi Keyfi Egsoz Cezası Yazmak İsteyince :)))

Motovento
    REKLAM ALANI
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adana'dan Herkese iyi Akşamlar.Trafik Polisleri ile Egsoz yüzünden Aramızda gecen Diyalogu aktaracağım sizlere.Kanal mevkiinde Abdi İpekçi caddesinden Alparslan Türkeş Caddesine çıkarken dönüşte polisler Her tür motoru durdurup evrak kontrol yapıyordu.
    Onumde gsr 600 ve fz8 durmuş kontrolün kendilerine gelmesini bekliyordu.Gsr 600 evrak verdi sorun yoktu fakat polisin birisi motoru çalıştır dedi genç arkadaş çalıştırdı.polis kafasına göre gazı kıvırdi bagirtti egsozun orjinal değil bağırıyor ceza yazacağız dedi.Genc bir şey diyemedi fz 8 ede aynısını yaptı.Onada aynısını söyledi.Motorum zx 10 ninja.Evrak kontrolü yaptı.calistir motoru dedi.Niye dedim Egsoz kontrolü yapacağız dedi.İyi dedim çalıştırdım elini gaz koluna atarken elleme benim motorumun gaz kolunu dedim.Bozuldu kontrol edecem dedi.Sen keyfine göre benim şahsi malima dokunamazsin gaz kolunuda ceviremezsin dedim.ters şekilde sen çevir dedi.Bende 5000 devire kadar açtım.napiyon çevir dedi.Kontagi kapattım indim aşağı hemşerim sen neyin derdindeyim kafana göre milletin motoruna son gaz veriyorsun.Senin görevin bu değilki dediğimde ortam gerildi.motorunda akrapovic Egsoz var yasak dedi.Bende akrapovic,yoshimura,two brothers yada değil ne marka Egsoz kullanacağımi sen mi belirleyeceksin dedim.Orjinal olacak dedi.Motor üzerindeki egsozun orjinal olup olmasının önemi olmadigini ses düzeyini asmadigi sürece istedigimi takarım dedim.Diger polis karışmadı, tartistigim polis ısrar edince can alıcı noktayı söyledim. Ses düzeyini ne ile ölçtün ? Desibel metre varmı elinde motorun boyun etiketindeki 97 desibel ses düzeyini 5500 devirde geçmediği sürece ceza yazamayacagini telefon kamerami açarak söyledim.goruntu almak yasak dedi Bende Danıştay Yürütmeyi Durdurdu artık cekebilirim dedim ve artık polis sustu.Etrafimizi diğer motosiklet sürücüleri sarınca onları kontrol edip yolladı geri geldi bir şeyler soyleyecekken ruhsatımın içinde sakladigim daha önce mahkemeye verdiğim iptal ettirdigim Egsoz cezasi iptal kararını çıkarıp hakimin kesin kararını okudugumda gsr li gence sarmaya gitti.Gencde Sen bana ceza yazaman dedi Aldi evragini gitti.aklinizda bulunsun.Egsoz mevzuatında şase etiketinde yazan ses düzeyi geçerlidir.egsozdan çıkan ses düzeyini Olcmeden motorun üzerinde su var bu var orjinal degil diyen polisler sizlere ceza yazamaz.
    espresso, Mr.wind, tommygun ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    sonra da tüm mahalle alkışladı mı? şakası neyse de ülkemizin polisinin kanunu uygulamaya yetecek ekipmanının olmamasından faydalanarak yüksek ihtimalle desibel sınırını aşan egsozunuzu kanuni bi kaçamak kullanarak kullanmaya devam etmekte övünecek taraf yok. o sınır insanlar rahatsız olmasın diye var kanunu alt edince asıl sıkıntı yok olmuyor insanlar rahatsız olmaya devam ediyor.
    birbilent bunu beğendi.

Sakana sesli güldüm .Egsoz yasal seviyede.tuvturkten de geçti.Kanuni kaçamak nerde ? Kanun bu konuda açık .Kimse kanunu alt etmiyor.Kanun uygulayıcı kanun bilmiyor.Bu gün bir şey öğrendiğin için bana teşekkür etmenede gerek yok ��..ülkemizin polisinin ekipmanı yokmuş bizde bundan faydalaniyormusuz.Cok saçma bir yorum yapmışsın.burada anlatılmak istenen böyle bir ekipman yokken polis nasıl buna karar verme yetkisine sahip olur ? sırf yorum yapmak için yorum yapmışsın.
    DickName, maktama, ferhatkars ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanun bu konuda açık .Kimse kanunu alt etmiyor.Kanun uygulayıcı kanun bilmiyor.Bu gün bir şey öğrendiğin için bana teşekkür etmenede gerek yok ��..ülkemizin polisinin ekipmanı yokmuş bizde bundan faydalaniyormusuz.
    Trafik branşına ya en torpilliler ya da elinden bir iş gelmeyen, en beceriksiz adamlar ayrılır. Köşe başına torpilliler, sokağa da diğerleri salınır. Sürülecekler de "nöbet tutsun da akıllansın" diye koruma şubeye verilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tebrikler Türk polisini bastırıp üste çıkmışsın ama İstanbul'da aynı şekilde davranırsan sonu böyle bitmeyebilir , Anadolu şehirlerinde polisler bazen halkın gözü önünde tartışmayı sonlandırmak isteyebiliyor , yaptığım seyahatlerde buna bizzat şahit oldum..

Bu arada motorundaki orijinal egzoza ne oldu ? yolda giderken düştümü ?
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana'dan Herkese iyi Akşamlar.Trafik Polisleri ile Egsoz yüzünden Aramızda gecen Diyalogu aktaracağım sizlere.Kanal mevkiinde Abdi İpekçi caddesinden Alparslan Türkeş Caddesine çıkarken dönüşte polisler Her tür motoru durdurup evrak kontrol yapıyordu.
    Onumde gsr 600 ve fz8 durmuş kontrolün kendilerine gelmesini bekliyordu.Gsr 600 evrak verdi sorun yoktu fakat polisin birisi motoru çalıştır dedi genç arkadaş çalıştırdı.polis kafasına göre gazı kıvırdi bagirtti egsozun orjinal değil bağırıyor ceza yazacağız dedi.Genc bir şey diyemedi fz 8 ede aynısını yaptı.Onada aynısını söyledi.Motorum zx 10 ninja.Evrak kontrolü yaptı.calistir motoru dedi.Niye dedim Egsoz kontrolü yapacağız dedi.İyi dedim çalıştırdım elini gaz koluna atarken elleme benim motorumun gaz kolunu dedim.Bozuldu kontrol edecem dedi.Sen keyfine göre benim şahsi malima dokunamazsin gaz kolunuda ceviremezsin dedim.ters şekilde sen çevir dedi.Bende 5000 devire kadar açtım.napiyon çevir dedi.Kontagi kapattım indim aşağı hemşerim sen neyin derdindeyim kafana göre milletin motoruna son gaz veriyorsun.Senin görevin bu değilki dediğimde ortam gerildi.motorunda akrapovic Egsoz var yasak dedi.Bende akrapovic,yoshimura,two brothers yada değil ne marka Egsoz kullanacağımi sen mi belirleyeceksin dedim.Orjinal olacak dedi.Motor üzerindeki egsozun orjinal olup olmasının önemi olmadigini ses düzeyini asmadigi sürece istedigimi takarım dedim.Diger polis karışmadı, tartistigim polis ısrar edince can alıcı noktayı söyledim. Ses düzeyini ne ile ölçtün ? Desibel metre varmı elinde motorun boyun etiketindeki 97 desibel ses düzeyini 5500 devirde geçmediği sürece ceza yazamayacagini telefon kamerami açarak söyledim.goruntu almak yasak dedi Bende Danıştay Yürütmeyi Durdurdu artık cekebilirim dedim ve artık polis sustu.Etrafimizi diğer motosiklet sürücüleri sarınca onları kontrol edip yolladı geri geldi bir şeyler soyleyecekken ruhsatımın içinde sakladigim daha önce mahkemeye verdiğim iptal ettirdigim Egsoz cezasi iptal kararını çıkarıp hakimin kesin kararını okudugumda gsr li gence sarmaya gitti.Gencde Sen bana ceza yazaman dedi Aldi evragini gitti.aklinizda bulunsun.Egsoz mevzuatında şase etiketinde yazan ses düzeyi geçerlidir.egsozdan çıkan ses düzeyini Olcmeden motorun üzerinde su var bu var orjinal degil diyen polisler sizlere ceza yazamaz.
    öncelikle duruşunuz için sizi tebrik ederim. Sonralikla da dik durusunuz için sizi tebrik ederim.
    Bu durusunuz için sizi bir kere daha tebrik ederim, çünkü bu olay bir kere tebrik edilip geçilemeyecek kadar takdir edilesi bir olay.

ingilizcenin en sevdiğim yanı basitliği ve direktliğidir. kolluk güçlerine ingilizce de "law enforcement" denir. Türkçesi "kanun yaptırımı, kanunu uygulama" dır.

Yani güvenlik güçlerinin var olma sebebi kanunu uygulamaktır. Kanun ne derse onu uygulamaya koymaktır. taraf yoktur, subjektiflik yoktur.

Kanun uygulayıcısı, kanunu degıl de götündeki elementi uygulamaya kalkarak vatandaşa zorbalık yapamaz.

Bu zorbalıga müsade etmedğiniz için sizi bir kere daha tebrik ederim.
    Italian bunu beğendi.

İstanbul da Türk trafik kanunları degisiyormu ? İstanbul'da polis vatandasmi yiyor..Ozerk bir ülke oldu haberimiz mi Yok.İstanbul'da olsa sonu böyle bitmez nedir ?
    Bilmiyorsaniz söyleyim Adana Türkiye'de asayişi en bozuk sehirdir.Su mahiyeti istihza kokan sorduğun soru çok saçma ; motorun orjinal egsozu düştümu vs ..motorumun 10. Sahibiyim benden öncekiler ne yapmış bilemeyecem.sirf yorum yapmak için yorum yapmışsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle duruşunuz için sizi tebrik ederim. Sonralikla da dik durusunuz için sizi tebrik ederim.
    Bu durusunuz için sizi bir kere daha tebrik ederim, çünkü bu olay bir kere tebrik edilip geçilemeyecek kadar takdir edilesi bir olay.

ingilizcenin en sevdiğim yanı basitliği ve direktliğidir. kolluk güçlerine ingilizce de "law enforcement" denir. Türkçesi "kanun yaptırımı, kanunu uygulama" dır.

Yani güvenlik güçlerinin var olma sebebi kanunu uygulamaktır. Kanun ne derse onu uygulamaya koymaktır. taraf yoktur, subjektiflik yoktur.

Kanun uygulayıcısı, kanunu degıl de götündeki elementi uygulamaya kalkarak vatandaşa zorbalık yapamaz.

Bu zorbalıga müsade etmedğiniz için sizi bir kere daha tebrik ederim.
    Teşekkür Ederim hocam
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    Motorundaki mevcut Akrapovich marka egzozun yasal sınırların üzerinde ses ürettiğini sen dahil bu sitede motosiklet kullanan herbir kişi gayet net biliyor , İstanbul daki insan kalabalığındanmıdır bilemeyeceğim polisler oradaki kadar naif değiller dostum , senin o tavrınıda görünce inan o motor çekiciye alınır trafikten men olur , sende gider orjinal egzozu satın alır muayenesiydi, trafik şubeden evrakıydı falan uğraşırdın , madem egzozun sessiz neden yüksek devire çıkart dediginde polise ters çıktın ?
    birbilent bunu beğendi.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorundaki mevcut Akropovich marka egzozun yasal sınırların üzerinde ses ürettiğini sen dahil bu sitede motosiklet kullanan herbir kişi gayet net biliyor , İstanbul daki insan kalabalığındanmıdır bilemeyeceğim polisler oradaki kadar naif değiller dostum , senin o tavrınıda görünce inan o motor çekiciye alınır trafikten men olur , sende gider orjinal egzozu satın alır muayenesiydi, trafik şubeden evrakıydı falan uğraşırdın , madem egzozun sessiz neden yüksek devire çıkart dediginde polise ters çıktın ?
    polis motorumu çekiciye yükleyecek götürecek bir de men edecek.ya okudugunu idrak
    Etmiyorsun ya da sırf yazmış olmak için yazıyorsun.neye dayanarak benim motorumu çekiciye yükleyecek.Hayatinda hiç bu gibi durumlarda hak aradın mi yolunu biliyormusun.Ben yaptığımı soyluyorum.varsa seninkini dinleriz.yukarda okuduğun uzun metinden anladığın şey biz atar yapmak için atar yaptik polise yutturduk mu ? Ben kanun diyorum sen akropovic yasal sınırlardan fazla ses çıkarıyor diyorsun.ben 5500 devirde 97 desibeli geçmediği için o egsozun motora takilacagini söylüyorum sen ne anlıyorsun..hala muayeneyle ugrasirdin diyorsun, muayeneden o egsozla geçti.gidecem orjinal egsoz satın alacağım öylemi ya neyi anlamiyorsun.egsozun orjinal olmak gibi bir zorunluluğu yok.yasalarda akrapovic Ahmet Mehmet marka Egsoz takilamaz diye yasa kanun yok. Madem egsozun sessiz neden yüksek devire cikart dediğinde polise sert çıktın demişsin.Bu motosiklet benim malım polis benim malıma gelip keyfi canı istiyor diye o öyle istedi diye Redline a sokamaz.sana diyorumki Egsoz ses seviyesi ölçülecekse bunun yolu motoru red line sokarak değil teknik verilere göre yapacak.cani isteyince gelip milletin malına el atıp gaz kivirmayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

Motorundaki mevcut Akrapovich marka egzozun yasal sınırların üzerinde ses ürettiğini sen dahil bu sitede motosiklet kullanan herbir kişi gayet net biliyor , İstanbul daki insan kalabalığındanmıdır bilemeyeceğim polisler oradaki kadar naif değiller dostum , senin o tavrınıda görünce inan o motor çekiciye alınır trafikten men olur , sende gider orjinal egzozu satın alır muayenesiydi, trafik şubeden evrakıydı falan uğraşırdın , madem egzozun sessiz neden yüksek devire çıkart dediginde polise ters çıktın ?
    Oku burayı polise gösterdiğim mahkeme kararında ne diyor Egsoz hakkında.
    [URL="http://http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/183739-egsoz-sesine-ceza-yazmislardi-mahkeme-cezayi-iptal-etti.

Motosikleti
    Güzel kardeşim sence polis keyfinden mi gelen geçen motosikletleri çeviriyor , ekip otusunda oturup telefondan okey oynamak varken canı sıkılmış şunlarla oyalanayım mı demiş ? yoksa vatandaşlardan gelen yüksek sesli motosiklet şikayetleri sonucumu orada çevirme yapıyorlar ? ok senin egzozun yasal sınırlar dahilinde olabilir ama polisin keyfi bir uygulama yaptığını yazman ilginç , polise sert çıkmışsın oda mevzuyu büyütmemek için alttan almış , bende sana diyorum herzaman böyle sonuçlanmayabilir , bizde polisle ters düştük ceza yedik , asli hukuk mahkemesine itiraz ettim birkaçı iptal oldu , benide çevirdiler gaz aç dediler açtım çünkü egzozum orjinaldi , polis iyi günler dedi oradan ayrıldım yani hem motorunda bir şaibe var hemde polise haddini bildirdim diye burda gülücüklü başlık atıyorsun , tamam bende egosu yüksek genç polislere gıcık olurum ama en basiti garajın önüne araç park etse polisi arıyorum !

Güzel kardeşim sence polis keyfinden mi gelen geçen motosikletleri çeviriyor , ekip otusunda oturup telefondan okey oynamak varken canı sıkılmış şunlarla oyalanayım mı demiş ? yoksa vatandaşlardan gelen yüksek sesli motosiklet şikayetleri sonucumu orada çevirme yapıyorlar ? ok senin egzozun yasal sınırlar dahilinde olabilir ama polisin keyfi bir uygulama yaptığını yazman ilginç , polise sert çıkmışsın oda mevzuyu büyütmemek için alttan almış , bende sana diyorum herzaman böyle sonuçlanmayabilir , bizde polisle ters düştük ceza yedik , asli hukuk mahkemesine itiraz ettim birkaçı iptal oldu , benide çevirdiler gaz aç dediler açtım çünkü egzozum orjinaldi , polis iyi günler dedi oradan ayrıldım yani hem motorunda bir şaibe var hemde polise haddini bildirdim diye burda gülücüklü başlık atıyorsun , tamam bende egosu yüksek genç polislere gıcık olurum ama en basiti garajın önüne araç park etse polisi arıyorum !
    Birader gerçekten senin idrak sorunun var bu anlaşıldı.Polisin evrak sormasi uygulama yapmasınami konuşuyoruz.polisin motosiklet sürücülerinin ustunde kendi keyfi uygulaması sonucu yaşanan konuyu anlatıyoruz.Neymis ; polisin insanların motorlarına kafasına göre el atıp gaz açmasına konuşmusuz, neye karşı çıkış yapmışız memurun haklarımızı gozetmeksizin canının istediğini yapmasına.okudugunu anladığında cevap yazarsan yazdıklarım sana ilginç gelmez.
    maktama bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın kullandığı egzoz sistemini bilmiyorum. Fakat Akrapovic veya diğer markaların tüm egzozları yasal sınırları aşmaktadır diyemeyiz. Slip-on olarak kullanılan egzozların bir çoğu ses ve emisyon değerleri sokakta kullanıma uygundur. Sadece bunu belirtmek istedim.

Örnek olarak aşağıda 2016 ZX10R'ın sokağa uygunluk belgesi.

Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın kullandığı egzoz sistemini bilmiyorum. Fakat Akrapovic veya diğer markaların tüm egzozları yasal sınırları aşmaktadır diyemeyiz. Slip-on olarak kullanılan egzozların bir çoğu ses ve emisyon değerleri sokakta kullanıma uygundur. Sadece bunu belirtmek istedim.

Örnek olarak aşağıda 2016 ZX10R'ın sokağa uygunluk belgesi.
    https://i.imgur.com/tDHLKY6.png
    https://i.imgur.com/OXaqgKO.png
    Günaydın.Motosiklet bağırtmak gibi gürültü çıkartmak gibi niyetimiz asla olmadı.Benim yaşadığım konu çok basitçe polis memurunun keyfi hareketine çıkış.Asagi yukarı bütün motosiklet kullanıcıları hayatında bir kez buna maruz kalmıştır.istisna olanlar var.Kanundan bahsediyoruz bazi arkadaşlar sırf cevap yazmış olmak için yazmışlar.Biz kanun diyoruz yasa diyoruz onlar polise artislikmi yaptın diyor..Yolladığıniz belge içinde bir şey uydururlar sanırım.
    www.jawa350cc.com

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanunlara hakim olup trafik memuruna görevini hatırlattığın içinde eline sağlık
    benim takıldığım konu adana da millet kask takmıyor egzoz delik cg ler ile polis'in yanında teker yapıyor plakasına maske takan bile gördüm ne hikmetse bizim anlı şanlı polisimizi yanpeç takımı ile uğraşmak yerine doğru düzgün kurallara uyan motosikletçiler ile mesai bitiriyor yazıklar olsun

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş kitap yaz okuyalım parti kur oy verelim.

nasıl tokatlamışsın öyle :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim anlamadığım polis de olsa ne hakla elini atıp gazı sonuna kadar açabiliyor? Motora durduğu yerde gaz verip çok yüksek devirlere çıkarmak zarar veren bir şey değil mi? Hadi zarar vermesini geçtim devlet görevlisi diye ne hakla kişisel bir mala el sürebiliyor?
    Hakkınızı aramakla iyi yapmışsınız.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanunlara hakim olup trafik memuruna görevini hatırlattığın içinde eline sağlık
    benim takıldığım konu adana da millet kask takmıyor egzoz delik cg ler ile polis'in yanında teker yapıyor plakasına maske takan bile gördüm ne hikmetse bizim anlı şanlı polisimizi yanpeç takımı ile uğraşmak yerine doğru düzgün kurallara uyan motosikletçiler ile mesai bitiriyor yazıklar olsun
    Konu birazda ordan patliyor.Polise hak veriyoruz bu konuda lakin trafik suçu işleyenlerle aynı kefeye giriyoruz bir uygulamada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım polis de olsa ne hakla elini atıp gazı sonuna kadar açabiliyor? Motora durduğu yerde gaz verip çok yüksek devirlere çıkarmak zarar veren bir şey değil mi? Hadi zarar vermesini geçtim devlet görevlisi diye ne hakla kişisel bir mala el sürebiliyor?
    Hakkınızı aramakla iyi yapmışsınız.
    Bizde anlamıyoruz orasını.Tartisma başlangıcı oradan çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş kitap yaz okuyalım parti kur oy verelim.

nasıl tokatlamışsın öyle :D
    Parti sloganımız Yaşasın Motorcularin kardeşliği
    F54 ve espresso bunu beğendiler.
    www.jawa350cc.com

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesele polisi alt ettim, bütün polisler kötü ,hadi motorcuyuz tüm egzozlar serbest olsun meselesi değil. Objektif olarak uygun biçimde tespit edilmesi gereken bir durumun, polisin kendi kulağı ile istediği gibi subjektif bir değerlendirme yapmasının yanlışlığını arkadaş anlatmaya çalışmış. Art niyetli polisler olduğu gibi art niyetli sürücülerde var ,ama polislerin içinde ne yazık ki motosiklet sürücülerinin hepsini serseri zanneden ukala gerzekler var
    espresso, maktama, ozanturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    arkadaş öncelikle güzel yapmışsın, kendini kanun üstünde görenlere gerçeği öğretmişsin. sonra da, egzoz sesi geçer orjinal değil yok şöyle yok böyle diyen arkadaşlar; arabalarımız ve motorlarımız şehir içi hız sınırını aşabilecek kapasitede. polis sizi durdurup radar cihazıyla ölçüm olmadan ceza keserse sessiz kalıp nasılsa aracım hızlı gidiyor mu diyeceksiniz?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ne kadar bu egsoz işi çoğu zaman canımı sıksa da, rahatsız olsam da, hakkını-hukukunu bilmek ve bunu doğru şekilde karşı tarafa anlatmak nerden baksan güzel hareket. Biz hepimiz kanunlara uymak zorundayız, ama, kanun uygulayıcıların da, kanunun nasıl uygulanacağını bilmesi şarttır.
    yaşlıveacemi ve ozanturk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)