Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Fuara gitmeyi düşünüyor musun?

Katılımcı sayısı
106. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Gideceğim

20 18.87%
  • Gitmeyeceğim

68 64.15%
  • Belli değil

18 16.98%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Fuar'dan beklentiler 2022

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kendimce tahminlerimi, beklentilerimi yazdım.

Motosiklet fuarı-Motobike İstanbul 2022

Yazı, fuarın satış ve pazarlama müdürü Sayın Can Yümer tarafından da takip ediliyor. Talepleriniz yönlendirici olacaktır diye tahmin ediyorum.
    (Net olmayan konular kendisinden gelen bilgi doğrultusunda güncellenecek)

Sizin görüşlerinizi de merak ediyorum. Anket açtım gidip gitmeyeceğinizle ilgili. (Mobilden girenler göremeyebilir.)

Ayrıca;
    Bilet fiyatı tahminlerinizi, ne kadar olması gerektiği konusunda görüşlerinizi,
    Olumlu/olumsuz görüşlerinizi, gördüğünüz aksaklıkları,
    Markalardan beklentilerinizi paylaşır mısınız?

En merak ettiğim aslında fuarda görmeyi veya bu yıl Türkiye'ye gelmesini beklediğiniz motosiklet modeli
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    2019 ya da 2020 fuarına gitmiştim bomboştu ve çoğu marka yoktu. Daha da boş olacağını düşünüyorum bu ekonomiyle TR'de motosiklet olayı bitti
    -Black-, espresso, ekremcelik00 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben gitmeyeceğim diye oy verdim. 2021 fuarına da kombine bilet alıp gitmemiştim, içimden gelmemişti. Bu sefer bilet bile almayacağım. Piyasa keyifsiz; kurlar acayip, fiyat istikrarı diye bir şey kalmadı. Omikron varyantı tam gaz gidiyor. Alıcı pozisyonda değilim, dolayısıyla fuara gitmek bana vakit kaybı olacak gibi geliyor... Triumph Tiger Sport 660/850 görmek istersem Korlas Ataşehir'e, NT1100 görmek istersem de Honda Esengül'e gider görürüm yani.
    -Black-, espresso ve rasitkoksal bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çinliler dolar taşar. Ama fuarın gözbebeği kanat takılarak uçar hale getirilen motor olur.
    -Black- bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gitmem :(

espresso, -Black-, SuleymanE ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gideceğim.
    Her fuarda olduğu gibi üst baş kıyafet incik boncuk alıp üst kata da kısaca göz gezdirip yallah.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Her yıl sivastan kalkıp fuara gidiyordum, ancak artık gerek bile görmüyorum. Ayrıca işim gereği birçok fuara katılıyorum, hiçbirinde herhangi bir giriş ücreti ödemezken alışveriş yapacağım bir fuar girişinde bilet almak kazıklanıyormuş hissi uyandırıyor. Bu yüzden artık gelmeyi düşünmüyorum.
    espresso, -Black-, volkan190 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben fuara özel bir anlam yükleyenlerdenim. Fuar olduğunda sanki cemre düşmüş de bahar gelmiş gibi hissediyorum. İnşallah 2022 fuarına da katılacağım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heyecanla beklerdik, içimizdeki heyecan hezeyana döndü son yıllarda.
    -Black-, mitmuallim, Green Arrow ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    gitmem gidilcek te bir durum zaten yok ortada.hangi firma katılıyor katılmıyor onu bilmiyorum ama zaten genel olarak motosiklet tedariği sıkıntısı var.o yüzden atıyorum honda gelse bile 3 5 tane modeli sergiler gider gibime geliyor.yenilik aslında çok ama hem motor yok hemde fiyat olarak hayal kurulabilicek bir noktada değil artık.bencede çinli akını olucaktır bajaj cf moto benelli show yapar.bide akseusarlarda ben bi takım kampanyalar bekliyorum aksesuar alacak olan için fırsat olabilir
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bende bu yıl gitmeyi düşünmüyorum. Döviz kuru ve gelen zamlarla birlikte sıfır yüksek cc motosiklet almak hayal oldu benim için.

Fuara katılan marka ve model sayılarında da her geçen yıl azalma var.

Birde yıllardır gelmesini beklediğimiz birçok orta sınıf motosikleti markalar inatla getirmiyor (Örn. Honda cb500x)

Bu sebeple bu yıl firmaları kıymetli motosikletleriyle baş başa bırakmaya karar verdim
    -Black- bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Şu şekilde hissetmemek adına katılmayacağım. Adam gibi model gelmeyecek, gelenler de alınabilir durumda olmayacak. Motora 2 metre yaklaşınca hır gür olacak, marş basıp sesini duyamayacağız vs vs. YouTube ve yazılı incelemeler yeterli zaten. Fuar bundan 20 sene önce, kaynak yokken yararlıydı. Gelip gidecek modeli fuar sahibinden önce öğreniyorum ben zaten, internet sağ olsun.
    [IMG][/IMG]
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu şekilde hissetmemek adına katılmayacağım. Adam gibi model gelmeyecek, gelenler de alınabilir durumda olmayacak. Motora 2 metre yaklaşınca hır gür olacak, marş basıp sesini duyamayacağız vs vs. YouTube ve yazılı incelemeler yeterli zaten. Fuar bundan 20 sene önce, kaynak yokken yararlıydı. Gelip gidecek modeli fuar sahibinden önce öğreniyorum ben zaten, internet sağ olsun.
    http://<a href="https://www.hizlires...g.jpeg</a></a>
    Yahu öyle deme Perşembe fuar başlar, Cumartesi sabahı erken saat fuara gitmek için motorla yola çıkarsın, aynı güzergahta o saatte gördüğün motorcuların hepsi fuara gidiyordur, selamlaşırsın hepsiyle. Fuar alanına geldiğinde park etmiş yüzlerce motor görürsün ve "tüh ulan yine uzağa park edeceğiz" dersin. Hele kullandığın marka model motorla aynı motoru kullanan bir agaya denk geldiğinde tanışıp makara yaparsın. Elinde kask, fuar alanına gelirsin, 2017'ye kadar "Aea ile tanışma" imkanı varken 2017 sonrası "Aea'yı anma etkinliği saat 12:00'de şu bu salonda" anonsunu duyar, hüzünlenirsin. Yine de aktiviteye katılıp "Aea" stickerı alırsın. Yıllar içinde motor sayesinde tanışıp çok sık görüşmediğin arkadaşlarla fuarda denk gelip geyik çevirirsin. Arada mankenlere bakarsın. Bazı marka model motorlara binmek için sıra beklersin. Yine her sene olduğu gibi "Olm bu Kawasaki manyak mı? gene fuara katılmamışlar" diye küfredesin. Velhasıl tabi ki youtube inceleme anlamında derya deniz ama fuar ortamı da güzel yahu..
    -Black-, fazil, Guven ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Muhtemelen elektrikli bisiklet, Martı tipinde scooter ve çantalı getir götür kurye motoru fuarı olacaktır. 50 cc Çinlileri de 20 bin TL'den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.
    -Black- ve ozanturk bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Heyecan ile beklerdik ve uyku tutmazdı arkadaşlar eş dost alışveriş hepsini yapardık. Bu sene gitmem galiba . Fuara Bilet alıp gitmekte ayrı saçmalık zaten .
    -Black- bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Hevesle bekleyip istanbul'a özellikle gittiğim tek fuardır. Fakat artık gitmeyeceğim. Giriş tabi ki ücretli olsun. Hatta bence parası normalin bir tık üstünde olup boş kalabalıktan ziyade merak edenler gelsin diye düşünülebilir ama fuar parasını karşılamaz oda

Gitmeme sebebim ise, motor fiyatlarının aşırı yüksek oluşundan dolayı moral bozukluğu. Şuan iyi bir motoru geçtim 150cc 100cc motor bile alınamıyor. Bu gözler 4500 tl ye sıfır kuba blackcat gördü. 29 bin tl ye mt7, 14bin e r25 gördü. Yaklaşık 3-4 yılda ki fiyat artışıyla beraber her alamayacağım motor için bunalıma giriyorum. Malesef erişilebilir değil.
    (Bu kadar takma sebebim motosiklet benim için eğlenceli bir hobi idi, fakat iş hobilikten çıktı ya o ya bu şekline dönünce malesef aileyi düşünerek seçimler yapılıyor.. )
    -Black- bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Motosiklet fiyatlarının, araba fiyatlarıyla yarıştığı bir noktada ne fuarı?

Beklentiler daima yaralar.
    -Black- bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gezmeye giderim
    -Black- ve bursalıali bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binlerce insanin, cocuklarin dahi oldugu kapali bir alanda, mars basip gurultu, ekzos ve CO cikarmanin mantigini bana anlatabilir misin Kerem?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Gelmisse X-ADV 350 deniycem, hem boyum hem de cuzdanim yetiyor mu bakicam bi

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet fiyatlarının, araba fiyatlarıyla yarıştığı bir noktada ne fuarı?

Beklentiler daima yaralar.
    Araba fiyatlarıda ev fiyatlarıyla yarışıyor.Yarışmayan bişey kalmadı ne yazıkki
    -Black- ve sansar24 bunu beğendiler.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)