Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu ecnebiler motordan anlamiyor galiba

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar su amatorluge bakin

https://www.visordown.com/features/t...gts-2022-800cc

bilinen bir site olan visordown aklinca 800 cc ustu spor turing modellerini top ten olarak listelemis.

Bunlar bence para karsiligi yildiz veren ibibikler.zaten ingiliz olduklarindan gerek bu, gerek mcn gibi yavsaklar triumph a hep ekstra 3 yildiz daha verirler.. boyle de ipnelikleri vardir bu ingilizlerin.yoksa gidip pahali da bir fiyati olan tiger 900 denen cirkin tavuga 4 numaraya koymazlardi.

Neyse, bu yavsaklarini belirttik sonra uzun zamandir farkinda oldugum ama hala sasirdigim bir durum var benim.

Bmw R1250RS nasil oluyorda Nt1100 veya Yamaha Mt09 gt ile ayni fiyata satiliyor yav ?

Turkiye de boyle bir durum olsa kimse tracer veya nt1100 un yuzune bakmaz yemin ediyorum.

Bir sozum de sana borusan.Turkiye de japon ekstra vergilerle bogusutugu halde senden coooooook daha uyguna satiyolar.

Kaziklamanin da bir adabi olur.R1250 RS e 401.250 tl fiyat cekmisker.

Rezil adamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat amatörlüğüme ver ama R1250 Rs de fena durmuyor hani

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ama o BeMeVeee

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat amatörlüğüme ver ama R1250 Rs de fena durmuyor hani
    Ne amatorlugu tommy.R1250RS i gibi bir motor direkt 1 e yazilmali.Saftli bir kereee,fiyati da ucuk degil daha ne olsun yav
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Gayet makul bir liste kanımca.

"The BMW R 1250 RS was first revived in 1200cc form in 2015 as a half-faired R1200R roadster and while that may not sound very exciting it blended 125bhp with sweet handling, a spot-on blend of sports agility and touring comfort"
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet makul bir liste kanımca.
    Ya luc seni yari amator bilirdim meger super amatormusun.

Diyosun ki R1250Rs alacagima ayni fiyata tracer9 veya biraz daha para verip tiger 900 alabilirim,sen su an bunu dedin bana evet

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Pek amatör gibi gelmediler bana. Tracer 9 GT yı ikinci sıraya koymuşlar. Maşallah suphanallah.
    Hırbonen bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Borusan ın ithal ettiği motorlar tabiri caizse gırtlak dolu paket oluyor , Tr fiyatıyla kıyaslayan hata yapar bizde boş paket Bmw yok..

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya luc seni yari amator bilirdim meger super amatormusun.

Diyosun ki R1250Rs alacagima ayni fiyata tracer9 veya biraz daha para verip tiger 900 alabilirim,sen su an bunu dedin bana evet
    hahahaha :D

İlk tercihim V4, ikinci tercihim Tracer 9 Gt olur muhtemelen. RS endurodan bozma gibi geldi bana valla. Sanırım listede orada olmasının sebebi de bu. Diğerlerine göre pek sportif kalmıyor.
    Alpbatur bunu beğendi.
    MotoXPR

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onnar bizi gıskanıyoo bikerem.

Motosikleti
    Bu listedeki tek amatörlük listede NC 750 nin olmaması bence....

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yanlız adamların liste fiyatlarına baktım bizim ülkeyle alakası yok hakkaten.

Sadece bmw değil, Kawasaki Ninja 1000 SX fiyatı(from £10,999) da listedekilerin arasında en uygunlar arasında.

Hem tracer 900 gt den hemde nt 1100 den daha ucuz.

Bizim ülkede ise tam tersi, kawa ikisinden de daha pahalı yanlış bilmiyorsam.

Ya japonlardan honda ve yamaha güzel satış rakamları yakalamak için bizim ülkeye özel uygun fiyat veriyorlar, yada bmw kawasaki gibi markalar bizi düdükleme peşinde. Açıkçası ben bu işi çözemedim

Yani avrupa üretimlerine uygulanan gümrük vergisi, ötv, kdv farkı vs desek kawa da avrupa üretimi değil, oda bir japon nihayetinde.

Bu arada fiyatları görünce içim bir keza daha cız etti. Asgari ücretli bir kişinin bile biraz uğraşıp para biriktirip sahip olabileceği motorlara biz burada bir ömür harcayarak zar zor sahip olabiliyoruz. Şaka gibi duruyor ama hiç komik değil

12k birime alabildikleri motosikletlere bak. Şöyle kazasız belasız temiz düşük km 3-5 yaşındaki 2. el motosiklet fiyatlarını duymak bile istemiyorum, insanı depresyona sokar

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borusan ın ithal ettiği motorlar tabiri caizse gırtlak dolu paket oluyor , Tr fiyatıyla kıyaslayan hata yapar bizde boş paket Bmw yok..
    Ben dolu paketlerini de kıyasladım daha önce.
    Borusan gerçekten yurtdışına kıyasla bariz pahalı satıyor....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Borusan'ın BMW'lere o fiyatları çekmesinin tek sebebini açıklıyorum: Devletin bu seviyede bir motosikleti şehir içinde sokak aralarında saatte 30 km hızla turlamak için kullanan polislere dağıtmasıdır. Bundan dolayı satış açısından otomatikman tok satıcı durumuna dönüşen Borusan da haliyle sırf bu motosikletlerin bakımlarından bile satışından çok daha fazlasını kazandığı için ve kaç para etiket koyarsa koysun devleti kazıklayabileceğini bildiği için istediği fiyatı çekebilmektedir. Bugün emniyete o motorları satamasa, satış yapabilmek için fiyatlarını ve servis ücretlerini diğerlerinin seviyesine çekmek zorunda kalacaktır. Yoksa BMW'nin parçalarının ve servis ücretlerinin diğer markalardan daha yüksek olması için hiçbir sebep yok.

Özetle, vatandaşının Avrupa vatandaşlarının refah seviyesine ulaşamaması için elinden geleni yapan hükümetimiz burada da görevini layıkıyla yerine getirmiştir.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tam 1 sene önce kuzenim aldı 0km 1250 rs 220 bin liraya.o bunu alırken streetfighter v4 230 triumph rocket 3 190 bin liraydı 1 SENE ÖNCE ordaki 1000 paund fark bizim 1000tlmiz değil.o farkı kimse vermiyor çok büyük bir fark.birde avrupa motorlarında çok donanım oluyor.13000 den başlayan fiyatlar demek daha doğrusu.bomboş rs1250 mi yoksa full tracer9gt vs mi ? bu listeye bakarsan da bizde açık ara en ucuzu trimph.gerçi avrupalı olup vergi avantajını kullann bi tek marka triumph var.düşün v4 500 bin lira bide asyadan gelse yüzde20 daha koyun

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız adamların liste fiyatlarına baktım bizim ülkeyle alakası yok hakkaten.

Sadece bmw değil, Kawasaki Ninja 1000 SX fiyatı(from £10,999) da listedekilerin arasında en uygunlar arasında.

Hem tracer 900 gt den hemde nt 1100 den daha ucuz.

Bizim ülkede ise tam tersi, kawa ikisinden de daha pahalı yanlış bilmiyorsam.

Ya japonlardan honda ve yamaha güzel satış rakamları yakalamak için bizim ülkeye özel uygun fiyat veriyorlar, yada bmw kawasaki gibi markalar bizi düdükleme peşinde. Açıkçası ben bu işi çözemedim

Yani avrupa üretimlerine uygulanan gümrük vergisi, ötv, kdv farkı vs desek kawa da avrupa üretimi değil, oda bir japon nihayetinde.

Bu arada fiyatları görünce içim bir keza daha cız etti. Asgari ücretli bir kişinin bile biraz uğraşıp para biriktirip sahip olabileceği motorlara biz burada bir ömür harcayarak zar zor sahip olabiliyoruz. Şaka gibi duruyor ama hiç komik değil

12k birime alabildikleri motosikletlere bak. Şöyle kazasız belasız temiz düşük km 3-5 yaşındaki 2. el motosiklet fiyatlarını duymak bile istemiyorum, insanı depresyona sokar
    Uzakdoğudan gelen ürünlere ekstra gümrük vergisi uyguluyor ülkemiz 2019'dan beri. Dolayısıyla Japonların bazı durumlarda Avrupalı muadillerinden pahalı kalmasına sebebiyet veriyor bu da. Örneğin Triumph modellerinin Yamaha vb. japonlara göre ucuz olması.
    MotoXPR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ordaki 1000 paund fark bizim 1000tlmiz değil.o farkı kimse vermiyor çok büyük bir fark
    Rifki, her ne kadar birim para teror orgutu uyelerine uyuz olsam da senin dedigin gibi coook buyuk bir fark degil.

1000 pound dedigin 18.500 tl bizim icin bile artik para degil, elin ingilizini ne kadar zorlayabilir ?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzakdoğudan gelen ürünlere ekstra gümrük vergisi uyguluyor ülkemiz 2019'dan beri. Dolayısıyla Japonların bazı durumlarda Avrupalı muadillerinden pahalı kalmasına sebebiyet veriyor bu da. Örneğin Triumph modellerinin Yamaha vb. japonlara göre ucuz olması.
    Hocam dediğin doğru ama listede kawanın ninja 1000sx modeli honda nt1100 ve yamaha Tracer 900 GT den ucuz, bizim ülkede ise aynı model diğer 2 motordan çok daha pahalı. Ayrıca bmw r 1250 rs de neredeyse japonlar fiyatına satılıyor ama bizim ülkede neredeyse japonların 2 katı fiyatı var.

Yani ortada gümrük vergisiyle açıklanamayacak başka bir fiyat dengesizliği mevcut.

Honda ve yamaha mı rekabetçi davranıp bizde normalden daha ucuza motor satıyor,? yoksa kawa, suzuki, bmw gibi firmalar mı bizi düdüklüyor? O kısmı anlamaya çalışıyorum

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rifki, her ne kadar birim para teror orgutu uyelerine uyuz olsam da senin dedigin gibi coook buyuk bir fark degil.

1000 pound dedigin 18.500 tl bizim icin bile artik para degil, elin ingilizini ne kadar zorlayabilir ?
    olay o değil zaten.paranın değeri gücü ederi.euro da öyle dolarda ama paund olayı daha başka.sen 1000 daha koyar alırım dersin çünkü bu kültürü bize dayattılar.az daha koy bunu al.nye abi benim param bu kadar ve bunun ederi bu bile değil.adamlar cimri demiyimde parasın ederini biliyor.dünya malına değilde insan kendi zevki yemesi içmesi dünyayı gezmesi daha önemli.trye bakma dinleri para imanları mal kitaları gösteriş.iphone u olmayan mercedese binmeyenler ezik fakir muamelesi görüyor bu ülkede.adam yerine koncaksan bunları edinmen şart böyle bir kafa.bu arada bi tanıdığım 2 sene önce londra ya 150km uzakta bir sehire göç etti ülkeden kactı yani.44 yasında ısıni gücünü değitirdi amazonun deposunda vinc ehliyeti aldı orda çalışıyor.650 paunda mercedes a180 2009 araba aldı.şu an ülkede YARIM MİLYONA vw polo satılıyor.kimse gık demiyor garip olan bu işte
    Alpbatur bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay o değil zaten.paranın değeri gücü ederi.euro da öyle dolarda ama paund olayı daha başka.sen 1000 daha koyar alırım dersin çünkü bu kültürü bize dayattılar.az daha koy bunu al.nye abi benim param bu kadar ve bunun ederi bu bile değil.adamlar cimri demiyimde parasın ederini biliyor.dünya malına değilde insan kendi zevki yemesi içmesi dünyayı gezmesi daha önemli.trye bakma dinleri para imanları mal kitaları gösteriş.iphone u olmayan mercedese binmeyenler ezik fakir muamelesi görüyor bu ülkede.adam yerine koncaksan bunları edinmen şart böyle bir kafa.bu arada bi tanıdığım 2 sene önce londra ya 150km uzakta bir sehire göç etti ülkeden kactı yani.44 yasında ısıni gücünü değitirdi amazonun deposunda vinc ehliyeti aldı orda çalışıyor.650 paunda mercedes a180 2009 araba aldı.şu an ülkede YARIM MİLYONA vw polo satılıyor.kimse gık demiyor garip olan bu işte
    650 pound a araba almasi 650 pound un muthis bir para olmasindan kaynaklanmiyor,ikinci el araclar cok ucuz orda,para etmiyor.

Elin ingilizi 12.000 pound u gozden cikardiktan sonra bir 1000 pound icin emin ol icine sinmeyen bir motor almaz.

bir mac pro orda bile 1300 pound basliyor 2300 e kadar cikiyorr.

yillarca kullanacagi, icine sinen bir motordan 1000 pound u gectim 3000 4000 pound icin bile vazgecmez adam.

Zaten o yuzden yillardir avrupada en cok satan yuksek cc motorlarin basinda gs ler geliyor..gidip de ucuz diye super tenere alacak degiller.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)