Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Piyasada Bilinmeyen Ama Memnun Olduğunuz Yağlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Olduğumuz durum üzere motor yağları (motosiklet) aşırı yüksek fiyatlarla bizlere sunuluyor, piyasada büyük firmalara oranla daha az bilinen firmaları test ettiğinizde sonucunuz ne oldu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben eski motorumda da şu anki motorumda da uzun km.lerdir Liqui Moly'den bir sıkıntı yaşamadım. Çok popüler bir yağ olmadığı için çakmasına denk gelme şansı da pek yok, fiyatı da öyle aman aman pahalı değil.
    volkan190, M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eski motorumda da şu anki motorumda da uzun km.lerdir Liqui Moly'den bir sıkıntı yaşamadım. Çok popüler bir yağ olmadığı için çakmasına denk gelme şansı da pek yok, fiyatı da öyle aman aman pahalı değil.
    satın aldığınız yer veya site linki verebilirmisiniz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Az bilinenden kastınız ucuz mu? Bir de bilinmeyen derken?

Kendisinin çok inanılmaz, harikalar üstü, muhteşem ötesi yağ yaptığını iddia eden bir firmanın çevreden topladığı yağları tanklarda su ve kamyon yağ filtreleri ile filtreledikten ve yüksek ısıda kaynatıp renginin açılmasını sağladıktan sonra tekrar kutulayıp piyasaya sattığını hatırlatırım.

Kaldı ki bir litre kaliteli marka motor yağı altı üstü 3-4 lt benzin fiyatı. Bence yanlış açıdan yanlış yere bakılıyor. İlk önce benzin litre fiyatlarına bakmak gerek, yağ dediğin binlerle ifade edilen kilometrelerde değişirken benzinden bahsederken 100km' deki tüketime bakılıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satın aldığınız yer veya site linki verebilirmisiniz.
    Ben N11 üzerinden GKN Motors'dan alıyorum. Adamların yeri yurdu Hasanpaşa'da ve işyerime yürüme mesafesi 1 km ama nedendir bilinmez N11'de daha ucuza satıyorlar , fiziki olarak dükkandan almak daha pahalı.
    erkanzdemir ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az bilinenden kastınız ucuz mu? Bir de bilinmeyen derken?

Kendisinin çok inanılmaz, harikalar üstü, muhteşem ötesi yağ yaptığını iddia eden bir firmanın çevreden topladığı yağları tanklarda su ve kamyon yağ filtreleri ile filtreledikten ve yüksek ısıda kaynatıp renginin açılmasını sağladıktan sonra tekrar kutulayıp piyasaya sattığını hatırlatırım.

Kaldı ki bir litre kaliteli marka motor yağı altı üstü 3-4 lt benzin fiyatı. Bence yanlış açıdan yanlış yere bakılıyor. İlk önce benzin litre fiyatlarına bakmak gerek, yağ dediğin binlerle ifade ilen kilometrelerde değişirken benzinden bahsederken 100km' deki tüketime bakılıyor.
    Bilinmeyenden kastım piyasanın yönelmediği ama kalitesi yüksek olan yağlar gibi sayın tommygun'un bahsettiği gibi örnek verebilirim. Başka bir örnek vericek olursamda AEA'nın videosundan aklımda kalan bir yağ markası Putoline, bu marka bildiğim diğer markalara göre çok daha az biliniyor ama kalite konusunda bir tecrübe nasıl tecrübe yaşadığını anlatanın olduğunu hatırlamıyorum, bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben N11 üzerinden GKN Motors'dan alıyorum. Adamların yeri yurdu Hasanpaşa'da ve işyerime yürüme mesafesi 1 km ama nedendir bilinmez N11'de daha ucuza satıyorlar , fiziki olarak dükkandan almak daha pahalı.
    biraz inceledim ve size katılıyorum bahsettiğiniz yer gayet makul fiyatlara satıyorlar ilgimi çeken yağın yanında shooter hediye etmeleri ayrı bir incelik olmuş yağ değişimimde bu firmadan yağ alabilirim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz inceledim ve size katılıyorum bahsettiğiniz yer gayet makul fiyatlara satıyorlar ilgimi çeken yağın yanında shooter hediye etmeleri ayrı bir incelik olmuş yağ değişimimde bu firmadan yağ alabilirim.
    Zamanında shooter konusunu Kural(Z)'ye özelden danışmıştım. Sağolsun üşenmeden uzun uzun yazmış, 4-5 depoda bir kullanmanın faydalı olabileceğini ama zart zurt kullanmamam gerektiğini anlatmıştı.
    Motoseverrr ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilinmeyenden kastım piyasanın yönelmediği ama kalitesi yüksek olan yağlar gibi sayın tommygun'un bahsettiği gibi örnek verebilirim. Başka bir örnek vericek olursamda AEA'nın videosundan aklımda kalan bir yağ markası Putoline, bu marka bildiğim diğer markalara göre çok daha az biliniyor ama kalite konusunda bir tecrübe nasıl tecrübe yaşadığını anlatanın olduğunu hatırlamıyorum, bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Kastettiğim buydu. Örneğin Liqui Moly, Lucoil, Putoline bilindik markalar. Sadece konuya biraz daha uzak olanlar markaları tanımıyor o kadar. Benim kastettiğim adı sanı duyulmamış, internette dolu dolu satılan merdiven altı tabir edebileceğim imalatla üretilen yağlar.

Putoline çok kaliteli bir motosiklet yağı markasıdır. Ülkeye ilk geldiğinde kullanmaya başlayanlardan ve uzun süre kullananlardan biriyim. Ancak fiyat/performans eğrisi aşırı bozulduğu dönemde tamamen terk edip Motul' e yönelmiştim ve genellikle motosikletlerimde Motul ile devam ediyorum.

Yağ karşılaştırmalarını yaparken sadece MA uygunluğu veya viskozite değerleri değil, sentetik - madeni - yarı sentetik nitelikleri de göz önünde bulundurulmalı. Bu markaların, içindeki katkılar nedeniyle tüm bu veriler aynı göründüğü halde gerçekten çok farklı sonuçlar verebilen ve fiyatları çok çok farklı ürünler de var, onları ayrı kefeye koyup incelemek gerekiyor.
    Motoseverrr, tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    ...

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben lubex kullandım motorumda 4 kutu. Benim aldığım zamanlarda baya uygundu fiyatı. Memnun kalmıştım.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Markalar dışında aslında illa motosiklet yağı kullanmak gerekmiyor, yurt dışı forumlarından okuduğum kadarıyla, Yamaha Fz6 motorlarında Sentetik dizel kamyon yağı kullanıyorlarmış. 100.000km gibi sorunsuz kullananlar var,
    O yağın aynısından TR'de de var sanırım ama en az 20lt satılıyordu en son.

https://www.shell.com/motorist/oils-...ula-r6-lm.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Amerika'da "Rotella T6 synthetic" diye satılıyormuş.
    Ingilizce olarak suradan okunabilir:

https://www.600riders.com/threads/oil-filter.37921/

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markalar dışında aslında illa motosiklet yağı kullanmak gerekmiyor, yurt dışı forumlarından okuduğum kadarıyla, Yamaha Fz6 motorlarında Sentetik dizel kamyon yağı kullanıyorlarmış. 100.000km gibi sorunsuz kullananlar var,

https://www.shell.com/motorist/oils-...me&imwidth=640

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Buna ilk kez denk geldim. Detaylı arastıracagım, meraklandım baya. Tesekkurler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.shell.com/motorist/oils-...me&imwidth=640

3000 mile kadar kararmadığını dile getirmişler (the oil doesn't even start to darken till close to 3,000 miles!). Türkiye'de satışı olsaydı mutlaka denerdim bu yağı. Yine bahsettiklerine göre kullanılan araçlarda turbo 30.000 rpm civarında dönüş hızına sahip olduğunu belirtmişler ve 600cc 12.000 devir çeviren motosiklete fazlasıyla koruma sağlayabilceklerinide söylemişler (Diesel rated synthetic oil is made for turbo engines (highly sheer resistant). Turbocharger turbines spin at ~30,000 rpms and use the motor oil as lubrication....if the oil can handle that it can more than handle a 12,000 rpm 600 cc.).

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6

Tam olarak bu

https://rotella.shell.com/en_us/products/full-synthetic-and-blend-oil/t6-full-synthetic.html

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Çok bilinen marka yağlar. Çok bilinmesini kalitesi kadar reklam için yaptıkları harcamaya da borçlu. Aslında Türkiye'ye (bildiğim kadarıyla) ambalajlı yağ gelmiyor. Onlar da büyük tanklarla distribütör e gelip orada paketleniyor. Hepsi rafine çıkışlı. Daha sonra ilave edilen katkılar yada karisim oranları farklı.
    Serviste Honda marka bir yağ kullanıyorlar. Zannımca sıradan bir yağ ama iş görüyor. Sonuçta Türkiye'de ki bakım aralıkları çok düşük

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Ben cafe 152 de ve joymax te 10w40 lubex (rapidus s) kullanıyorum bi sıkıntısını görmedim. Hatta cafe 152 de po maximoto kullanıyordum lubexe geçince vites geçişleri vs bayağı rahatlamıştı şaşırttı beni bunu da ekleyeyim.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MOTUL 5100 10Wx40 sonrasında iki sefer LUBEX 15Wx50 kullandım. Fark göremedim. Fiyat yarı yarıya. Motor DUKE 250

Son bir senelik fiyat dalgalanmasıda böyle.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Parçacımda ve internette gördüğüm bir markada Hybrid fiyatı uygun bu yağ markası hakkında görüş ve düşünceleriniz nelerdir?
    ymg bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTUL 5100 10Wx40 sonrasında iki sefer LUBEX 15Wx50 kullandım. Fark göremedim. Fiyat yarı yarıya. Motor DUKE 250

Son bir senelik fiyat dalgalanmasıda böyle.
    https://i.ibb.co/yyWFV8f/lb3.jpg
    Ayçiçek yağı paylaşmadığınız için teşekkür ederiz hocam

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    yapabiliyorsaniz bölge bayisinden alın ve fatura kestirin. bir miktar ucuza gelecektir. eşe dosta da satarsiniz veya talep toplayın onlarda öyle alin

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapabiliyorsaniz bölge bayisinden alın ve fatura kestirin. bir miktar ucuza gelecektir. eşe dosta da satarsiniz veya talep toplayın onlarda öyle alin
    -"Valla kurtarmaz abi, inan 10 lira karla satıyoruz." (Dükkan kirası 25.000 TL)

Bu durumda yapılacak tek birşey kalıyor, inanmak. İnanç herşeydir, inanmadan olmaz. Sen inanmasan adam o paraya onu satamaz mesela... Sonrasında o dükkan sahibi o parayı da isteyemez, sonra ekonomi rahatlar, enflasyon düşer, herkes kazanır. Bi dakka ne diyorum ben? Kim vurdu benim kafama Ekosistem (Ekonomik Sistemin Kısaltılmışı sanırım) böyle birşey değil ki. Neyse ya, inanmaya devam.

Böyle daha mutluyuz, zaten yakında pembe filler uçacak, herkes ucuz yerli otomobile binecek, ehonomi coh iyileşecek... Yok yok kesin bana birşeyler olmuş. Anladım, az önce arabanın depoyu fulledim sanırım o koydu. Yakıtı diyorum, depoya koydular ya o işte. Böylelikle bir sır daha açıklığa kavuştu: Arabaların yakıt depoları neden arkadadır? Cevap ortada, pardon arkada.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)