Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

DIY (Kendin Yap) elcik ısıtma

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında yapmıştım eski bir yeleğime, erkek dişi soket bağlantısını yapıp. İyi de verim almıştım aslında, sonra dedim ki evden işe 3 km bile değil niye böyle şeylerle uğraşıyorsun
    Yaptigin/ugrastigin seyin calistigini ve ise yaradigini gormek zevkli hocam, yoksa emekli olurum :D
    Wing750, Lucas ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptigin/ugrastigin seyin calistigini ve ise yaradigini gormek zevkli hocam, yoksa emekli olurum :D
    Tabiki , bu yüzden bir sürü şey yaptım, sanırım yapmayı seviyorum, kullanmayı değil
    tommygun, gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Alıntı ahmetk. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Africa twin'e binipte çin malı elcik ısıtma taktırmak mı??? Bu nasıl bir hesaptır
    benim nc de orjinal var 5 kademeli böyle havalı falan göstergede gözüküyor arkadaşımın tracerına 250 liralık olanlardan taktık.Benimkinden daha çok ısıtıyor.
    Wing750 ve espresso bunu beğendiler.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Önemli parçalarda orijinalden şaşmam. Balata, disk, motor aksamı, yağ, filtre, lastik, zincir. Ama bu tür malzemede, sis farı, topcase, yan çanta, ısıtma gibi kullanımı ve güvenliği doğrudan etkilemeyen parçalarda hesap kitap yaparım. Bu tür aksesuarlarda Honda'nın fiyatlarını bilenler beni anlar. Ama başta dediğim gibi, işin içinde sürüş güvenliği varsa orijinalini alırım. Bir arkadaş yazmış zaten. Elcik ısıtmanın mantığı ve çalışma şekli her markada aynı. Farkı ne? Benimkinde iki kablo, izole bant, bir anahtar ve telleri açıkta geldi pastayı hazır değil de un, şeker olarak yolladılar. Al sen yap dediler Ve muhtemelen bana gelen bu ısıtma donanımını diğer ünlü markalara da bu adamlar üretiyor. Fabrikadan halka...
    Kendim uğraşmayı seviyorum, eli anahtar tutan herkes de yapar. Bittiğinde de 'vay be, ben ne yetenekliymişim' havasına giriyorsun...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli parçalarda orijinalden şaşmam. Balata, disk, motor aksamı, yağ, filtre, lastik, zincir. Ama bu tür malzemede, sis farı, topcase, yan çanta, ısıtma gibi kullanımı ve güvenliği doğrudan etkilemeyen parçalarda hesap kitap yaparım. Bu tür aksesuarlarda Honda'nın fiyatlarını bilenler beni anlar. Ama başta dediğim gibi, işin içinde sürüş güvenliği varsa orijinalini alırım. Bir arkadaş yazmış zaten. Elcik ısıtmanın mantığı ve çalışma şekli her markada aynı. Farkı ne? Benimkinde iki kablo, izole bant, bir anahtar ve telleri açıkta geldi pastayı hazır değil de un, şeker olarak yolladılar. Al sen yap dediler Ve muhtemelen bana gelen bu ısıtma donanımını diğer ünlü markalara da bu adamlar üretiyor. Fabrikadan halka...
    Kendim uğraşmayı seviyorum, eli anahtar tutan herkes de yapar. Bittiğinde de 'vay be, ben ne yetenekliymişim' havasına giriyorsun...
    Elinize sağlık, DIY işleri çok keyifli gerçekten. Ben de zamanında kazık fiyatlı orijinal yerine kontrol üniteli otomatik kapama koruma devreli Oxford almıştım, çok pahalı bulmamıştım açıkçası; o zamanlar kaliteli / marka bir kışlık eldiven fiyatına (veya bir tık üstüne), yine kaliteli / marka ısıtmalı eldivenden ucuza gelmişti. O zaman eldiveni alsam şimdiye 2 kere çöpe atmıştım, Oxford'un ürünü halen mükemmelen çalışıyor.

Bu arada balata ve zincirde de orijinal kullanmayın bence; özellikle zincir + dişlide servisler güzel geçiriyor. Kasım başı Honda servisin 1.670₺ fiyat verdiği zincir dişli takımını 1.160₺'ye mâl ettim. Bire bir aynı malzeme; Sunstar dişli takımı, D.I.D. o-ring zincir... 1.470₺'ye ise çok daha üst kalite Ognibene dişli takımı ve üst segment D.I.D. VX3 x-ring zincir alabiliyordum. (Yani aynı paraya veya daha azına çok daha kaliteli malzeme...) Cimrilik ettim, neyse.
    Wing750 ve espresso bunu beğendiler.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, DIY işleri çok keyifli gerçekten. Ben de zamanında kazık fiyatlı orijinal yerine kontrol üniteli otomatik kapama koruma devreli Oxford almıştım, çok pahalı bulmamıştım açıkçası; o zamanlar kaliteli / marka bir kışlık eldiven fiyatına (veya bir tık üstüne), yine kaliteli / marka ısıtmalı eldivenden ucuza gelmişti. O zaman eldiveni alsam şimdiye 2 kere çöpe atmıştım, Oxford'un ürünü halen mükemmelen çalışıyor.

Bu arada balata ve zincirde de orijinal kullanmayın bence; özellikle zincir + dişlide servisler güzel geçiriyor. Kasım başı Honda servisin 1.670₺ fiyat verdiği zincir dişli takımını 1.160₺'ye mâl ettim. Bire bir aynı malzeme; Sunstar dişli takımı, D.I.D. o-ring zincir... 1.470₺'ye ise çok daha üst kalite Ognibene dişli takımı ve üst segment D.I.D. VX3 x-ring zincir alabiliyordum. (Yani aynı paraya veya daha azına çok daha kaliteli malzeme...) Cimrilik ettim, neyse.
    Parçaların hepsini orijinal kullanıyorum ama Honda servisinde değil, Kadıköy'de bir özel servis var yıllardır gittiğim. Eski Honda çalışanı. Orijinal Honda parçaları kullanıyor, servis fiyatı Honda'nın çok altında.
    Cyan bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Bunun aynısından kullandım yaşadığım şehirde hiç bir işe yaramıyor.
    10 dolarlık hazır elcik ısıtmalar vardı bir önceki motorumda onlar da elcik koruma yoksa çok da işe yaramıyordu.
    şimdiki motorumda oxford var 4 kademe 2. kademede 0 ila 5 derece arasında elleriniz pişiyor.
    eksilerde kullanamadım henüz.
    bu kullandığınız tellerden koltuğunun içine yeerleştiren görmüştüm scootere yapmıştı baya memnundu
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E 1.470₺'ye ise çok daha üst kalite Ognibene dişli takımı ve üst segment D.I.D. VX3 x-ring zincir alabiliyordum. (Yani aynı paraya veya daha azına çok daha kaliteli malzeme...) Cimrilik ettim, neyse.
    Yazın XJ6'yı sattığım arkadaş motoru yetkili bir servise göstermek istedi haliyle.
    Usta üstüne çıkmış motorun muhabbet ediyorlar serviste, yanlarına geldim ben de. Bu arka dişli ne falan diyor bana, çocuğa yandan fısıldıyor orijinalle değiştiririz diye. Ognibene dişli almıştım ben de.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın XJ6'yı sattığım arkadaş motoru yetkili bir servise göstermek istedi haliyle.
    Usta üstüne çıkmış motorun muhabbet ediyorlar serviste, yanlarına geldim ben de. Bu arka dişli ne falan diyor bana, çocuğa yandan fısıldıyor orijinalle değiştiririz diye. Ognibene dişli almıştım ben de.
    Yapacak bir şey yok; mal bu, memleketin ekserisi böyle, ahlakıyla ticaret yapmayı bilen yok. (Ek olarak: Uzman diye geçinenler kazma...) Virüs gibi, çekirge gibi illa öldüreceğiz, yok edeceğiz...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)