Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Düştüm agalar asfalti öptum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
    Mr.wind bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250r
    Geçmiş olsun.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    cok tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    col tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
    cok tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    cok tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Doğru ekipman bizler kadar olduğu gibi motosiklet için de çok önemli. Hava 7 derecenin üzerine çıkmadan yaz lastiklerinde tutuş yok denecek kadar az oluyor. Bu mevsimlerde sabah saatleri çok tehlikeli, tutuşun artmasını beklemekte fayda var yola çıkmak için.
    cok tesekkurler. motorum kedi gibi uysal oldugu icin ve islak zeminde ekstra dikkatli olmam dolayisiyla kolay kolay kaymam. Ama anladim ki buz varsa ne yaparsak yapalim kayiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun buz ihtimali var ise kullanmıyorum. Kesin düşerim. Kros kabiliyeti olan biri olsa olur ama ben de o yetenek yok
    cok tesekkurler, artik hava 4-5 derecenin altinda ise bende kullanmayacagim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun, zorunlu degilse cokta cikmamak lazim. Ekipman iyidir.
    cok tesekkurler ekipmanin onemini tecrube etmis olduk evet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun dostum, Allah beterinden korusun. Tecrübe dediğimiz şey böyle kazanılıyor maalesef.

Sen iyi isen gerisi mühim değil.
    cok saol dostum, onemli olan saglik evet. Cok buyuk bir tecrube oldu. O hizda dusmesem belki biraz daha gevsek davranip daha yuksek hizda dusecektim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, ne olursa olsun küçük mesafede olsa ekipman giymek önemli. Sizde birşey yoksa gerisinin önemi yok, Allah kötü kazalardan sakındırsın.
    cok tesekkurler hocam haklisin. emipmanin onemi hayat-yasam cizgisi gibi ve en kucuk kazanin bile sakasi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, en kötü kazan bu olsun.
    cok tesekkurler tommygun, tekerine tas degmesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.
    cok tesekkurler hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

Ben de 2 ya da 3 sen önce fuardan geç dönme gafletinde bulunup kar yağışına yakalanmıştım. Kar yine bir nebze de buz için yapacak hiç bir şey yok.
    cok saol hocam,tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun

4 derece altı en iyi lastik de olsa kayıyor, teknoloji dolu milyon liralık, bir takım lastiği motosiklet parası olan arabalar da kayıyor buzda. Fiziğe karşı yapabilecek bir şeyimiz yok.

Bu havalarda kullanacaksak tepkileri azaltmak gerekiyor, motoru yatırıp kaldırmak yok, gazı birden açmak yok, freni isterse 10 tane abs olsun sert kullanmak yok. Takip mesafesini arttırmak lazım bu sebeple, ön fren kullanımını azaltmak lazım, çok şey lazım. Ben de kullanıyorum ama 4 derecenin altındaki sıcaklıklarda kullanmak çok mantıklı değil. Bir arabam olsa trafik saatleri hariç ocak ve şubat ayında araba kullanırdım muhtemelen. 1,5 yıldır toplu taşıma kullanmıyordum neredeyse, bu ay sınav dönemi düşüp götü başı kırmamak için toplu taşıma ile samimi oldum. Otobüsler berbat, metro, metrobüs, Marmaray verimli. Motora karşı tabii ki iyi değil ama arabada trafik beklemek, benzin yakmaktansa her türlü tercih ederdim.
    cok tesekkurler kerem, yazdigin herseyde haklisin. Aslinda boyle ekstrem havalarda arabayla cikiyorum ama dun sabah motorla cikasim tuttu. Ama guzel bir ders oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, cana da mala da zarar gelmemiş neyse ki.
    cok saol cyan hocam, cok sukur birseyim yok. tekerine tas degmesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece İstanbul da bazı ilçelerde -5 görünüyordu hava durumu uygulamasında , temkinli sürüp hasarsız atlatmana sevindik gelmiş geçmiş olsun..
    cok saol hocam.

Dustum kalktim bi baktim vucudumu kolacan ettim birsey yok.

sonra motoru kaldirdim baktim koruma demiri yamulmus, gidon topuzu, peg ve egsozda hafif cizik var. motor bloguna baktim garip birsey yok.

calistirdim inceledim bi catlama zortlama yag kacagi ivir zivir yok. bindim yoluma devam ettim, nabiz 180 suratta kocaman bir "vay monakoyum" siritmasi ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun hocam ucuz atlatmış olman sevindirici. Bu kış zamanı karlı-buzlu yolda 2 teker aşırı sakat.

Eğer ekmek parası veya ölüm kalım meselesi bir durum yoksa şu yoldaki kar-buz kalkana kadar motora binmeyin, sizin canınızdan kıymetli değil.

Hani dişli lastik takıp sırf arazide karların içinde düşe kalka yuvarlanmalı geziler yapan endurocular hariç, geri kalan kesim bence kar yagdığında motora ufak bir ara vermeli.

Kışın yağmur sorun değil, kuru soğuklar da ekipman sağlamsa hiç sorun değil, anca kar ve buz işin içine girdimi bu işin tadı kaçıyor.

Yeniden geçmiş olsun.
    cok saol hocam haklisin.

Genelde tek biryerlere gideceksem motosiklet ile, 2 yada daha fazla kisi gideceksem araba ile giderim. Ama anladim ki buzlanma ihtimalinde hicbir kosul altinda motosiklete binmemek gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    cok tesekkurler
    tommygun bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Çok geçmiş olsun.
    İyi ki ciddi bir hasar olmadı sizde.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.
    İyi ki ciddi bir hasar olmadı sizde.
    saolun espresso hocam cok tesekkurler
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Gecmis olsun arkadaşım, ders cıkardıysak ne mutlu
    Mr.wind bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmis olsun haci..iyi tarafindan bakarsak,istatiksel olarak sunu diyebilirim bu sene bir daha dusme ihtimalin cok azaldi

Bir yilda iki defa dusen motorcu sayisi cok azdir
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun arkadaşım, ders cıkardıysak ne mutlu
    cok saol dostum. Hani derler ya "bir musibet, bin nasihattan iyidir"

emipmanin onemini biliyordum saniyordum ama meger gercek anlamda bu kadar onemli olsugunu bilmiyormusum.

kolum kesin kirilacakti. dirsegi refleks olarak altima koymusum dusunce. dirsek korumasi olmasa kimbilir nasil bir kirik ile ugrasacaktim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmis olsun haci..iyi tarafindan bakarsak,istatiksel olarak sunu diyebilirim bu sene bir daha dusme ihtimalin cok azaldi

Bir yilda iki defa dusen motorcu sayisi cok azdir
    saol morukcum tesekkurler icim rahatladi

Sende sakin cikma ekipmansiz aman aman

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)