Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

OHLİNS yay seçimi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    İyi akşamlar arkadaşlar, konuya güncelleme yapayım. Başlığı açtıktan ve fikirlerinizide aldıktan sonra birsüre daha araştırma yaptım, iş yoğunluğu vs derken biraz zaman geçti ve sonrasında Hyperpro’da karar kıldım. Bütçemi fazla zorlamadan upgrade yapmış olurum diye düşündüm. Öne progresif yaylar+yağ, arkaya sadece yay aldım şimdilik. Komple arka amortisör sadece yaya göre %kaç fark getirirdi bilemiyorum firma ürettiğine göre elbet bir fark vardır herhalde ama şimdilik bu şekilde deneyeceğim. Malzeme geldiğinde değişimi yapıp haftasonuda kendi çapımda teste çıkarım diye planladım şimdilik. Bakalım birseyler değişecek mi? Hayırlısı )
    Cyan, ero__ ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    NIX ve STX biraz overkill olur MT-07 için bence.

Bu arada söylenmiş; ben de bitubo, maxis gibi alternatiflere bakmayı öneririm, ktech olur hyperpro olur. Öhlins tamam iyi güzel de, onlar da haklı olarak marka isminden daha fazla para istiyorlar ve günümüz şartlarında artık bu fazlaların yeri yok :D
    Ben de RS'e upgrade yapar mıyım diye bakıyorum, şu an fiyatlara bakıp pef diyip geçiyorum.

-
    derken zaten eskiymiş hyperpro alınmış. Güle güle kullan
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Teşekkürler hocam sağolun

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Ben arkadaki K-Tech Razor-R Lite'dan çok memnunum. Farklı motosikletlerde aynı amortisörü kullananlar da hep aynı şeyi söylüyorlar. Parasına göre çok çok iyi olduğunu söylüyorlar. Şimdiki tecrübemle arkaya K-Tech sonrası ön takım yetersiz gelirse öne fork emulator olayına girerdim.
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Buakşam itibariyla ön yay ve yağ değişimini yaptım yarın arka yay değişimi nasipse, arka yay da değiştikten sonra test sürüşleri yapacağım ama şimdilik ilk farkettiğim ön frene asıldığımda benim motorda ön frende ABS çalışıyormuş, varmış! Ve ilk kez bukadar kısa mesafede ZINK diye durdu motor her frene asıldığımda, Daha önce hiç böyle bir tepki gormedigimden hemen Eyüp beyi aradım sordum simdi bu iyi bisey mi kötü bisey mi diye sağolsun anlattı iyi biseymis
    Ben mevcut bütçe dogrultusunda Hyperpro tercih ettim sizdeki ile nasıl bir fark vardır bilemiyorum ama stock dan ikisininde daha iyi olduğu kesin sanırım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buakşam itibariyla ön yay ve yağ değişimini yaptım yarın arka yay değişimi nasipse, arka yay da değiştikten sonra test sürüşleri yapacağım ama şimdilik ilk farkettiğim ön frene asıldığımda benim motorda ön frende ABS çalışıyormuş, varmış! Ve ilk kez bukadar kısa mesafede ZINK diye durdu motor her frene asıldığımda, Daha önce hiç böyle bir tepki gormedigimden hemen Eyüp beyi aradım sordum simdi bu iyi bisey mi kötü bisey mi diye sağolsun anlattı iyi biseymis
    Ben mevcut bütçe dogrultusunda Hyperpro tercih ettim sizdeki ile nasıl bir fark vardır bilemiyorum ama stock dan ikisininde daha iyi olduğu kesin sanırım.
    Fark eder tabi NC'de ön yay arka komple amortisör değiştirmiştim, bambaşka bir motosiklet olmuştu. Güle güle kullanın. MT-07'nin stok amortisörleri berbat.
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    teşekkürler hocam sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fark eder tabi NC'de ön yay arka komple amortisör değiştirmiştim, bambaşka bir motosiklet olmuştu. Güle güle kullanın. MT-07'nin stok amortisörleri berbat.
    teşekkürler hocam sagolun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)