Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

üstüme olan ama bende olmayan motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    herkese merhaba,

yıllar önce bir motosikletim vardı. Daha doğrusu motosiklet benim üzerimeydi ama babam kullanıyordu. sonrasında motosikleti "devretmeden" birine sattı babam. aralarında sanırım çok da geçerliliği olmayan bir sözleşme yaptılar tam bilmiyorum. her neyse e-devlet'te motosiklet hala benim üzerime görünüyor.

motosiklet kimdedir, nerededir hiçbir fikrim yok. yukarıda belirttiğim sözleşmemsi şey de nerede bilmiyorum. e-devletten baktığımda "hak mahrumiyeti" görünüyor ancak vergi borcu, geçiş ihlali, trafik cezası vs hiçbir şey yok.

bu aracın bende olmadığını kime nereye söylemeliyim ki araç benim üzerimden düşsün?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı: " Araç hak mahrumiyeti, araç sahiplerinin araçları üzerindeki haklarına bir takım şartlar yerine getirilene kadar el konulması olarak ifade edilebilir. Araç hak mahrumiyeti, kişilerin araçlarını satabilmeleri için de engel oluşturmaktadır."

Notere gidip satışını yapmadıysa (ki yapmamış görünüyor) motorda ceza, vergi vs sorun çıktığınız ihale size yansıyacak sanırım. Babamın 3 tane aracı var 3 ünde de hak mahrumiyeti 30 bine yakn hgs, trafik, vergi cezası vardı. Söyledim takmıyor pek. Babanıza sordunuz mu kime sattığını sözleşme kıytırıktan sözleşme gibi bir durum sanırım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    15 yılı geçti bu satışı yapalı. evet sözleşme bence de kıytırık ve ne sözleşmeyi bulabiliyorum ne de babam hatırlıyor adını soyadını.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Hak mahrumiyeti = araç yed-i emine çekilmiş. sürekli orada borç birikiyor. Aracı bir an önce hurdaya çıkartın, tabi öönce borçlarını ödeyin ileride daha çok başınıza bela olabilir.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Paşa paşa ödemek için trafik şubeyi, uğraşıcam derseniz avukatı tavsiye ederim.
    Trafik şube borç oranında cebinizi hafifletecek olsa da, diğer seçenek daha sancılı olur.
    Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)