Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup motor 110cc ısınınca rolanti dalgalanması

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar uzun süredir içinden çıkamadığım bir konu bu. Motorum modenas marka modeli 2005 kriss 2. Motoruma 2000 km önce motor yapıldı çok dikkatli şekilde kullanıyorum 60-70 km yi hiç geçmedim rodaj ı iyi olsun diye, burada ki ustalar pistonun şiştiğini söylüyor o yüzden dalgalanıyor diyorlar.
    Ben sorun için emme manifoltunu değiştirdim, buji yeni, ateşleme bobini yeni, buji piposu yeni, motorda değişmeyen tek şey sübaplar ve piyanolar, soğukken rolantide güzelce sayıyor motor ama kısa yada uzun yol yapınca farketmiyor rolantide dalgalanma oluyor motor stop edecek gibi olup tekrar toparlıyor rolantiyi

Umarım yardımcı olursunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Subap ayarınız düzgün olmayabilir, sonuç olarak bakarsak bu parçalar metal ve ısınınca genleşiyor, genleştiği zaman subap ayarınız düzgün olmadığından dolayı bunu yapabiliyor olabilir sorununz subaplarda ve piyanolardada olabilir eğer tamirat işini kendiniz yapıyorsanız subaplarınızın kaçak kontrollerini yapın (sökülmüş üst kapağın emme ve egzoz girişinden bir miktar benzin dökün eğer subaplardan bir kaçak yoksa subaplarınızda problem yoktur) eğer ustaların dediği gibi pistondaysa problem pistonu söküp bir suyun içine atıp motorun ideal çalışma derecesine kadar getirilip (90-95 derece arası) soğukken ve sıcakken ölçümleri yapılabilir böylece şişip şişmediğide ölçülmüş olabilir.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Emme manifoldu ve contalarını güzelce kontrol edin derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler