Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese Air Misano serisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Merhabalar herkese, sanırım Türkiye'de çok tutulan bir ekipman değil fiyatından dolayı. Bir kaç alışveriş sitesinde bulamadım.(zaten bulsam da fiyat karşılaştırması yapacaktım , akrabama yurtdışından getirttirme ihtimalim var malum burada ki fiyatlar iç açıcı değil.) Bir kaç tane ikinci eli satılıyor. Dainese tanıtım videosunu izledim, fakat soruma cevap bulamadım. Anladığım kadarıyla içinde giyilebilen bir astar şeklinde sırtlık ve hava yastığı monta bağlanıyor. Fakat bu hava yastığı tek kullanımlık mi ? Sensör doğru düzgün çalışıyor mu ? Bunu deneyimleyen veya yabancı bir kaynaktan video,yazı vs bilen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Sorunun cevabını aşağıda kendi sitesinde yer alan videonun 4:17 dakikasından sonra bulabilirsin. Sistem GPS+Batarya+Tüp+Yastıktan oluşuyor.

Yastık patladığında 30 saniye sonra sönüyor ve her aktivasyondan sonra Tüp'ü (Hava yastığını şişiren gaz tüpü yani) değiştirmen gerekiyor. Yani hava yastığı tek kullanımlık değil. Sorunun cevabı bu. Diğer detayları video da bulabilirsin.

Çeviri ihityacın olursa destek olmaya çalışırım fırsat bulursam.

MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Çok teşekkür ederim aradığım cevap buydu çeviriyi halledebilirim bir şekilde. Ben başka iki video izledim aradığım buydu tam olarak

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    250cc bi motor için abartılı bi ekipman oldugunu dusunuyorum. Şimdi güvenliğin cc si mi olurmus diye atlar biri

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Atlamak değil ki bu, yerinde tepki. 250 CC herhangi bir motosiklet rahatlıkla 120-130km bandına ulaşabilir. Bu hızlarda yapılan bir motosiklet kazasının ölümcül olmadığını düşünen yoktur herhalde.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Misano 1000 dedigine gore sadece 1000likler icindir belki (!)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atlamak değil ki bu, yerinde tepki. 250 CC herhangi bir motosiklet rahatlıkla 120-130km bandına ulaşabilir. Bu hızlarda yapılan bir motosiklet kazasının ölümcül olmadığını düşünen yoktur herhalde.
    Günümüz türkiyesinde yanlıs anlama ama birisi r25 e bınıyorsa r1 alamadıgı ıcındır ve bu durumda olan bı ınsanın bu kadar yuksek meblalarda bı ekıpmana para vermesi etik degil bence d air dediginiz mont 30.000 lira farkındasınızdır umarım
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günümüz türkiyesinde yanlıs anlama ama birisi r25 e bınıyorsa r1 alamadıgı ıcındır ve bu durumda olan bı ınsanın bu kadar yuksek meblalarda bı ekıpmana para vermesi etik degil bence d air dediginiz mont 30.000 lira farkındasınızdır umarım
    mantıklı değil derseniz anlarım da, etik le alakasını çözemedim?

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    250cc lik motosikletimi sattım şuan Z800 bakıyorum. Ama onunla bile dainese revit vs almıştım. Tabi ki kendinize göre haklı olabilirsiniz birşey diyemem. Ben ilk önce alabildigim en kaliteli ekipmanı almaya çalışıyorum motosikleti satın almadan
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantıklı değil derseniz anlarım da, etik le alakasını çözemedim?
    gösteriş için israf etik degıldır
    DickName bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bence de pahalı bir ekipman, ama cc ile alakası yok. Herkes salak değil be Çağlar, şehir içinde günde 100km yol yaparken takım taklavatı pişirecek 1000cc domalarak sürülen ss'e binmek istemiyorumdur belki.
    Haftasonu virajdan viraja kullanan tatlı su motorcuları anlamaz, çok kasma.

3 4 bin liraya aynı şekilde çalışan hava yastığı yelekler var, montun içine giyerek çözülebilir istenen güvenlik seviyesi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    D Air dediğimiz mont Almanya'da şuanda 10.000₺ 16.000₺ arasında. Ayrıca temiz bakıp kullandığım sürece kaza bela olmazsa o mont burada 24-25e gider. Hem mantıklı bir ticaret hemde maksimum güvenlik sağlamış olurum. Almanya'dan akrabama getirticem yoksa yanından gecemem. Ki o da kesin değil üstad. Para çıkıp çıkmayacağı belli değil. Ama Z-800 piyasasının 150 olduğunu düşünürsek (temiz) bunun yüzde 15-20 lik bir kısmı da ekipman için mantıklı ve gayet etik olur tahminimce. Tabi siz bu yorumu Z250 SL değerlendirmesi yaparak yaptığınız için sizde haklısınız
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D Air dediğimiz mont Almanya'da şuanda 10.000₺ 16.000₺ arasında. Ayrıca temiz bakıp kullandığım sürece kaza bela olmazsa o mont burada 24-25e gider. Hem mantıklı bir ticaret hemde maksimum güvenlik sağlamış olurum. Almanya'dan akrabama getirticem yoksa yanından gecemem. Ki o da kesin değil üstad. Para çıkıp çıkmayacağı belli değil. Ama Z-800 piyasasının 150 olduğunu düşünürsek (temiz) bunun yüzde 15-20 lik bir kısmı da ekipman için mantıklı ve gayet etik olur tahminimce. Tabi siz bu yorumu Z250 SL değerlendirmesi yaparak yaptığınız için sizde haklısınız
    Olayın cc ile alakasını ben maddiyatla kurdugum ıcın biraz ters anlayanlar oldu fakat ekipmanın oncelıgını her zaman savunurum ama 50bin lıralık motora binerken 50bin liralık ekıpmanın mantıgı yok , madem bu kadar guvenlıgıne onem verıyorsun gidip fıyat farkıyla motorda kalıte ile guvenlıgını saglamak cokdaha mantıklı. Duke390 ile girmiştim bu foruma o zaman ekıpman alırken en ıyısını degıl ıyısını bakardım o yüzden şey oldu

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Olayın cc ile alakasını ben maddiyatla kurdugum ıcın biraz ters anlayanlar oldu fakat ekipmanın oncelıgını her zaman savunurum ama 50bin lıralık motora binerken 50bin liralık ekıpmanın mantıgı yok , madem bu kadar guvenlıgıne onem verıyorsun gidip fıyat farkıyla motorda kalıte ile guvenlıgını saglamak cokdaha mantıklı. Duke390 ile girmiştim bu foruma o zaman ekıpman alırken en ıyısını degıl ıyısını bakardım o yüzden şey oldu
    Benim düşüncem zaten 150.000lik motora 25-28 arası o da belki de olmayacak gidip tekstil bakicam. Ama deriyi kendim çok seviyorum ve sürüş rahatlığı olarak her ne kadar kaliteli olsalarda FLM ve Alpinestars sirtliklari bana güven vermiyor. Yani çok sevdiğim iki marka var dainese ve revit. Şuanda dainesenin 0 deri herhangi bir boş montu 8 den assagi yok diyebiliriz. Benim bu montu sorma amacım en üst modellerden birini 2daha verip Almanya'dan getirmek. Yoksa çok param olmuş , mont üzerimde güzel durmuş değil. Ben motosikleti sevdiğim gibi üzerime giydiğim ekipmanlarımıda çok seviyorum. Ama profili güncellemediğim için konu buralara gelmiş. Teşekkür ederim herkese yorumları için
    caglar48 bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Bu nasıl bir fayda/maliyet ilişkisidir anlamak mümkün değil.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Hocam ben sizi anladım, R25'in yüksek hızlara ulaşamadığını, kime hitap ettiğini, kimlerin aldığını da biliyorum ancak arkadaş düşünüyor ki parası var. R25'le kaza yaptığında ölmezsin, o parayı monta verme de R6 mı al demek lazım bu durumda?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnstagramda BeSafe diyerek kendince ironi yapan, motosikletiyle tek teker videoları atarken eldiven dahi kullanmayan birinin güvenlik önlemlerine harcanabilecek parayı anlamasını beklemeyiniz. Kafa basmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)