Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkaya bakmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Bazen aynaya bakmak yerine arkaya kafamı çevirip balıyorum seri bi şekilde, böyle sanki daha iyi bi görüş açısı sağlıyorum ve daha güvenli hissediyorum. Sizce yanlış/hatalı bi davranış mı? Tabi aynayı kullanıyorum büyük çoğinlukla. Bisikletten gelme bi alışkanlık galiba 😅

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    2 sn demeden önünde transitin kasasını görürsün yapma öyle şeyler
    espresso, M.balibey ve DickName bunu beğendiler.

Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sn demeden önünde transitin kasasını görürsün yapma öyle şeyler
    Baya yavaşken yapıyorum

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    sen yapma bayağı yavaşken de görürsün o kasayı. Sadece durduğunda yap o işi
    Sagopa K bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=3h6GVRB2fJQ
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bazen çok hızlı sağıma veya soluma cankurtaran bakışı atarken bile tehlikeli hissediyorum. arkaya bakmak yoldan bile çıkarabilir. bin defa yaparsın başına gelmez ama bir şeyin başa gelme ihtimalini arttıran bir şey varsa uzak durmak iyidir. yapmamak lazım. cankurtaran dahi bazı anlarda tehlikeli.
    lokalsürücü bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kafaylada bakılır tabi ama arkaya değil kör nokta için omuz kontrolü yapılır.arkaya bakarken motor çizgiden çıkar

Motosikleti
    Crf1000L
    Aldığım eğitimde omuz üstü bakış, uygulanması ve önemi üzerinde çok durmuştu hoca. Ama tam olarak arkaya bakmak değil tabiki. Geçenlerde kör nokta aynası aldım motora, inanılmaz faydalı bir ürün, şiddetle tavsiye ederim.
    Bende de tam tersi oluyor, bisiklete bindiğimde gözüm ayna arıyor, kendimi savunmasız hissediyorum ayna olmadığı için :(

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Alıntı metehen__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığım eğitimde omuz üstü bakış, uygulanması ve önemi üzerinde çok durmuştu hoca. Ama tam olarak arkaya bakmak değil tabiki. Geçenlerde kör nokta aynası aldım motora, inanılmaz faydalı bir ürün, şiddetle tavsiye ederim.
    Bende de tam tersi oluyor, bisiklete bindiğimde gözüm ayna arıyor, kendimi savunmasız hissediyorum ayna olmadığı için :(
    Geçenlerde yolda yürürken arkadan araba sesi geldi. Refleks olarak motosikletteki aynanın konumuna baktım

Değil tam arkaya, omuz üstü yana bakarken bile birine arkadan girer miyim diye tedirgin oluyorum. Tam arkaya bakabildiğin için helal olsun.
    Kural [ Z ] ve metehen__ bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Omuz üstü bakış şerit değiştirmemiz gereken durumlarda faydalıdır. Omuz üstü bakış da öyle kafayı çevirip dakikalarca sola sağa bakmak olarak algılanmasın. Normal zamanda sağı solu kontrol etme sırasında sürekli omuz üstü bakış yapmamıza tabi ki gerek yok. Önümüzdeki araç durursa ne yaparım korkumuz varsa bence hızımız biraz yüksek, takip mesafemiz de biraz kısa olabilir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ani kafa cevrmelerde dengeni kaybedebilirsin ki hadi bunu geçtim akan trafik için cok kötü bir alışkanlık olur.

ayna kullan. yaptıgın bence cok tehlikeli.

kafa çevirerek bakma olayı şerit değiştirmelerde sağında solunda kör noktada araç var mı o nedenle kullanılmalı.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüzücü bakışı diye bişey var oda şerit değişimlerinde yada yan tali yol giriş çıkışlarında anlık yan arkayı görmek için yoksa tam arkayı görmek için dönersen arkadaşların dediği gibi yola transit kasasında devam edersin

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı metehen__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti kaptirdigim donemde bisiklet ve elektrikli scooter kullandim, gozum surekli ayna ariyordu
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adamlar 2 tane ayna koymuş açı yetersiz geliyorsa ayna genişletme tavsiye ederim

Motosikleti
    250r
    Can kurtaran bakışını şerit değiştirirken ve genellikle sola dönerken kullanıyorum. İki kere kazadan kurtardı beni.

Sürüş esnasında arkaya bakmak çok tehlikeli yahu. Yüksek hıza,90-100, çıktığımda göstergeye bakmaya çekiniyorum ben. :D

Aklıma Hindistan'da kamyonun ardına girmekten ABS sayesinde kurtulan AT'li geldi bak.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Sagopa K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen aynaya bakmak yerine arkaya kafamı çevirip balıyorum seri bi şekilde, böyle sanki daha iyi bi görüş açısı sağlıyorum ve daha güvenli hissediyorum. Sizce yanlış/hatalı bi davranış mı? Tabi aynayı kullanıyorum büyük çoğinlukla. Bisikletten gelme bi alışkanlık galiba ��
    Motosiklet sürüşlerinde en önemli konulardan biri de görüştür. Güzel bir alışkanlığın var bence.

Omuz üstü kontrolü bile (Cankurtaran bakış) bile şu an motosiklet sürenlerin büyük bir çoğunluğu yapamıyor. Bırak omuz üstü kontrolü, kafasını santim oynatamayan tipler var. Çok fazla avantajları vardır. Özellikle pistte çok işe yarar.

Şu videodaki gibiyse, bence aynen devam:

MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 alırsan arkana bakmana gerek kalmaz ;) Deler geçersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)