Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

projemde yardımcı olurmusunuz (fikir verin abiler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    şimdi abilerim ben liseli bir öğrenciyim.

birazda okulum destek oldu,TÜBİTAK'ın liseler arası araştırma projeleri yarışmasına başvurdum.

konu olarak motosikletlerde can kaybının azaltılmasını seçtim.
    konuyu sundum,kabul edildi şimdi projeyi yapmam gerekiyor. ama sorun şu ki konu sağlık teknolojilerine alınmadı mecbur fizik dalında katıldım.

yani projemin fiziğe dayanması gerekiyor. sabahtan beri aklıma bir proje gelmedi,sizden fikir almak istedim.

belki kazanırsam bir projeyi hayata geçirip birçok canı kurtaracağım. bu benim için aşırı mutluluk veren bişey.

bir fikriniz varsa yazıp destek olurmusunuz.
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Motosiklette sırt çantasının aerodinamik etkiler nedeniyle sürüş dinamiği ve sürüş emniyetine etkisi

İstersen topcase veya yan çanta olsun.

Seç beğen al. Akışkanlar fiziği

Yada küçük tekerlek, büyük tekerlek motosiklet kullanmak. Buda fizikte dengeye girer.

Dahada kolay bir şey istiyorsan eğer, aydınlatma veya ışık.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir konu şeçmişsin. Fakat, projeyi fizik kapsamında kabul etmeleri işi zorlaştırmış. Henüz fazla kafa yoramadım. Fakat, ilk olarak aklıma katil bariyerler geldi. Çelik halat kullanılan metrobüs bariyerlerinin motosiklet sürücülerinin kafasını kopardığı oldu. Bunlara spor salonlarında olduğu gibi darbeyi yumuşatacak, bıçak gibi kesmesine mani olacak kaplamalar düşünebilirsin. Pek kolay olmayacak test yapmadan uygulama yapmadan hangi oranda ölümleri azaltacağını belirleyemezsin. Milyonlarca dolar bütçen olmadığına göre işin bu kısımlarında istatistiki bilgi veremezsin. Levha şeklindeki bariyerlerin direkleri de çok can aldı. Bunların daha tehlikesiz olması için kafa yorabilirsin. Şu anda aklıma gelmiyor ama bir yöntemi vardır elbette. İyi bir şeyler bulabilirsen hepimiz sana minnettar oluruz. Başarılar dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Airbagli montlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki kazanırsam bir projeyi hayata geçirip birçok canı kurtaracağım.
    burda kahkaha attim

Firlatma koltugu ? Savas ucaklarindaki gibi ?

Nasil fikir ?

Carpisma kacinilmaz,
    dugmeye bir basiyon sele seni 2 metre firlatiyo,motor arabaya vururken sen havada..

Yere dustugunde ufak tefek kiriklar..olsun o kadar
    DickName bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motosiklette kayma kazalarının yaşandığı bir durumda hangi uzuvların en çok yere sürtünme uyguladığını bul bundan sonrada o bulduğun bölgeye yere sürtünmeyi arttırcak metaryeller koyarak kayma kazalarında sürüklenmeyi en hızlı şekilde durdurmak iyi bir seçenek olur, unutma bu sürtünme esnasında ısı meydana gelebilir arayada ısıyı geçirmeyecek bir metaryel sıkıştırırsan çok daha iyi olur.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yere dustugunde ufak tefek kiriklar..olsun o kadar
    Orasına da paraşüt takarlar. TÜPÜTAK'da bronzlaşmış ağbiler yardımcı olacaklardır.

Mesela:
    Hırbonen bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fikir önerim yok ancak ilkokuldayken katılmıştı bu yarışmaya.

Sanırım o sene "bilmemne dağındaki doğal mucize" diye bir araştırma kazanmıştı. Bildiğin kocakarı ilaçlarının malzemelerini internetten bakıp proje yapmıslardı.

Bende sokakda son 10 senedir gördüğünüz yerdeki çöpleri vs. temizleyen temizlik makinalarının prototipini yapmıştım.

bazen düşünürüm, o aleti ben ilkokuldayken akıl etmiştim, acaba benden mi caldılar fikri :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)