Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorda rüzgardan donmak ve çözüm önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Merhabalar, kuryelik yapıyorum scooter ile fakat alt kısmın üşümesine henüz bir çözüm bulamadım. Bacaklarım dizlerim bacakların yanları aşırı üşüyor rüzgardan. İçimde sözde termal içlik var fakat bir işe yaramıyor. Dizlik de kullanıyorum ama etki etmiyor. Tecrübeli rüzgardan üşümemek için önerisi olan var mı? Diz örtüsü vs kullanmak istemiyorum habire in bin yaptığım için zulme dönüşüyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, kuryelik yapıyorum scooter ile fakat alt kısmın üşümesine henüz bir çözüm bulamadım. Bacaklarım dizlerim bacakların yanları aşırı üşüyor rüzgardan. İçimde sözde termal içlik var fakat bir işe yaramıyor. Dizlik de kullanıyorum ama etki etmiyor. Tecrübeli rüzgardan üşümemek için önerisi olan var mı? Diz örtüsü vs kullanmak istemiyorum habire in bin yaptığım için zulme dönüşüyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Lbc yandan fermuarlı pantolon için içliğini giyince sıcacık yapıyor diyorlar. Ama yağmurla arası iyi değilmiş yağmurluk giymek lazım üstüne.

Tek çözüm diz örtüsü scooter için, gerisi boş. Kurye değilsen ne kadar in bin yapabilirsin ki? Hepi topu 3 ay kullanılacak. Rahatsız etmez bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İçinde sıcak tutması için ekstra astarı olan, bir kışlık motosiklet pantolonu lazım size. Üstüne bir de yağmurluk giydinizmi hem rüzgar hem su geçirmez olur. Ben LBC yandan fermuarlı olanı kullanıyorum.

Ama bu şekilde de hareket kabiliyetiniz kısıtlanır, yani apartmanlara girip çıkıyorsanız zor olur.

O nedenle diz örtüsü en pratik çözüm olur gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lbc yandan fermuarlı pantolon için içliğini giyince sıcacık yapıyor diyorlar. Ama yağmurla arası iyi değilmiş yağmurluk giymek lazım üstüne.

Tek çözüm diz örtüsü scooter için, gerisi boş. Kurye değilsen ne kadar in bin yapabilirsin ki? Hepi topu 3 ay kullanılacak. Rahatsız etmez bence.
    Arkadaş kuryelik yapıyormuş.

LBC'nin üstüne yağmurluk diktirdim, giy-çıkar derdim kalmadı

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinde sıcak tutması için ekstra astarı olan, bir kışlık motosiklet pantolonu lazım size. Üstüne bir de yağmurluk giydinizmi hem rüzgar hem su geçirmez olur. Ben LBC yandan fermuarlı olanı kullanıyorum.

Ama bu şekilde de hareket kabiliyetiniz kısıtlanır, yani apartmanlara girip çıkıyorsanız zor olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Kör ya da salağım şu an, en başa yazmış adam.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşim gereği motora çok in bin yapıyorum haliyle anahtar takıp çıkarmak, inip binmek özellikle yokuş yerlerde ciddi sorun yaratıyor. Diz örtüm vardı geçen binerken yokuşta ayağım takıldı örtüye devriliyodum😅 o yüzden soğuktan korucak sıcak tutcak bişeyler arıyorum. Yoksa yağmurlu havada yağmurluk vs giyiyorum zaten. Ama termal içlik + pantalon+ dizlik hiç iş yapmıyor soğukta.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şirinevlerdeki Efsane Giyim e uğrayın.
    Ben battaniye türü kendi içliği olan motosiklet pantolonunu kullanıyorum, içliğin paçalarını çoraba sokuyorum ve üşümüyorum.
    2 dereceye kadar rüzgar dahil kullandım.
    2 derece ve rüzgarda üşüme yok ama serin geliyor motor üzerinde.
    En büyük avantajı iştede kullanıyorum.
    Bugün saat 16:30 da Halkalıdan çıkıp Bakırköye geldiğimde terlemiştim bile.
    Bunun su geçirmeyeninide yapmışlar.
    Yunuslarada dikim yapıyorlar.
    Üstüne dizlik kullanmanız gerek.

Motosikleti
    cb250r
    dostum piyasadaki en ucuz motosıklet pantolonlarından bırı olan prosev p063 modelini kullanıyorum.

boxer ın ustune kendi termal içliği ile beraber gıyıyorum. hava -1 derece idi gecen, 1 saat kadar kullandım sıfır üşüme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirinevlerdeki Efsane Giyim e uğrayın.
    Ben battaniye türü kendi içliği olan motosiklet pantolonunu kullanıyorum, içliğin paçalarını çoraba sokuyorum ve üşümüyorum.
    2 dereceye kadar rüzgar dahil kullandım.
    2 derece ve rüzgarda üşüme yok ama serin geliyor motor üzerinde.
    En büyük avantajı iştede kullanıyorum.
    Bugün saat 16:30 da Halkalıdan çıkıp Bakırköye geldiğimde terlemiştim bile.
    Bunun su geçirmeyeninide yapmışlar.
    Yunuslarada dikim yapıyorlar.
    Üstüne dizlik kullanmanız gerek.
    fiyatlar nasıl ufoz hocam?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum piyasadaki en ucuz motosıklet pantolonlarından bırı olan prosev p063 modelini kullanıyorum.

boxer ın ustune kendi termal içliği ile beraber gıyıyorum. hava -1 derece idi gecen, 1 saat kadar kullandım sıfır üşüme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

fiyatlar nasıl ufoz hocam?
    Ben 2 yıl önce 120 lira gibi bir fiyata almıştım.
    O taraftan geçeceğim. Yeni fiyatları sorarım.

Hava çok soğuk olduğunda bazen zor geliyor çıkarıp kadife giymek.
    Bende motoru depoya bırakıp arabayla eve gidiyorum.
    Sabahta yine o motorcu pantolonunu giyip işe gidiyorum.
    Araba kullanırken rahatsız etmiyor.

Motosikleti
    cb250r

ufoz hocam zahmet olmassa çok ıyı olur fiyat alabilirsen.

Özellikle su geçirmeyenini merak ettim. oyle pratik birşey kesinlikle çok işime yarar.

Hocam senin dükkan nerde bu arada?

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07

Yolunuz düştüğünde fiyat bilgisi öğrenip yazabilirseniz çok iyi olur hocam. Bende Beylikdüzündeyim olmadı siz dönüş yaptıktan sonra bi gidip dolaşırım. Günlük pantolon kot tarzı ise çok iyi olur. Günde en az 4 5 saat motor üstündeyim. Bi kere üşümeye başlayınca çalışma isteği sıfırlanıyor karın ağrısından titremeden vs. 2 3 saat önce eve geldim hala ısınamadım tam olarak 😅

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    decathlondan polarlı pantolonlardan alın işe yarar.

ama en iyisi diz örtüsü, onların portatifleri var, hiç ac kapa ugrasmadan oturup kalkabiliyorsun motora.

Motosikleti
    Xpulse 200t

Özellikle su geçirmeyenini merak ettim. oyle pratik birşey kesinlikle çok işime yarar.

Hocam senin dükkan nerde bu arada?
    Su geçirmeyeni bu yıl çıkarmışlardı. İkisininde fiyatını sorarım.
    Benim yer Bakırköy'de.

Yolunuz düştüğünde fiyat bilgisi öğrenip yazabilirseniz çok iyi olur hocam. Bende Beylikdüzündeyim olmadı siz dönüş yaptıktan sonra bi gidip dolaşırım. Günlük pantolon kot tarzı ise çok iyi olur. Günde en az 4 5 saat motor üstündeyim. Bi kere üşümeye başlayınca çalışma isteği sıfırlanıyor karın ağrısından titremeden vs. 2 3 saat önce eve geldim hala ısınamadım tam olarak 😅
    Soracağım yeni fiyatlarını. Yalnız bunlar kot tarzı üretmiyor. Belki reflektörsüz imal ettirme şansı olabilir.

Bugün işlerim şirket içerisinde. Benim oda çift taraf cam ve kuzey cephe.
    Hava soğuyup rüzgar esmeye başlayınca kalorifer ve ısıcam bile fayda etmiyor.
    Kalın kadife pantolonla bacaklarım üşüdü.
    Kadifeyi çıkarıp Efsane Giyimden aldığım pantolonu giydim içliğiyle birlikte.
    İçliğin paçalarını çorabın içine sokunca soğuk falan etki etmiyor.
    Motor üzerindeyken aşırı rüzgarda yağmurluk çekiyorum pantolon üzerine.
    .
    . Pantolonun içliği :
    .

.
    .
    . Pantolonun dış katmanı :
    .
    F54, Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben şöyle yapıyorum.
    içi yünlü tayt + full kevlar korumalı motosiklet pantolonu + naylon yağmurluk.
    böylelikle bacaklarım gram üşümüyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şöyle yapıyorum.
    zayıf olmak lazım bunun için.

ben gibi iri isen bunları üst üste giydiğinde dengede duramıyorsun :D
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Çevrende yardım alabileceğin, bu konuda çeşitli ürünleri denemiş ve işe yarayan bir tanesinde karar kılmış kurye arkadaşlar yok mu?
    Burada da fikir verilmiş ama, en iyisi onlara danışmak olur diye düşündüm.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Kışlık motosiklet pantolonu gayet işe yarıyor. İç astarını takınca hareket kısıtlılığını olsa da gram soğuk hissetmiyorsun.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Biraz önce trendyol dan su geçirmediğini iddia eden bi pantalon aldım içi polarlı. 200gibi bir fiyata geldi. Gelince içlik + pantolon şeklinde deneyip bilgi veririm. Su geçirmesi önemli değil yoğun yağmurda vs ona güvenemem ama kumaşı ve içindeki polar rüzgarı soğuğu minimuma indirsin benim için yeterli. Ekstra olarak eva avcı çizmesi aldım onları da test ettikden sonra bilgisini veririm.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şöyle yapıyorum.
    Üstat gezi esnasında tuvalet molası verdiğimizde o kombinasyon içinden takım taklavatı çıkarmak çok sorun oluyor. "Hay motosikletine de gezisine de soğuğuna da" diyor insan.
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Akşamüstü uğradım.
    Benim pantolon 450 lira olmuş ve yeni tip olarak üretiliyor.
    Benimkinde astar fileli, yenisinde astar su geçirmez malzeme.
    Benimkinde içlik ayrıca giyiliyor.
    Yenisinde içlik fermuarla pantolona tutturulup giyiliyor.
    Yeni pantolonun dış kumaşı benimkiyle aynı.

Tercih meselesi ama bana yenisimi eskisimi diye sorsalar, şu an kullandığım eski versiyonu tercih ederim.
    Şu an kullandığım eski versiyonun bana göre avantajları;
    1. Resimdeki içliği giymek yerine bazen kadife pantolon üstüne giyiveriyorum pantolonu. Gittiğim yerde motorcu pantolonunu çıkarıp çantaya koyuyorum. Kadifeyle günü feçiriyorum.
    2. Havalar 14 dereceyi geçince içliği giymeden sadece dışı kullanıyorum. Benim dış katmanın astarı fileli ve hava alıyor.
    3. Yeni versiyonun astarı su geçirmez. Havada almayacak veya az alacaktır. Yağmur veya aşırı rüzgar yoksa terletecektir.
    Benim versiyonda hava çok soğuksa veya yağmur varsa veya çok rüzgarlı havadaysam pantolon üstüne yağmurluğu giyiyorum. Böyle bir durum yoksa yağmurluğu çıkarıyorum.

Yeni versiyonun avantajı;
    Sürekli aşırı soğuk, rüzgarlı, yağmurlu havadaysan eğer, su geçirmeyen katman pantolonun astarı olduğundan o çirkin plastik yağmurluk görüntüsü oluşmayacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Ben Efsane giyimde fiyat sorarken bir kurye arkadaş geldi pantolon almaya. O da başka bir kuryeden duymuş. Bu yeni versiyon kuryeler tarafından tercihmi ediliyor nedir.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Akşamüstü uğradım.
    Benim pantolon 450 lira olmuş ve yeni tip olarak üretiliyor.
    Benimkinde astar fileli, yenisinde astar su geçirmez malzeme.
    Benimkinde içlik ayrıca giyiliyor.
    Yenisinde içlik fermuarla pantolona tutturulup giyiliyor.
    Yeni pantolonun dış kumaşı benimkiyle aynı.

Tercih meselesi ama bana yenisimi eskisimi diye sorsalar, şu an kullandığım eski versiyonu tercih ederim.
    Şu an kullandığım eski versiyonun bana göre avantajları;
    1. Resimdeki içliği giymek yerine bazen kadife pantolon üstüne giyiveriyorum pantolonu. Gittiğim yerde motorcu pantolonunu çıkarıp çantaya koyuyorum. Kadifeyle günü feçiriyorum.
    2. Havalar 14 dereceyi geçince içliği giymeden sadece dışı kullanıyorum. Benim dış katmanın astarı fileli ve hava alıyor.
    3. Yeni versiyonun astarı su geçirmez. Havada almayacak veya az alacaktır. Yağmur veya aşırı rüzgar yoksa terletecektir.
    Benim versiyonda hava çok soğuksa veya yağmur varsa veya çok rüzgarlı havadaysam pantolon üstüne yağmurluğu giyiyorum. Böyle bir durum yoksa yağmurluğu çıkarıyorum.

Yeni versiyonun avantajı;
    Sürekli aşırı soğuk, rüzgarlı, yağmurlu havadaysan eğer, su geçirmeyen katman pantolonun astarı olduğundan o çirkin plastik yağmurluk görüntüsü oluşmayacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Ben Efsane giyimde fiyat sorarken bir kurye arkadaş geldi pantolon almaya. O da başka bir kuryeden duymuş. Bu yeni versiyon kuryeler tarafından tercihmi ediliyor nedir.
    Bende normalde bugün decathlon a gidip kar pantalonlarına falan bakıcaktım. Sonra çalıştığım firma trendyol motosiklet katagorisinden %20 indirim kodu verdiği için pant içlik ve bandana aldım. Memnun kalmazsam gider alırım. Soğukta çalışmak üşüyünce insanı bıktırıyor. Alt harici üşüyen yerim yok çünkü. Elcik+elcik ısıtma + eldiven var. Bazen ellerim yanıyo ısıtmadan kapatıyorum falan. Montum zaten rüzgar ve su geçirmiyo belli bi yere kadar. Bi tek alta çözüm bulamadım ama bulucam umarım yakında 😂😂

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)