Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bahcesehir hepsimoto

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Arkadaslar selam,

bajaj v15 e ara bakim yapayim dedim. Kendim yapacaktim usendim. sonra evime yakin gecen sene acilan hepsimotoya gideyim dedim.

Peki bunlari neden yaziyorum, cunku cok memnun kaldim. konsept klasik tamirci dukkani gibi degil, Sahibi Cengiz bey kendisi de motorcu. fazer, xmax birkac tane motoru var. Kendisinin baska isleri de var.

Dukkana girdim icerde gs falan pahali motosikletler de vardi. ucuz motorum var diye farkli muamele yapilmadi. Oturduk sohbet ettik, filtre kahve ikram etti.

Sonra motosikletime en uygun yagi motulun sitesinden beraber baktik, 20w50 7100 yag koydurdu ustaya. icerde 3-4 calisani var bu arada. Genel kontrollerini yaptilar ve yag ucretine arti olarak cuzi, sembolik bir iscilik ucreti aldi benden.

Velhasil Istanbul bahcesehire yolunuz duserse, hepsimotoya gidin bi tanisin kahvesini icin derim. Boyle guzel insanlari, motorculari desteklemekte fayda var derim.

saygilar
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam,

bajaj v15 e ara bakim yapayim dedim. Kendim yapacaktim usendim. sonra evime yakin gecen sene acilan hepsimotoya gideyim dedim.

Peki bunlari neden yaziyorum, cunku cok memnun kaldim. konsept klasik tamirci dukkani gibi degil, Sahibi Cengiz bey kendisi de motorcu. fazer, xmax birkac tane motoru var. Kendisinin baska isleri de var.

Dukkana girdim icerde gs falan pahali motosikletler de vardi. ucuz motorum var diye farkli muamele yapilmadi. Oturduk sohbet ettik, filtre kahve ikram etti.

Sonra motosikletime en uygun yagi motulun sitesinden beraber baktik, 20w50 7100 yag koydurdu ustaya. icerde 3-4 calisani var bu arada. Genel kontrollerini yaptilar ve yag ucretine arti olarak cuzi, sembolik bir iscilik ucreti aldi benden.

Velhasil Istanbul bahcesehire yolunuz duserse, hepsimotoya gidin bi tanisin kahvesini icin derim. Boyle guzel insanlari, motorculari desteklemekte fayda var derim.

saygilar
    Bahçeşehir bana uzak sayılmaz, yani buralarda her yer birbirine uzak zaten.
    Bahar gelsin motoru garajdan çıkarınca bir uğrarım.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahçeşehir bana uzak sayılmaz, yani buralarda her yer birbirine uzak zaten.
    Bahar gelsin motoru garajdan çıkarınca bir uğrarım.
    ugramadan haber verirsen esprosso hocam bende gelirim tanismis oluruz sohbet ederiz;)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    ugramadan haber verirsen esprosso hocam bende gelirim tanismis oluruz sohbet ederiz;)
    Haritadan baktım, bana 13km yolmuş. Yakın sayılır yani.
    Bahçeşehirde heybet döner adında çok süper bir dönerci var, o yolu gitmişken döner yemiş olurum, istanbulda yediğim en iyi dönerdi oradaki.

Ama bu kış havalarında mart sonuna kadar benim motor garajdan çıkmaz. 3 aydır motoru görmedim bile.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Anlattığınızdan yola çıkarak bana motomania izmiri anımsattı.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haritadan baktım, bana 13km yolmuş. Yakın sayılır yani.
    Bahçeşehirde heybet döner adında çok süper bir dönerci var, o yolu gitmişken döner yemiş olurum, istanbulda yediğim en iyi dönerdi oradaki.

Ama bu kış havalarında mart sonuna kadar benim motor garajdan çıkmaz. 3 aydır motoru görmedim bile.
    Biliyorum hocam heybeti pandemiden once gitmis, cok begenmistim. Havalar isininca mutlaka beklerim, sizle tanismak ta cok isterim

Bu arada 3 ay motoru gormemek zor olmustur mutlaka

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlattığınızdan yola çıkarak bana motomania izmiri anımsattı.
    Motomania Gokhani da takip ediyorum, iyi isler basariyor. Hepsimoto cengiz beyin yeri biraz daha garage konsepti gibi. Dukkanin kosesinde ofis gibi koltuklari var. oturup kahvemi icerken yanda motosikleti hallettiler.

Adam kendi de 30 yillik motorcu, filtre distrubutoru, bi marka dedi unuttum tankpad getiriyormus yurtdisindan, birde baska isleri falan da var. Dukkani biraz hobi, biraz da sacma sapan servislerde sacma sapan ustalarla muhatap olmamak icin acmis.

yan dukkanda da sadece custom motosiklet yapmak icin atolye kuruyormus. Motosikletle ugrasmaktan mutlu olan bir insan. ustalari ile arkadas gibi. "motosikletten keyif almayan arkadaslarla calismak istemiyorum" diyor.

velhasil mutlu oldum be
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Su basliga bi guncelleme yapalim.

Hepsimoto zort cikti arkadaslar. Masallah dedigimiz 40 gun yasamiyor yemin ederim. Musteriye doydular sanirim fiyatlar fahiş olmus.

Vay arkadas
    Angrypower ve Bilinmez bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Hepsimoto oldu Hepsimokoko
    Mr.wind ve Bilinmez bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsimoto oldu Hepsimokoko
    Bu tamir isi nasi bir bataklikmis ahah giren dolandirici oluyor cikiyor

(isini duzgun yapanlari haric tutuyor ve saygi ile selamliyorum)

Motosikleti
    MT-07

Yaw komşum bir şey lazım olunca haber et bana. Çözeriz bir şekilde. 400tl verdiği fiyatı 45tl'lik aletle yapabiliyoruz. Yanında gırgırı şamatası ile vakit geçer.

Onlar tamir etse de bekleyeceksin, biz tamir etsek de
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw komşum bir şey lazım olunca haber et bana. Çözeriz bir şekilde. 400tl verdiği fiyatı 45tl'lik aletle yapabiliyoruz. Yanında gırgırı şamatası ile vakit geçer.

Onlar tamir etse de bekleyeceksin, biz tamir etsek de
    Aynen oyle komsum vallahi yapariz atla deve de degil yani. Bu tarz durumlar iyi oluyor bazen is basa dusuyor ogreniyoruz.

Aradim soyledim ama ayip yaptigin diye. Yarim saatlik iscilige 400 tl para ohh ne guzel dunya.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Siz ne işlem yaptırmak istediniz de bu fiyatı verdiler? 400 TL fiyata malzeme dahil miydi yoksa sadece işçilik mi?

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ne işlem yaptırmak istediniz de bu fiyatı verdiler? 400 TL fiyata malzeme dahil miydi yoksa sadece işçilik mi?
    Tommy hocam kendi isim olsa gam yemicem. Angrypower'in egzoz degisimi isini yaparlarmi diye aradim. Sonra Angrypower gorustu, 400 tl fiyat vermisler egzoz sök tak isine

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tommy hocam kendi isim olsa gam yemicem. Angrypower'in egzoz degisimi isini yaparlarmi diye aradim. Sonra Angrypower gorustu, 400 tl fiyat vermisler egzoz sök tak isine
    Egzoz içi elyaf ekleme ya da kat iptali gibi bir işlem mi?

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz içi elyaf ekleme ya da kat iptali gibi bir işlem mi?
    yok Hocam ekstra hicbir islem yok, bogazdan sök-tak sadece

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu usta için yada servisi savunma amaçlı demiyorum tanımam etmem ..

Sadece usta orda servis açmış varsa çalışanın yada çalışanlarının maaşı sigortası vardır dükkan kirası vardır elektrik masrafı vardır vergileri stopajı vardır gün içi ekstra yemesi içmesi yakıtı masrafı vardır bu ustanın bir ailesi de vardır elbet bakıcak bir eşi çocukları ödemesi gereken ev kirası ev masrafları .. siz apartmanın önünde yada deponuz varsa orda bedava yapabilirsiniz daha makul olur neticede sıfır maliyetiniz var ..

Bence ustaya 400 lira istiyor çok demeniz yanlış o saatlik ücrettir ister egzos ister Balata değiştirin her servisin ustanın saatlik belirlediği bir ücret vardır değişmez.. dostluk arkadaşlık hatır gönül vardır onu bilmem..

Bu konuya ilk mesajı şubatta atmışsınız şimdi nerdeyse eylüle geldik şubattan eylülle her şeye nasıl fiyat farkı geldi sizler görüyorsunuz hepimiz yaşıyoruz..
    şubatta yakıt ne kadardı şimdi ne kadar şubatta elektrik ücretleri neydi şimdi ne kadar onu bırak o ustanın dükkan da şubatta yediği yemek ne kadardı şimdi ne kadar şubatta anlaştığı kira ne kadardı belki şimdi ne kadara anlaştı bunları bence hesaplayın ona göre az yada çok deyin bence ..

Motosikleti
    MT-07
    Ben cevap vereyim. Benim motorun boğazdan egzozu, elimde alet/edevat yoktu bu yüzden sipariş verene kadar alet parasını vereyim dedim. Beylikdüzü'nde bir tane sokak arasındaki motorcu pandemide 50tl'ye söküp takıyordu ki 15dk sürmüyor. Buradaki arkadaş ise direkt 400tl istiyor. 12'lik lokma gerekiyor. Bende uzatma aparatı yok die mecburen oraya gittim.

Asgari ücretin 5500tl olan yerde 15dk'lık işe 400tl istemek ve işin teknik bir kısmı yok. Yani ustalık ücreti olacak bir iş yok. Demekki bu adama ben motor yağı değiştirmek için gitsem benden gene 400tl isteyecek.

Demekki bir iş yapacaksan da buna göre fiyat belirleyeceksin. Yaptığın işin ücreti belli. Yamaha teknik servisine gidersem benden saatlik ücret üstünden iş yapıyor değil mi? Yani 15dk çalışıyorsa, 15dk'lık ücret alacak. 400tl'yi 15dk'ya istiyorsa saatlik 1600tl para isteyecek demektir. İstemezse bile teknik servis gibi fiş fatura da kesmiyor, kesse bile teknik servisten daha pahalı olacak bir hizmet vermesi gerekiyor.

Dükkanına gelen zamları benden çıkarmaya çalışması şark kurnazlığıdır. Hiçbir kurnaza da paramı peşkeş çekemem bu kadar basit.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Nereden geldi bu videolar aklıma bilemedim
    Mr.wind bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    150 cc motosiklete 20 50 yağ koyan usta mı övülüyor burada ?
    egzoz değişim fiyatı 400 az demiş o zaman

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc motosiklete 20 50 yağ koyan usta mı övülüyor burada ?
    egzoz değişim fiyatı 400 az demiş o zaman
    bajaj v15 e 20-50 koyma fikri bajaj muhendislerinden cikmis yalniz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu egzoz değişim işlerinde contalar var onlar çoğunlukla yanıyor taşlaşıyor sökerken de parça parça olduğu için yenisini takmak gerekiyor. Benimkinin orijinal contası ABD fiyatı USD 25. Benzer bir maliyet olabilir mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)