Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Trafik Polisi Keyfi Egsoz Cezası Yazmak İsteyince :)))

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yav cidden diklendigim için yaka kamerası açıp telefona desibel ölçer yükleyip bana haddimi mi bildirecektin o polis olsaydın.iyiki o polis değilsin telefonunada desibel ölçer yüklemedin...bunu yapsaydın bende acar kamerayı onuda çekerdim sonrada sana sorardım o desibel ölçerin kalibrasyonu varmı diye.boş konuşmuş sacmalamissin resmen.kendine kendine burda boş konusmanin nirvanasini yapmışsın.32 den ceza yazamaz.Git öğren gel dostum. İnternetten Google'dan desibel ölçer indirecekmis ..ceza iptali yapan hakimden de iyi biliyorsun kanunu.Kanunu bağlamaz dediğin şeyi kanun söylüyor zaten.boş beleş bedavaya Konusmussun.Kanunu baglamazmis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Sende sacmalamissin..polis ağzı alkol kokan birine sen içki icmissin diyerek cezayı kesiyor mu.once ölçüyor.ceza sınırı nedir 0.50 ve üstü promildir.olcmedigin sesin cezası var mı...evde beslenen köpekleri komşular şikayet ediyor.cok ses çıkarıyor diye.once geliniyor evin dışındaki gürültü seviyesi tespit ediliyor.sonra şikayetçi kişinin yatak odasına ses ölçer konuluyor.dikkat edin şikayetçi kişinin yatak odasına konuluyor...rahatsız edici ses bagirti havlama uluma neyse oradaki seviyeyi geçmezse hiçbir şey yapılamıyor.ne yapıyorlarmış ses ölçüyorlarmis..

Üç tekerli motorlu ve elektirikli araçlarda arkadaşım kask mevzuna ceza yazmak isteyen polise yazamazsın diye itiraz edince polis olurmu yeaaa deyip ceza yazarken mevzuatta bu araçlarda kask zorunlulugu olmadığına dair yazıyı göstermişler ceza yazılmamış.bunuda bilgi olarak burada soyleyim.polis bile bilgili değilken forumdaki arkadaşlar süper biliyor..HEKİM KİM DİR ? BAŞİNA GELDİGİNDE ÇÖZÜM BULANDİR.basina gelmezse iskembeden atan tutan çok olur forumdaki arkadaşlar gibi.
    sen o gürültülü egzozla benim evimin önünden bir geç bak o zaman sana nasıl boş yapılırmış nasıl saçmalanırmış uygulamalı olarak nasıl göstereceğimi görürsün.
    hiç kimse kusura bakmasın beni evimde bağırta bağırta geçen şerefsizin biri rahatsız ederse o egzozu ona sıcak sıcak motosikletiyle birlikte sokarım
    o zaman ciyak ciyak bağırırsınız bu ülkede kanun nerede diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    84 desibel N2/N3 araç tipleri için geçerlidir diyor.
    başka tipi bağlamaz
    motosikletlere göre bir mevzuat olmadığı gibiegzoz muanesi de yoktur.
    çevreyi rahatsız eden ses diye geçirilmiştir üzerinde durulmamıştır.
    kanun yok diye milletin canını okumanın anlamı ne?
    çok düşünceliyseniz kanun ile ilgi çalışma yapmayıp bize saran devlete anlatın derdinizi
    bizimde yakındığımız konu o zaten
    kanunda yoruma açık yer olmaz.Eğer olursa, gücü olan keyfine göre yargılar.
    hocam aynı şeyi diyorum.
    yani açık açık gürültü var ve insanlar rahatsız oluyor.
    bu kadar basit.
    bunun için ekstrem şeylere gerek yok.
    ayrıca o mahkeme kararını veren hakimi de alıp oturtup iyice bir egzoz manyağı yapmalılar ki bir daha apaçinin biri egzoz cezası bozmaya geldiğinde has.... ordan desin.

bunların fakir olanı cg nin egzozunu matkapla delip gece yarıları ortalığı inletiyorlar. farkı para vermiş olması
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen o gürültülü egzozla benim evimin önünden bir geç bak o zaman sana nasıl boş yapılırmış nasıl saçmalanırmış uygulamalı olarak nasıl göstereceğimi görürsün.
    hiç kimse kusura bakmasın beni evimde bağırta bağırta geçen şerefsizin biri rahatsız ederse o egzozu ona sıcak sıcak motosikletiyle birlikte sokarım
    o zaman ciyak ciyak bağırırsınız bu ülkede kanun nerede diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

hocam aynı şeyi diyorum.
    yani açık açık gürültü var ve insanlar rahatsız oluyor.
    bu kadar basit.
    bunun için ekstrem şeylere gerek yok.
    ayrıca o mahkeme kararını veren hakimi de alıp oturtup iyice bir egzoz manyağı yapmalılar ki bir daha apaçinin biri egzoz cezası bozmaya geldiğinde has.... ordan desin.

bunların fakir olanı cg nin egzozunu matkapla delip gece yarıları ortalığı inletiyorlar. farkı para vermiş olması
    Hayır aynı şey değil...
    ölçüm yoruma açık değildir. ama sen bu sesten rahatsız oldun , ben bu sesten rahatsız oldum demek yoruma ve zevklere göre değişir.
    bu kadar basit...
    ben niye kendini kanun zannaden cahil tiplere, sahip olduğum malların suç olduğunu kabul edeyim ?
    bu topic, Türkiye'de sistemin neden bozuk olduğunu gösteren temsili halidir.
    DickName ve YasinC bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Aynı fikirdeyim ama gürültü konusu gerçekten göreceli değil.
    kanun eksik olabilir bunlar düzeltilir.
    Polisin tavrı kötü olabilir bunlar konuşulur.

bak mesela bu konuyla ilgili daha önce yazmıştım. arkadaşın bebeği zor yatıyor 3 soytarı gece gelip bunun evinin önünde egzoz bağırtıyorlar.
    çocuk kaç gün boyunca bunları sokak sokak aradı.
    her gece polis çağırıyorum polis gelince kaçıyorlar gittikleri gibi geri geliyorlar.
    sonunda yakalattı çocukları ama evinde huzur bırakmamışlardı
    uzunluk,ağırlık ve hacim ölçü birimleri nasıl göreceli değil ise ses birimleride göreceli değildir.
    kesindir,mutlaktır...
    bizde kanunun bilime ve ilime göre tamamlanması ve adaletsiz uygumaların olmamasını istiyoruz o kadar.
    eğer mondial'e açık egzoz takan biri ile uğraşmayıp bin cc motoru olan adam cevirmede durdu diye keyfi uygulama gösteriyorsan,görevi ve yetkiyi kötüye kullanıyorsun demektir,direk işinden azad edilmesi lazım...
    DickName bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    O degil de genelde slip onlar cok gurultu yapmiyor,ne zaman ara boru ile desteklense ses daha da artiyor.bi kanun ciksa sadece slip onlar yasal olsa daha iyi olur.hatta slip ona susturucu takinca nornal egzosla ayni ses cikiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    @bsabora, Amerika'daki uygulamayı yazdım. Sırf dediğinize ters düşüyor diye saçmalamışsın dediniz. Doğru olduğunda ısrar edip "buyrun aratın" deyince de zekama hakaret edip şahsımı küçümsemeye başladınız.

Kusura bakmayın ama sizden ziyade sizinle muhatap olmak durumunda kalan polis memurlarına güvenirim bu durumda. Makul ve özgüvene sahip biri değilsiniz belli ki.
    HRider ve birbilent bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuya değil de ismini vermek istemediğim bir arkadaşın her zamanki gibi ortalıgı karıştırmak için neler yazdıgını okumaya geldim.
    bsabora ve ero__ bunu beğendiler.

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @bsabora, Amerika'daki uygulamayı yazdım. Sırf dediğinize ters düşüyor diye saçmalamışsın dediniz. Doğru olduğunda ısrar edip "buyrun aratın" deyince de zekama hakaret edip şahsımı küçümsemeye başladınız.

Kusura bakmayın ama sizden ziyade sizinle muhatap olmak durumunda kalan polis memurlarına güvenirim bu durumda. Makul ve özgüvene sahip biri değilsiniz belli ki.
    Konunun neyini anlamıyorsun ben Amerika'da yaşamıyorum velevki doğru dediğin Amerika'da buldog köpeği gibi burnu olan polis koklayıp cezayı yazdı bende buna istinaden diyorum ki o öyle yapılmaz.kisinin Alkollü olduğunun dayanağı nedir ? nedir cevap verebiliyormusun ? Verdiğin cevap bayağı bir cevap olan polis oraya laboratuar kurmak zorunda değil.Benim söylediğim ise polisin ceza yazarken kanunilik ilkesine bunu dayandirmasi gerekiyor.ya adlı tibba yolayacak uyuşturucu varmı yokmu anlamak için yada promil ölçer varsa alkolü ölçüp limit yada limit aşımıni tespit edecek buna mecbur olduğunu anlatıyorum ve bana diyorsunki Google dan bakmıyor araştırmıyorsun.Yahu bunun neyini araştıracağım.Amerika da polis it gibi koklayıp suçlu bulabilme yeteneğine sahip ve ceza yazma hakkında sahip ceza yazılan kişininde itiraz etme hakkı bulunmuyor oylemi..Kusura bakma saçmalıyorsun kardesim.Ben de benimle muhatap olan polis adil,işini kanundan ayrılmamak kaydı ile iş yapiyorsa ona güvenirim.it burunlu kokuyla ceza yazacak polise veya kulağıyla aha ses yüksek ceza yazabilir diyen kişiye güvenemem.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En azından, şu başlık altında, hiç kimse motosikletler egsoz sesi istediği kadar serbest olsun demiyor, ben de dahil. Ben kendi motorumda bile fazla sese tahammül edemiyorum. Lakin misal son sattığım rx3 evonun homurtusu çok hoşuma gidiyordu. Yani demem o ki bu yüksek ses olayı, sadece kulakla ölçünce, çok göreceli bir kavram oluyor. Bunun için teknik, teknolojik bir denetim şart. Tamam bazı hanzoların deldiği, taktığı egsozlar ölçüme gerek kalmadan, -evet bu çok ses çıkarıyor denebilir, ama siz tutup ta bir ybr ile bir zx10 un egsoz sesini aynı değerlendiremezsiniz. Ben bir grup sürüşünde rastladım, memur, arkadaşın evosuna -bunun egsozu çok ses çıkartıyor dedi, arkadaş durumu izah edemeyeceğini anlayınca, ben hemen çantada bulunan uygunluk belgesini çıkarttım, bu egsozların orjinal olduğunu söyledim, sonra buradan bişey çıkmayacağını anlayan memur arkadaş bu kez çantalara dadandı vay efendim ruhsata işli mi diye, onu da uygunluk belgesinde gösterince (ki benimkinin ruhsatta da yazıyordu), çevirdi lafı, hadi tamam size bu seferlik bişey demiyeceğim diyip saldı.
    Yani kanun yapıcılar ve uygulayıcılar, herkese adil ve ölçülü davransa amenna, ama bu ses konusunda mümkün değil, kaldı ki herkesin kulağı aynı hertz de duyma yetisine sahip değil, sana gürültülü gelen bana sessiz gelebilir, bunun çözümü de, teknoloji ve bilimden destek almaktır.
    Bu iş öyle evimin önünden geçene şöyle yaparım, çocuğumu uyandırana böyle yaparımla olmaz. Günde kaç insana egsoz monte edebilirsin ki totalde. Tam tersi ile de karşılaşabilirsin bazen.
    DickName bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ülen hoşşikler ben mesela rüzgara karşı 5 metre attırabiliyorum.
    Dersin ki, evet arkadaşım, polise karşı yaptığını doğru buluyorum, veya bulmuyorum. Dış güçleri (Haşmet) ne karıştırıyorsunuz. Enflasyonda sizin yüzünüzden azıyor. Tartışma konusunun çıkar bir yeri yok, çıkmaz sokak gibi konu. İnanmıyorsan he he de geç.
    bsabora bunu beğendi.

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından, şu başlık altında, hiç kimse motosikletler egsoz sesi istediği kadar serbest olsun demiyor, ben de dahil. Ben kendi motorumda bile fazla sese tahammül edemiyorum. Lakin misal son sattığım rx3 evonun homurtusu çok hoşuma gidiyordu. Yani demem o ki bu yüksek ses olayı, sadece kulakla ölçünce, çok göreceli bir kavram oluyor. Bunun için teknik, teknolojik bir denetim şart. Tamam bazı hanzoların deldiği, taktığı egsozlar ölçüme gerek kalmadan, -evet bu çok ses çıkarıyor denebilir, ama siz tutup ta bir ybr ile bir zx10 un egsoz sesini aynı değerlendiremezsiniz. Ben bir grup sürüşünde rastladım, memur, arkadaşın evosuna -bunun egsozu çok ses çıkartıyor dedi, arkadaş durumu izah edemeyeceğini anlayınca, ben hemen çantada bulunan uygunluk belgesini çıkarttım, bu egsozların orjinal olduğunu söyledim, sonra buradan bişey çıkmayacağını anlayan memur arkadaş bu kez çantalara dadandı vay efendim ruhsata işli mi diye, onu da uygunluk belgesinde gösterince (ki benimkinin ruhsatta da yazıyordu), çevirdi lafı, hadi tamam size bu seferlik bişey demiyeceğim diyip saldı.
    Yani kanun yapıcılar ve uygulayıcılar, herkese adil ve ölçülü davransa amenna, ama bu ses konusunda mümkün değil, kaldı ki herkesin kulağı aynı hertz de duyma yetisine sahip değil, sana gürültülü gelen bana sessiz gelebilir, bunun çözümü de, teknoloji ve bilimden destek almaktır.
    Bu iş öyle evimin önünden geçene şöyle yaparım, çocuğumu uyandırana böyle yaparımla olmaz. Günde kaç insana egsoz monte edebilirsin ki totalde. Tam tersi ile de karşılaşabilirsin bazen.
    Evet belge ile cevap yerinde olmuş.Buradan polisin Bir şey bulayım ceza yazayım zihniyeti var olduğu görülüyor.Bu tarz yaklaşmayan polisde var.Soylenen açıkça belli Egsoz var ceza yazacağım bizim söylediğimiz de hayır yazamazsiniz sebebide bu.Bu güne kadar bu kadar çok Egsoz cezası yazılması ceza yazılan sürücünün bilgisinin olmaması...
    Sokaktan geçerken Egsoz montaj işine gelince montaja gelir trioval montajli mabada sahip olup geri dönme ihtimalini bilmeli.
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben bir ileriye götürüp ilk mesajında yazdığı polise atarlanma işinin de uydurma olduğunu düşünüyorum.
    Hatta iddiaya girerim polis çevirmesinde trafikçiye "bokunu yiyeyim abi" çekmiştir.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    hiç kıvırmaya gerek yok madem o kadar delikanlısın buraya motosikletinin marka modelini ve plakanı yaz olayın geçtiği günü ve saati de ya orda görevli memur arkadaşlara ulaşıp olayın aslını soralım.
    var mısın?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hepsini okumadım, yorumlarımı söyleyeyim.
    İlk mesajı yazanı destekliyor ve tebrik ediyorum.
    Birisi, "Egzozunda sorun olmayan, polisin gaz vermesinden rahatsız olmaz" demiş. Zamanında pişkin bir siyasetçi usulsüz dinlemeler hakkında "Kanunsuz bir şeyi olmayan kişi polis dinlemesinden korkmaz" demişti. Aynı mantık. Benim hata yapmıyor oluşum, usulsüz arama, dinleme, dokunma yapana ses çıkarmayacağım demek değildir.
    Hasmet'in dediği ise ana konuyla örtüşmüyor. Hasmet diyor ki ABD'de polis yüksek ses çıkaran motora ceza yazabiliyor. Neye yazıyor? Yüksek ses çıkarabilene değil, çıkarana. Aynısı burada da mümkün. Polis kulakları inlete inlete giden otomobil veya motosikleti durdursun, kabahatler kanunundan ceza yazsın, kimse itiraz etmez. Ama ilk mesajda tarif edilen şey bu değil. Gürültü yapmadan giden motorun gazını kökleyip bu çok gürültü yapıyor demek bambaşka birşey.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gerçi redline'ye sokup ses ölçme fikri de saçma, redline'da muhtemelen her motorun sesi manyak gibi çıkacaktır. Aşağıya eski motorum Sym Wolf'ün kocaman egzozunun resmini bırakıyorum, 250 cc motorda benden büyük egzoz vardı ama redline'da o bile çok ses çıkarırdı.

bsabora, bsabora, levend84 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hiç kıvırmaya gerek yok madem o kadar delikanlısın buraya motosikletinin marka modelini ve plakanı yaz olayın geçtiği günü ve saati de ya orda görevli memur arkadaşlara ulaşıp olayın aslını soralım.
    var mısın?
    Teneke Bey sesin bet geliyor.Al bak ruhsat arasındaki hakime sokmayı düşündüğün karar bu.Yazdiklarini print screenle kaydettim.Hani hakime sokacaksin ya kararı egsozu. Adana daki polis senin emir erin mi ? Adana'ya soracakmis.Sanki her köşede duran polis aynı polis onu bulacak. Ve burada kişisel bilgilerimizi paylaşmanızı istemen ne demek oluyor. delikanlılıktan bahsedecek son kişisin...Daha yeğen yazamayan adamsın,konuşmayı bilmeyen adamsın.Ozel mesaj geldi onlarda senin boş beleş olduğunu yazmışlar.Kiviran biri varsa oda sensin karşımda kazanmana imkan yok.hakime sokacağın kararda işte burdan bak ne yaziyor.Kim kime sokar onu bilemeyiz artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsini okumadım, yorumlarımı söyleyeyim.
    İlk mesajı yazanı destekliyor ve tebrik ediyorum.
    Birisi, "Egzozunda sorun olmayan, polisin gaz vermesinden rahatsız olmaz" demiş. Zamanında pişkin bir siyasetçi usulsüz dinlemeler hakkında "Kanunsuz bir şeyi olmayan kişi polis dinlemesinden korkmaz" demişti. Aynı mantık. Benim hata yapmıyor oluşum, usulsüz arama, dinleme, dokunma yapana ses çıkarmayacağım demek değildir.
    Hasmet'in dediği ise ana konuyla örtüşmüyor. Hasmet diyor ki ABD'de polis yüksek ses çıkaran motora ceza yazabiliyor. Neye yazıyor? Yüksek ses çıkarabilene değil, çıkarana. Aynısı burada da mümkün. Polis kulakları inlete inlete giden otomobil veya motosikleti durdursun, kabahatler kanunundan ceza yazsın, kimse itiraz etmez. Ama ilk mesajda tarif edilen şey bu değil. Gürültü yapmadan giden motorun gazını kökleyip bu çok gürültü yapıyor demek bambaşka birşey.
    Konunun özeti tamda budur.Bir kaç Arkadaş bunu sulandirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçi redline'ye sokup ses ölçme fikri de saçma, redline'da muhtemelen her motorun sesi manyak gibi çıkacaktır. Aşağıya eski motorum Sym Wolf'ün kocaman egzozunun resmini bırakıyorum, 250 cc motorda benden büyük egzoz vardı ama redline'da o bile çok ses çıkarırdı.

https://i.hizliresim.com/t04nfbp.JPG
    evet redline da hepsi cok ses cıkarıyor.Buna bakarak işleme tabi tutuluyoruz.Buna karşıyız.Sınırlaamalar ne ise o konu üzerinden değerlendirmeler yapılmalı
    tommygun, espresso ve maktama bunu beğendiler.
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    cb250r
    Buralar karismis, yeni fikir belirtmek farz oldu.

1-kanun uygulayicisi keyfi davranip usulsuzluk yapiyor, ki yaptigi hem suc, hem yanlis hemde zatandasa zorbaliktir.

2-konu sahibi arkadasin yasadisi aksiyonu, ekipmani veya modifikasyonu yok. Buna dayanarak hakkini ariyor. tebrikler

3-kanun uygulayicisi usulsuzlukte diretmiyor, yanlisindan donuyor, vatandasi magdur etmiyor. hatasindan dondugu icin ona da tebrikler

4-bazi arkadaslar "turk polisine posta koyamassin oglim şişssssssst akilli ol" minvalinde gereksiz cikis yapiyor. size tebrik yok.

5-bazi arkadaslar da "sizin egsozunuz yuzunden kafamiz mikiliyor" tarzi serzeniste bulunuyor. o mesajlarin yeri bura degil.

6-bazi arkadaslar ise hakkini savunan ve adaleti tecelli ettiren konu sahibi arkadasa sebebini bilmedigim sekilde yukleniyor. size de tebrik yok ve yuh var. amaciniz ne anlamis degilim.

7-kimisi de yakmis sigarasini kargasayi uzaktan izliyor.
    espresso, tommygun, AzÇok ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1-kanun uygulayicisi keyfi davranip usulsuzluk yapiyor, ki yaptigi hem suc, hem yanlis hemde zatandasa zorbaliktir.

2-konu sahibi arkadasin yasadisi aksiyonu, ekipmani veya modifikasyonu yok. Buna dayanarak hakkini ariyor. tebrikler

3-kanun uygulayicisi usulsuzlukte diretmiyor, yanlisindan donuyor, vatandasi magdur etmiyor. hatasindan dondugu icin ona da tebrikler

4-bazi arkadaslar "turk polisine posta koyamassin oglim şişssssssst akilli ol" minvalinde gereksiz cikis yapiyor. size tebrik yok.

5-bazi arkadaslar da "sizin egsozunuz yuzunden kafamiz mikiliyor" tarzi serzeniste bulunuyor. o mesajlarin yeri bura degil.

6-bazi arkadaslar ise hakkini savunan ve adaleti tecelli ettiren konu sahibi arkadasa sebebini bilmedigim sekilde yukleniyor. size de tebrik yok ve yuh var. amaciniz ne anlamis degilim.

Yazdıkların biri hariç doğru.

Sigara kullanmıyorum Seviye çok düşünce de başlığı takip etmiyorum.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıkların biri hariç doğru.

Sigara kullanmıyorum Seviye çok düşünce de başlığı takip etmiyorum.
    Bende 5 sene oldu biraktim kültablasini yiyesim geliyor hala

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bilincli tavırlarınız için sizi tebrik ederim öncelikle haklarınızı muhafaza eden bir vatandaş oldugunuz aşikar. Keşke herkes sizler gibi bilincli olsa. Lakin mevzuat der ki motosiklet veya genel anlamda arac üzerinde yapılan her türlü teknik değişiklik ruhsata işli olmalıdır. Yani bu ne demek oluyor amcalar istese yola uygunluk belgesinde yazan lastiğin modelinden farklı bir lastik bile kullansanız cezayı yazabilir. Sistemde böyle bir açık var ne yazık ki. Örneğin çantalı motorsikletlere yakın bir zaman öncesinde ruhsata işletme zorunlulugu geldi. Yani amcalar istese motorun orjinal donanımında bulunmayan bir donanım diyerek cezai işlem uygulayabilirdi. Forum ahalisine tavsiyem cevirmelerde ılımlı olmak ve haklarını bilmektir. Benimde başıma geldi cbr 650f motosikletim varken. 4. 5. Viteste giderken yolda durdurdu, belli ki öncesinde tatsız olaylar yaşanmış. Komiser idi sanırım memurun rütbesi gaz ver dedi kaba bir tavırla bende sizin gibi belirli bir devire kadar verdim. Sonrasında kenara cektiler arabayı egzozundan cok ses cıkıyo ceza yazıcam dedi. Bende yazamazsınız cünkü orjinal dedim. Nerden bilelim tapa manşon vs yapmadıgını muayneye gir orjinalliğini tescille cezanı iptal edelim gibi saçma sapan bir tavıra maruz kaldım. Ardından bende sert bir şekilde kanıtlarım iptal ederim ve çalısamadıgım için ayrıca iş ücretimin kaybını da size ayrı dava açarak talep ederim dedim adam boyle bir cümle duyunca şok oldu. Ardından kısa bir suskunlugun ardından hadi git işine dedi tüm kabalıgı ile öylece ayrıldık. Yazmıs olsa cok eğlenirdik orda cünkü mobese eds altında oldu tüm olay
    tommygun ve bsabora bunu beğendiler.

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilincli tavırlarınız için sizi tebrik ederim öncelikle haklarınızı muhafaza eden bir vatandaş oldugunuz aşikar. Keşke herkes sizler gibi bilincli olsa. Lakin mevzuat der ki motosiklet veya genel anlamda arac üzerinde yapılan her türlü teknik değişiklik ruhsata işli olmalıdır. Yani bu ne demek oluyor amcalar istese yola uygunluk belgesinde yazan lastiğin modelinden farklı bir lastik bile kullansanız cezayı yazabilir. Sistemde böyle bir açık var ne yazık ki. Örneğin çantalı motorsikletlere yakın bir zaman öncesinde ruhsata işletme zorunlulugu geldi. Yani amcalar istese motorun orjinal donanımında bulunmayan bir donanım diyerek cezai işlem uygulayabilirdi. Forum ahalisine tavsiyem cevirmelerde ılımlı olmak ve haklarını bilmektir. Benimde başıma geldi cbr 650f motosikletim varken. 4. 5. Viteste giderken yolda durdurdu, belli ki öncesinde tatsız olaylar yaşanmış. Komiser idi sanırım memurun rütbesi gaz ver dedi kaba bir tavırla bende sizin gibi belirli bir devire kadar verdim. Sonrasında kenara cektiler arabayı egzozundan cok ses cıkıyo ceza yazıcam dedi. Bende yazamazsınız cünkü orjinal dedim. Nerden bilelim tapa manşon vs yapmadıgını muayneye gir orjinalliğini tescille cezanı iptal edelim gibi saçma sapan bir tavıra maruz kaldım. Ardından bende sert bir şekilde kanıtlarım iptal ederim ve çalısamadıgım için ayrıca iş ücretimin kaybını da size ayrı dava açarak talep ederim dedim adam boyle bir cümle duyunca şok oldu. Ardından kısa bir suskunlugun ardından hadi git işine dedi tüm kabalıgı ile öylece ayrıldık. Yazmıs olsa cok eğlenirdik orda cünkü mobese eds altında oldu tüm olay
    İş onların müşkül duruma düşmesi söz konusu olunca kendilerini çok düşünürler.Bilincli içi dolu duruş önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şimdi bazılarına sacmalamissin dememdeki sebep sizin direk doğru işin özetini çıkarmanız.Sizede teşekkürler.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.
    www.jawa350cc.com

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)