Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorda rüzgardan donmak ve çözüm önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    arkadaşlar çokça yazmış bende yazayım bende termal iclik,diz örtüsü,dizlik kullandim ama sogugu kesemedim. sonra lbc yandan fermuarli pantalon aldim bu sorunu çözdüm. fakat biraz kaba olduğu icin yürümek veya merdiven cikmak zor olacaktır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İçinize birşey giymektense dışınıza giymek daha iyi. Ben Tucano urbano Panda fast aldım. Sabah ayazında ve aşırı yağmurda kullandım. Bir sorun olmadı.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Güncelleme. YSF marka su geçirmez denilen pantalonu aldım. Su geçirip geçirmediği hakkında pek bi fikrim yok pek test edemedim. İçime içlik + bu pantolonu giyince rüzgarın yaptığı üşüme 10 üzerinden 5 6 azaldı. İçlik+kot+bu pantalonu giyince 10 üzerinden 7 8 rahatlıkla rüzgar üşümesini giderdim. Soğuğu hissediyorum ama üşütmüyor. Bir de bu avcı çizmeleri var meşhur eva lar. Onlardan aldım. İçinden çıkan çorabını kesinlikle tavsiye etmiyorum terliyor ıslanıyor. Kısa kalın çorap+termal decathlon yün çorabıyla beraber giyiyorum çizmeyi. Hafif bi soğukluk oluyor ama üşütmüyor. İstanbuldaki Karda vs de denedim bu kombinleri gayet iş yapıyor(kar yağarken değil). Şuanlık tek üşüyen yerim sağ elimin baş parmağı ve işaret parmağı. Elcik ve elcik ısıtma olmasına rağmen ve o kadar rüzgar gircek yerleri bantlamama rağmen hala bi yerden rüzgar giriyor ve üşütüyor. Sanırım gaz telinin grenaj boşluğundan giriyor. İnce polar eldiven giyiyorum üşümesinin nedeni bu ama keşke o giren rüzgarı da çözebilsem. Tek eksiğim cam kaldı onu da yakında çözücem. Ekstra olarak winter grip 2 leri kesinlikle tavsiye ediyorum karda buzda her türlü tutuyor. Yani kayıyor ama en azından götürüyor yoğun karda ve buzda

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    reyis deneyim konuşuyor: aşağıdaki pantolonu alıyorsun, bir de motorcudan diz örtüsü alıyorsun asla üşümezsin.

https://urun.n11.com/pantolon-ve-sort/mudwill-erkek-kislik-softshell-pantolon-P344868706

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Decathlon'un bu konuda iyi seçenekleri mevcut. Önemli olan su ve rüzgar geçirmeyen bir ürün bulmak. Ben avcılık reyonundan oldukça kalın esnek ama naylonumsu rüzgar ve su geçirmeyen bir alt yağmurluk almıştım seneler önce. Hangi pantalonun üzerine giyersem giyeyim rüzgar geçirmediği için üşütmüyor.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Para harcamadan bu işi çözebilecek çok basit bir yöntem var.Göğsünüze dizlerinize balonlu naylon (patpat da deniyor) saracak şekilde koyuyorsunuz, sorun çözülüyor. Denendi ve işe yaradığı test edildi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Aslında soğuğun çaresi belli. Yoldan biraz deneyimli ( cbf150 kullanan) bir kuryeyi inceleyin. O her türlü tedbiri eksiksiz almıştır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)