Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Soğuk havalarda motorculara verilen tuhaf tepkiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    + Üşümüyor musun?

- iç ses: (üşümüyorum aq, üşüsem biner miyim lan buna) dış ses: ben alışkınım apla.

Üşümekten korksaydık motora binmezdik!
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ne kadar dötümde donsa ne kadar sitemde etsem ne kadar bana sıkıntıda çıkarsa yoğğkk akıllanmam abi vazgeçmem :D

Motosiklet sürmek ince ruhlu insan işi ama aynı zamanda bir o kadarda akıla mantığa uzak bişe :D

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    maneti hissetmeyecek kadar parmaklarım donmadığı sürece durmam.

aşırı tepki alıyorum, manyakmısın diyen oluyor,ruh hastası diyen oluyor.

ama vazgemiyorum,yine biniyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben 2 ay önce motorla kadıköye geçtim, orada kardeşimin işyerinin kapalı otoparkına bıraktım, sonra havalar bozdu, geri dönerken metrobüsle döndüm, artık mart ayına kadar motora binmem. Soğuktan değil de yolların ıslak ve kaygan olmasından daha çok çekiniyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 ay önce motorla kadıköye geçtim, orada kardeşimin işyerinin kapalı otoparkına bıraktım, sonra havalar bozdu, geri dönerken metrobüsle döndüm, artık mart ayına kadar motora binmem. Soğuktan değil de yolların ıslak ve kaygan olmasından daha çok çekiniyorum.
    En iyisini yapıyorsunuz.

Evvelsi gün sağanak kar yağışı varken kullandım, yollar beyaza bürünmüştü. O kadar keyifliydi ki ellerimi bıraktım, kollarımı açtım kendimi titanikteki leonardo gibi hissettim

Yolda bir tane bile motorcu görmedim, sonra dedim ki ne gerek var, herkes salak bi sen mi akıllısın diye sordum kendime

Bi sakatlık çıkmadan motoru kapalı garaja bıraktım, 10 gün kadar binmeyeceğim.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıyafet hatası nedeniyle hipotermi yaşayıp istemsiz kasılmalar yaşadığım oldu. Başkalarının ne dediğini ne düşündüğünü pek umursamadım. Biri hariç.
    İstanbul-Trabzon seyahatine giderken uğradıgım bir yakınım söylediği sözlerden çok alaycı bakışlarıyla beni uyuz etmişti.
    Deli vs. ne derlerse haksız da değiller

Motosikleti
    domicik 400 ug
    iş yerine her gittiğimde kapıcı "bu havada motorla mı gelinir" der.
    her seferinde istisnasız sabah güneş vardı derim.

bazen konuşmak için konuşuyoruz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Viteslide full kışlık ekipman , içlik , polar ve bot a rağmen 5 derecenin altında yarım saat kadar idare edebiliyordum , sonra yavaş yavaş titremeye başlıyordum (2-3 senedir kışın vitesli kullanmadım) , sukuterde ise aynı ekipmanlarla hatta daha ince polar giyiyorum bir saatten fazla sürebilirim , en azından 4. Levent den çıkıp Tuzla ya kadar çok rahat gidiyorum..böyle havalarda eskiden arabayla gelseydin diyorlardı artık iki tekere alıştılar ama şimdide ufacık motorla niye geliyorsun büyükle gelseydin diyorlar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viteslide full kışlık ekipman , içlik , polar ve bot a rağmen 5 derecenin altında yarım saat kadar idare edebiliyordum , sonra yavaş yavaş titremeye başlıyordum (2-3 senedir kışın vitesli kullanmadım) , sukuterde ise aynı ekipmanlarla hatta daha ince polar giyiyorum bir saatten fazla sürebilirim , en azından 4. Levent den çıkıp Tuzla ya kadar çok rahat gidiyorum..böyle havalarda eskiden arabayla gelseydin diyorlardı artık iki tekere alıştılar ama şimdide ufacık motorla niye geliyorsun büyükle gelseydin diyorlar
    Üstat scooter rüzgarı daha mı az alıyor?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mal lan bu motorcular bu havada motora biniyorlar (arabadakiler )
    bu sabah 2 defa düştüm ayna ve ayak basamağı kırıldı keşke asfalt her daim böyle pamuk gibi olsa

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....scooter rüzgarı daha mı az alıyor?...
    Ben en çok ayaklarda soğuğu hissediyorum , sukuterde ayaklar korunaklı olduğu için çok daha rahat ettim , bazen motosiklet botu değilde klasik botlada bindiğim oluyor , ön tekerden yağmur çamur gelmediği için kışın sukuter vazgeçilmezim oldu , inince botları temizlemek ve kurutmakla uğraşmamak gerçekten büyük rahatlık..
    espresso bunu beğendi.

Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170

.

Valla yaa

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    dün gece hava -1 arabaya bindim soğuktan direksiyona dokunamıyorum ,yanimdan çıplak elle son sürat bir cbf gecti.vay babayin gemugune dedim
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kışlık ekıpmanım var ama cok kalıtelı olmadıgından buz tutuyorum. bu nedenle geçrekten kışın sıcacık tutan ekipman var mı blmiyorum.

kendı acımdam eksi derecelerde keyfi olarak donarak motosıklete binmek garip geliyor :D

ha iyi ekipman sıcacık tutuyorsa onu bılemem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kışın sıcacık tutan bir ekipman yok, en fazla yarım saat sonra üşüme başlar.

Çare rüzgarı kesmek.
    espresso bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekipman ne kadar iyi olursa olsun sorun hareketsizlik ,o yüzden kışın motorun üstünde tikli meczup gibi olmak lazım yani dışardan bakan "La deliye bak hem kışın motora binmiş hem de horon tepiyor " demeli
    espresso bunu beğendi.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    benim olduğum yer (karaman) yaklaşık 10 gündür gündüz -7 -8 derecede. merkezde 20-30 cm kar var. değil motor arabayla çıkmak bile g.t istiyor )))
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisini yapıyorsunuz.

Evvelsi gün sağanak kar yağışı varken kullandım, yollar beyaza bürünmüştü. O kadar keyifliydi ki ellerimi bıraktım, kollarımı açtım kendimi titanikteki leonardo gibi hissettim

Yolda bir tane bile motorcu görmedim, sonra dedim ki ne gerek var, herkes salak bi sen mi akıllısın diye sordum kendime

Bi sakatlık çıkmadan motoru kapalı garaja bıraktım, 10 gün kadar binmeyeceğim.
    Sanırım 2018 senesiydi. ben de bir seferinde o kadar sağnak yağışın altında kaldım ki, gök delindi üzerime yağdı sanki. Ama kıyafetim çok iyiydi. Ben de bir ara kolları yana açıp "feel the rain on you skin" şarkısını söylemiştim. Şarkıyı eklerim. Her zaman dediğim gibi. Ben sabahları işe gitmiyorum motora biniyorum. Bunca yıldır motor kullanıyorum, iş vardığımda "akşam olsa da bi motora binsek" diyorum.

Şarkı:https://www.youtube.com/watch?v=b7k0a5hYnSI
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışlık ekıpmanım var ama cok kalıtelı olmadıgından buz tutuyorum. bu nedenle geçrekten kışın sıcacık tutan ekipman var mı blmiyorum..... iyi ekipman sıcacık tutuyorsa onu bılemem
    Aliexpres de aynı elcik ısıtma gibi ince ama şarj edilebilir lityum pilli plakalar satılıyor , botun tabanına , montun içine , sırtına vs istediğin yere koyuyorsun , satın alıp denemedim ama işe yarayacakmış gibi görünüyor , bu arada en sıcak tutan ekipman naylon yağmurlukdur , içine gram rüzgar almaz , içerde vücudun yaydığı ısıyı da dışarı salmaz , lakin bununda sıkıntısı hiç hareket etmesen bile oturduğun yerde terlemeye başlıyorsun , iç çamaşırların sırılsıklam oluyor..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat scooter rüzgarı daha mı az alıyor?
    xmax 250 ile hiç rüzgar almıyorum. Kışlık ekipmanlarla 5 derece sıcaklıkta yağış olmayan havada işyerime vardığımda terlemiş oluyordum. Bir tek eldivenler yüzünden ellerim üşüyordu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)