Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

"En itibarlı" motosiklet markası 2021

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Suzuki iyidir hoştur. Ama 3 yıl üst üste "en itibarlı motosiklet markası" ödülü alacak kadar değil tabii.

Kendi görüşlerimi linkteki yazıda belirttim.
    Suzuki motosiklet en itibarlısı mı?

Aşağıdaki kriterlere göre, sizin seçiminiz? (Tüm kriterleri değerlendirip, tek marka)

Marka Bilinirliği
    Yakından Tanıma: Bilgi ve ilgi düzeyi en yüksek marka
    Güven Skoru: En çok güven duyulan marka
    Farklılık Skoru: Rakiplerine göre en çok farklılık gösteren marka
    Tavsiye Skoru: Markanın elçisi olma durumunu gösterir.
    Ticari Faaliyetlerini Destekleme: Ticari faaliyetleri en uygun bulunan marka
    Sosyal Sorumluluk Faaliyetlerini Beğeni: Sosyal sorumluluk çalışmaları en çok beğenilen ve desteklenen marka
    İletişim ve Reklam Çalışmalarını Beğeni: İletişim çalışmaları tüketiciye en çok hitap eden marka
    Genel Başarı: Her yönüyle düşünüldüğünde en başarılı bulunan marka
    Kerem34_ bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki iyidir hoştur. Ama 3 yıl üst üste "en itibarlı motosiklet markası" ödülü alacak kadar değil tabii.

Kendi görüşlerimi linkteki yazıda belirttim.
    Suzuki motosiklet en itibarlısı mı?

Aşağıdaki kriterlere göre, sizin seçiminiz? (Tüm kriterleri değerlendirip, tek marka)

Marka Bilinirliği
    Yakından Tanıma: Bilgi ve ilgi düzeyi en yüksek marka
    Güven Skoru: En çok güven duyulan marka
    Farklılık Skoru: Rakiplerine göre en çok farklılık gösteren marka
    Tavsiye Skoru: Markanın elçisi olma durumunu gösterir.
    Ticari Faaliyetlerini Destekleme: Ticari faaliyetleri en uygun bulunan marka
    Sosyal Sorumluluk Faaliyetlerini Beğeni: Sosyal sorumluluk çalışmaları en çok beğenilen ve desteklenen marka
    İletişim ve Reklam Çalışmalarını Beğeni: İletişim çalışmaları tüketiciye en çok hitap eden marka
    Genel Başarı: Her yönüyle düşünüldüğünde en başarılı bulunan marka
    Cevap veriyorum, Mondial veya Kuba.

Türkiye için kawasaki ve suzuki olmadığı net. Fuara gelmezler, sürüş günü yapmazlar, stokta motosiklet tutmazlar. Stokta parça bile tutmazlar, ninja250 için 1 ay parça bekledi arkadaşım en son. Kawanın en çok satan motoru bu Türkiye'de.

Yamaha servis birliğini güzel sağladı. İnternet sitesi, iletişimi falan çok güzel. Sürekli etkinlikler düzenliyor, Yamaha Türkiye aktif mi bilmiyorum ama servislerin instagram hesapları gayet aktif.

Honda zaten klasik Honda. Türkiye için Honda ve Yamaha dışında konuşmak anlamsız. Eu'da işler değişir mi, kesinlikle değişir.

Bu birincilik işleri sığ borsalara benziyor ortamı(parası) olan üç beş kişi bassa uçurur. Motosiklet kullanan bir avuç kişiyiz, yılın en iyi markasını seçecek düzeyde bilinçli, ortamı olan motosiklet kullanan bir elin parmağı kadar kişi var zaten. Kendi aralarında bir yemek yemiş, oylayıp seçmişlerdir muhtemelen. 1200 falan zor işler bunlar. Yoksa 10 yıldır motosiklet sektörünü takip ediyorum, kimse Kerem, sence en iyi marka hangisi kardeşim diye sormadı bana. Sorsalar Mondial derdim zaten, sevinsin adamlar.

Ekliyorum, Suzuki ve Kawasaki her modeliyle aynı segmentteki Honda'yı tokat manyağı yapar. Hadi belki AT ve Goldwing'i tokatlayamaz o kadar. Mevzu servis, bilinirlik, halkla ilişkiler vs vs. Yoksa param olsa Honda'ya mı binerim allasen.
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu itibar konusu sanırım 20-30 sene önceden gelen mirasla ilgili.. Suzuki özelinde konuşursak o eski Srad.lar, Gsr.lar, Bandit.ler vs heyecanlı makineler üreten bir Japondu Suzuki Bir diğer 90'lar-2000'ler sokak mirasını tepe tepe kullanan marka da Türkiye'de Kawasaki'dir. Adamlar reklamsız nasıl bir imaj yaratmışlarsa motor Kawasaki'de ne olursa olsun "olm yavaş git" deniyor. Algı böyle birşey, günümüzde belki çok daha başarılı marka modeller var ama bu işlerden anlamayan adamlar renk ve marka ismine bakıyor, itibar sanırım böyle birşey.
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu demektir ki Suzuki "itibardan tasarruf olmaz" diyerek fiyatları kökleyecek.
    -Black-, espresso, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kimmis bu odulu veren hiyarto diye bakayim dedim.

https://www.marketingturkiye.com.tr/...he-one-awards/

Motosiklet:
    1-Kawasaki
    2-Suzuki

Diyor ?

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    @Kerem34_ Haklısın. Türkiye ve dünyanın geri kalanını veya en azından Avrupa'yı ayrı düşünmek gerek belki de.
    Avrupa'da aynı segmentte fiyatlar birbirine yakın seyrederken, burada dist. kafasına göre veya çektiği malın kuruna, ithal ettiği dönemin vergisine göre fiyat koyuyor. O noktada en azından güvenilirlik yerle bir oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklet:
    1-Kawasaki
    2-Suzuki

Diyor ?
    adaylar 3 tane (harf sırasına göre)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu demektir ki Suzuki "itibardan tasarruf olmaz" diyerek fiyatları kökleyecek.
    Olur mu, olur

Bu yaz V-strom 250'yi uzun süre çok güzel fiyattan sattılar. Başta biraz pahalıydı ama, sonradan "stokta yok da ndan mı düşük yazıyorlar" bile dedirtti bana.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Forumdan Uzaklaştırıldı
    @Kerem34_ Haklısın. Türkiye ve dünyanın geri kalanını veya en azından Avrupa'yı ayrı düşünmek gerek belki de.
    Avrupa'da aynı segmentte fiyatlar birbirine yakın seyrederken, burada dist. kafasına göre veya çektiği malın kuruna, ithal ettiği dönemin vergisine göre fiyat koyuyor. O noktada en azından güvenilirlik yerle bir oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

adaylar 3 tane (harf sırasına göre)
    Hmm.Adaylara bak,bayagi komikmis bunlar

Motosikleti
    Mt-25 ABS

Motosiklet:
    1-Kawasaki
    2-Suzuki

Diyor ?
    Sıralama olarak:

Akaryakıt berbat
    Binek otomotiv berbat, dacia ne la.
    Çay içmem ama çay markaları berbat.
    Dijital platformlar zaten hepten ofsayt
    E-ticarette hayin sarı sitenin ne işi var?
    Bak, gazlı içecek de berbat
    Kargo ofsayt
    Zero moto, kime ne sattı da ne hizmeti sundu da listeye koyma ihtiyacı hissettiniz?

Liste bu haldeyken motosiklet listesine bel bağlamamak lazım, hata etmişim. Bir biemvi, bir ducati bir traymp bile yok lan listede. Japonların efendisi Yamaha, yükselen yıldız Triumph, bir tane de sevinsin diye Cf tarzı çinli koymaları lazımdı.

Bir sene sonraki liste için 6 basamaklı paralardan haber verirlerse kendilerine danışmanlık yapmaya hazırım, bu halkın nabzını benden iyi kimse tutamaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    lan satışı yokki suzukinin,kawasakinin itibarı olsun bide bundan ödül kazansın kara mizah olmuş baya

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan satışı yokki suzukinin,kawasakinin itibarı olsun bide bundan ödül kazansın kara mizah olmuş baya
    Satış adedine göre birincinin belirlendiği türden bişey değil bu. Kriterleri bi daha gözden geçir. (Yine de Suzuki değil belki ama daha farklı yaklaşmak lazım konuya) ;)
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Satış adedine göre birincinin belirlendiği türden bişey değil bu. Kriterleri bi daha gözden geçir. (Yine de Suzuki değil belki ama daha farklı yaklaşmak lazım konuya) ;)
    Bence satışının olması gerekiyor. Hiç satmadan müşteri ilişkileri, gönüllü marka temsilciliği, marka başarısı gibi şeylerden nasıl bahsedeceğiz?

Ben 10 tane motosiklet getirip satayım, tüm müşterilerime de viski ya da zemzem açayım, kebap yemeye götüreyim, doğumgünlerinde kartpostal falan göndereyim ben de birinci olurum.

Mevzu fazla satış yapmışken marka sevgisini yüksek seviyede tutmak. Yoksa emin olalım rolls royce, Bentley kadar müşteri ilişkisi iyi olan firma yoktur. Bir yarışmaya dahil edilebilir mi? Asla, yılda 10 tane satıyor adamlar.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İtibar ; yüksek satış , sağlamlık , yaygın servis gibi unsurlardan ziyade markanın yıllar içinde oluşan imajı ile alakalı olsa gerek , benim izlenimime göre motosiklete binen , motosikleti tanıyan adamın gözünde BMW itibarlıdır , motosikletten zerre haberi olmayan kitle için ise Harley Davidson itibarlıdır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İtibar ve Marka Değer Performans Öl*çümü”nde saha araştırması tamamlanarak ilk üçe ka*lan markalar belirlendi.

Saha arastirmasini nerde yaptilar acaba,neyse

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtibar ; yüksek satış , sağlamlık , yaygın servis gibi unsurlardan ziyade markanın yıllar içinde oluşan imajı ile alakalı olsa gerek , benim izlenimime göre motosiklete binen , motosikleti tanıyan adamın gözünde BMW itibarlıdır , motosikletten zerre haberi olmayan kitle için ise Harley Davidson itibarlıdır..
    Harley'in yıllardır bozmadığı bir çizgisi var en azından, koskoca firma 1000cc 150 beygir ss yapmak isteseler yaparlardı muhtemelen. 3 5 tane mühendis maaşı, arge ücreti zorlamazdı herhalde. Ama kullanıcı kitlesi bu değil, pan america gümledi mesela.

Ya da daha teknolojik bir cruiser yapmak istese onu da yaparlardı, yaptılar da. Ama kullanıcı itin götüne soktu firmayı.

Adamlar da pazarda tutunabilmek, geleneklerini bozmamak için aynı tas aynı hamam devam ediyor. Harley iyidir, temsil ettiği bir kültür var en azından. Aha geçen hafta gittim harley davidson çizme aldım, gerçi bunları yeşil üretiyor ama olsun. İşte marka itibarı. Keyif için, haftasonları sahil şeridinde gazlamaya bir cruiser alacak olsam eski bir harleyden başka bir şey düşünmezdim muhtemelen. Ama tek motor olarak asla garajımda tutmam. Adv+scooter'in yanına bir keyif oyuncağı belki.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niki,hic bosuna bmw fanboyluk yapma.

Alemin krali Honda dir.

Saglamlik,teknoloji,cok satma,motorsporlari daha neler neler

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    son derece objektif birisi olarak kesinlikle katıldığım tezdir.
    Suzuki en itibarı yüksek şerefli bir markadır.

not: evet suzuki sahibi olduğum için bu böyledir.
    -Black- bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Niki,hic bosuna bmw fanboyluk yapma.

Alemin krali Honda dir.

Saglamlik,teknoloji,cok satma,motorsporlari daha neler neler
    Sürekli Honda Honda diyen fanboy olmuyor mu acaba

Bmw nin şuyunu buyunu övmedim ki Suzuki de 200.000 km tecrübem var sağlamlıkta Bmw den iyidir adım gibi biliyorum..

konu marka itibarı , Bmw ve Harley bu konuda bence öne çıkıyor..
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mevzu fazla satış yapmışken marka sevgisini yüksek seviyede tutmak. Yoksa emin olalım rolls royce, Bentley kadar müşteri ilişkisi iyi olan firma yoktur. Bir yarışmaya dahil edilebilir mi? Asla, yılda 10 tane satıyor adamlar.
    Yöntemlerini veya satış adetlerini bilemeyeceğim ama belirttiğin markalar "itibar"ın sözlük karşılığı durumunda. Bu markalarla satışı çok olan ve kısmen üst segment görülen Mercedes ve Bmw'yi kıyaslamak ayıp olur.

Satış kısmını anlıyorum ama, ödül kriterlerini ben belirlemedim. yukarıda yazıyor. Bunları değerlendirmek istemişler. Siz isterseniz satışı da ekler değerlendirirsiniz.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    oldu bir firma 10 tane motor satsın 10 müşteriyle uğraşsın öbür tarafta 10,000 motor satsın 10k müşteriyle uğraşsın.saçma sapan bir ödül programı vs ne diyorsanız.parayı ver senin reklmını yapsınlar zor bir ödül değil.zaten öbür kazananları görünce fark edebiliyorsun saçmalığını aklıma arkadaşında dediği gibi bmw geliyor o olmasa yamaha oda olmasa hondadır.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldu bir firma 10 tane motor satsın 10 müşteriyle uğraşsın öbür tarafta 10,000 motor satsın 10k müşteriyle uğraşsın.saçma sapan bir ödül programı vs ne diyorsanız.parayı ver senin reklmını yapsınlar zor bir ödül değil.zaten öbür kazananları görünce fark edebiliyorsun saçmalığını aklıma arkadaşında dediği gibi bmw geliyor o olmasa yamaha oda olmasa hondadır.
    Ben de farklı düşünmüyorum, yazıda da belirttim zaten.
    İtiraz ettiğim nokta "lan satışı yokki suzukinin,kawasakinin itibarı olsun bide bundan ödül kazansın kara mizah olmuş baya" yorumuydu.
    Kriterler yukarıda yazıyor.

Sen, ben farklı yaklaşabiliriz konuya.

Biz mesela camiada Bmw'nin daha itibarlı bir motor olduğunu düşünüyoruz. Ama toplumun geneli adını bile bilmese de Gold Wing'e daha fazla ilgi gösterir herhalde.

Hatta birinci seçilmediyse, hangi marka olduğunu bilmediklerindendir

Neyse; toparlarsak. Yukarıdaki kriterlere göre fikirlerinizi sormuştum.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)