Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Trafik Polisi Keyfi Egsoz Cezası Yazmak İsteyince :)))

Motovento
    REKLAM ALANI
    3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    otopsici arkadaş; senin motorun da gazı açtığında şehir içi hız limitini aşabiliyor. polis seni durdurup radar ölçümü olmadan hız limitini aştın cezan şu kadar derse gidip paşa paşa ödeyecek misin?
    daha nasıl bir örnek vereyim, pikniğe giden arabayı durdurup araçta bıçak var, şiş var, yanıcı madde var deyip ceza yazarsa susacak mısın?
    sesini duymadığı, ölçüm cihazı olmadan keyfi uygulama yapmaya çalıştığı için şahıs kendince hakkını aramış. şahsi malına, arama izni olmadan, arabana arama yapamayacağı gibi motosikletine de bunu yapamaz, kontağı alamaz, gazı açamaz, üstüne binemez. ayrıca madem bu kadar polisin nöbet tuttuğu yere kadar ulaşacak gücün var, sor bakalım ensesi kalınlara neden ses etmiyorlar, suriyeliler motora 5 kişi binerken neden durdurmuyorlar? arkadaşa diyorsun ya delikanlıysan şöyle böyle yap diye, o kadar gücün varsa bunları sor ve cevabı bizimle paylaş biz de bilelim polisler neden böyle yapıyormuş
    bsabora ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 3RE3RA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otopsici arkadaş; senin motorun da gazı açtığında şehir içi hız limitini aşabiliyor. polis seni durdurup radar ölçümü olmadan hız limitini aştın cezan şu kadar derse gidip paşa paşa ödeyecek misin?
    daha nasıl bir örnek vereyim, pikniğe giden arabayı durdurup araçta bıçak var, şiş var, yanıcı madde var deyip ceza yazarsa susacak mısın?
    sesini duymadığı, ölçüm cihazı olmadan keyfi uygulama yapmaya çalıştığı için şahıs kendince hakkını aramış. şahsi malına, arama izni olmadan, arabana arama yapamayacağı gibi motosikletine de bunu yapamaz, kontağı alamaz, gazı açamaz, üstüne binemez. ayrıca madem bu kadar polisin nöbet tuttuğu yere kadar ulaşacak gücün var, sor bakalım ensesi kalınlara neden ses etmiyorlar, suriyeliler motora 5 kişi binerken neden durdurmuyorlar? arkadaşa diyorsun ya delikanlıysan şöyle böyle yap diye, o kadar gücün varsa bunları sor ve cevabı bizimle paylaş biz de bilelim polisler neden böyle yapıyormuş
    Hocam hiç sanmıyorum bu dediklerinizi yapabileceğini.Kendiside biliyor bunu.Bilincli yapıyor.Sebebi düşüncelerinin içi boş mesnetsiz olması.Bir mesaj geldi bir çok konuda bu şekilde davrandığı konusunda.Buradan anlaşılıyor ki bu kişinin mental sorunları var.Kendisinin bundan haberi olmayabilir.Cok zorlanmasına gerek yok.Bir kere madara oldu.Madara olmuş kişiler bu sekilde yapar.Konunun özetini çıkaranlar gayet durumu iyi anladı.
    3RE3RA bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüzlerce bıçağın, baltanın, kesici delici aletin, yanıcı ya da patlayıcı kimyasalların raflarında asılı olan alış-veriş merkezlerine girişte yapılan üst aramasında erkeklerden çakıyı, kadınlardan törpüyü almaya çalışan insanlarız vesselam.

Herhangi bir avm'de 2 dk. içerisinde molotof yapmak çok basit. Niye 2 dk? E boş şişe yok malum içiceeez
    bsabora, tommygun, 3RE3RA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzlerce bıçağın, baltanın, kesici delici aletin, yanıcı ya da patlayıcı kimyasalların raflarında asılı olan alış-veriş merkezlerine girişte yapılan üst aramasında erkeklerden çakıyı, kadınlardan törpüyü almaya çalışan insanlarız vesselam.

Herhangi bir avm'de 2 dk. içerisinde molotof yapmak çok basit. Niye 2 dk? E boş şişe yok malum içiceeez
    Ben çok eskiden yolda birine dalarım diye çantamda çekiç taşıyordum. O şekilde defalarca avm.ye girdim ve kimse de "hayırdır hemşerim nereye böyle?" diye sormadı.
    bsabora, ero__ ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir ileriye götürüp ilk mesajında yazdığı polise atarlanma işinin de uydurma olduğunu düşünüyorum.
    Hatta iddiaya girerim polis çevirmesinde trafikçiye "bokunu yiyeyim abi" çekmiştir.
    Bokunu yiyeyim abi diyen değil,

devletin kendisine vatandaşa hizmet etsin diye verdiği yetkiyi vatandaşı ezmek için kullanan insanlıktan nasibini almamış mahluklar utansın.
    espresso, bsabora ve YasinC bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 5 sene oldu biraktim kültablasini yiyesim geliyor hala
    Ya benim de 2 sene olacak hala canim istiyor nolcak boyle bilmiyorum.

Ahhh ulan ahh sunu gunde 2 3 adet icebilmeyi bir turlu basaramadim cok uzucuu

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya benim de 2 sene olacak hala canim istiyor nolcak boyle bilmiyorum.

Ahhh ulan ahh sunu gunde 2 3 adet icebilmeyi bir turlu basaramadim cok uzucuu
    morukcum oyle 2-3 olmuyor iste 3 gun sonra pakete donuyorsun yine..

Bide derler birseyden vazgecme esigi 21 gundur falan filan tiriviri. 5 sene olmus hala kahvaltidan sonra, kahve icerken cigerim yaniyor ahah
    espresso bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralar karismis, yeni fikir belirtmek farz oldu.

1-kanun uygulayicisi keyfi davranip usulsuzluk yapiyor, ki yaptigi hem suc, hem yanlis hemde zatandasa zorbaliktir.

2-konu sahibi arkadasin yasadisi aksiyonu, ekipmani veya modifikasyonu yok. Buna dayanarak hakkini ariyor. tebrikler

3-kanun uygulayicisi usulsuzlukte diretmiyor, yanlisindan donuyor, vatandasi magdur etmiyor. hatasindan dondugu icin ona da tebrikler

4-bazi arkadaslar "turk polisine posta koyamassin oglim şişssssssst akilli ol" minvalinde gereksiz cikis yapiyor. size tebrik yok.

5-bazi arkadaslar da "sizin egsozunuz yuzunden kafamiz mikiliyor" tarzi serzeniste bulunuyor. o mesajlarin yeri bura degil.

6-bazi arkadaslar ise hakkini savunan ve adaleti tecelli ettiren konu sahibi arkadasa sebebini bilmedigim sekilde yukleniyor. size de tebrik yok ve yuh var. amaciniz ne anlamis degilim.

7-kimisi de yakmis sigarasini kargasayi uzaktan izliyor.
    7 numara benim işte.Lakin konu sahibi arkadaşı bu yorumlara karşı sabrından ötürü alkışlıyorum.Birde sorum var.Denilmiş ya egzoz orjinal olmasa bile (marka egzoz olmak kaydıyla) işlem yapılamaz diye bu bir nevi araçta teknik değişiklik kapsamından cezai işlem uygulanmasına olanak tanımaz mı?Modifiye yapmak gibi yani mesela.Polis dese ki ses düzeyinden yazmıyorum ama motorun üstünde fabrika çıkışı egzoz yok o yüzden araçta teknik değişiklik yapmışsın tüv’den zarttan zurttan proje falanda çizdirmemişsin bu yüzden yazıyorum dese orada bizi dumur edemez mi ki?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 numara benim işte.Lakin konu sahibi arkadaşı bu yorumlara karşı sabrından ötürü alkışlıyorum.Birde sorum var.Denilmiş ya egzoz orjinal olmasa bile (marka egzoz olmak kaydıyla) işlem yapılamaz diye bu bir nevi araçta teknik değişiklik kapsamından cezai işlem uygulanmasına olanak tanımaz mı?Modifiye yapmak gibi yani mesela.Polis dese ki ses düzeyinden yazmıyorum ama motorun üstünde fabrika çıkışı egzoz yok o yüzden araçta teknik değişiklik yapmışsın tüv’den zarttan zurttan proje falanda çizdirmemişsin bu yüzden yazıyorum dese orada bizi dumur edemez mi ki?
    Bu konu çok tartışıldı. Egzoz teknik değişiklik sayılmıyor. O kadar ki para verseniz bile ruhsata işletemiyorsunuz teknik değişiklik değil diye.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu çok tartışıldı. Egzoz teknik değişiklik sayılmıyor. O kadar ki para verseniz bile ruhsata işletemiyorsunuz teknik değişiklik değil diye.
    Hatırlıyorum o konuları ama nihai cevabı hatırlamadım.Neyse bence gayet güzel bi muhabbet o zaman.Sustucusuyla egzoz olur olur bundan sonra.Tabi fiyatlar benim için evet artık alınır mantıklı kıvamına gelince.Şu an param olsa da alasım yok motor.Ne zaman yönetim değişir yada mantıklı kararlar verilmeye başlar fiyatlar mantıklı seviyelere çekilir o zaman olur.

Hatırlıyorum o konuları ama nihai cevabı hatırlamadım.Neyse bence gayet güzel bi muhabbet o zaman.Sustucusuyla egzoz olur olur bundan sonra.Tabi fiyatlar benim için evet artık alınır mantıklı kıvamına gelince.Şu an param olsa da alasım yok motor.Ne zaman yönetim değişir yada mantıklı kararlar verilmeye başlar fiyatlar mantıklı seviyelere çekilir o zaman olur.
    Egsoz teknik değişiklik olmuyor.Kimse onun için belge veremiyor.Tuv Turkten bu egsozlar geçiyor.Diger yazı yazan yok mevzuat şöyle diye yazan cahil saçmalayan iki üç arkadaşın aksine Egsoz ses üretmez.Motorun ürettiği sesi absorbe eder Bir kısım sesi filtre ederek düşürür.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Değerli arkadaşlar, tekrar ediyorum: her sertifikası olan egzoz cadde kullanımına uygundur diye bir durum kesinlikle söz konusu değildir.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar, tekrar ediyorum: her sertifikası olan egzoz cadde kullanımına uygundur diye bir durum kesinlikle söz konusu değildir.
    Burda konu bahsi egsozun sertifikali olmasi değil..Polisin keyfi ceza yazmak istemesi karşılığında verdiğimiz cevap ve ceza yazamamasi üstündedir.Arabanin çürüyen egsozunu egsozcuya gidip sıfırını alıyorsunuz orjinalmi yok,sertifikası var mı yok ? Egsozcu kendisi imal etmiş.İmal Etme izni bile yok.Tuv den geçiyor mu geçiyor.Teknik belge bile verilemiyor.
    Polis Dayımın v8 klasik savrolesine gaza basta kulagimizin pası gitsin dayıcim diyor.V8 savrole sesi piyasadaki bütün motorlardan fazla çıkıyor ve diyor ki polis bunların sesi böyle çıkar.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda konu bahsi egsozun sertifikali olmasi değil..Polisin keyfi ceza yazmak istemesi karşılığında verdiğimiz cevap ve ceza yazamamasi üstündedir.Arabanin çürüyen egsozunu egsozcuya gidip sıfırını alıyorsunuz orjinalmi yok,sertifikası var mı yok ? Egsozcu kendisi imal etmiş.İmal Etme izni bile yok.Tuv den geçiyor mu geçiyor.Teknik belge bile verilemiyor.
    Polis Dayımın v8 klasik savrolesine gaza basta kulagimizin pası gitsin dayıcim diyor.V8 savrole sesi piyasadaki bütün motorlardan fazla çıkıyor ve diyor ki polis bunların sesi böyle çıkar.
    Herkes yanlış yapıyor diye o yanlış doğru olmaz. Lütfen kulaktan dolma bilgilerle yanıltıcı bilgilendirmeler yapmayınız. Burası açık bir platform ve birçok kişi yararlanıyor. Sürücü ispat etmekle mükellef yaptığı değişikliğin kanuna uygun olduğunu...

İKİNCİ BÖLÜM
    Motorlu Araçlara Ait Şartlar
    Araçların karayoluna uygunluğu ve teknik esaslar:
    Madde 29 – (Değişik: 17/10/1996-4199/12 md.)
    Araçların yapım ve kullanma bakımından karayolu yapısına ve trafik güvenliğine uymasızorunludur. Yapım safhasında, araçların Tip Onayı Yönetmeliği ile buna bağlı diğer yönetmeliklerin çıkarılmasına Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetkilidir. Tip Onayı Yönetmeliği ve buna bağlı diğer yönetmelikler Bayındırlık ve İskan Bakanlığının görüşü alınarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca düzenlenir.

Araçların teknik şartlara uygunluğu:

Madde 30 – Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara
    uygun durumda bulundurulması zorunludur.

b) (Değişik: 21/5/1997-4262/4 md.) [B].....ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran
    araçları kullanan sürücüler 3 600 000 lira para cezası,
    İle cezalandırılırlar.

(b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur. İhtarda verilen süre için teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde araç trafik zabıtasınca trafikten men edilir.

Madde 32 – (Başlığı ile Birlikte Değişik:18/10/2018-7148/17 md.)
    Araçlar üzerinde mevzuata uygun şekilde yapılan her türlü değişikliğin işleten tarafından otuz gün
    içinde araç tescil belgesine işletilmesi zorunludur
    . Bu fıkra hükmüne uymayan işletenlere 108 Türk lirası idari
    para cezası verilir. Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenip
    bu durum ilgili tescil kuruluşunda araç tescil belgesine işletilinceye kadar trafikten menedilir.

Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması durumunda 1.002Türk lirası idari para cezası uygulanır. Ayrıca, araç mevzuata uygun duruma getirilinceye kadar trafikten menedilir.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?M...evzuatTertip=5
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Herkes yanlış yapıyor diye o yanlış doğru olmaz. Lütfen kulaktan dolma bilgilerle yanıltıcı bilgilendirmeler yapmayınız. Burası açık bir platform ve birçok kişi yararlanıyor. Sürücü ispat etmekle mükellef yaptığı değişikliğin kanuna uygun olduğunu...

İKİNCİ BÖLÜM
    Araçların yapım ve kullanma bakımından karayolu yapısına ve trafik güvenliğine uymasızorunludur. Yapım safhasında, araçların Tip Onayı Yönetmeliği ile buna bağlı diğer yönetmeliklerin çıkarılmasına Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetkilidir. Tip Onayı Yönetmeliği ve buna bağlı diğer yönetmelikler Bayındırlık ve İskan Bakanlığının görüşü alınarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca düzenlenir.

Madde 30 – Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara

b) (Değişik: 21/5/1997-4262/4 md.) [B].....ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran
    İle cezalandırılırlar.

(b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur. İhtarda verilen süre için teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde araç trafik zabıtasınca trafikten men edilir.

Araçlar üzerinde mevzuata uygun şekilde yapılan her türlü değişikliğin işleten tarafından otuz gün
    para cezası verilir. Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenip
    bu durum ilgili tescil kuruluşunda araç tescil belgesine işletilinceye kadar trafikten menedilir.

Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması durumunda 1.002Türk lirası idari para cezası uygulanır. Ayrıca, araç mevzuata uygun duruma getirilinceye kadar trafikten menedilir.

Sayın abi ; Ben birebir yaşadığım olayı yazıyorum konu başlığındaki konudan hariç bir konuyu yaşadım ve kulaktan dolma değil. araba egsozu konusu oldu tragikte Egsoz için teknik belge verilemiyor ve burda sen haklısın ben hakliyim davasıda yok.O yolladığın yazılari biz yıllar evvelden biliyoruz.Egsoz teknik belgeye tabi değil.Yoksa ülkede trafikte araç göremezsiniz.madem biz kulaktan dolma biliyoruz polis niye yazmadı bize . Polis 32 den yazarım dedi yazaman Dedik.31 den yazamadi.Buyursun yazsin ozaman.

Aynı tepkiyi İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde ver bakalım yiyorsa… O egzozu söker münasip bir yere monte ederler.

İKİNCİ BÖLÜM

İle cezalandırılırlar.

Daha önceki motorumda yazılan cezaya hakimin yazısı tespit ettin mi diyor...başka bir zaman durduran polis Egsoz var ceza kesecem diyor gene kesemen diyoruz.hadiya diyor aynı motora yazilan ceza iptal mahkeme kararını görünce tamam diyor.tespit etsin nerde edecek tuv de edecek degilmi biz kamera kaydına kadar hakime vermişiz daha siz yok mevzuat böyle şöyle demeyin...bilginiz olsun bir gün is guzar polis Egsoz veya bir başka konuda size yazmak isterse itiraz edebilirsiniz.dayanaklariniz var...Ülkede tonla mevzuat varda hukuki dayanagi ve senin bindigin aracı kapsiyormu acaba.bu mahkemeler neden bizleri haklı buluyor bunca mevzuata rağmen ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Alıntı kolestroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı tepkiyi İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde ver bakalım yiyorsa… O egzozu söker münasip bir yere monte ederler.
    Zorunami gitti ? Senin bi tarafına monte ettilerse memnun isen benim için sorun yok.Yasadiginiz yerde kiciniz havada gelen giden monte ediyorsa biseyi o senin problemin.bize onu yapacak adam her şeyi göze almali.Bos yorumcusun ve trolsun..üyeliğin 02 Şubat 2022 ne ara üye oldun geldin bize burda konuşuyorsun.Atilan eski üyelerden veya yedek hesap yapılmış birisin.
    F54 bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı kolestroll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada mevzu atarlanmak, memura nasıl posta koydum, madara ettim değil. Mevzu memurunda, memurun karşısında ki vatandaşında kurallara uymasını sağlamak.

İdeal olanda bu değil mi.

Siz doğru olduktan sonra kimse size bir şey yapamaz memurunda memuru var korkma. Ha biraz uğraşırsın o ayrı konu.
    DickName ve bsabora bunu beğendiler.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada mevzu atarlanmak, memura nasıl posta koydum, madara ettim değil. Mevzu memurunda, memurun karşısında ki vatandaşında kurallara uymasını sağlamak.

İdeal olanda bu değil mi.

Siz doğru olduktan sonra kimse size bir şey yapamaz memurunda memuru var korkma. Ha biraz uğraşırsın o ayrı konu.
    Abi cevap verdiğin kişi ve kişiler hayatı boyunca korkutulmus ,otoriteye ne yaparsa yapsın karşı çıkılamayacagi ogretilmistir.Dis dünyaya korku ile bakan kişiler hakkını arayan kişilere karşı hayret eden bunun mümkün olmayacağını dusunen kişiler.Polisin amiri yok mu ,amirin üstü yokmu valiye kadar yolu var olmadı iç işleri bakanlığı..çok bu şekilde 2 sene 3 sene uğraştık..Korkaklara laf anlatılmaz
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beş maymun deneyi sonucuna dönmüş ülkenin hali. Adam hakkını aramış kötü olmuş. Yok Ankara'da, İstanbul da olsaymış bla bla.. Ülkenin kırsalın da hakkını arayabiliyorsun ama şehrinde arayamıyorsun? Sonra sırasıyla herkesin canı yanınca ağlıyor. Müstahak böyle topluma.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Beş_maymun_deneyi
    bsabora bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)