Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Maxi scuter alacağım hangisini alayım

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamınaleyküm. X10 350 piaggio mu Honda sişverwing 400 mü xmax 400 mü suzuki burgman 400 mü. Aklımda 600 650 gibi Honda suzuki de var. Yardımcı olursanız sevinirim. Uzun yıllardır x9 250 piaggio kullanıcısıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bütçeyi bilmiyorumda eğer 100bin civarlarıysa kymco yu atlamayın.yeni modeller gerçekten harika ve baya tuttu iyi satıyorlar modelleri tam aklımda değil ama görürsünüz zaten

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Motcp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamınaleyküm. X10 350 piaggio mu Honda sişverwing 400 mü xmax 400 mü suzuki burgman 400 mü. Aklımda 600 650 gibi Honda suzuki de var. Yardımcı olursanız sevinirim. Uzun yıllardır x9 250 piaggio kullanıcısıyım.
    Yazdiginiz modeller eski genelde ki zaten siz de biliyorsunuzdur, aralarinda en yenisi Xmax 400 olmali. Butceniz ne kadar?
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu al. Beğenmezsen getir bana bırak git.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...34582389/detay

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    2014 kasa xmax 400

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    İntegra alın on numara beş yıldız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Merhabalar, ben 2020 model xmax 250 tech max, 2020 model forza 250 2012 model xcity 250cc ile İstanbul/Çanakkale arası bir çok kez eşimle birlikte gidip geldim. Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki x city şaşırtıcı şekilde kaymak gibi tabiriyle yol aldık. ondan sonra xmax 250 gelir konfor olarak. Lakin xmax 250 ve forza 250 de çok fazla rüzgardan şikayet etti eşim. Şöyle de bir sorun var şehir içinde xcity takoz gibi, bildiğin takoz hatta. Şehir içinde de xmax 250 tech maxi tercih ederdim ben.Yakıtları da hemen hemen aynı.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Bugüne kadar scooter olarak, Nmax 155, Cryuism 250, Honda Forza 300 kullandım. Bütçenizi bilmemekle birlikte en memnun kaldığım Honda Forza 300 oldu. Konforu tartışılmaz. Berjer koltukta oturuyor gibisiniz. Gücü oldukça yeterli. Xmax 250 sahibi olmasam da fikir beyan edecek kadar kullandım. Oturuşu ve ayak pozisyonu ve titreşimi çok kötü. Cryuism 250 de çok dengeli ve harika bir motor tek eksisi gücü yeterli değil. Forza 300 e gücünüz yeter ise sizi üzmeyecektir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben 2020 model xmax 250 tech max, 2020 model forza 250 2012 model xcity 250cc ile İstanbul/Çanakkale arası bir çok kez eşimle birlikte gidip geldim. Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki x city şaşırtıcı şekilde kaymak gibi tabiriyle yol aldık. ondan sonra xmax 250 gelir konfor olarak. Lakin xmax 250 ve forza 250 de çok fazla rüzgardan şikayet etti eşim. Şöyle de bir sorun var şehir içinde xcity takoz gibi, bildiğin takoz hatta. Şehir içinde de xmax 250 tech maxi tercih ederdim ben.Yakıtları da hemen hemen aynı.
    X City takoz ile kasıt nedir? Karenaj farklı, teker boyları farklı gerisi aynı diye biliyorum. (X City de X Max da arka amortisör tahta, çukurlu tümsekli, arnavut kaldırımlı yerlere gelmez, kaymak asfalt ister her ikisi de...)

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X City takoz ile kasıt nedir? Karenaj farklı, teker boyları farklı gerisi aynı diye biliyorum. (X City de X Max da arka amortisör tahta, çukurlu tümsekli, arnavut kaldırımlı yerlere gelmez, kaymak asfalt ister her ikisi de...)
    Arka amortisor acisi farkli sanirim, gidon kaster acisi da farkli.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisor acisi farkli sanirim, gidon kaster acisi da farkli.
    Doğrudur, bunların her ikisi de değişen lastik ölçülerine bağlı aslında. Ben iki motoru da kullandım, ikisi de (arka amortisör açısından) "takoz". Birini diğerinden ayırabilen bir toto varsa tebrik ederim. (X Max'lerin aksesuarlı modellerinde daha geniş ve konforlu bir sele var sanırım; ama arka tekerden omurgaya gelen darbeleri anlamlı bir ölçüde yumuşatmaz o...) X City ile İstanbul - Fethiye uzun yol yapmıştım; sele konforu olarak zorlamamıştı açıkçası. Yol kaymak olduktan sonra keyifli keyifli gidersiniz.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    3 yılın üzerinde 2004 Silverwing 600 kullandım. Evet eski bir motor, çok yakıyor vs ama çok keyifliydi. Parça konusunda bir şey söyleyemeyeceğim, hiç ihtiyacım olmadı diyebilirim. Sonrasında XMax 400 satın aldım ama bana hiç keyif vermedi ve 1 hafta içinde sattım.
    SW-T600 hep içimde ukde kalmıştır. Bence temizini bulursanız deneyebilirsiniz. Maalesef üretimi bitti ya da Türkiye'ye gelmiyor.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    2019 da Joymax ten 2009 modelBurgman 650 ye geçecektim kartalda altan motordan bilgi aldıktan sonra vazgeçtim. Şu an ki fiyatlar ile istesemde yükseltemem zaten benzin ve köprü paralarını karşılasam yeter.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 da Joymax ten 2009 modelBurgman 650 ye geçecektim kartalda altan motordan bilgi aldıktan sonra vazgeçtim. Şu an ki fiyatlar ile istesemde yükseltemem zaten benzin ve köprü paralarını karşılasam yeter.
    https://t24.com.tr/haber/benzine-zam-bekleniyor,1009121

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    NC 750 integra gayet mantıklı bi motosiklet kamp doğa yayla vs sevmesem alırım hem şehir içi hem uzun yolda kullanırdım
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC 750 integra gayet mantıklı bi motosiklet kamp doğa yayla vs sevmesem alırım hem şehir içi hem uzun yolda kullanırdım
    Eski modellerde sehir icinde isiyla ilgili problemler oldugu soylenirdi. Uzun yol icin olabilir ama onda da oturus pozisyonu nasil bilmedigim icin mesafeliydim ben kisisel olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterin Mercedes'i Artik uretilmeyecek maalesef, bu da parca problemi/masrafi vs artacagi anlamina geliyor. Ama okudugum ve gordugum kadari ile sesi/performansi/konforu ve teknolojisi kesinlikle farkli digerlerinden.

Bu arada, hem Integrar hem de Burgman ayni mesajda birlestigine gore, "Motosikletli Kasif" Youtube kanalinda ikisinin cok detayli bir karsilastirmasini yapmisti kanalin sahibi. Her ikisine de sahip olmus, uzun yol yapmis, sehir icinde kullanmis.
    espresso ve Alman_ bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bu sabah motorin benzinden pahalı olduğunu görünce yakında zam gelir diyodum. Tahmin ettiğim oldu. Şaşırmadım. H. içi işe servisle h. sonundan h.sonuna kullanıyorum artık motoru.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Bütçe bilmeden yorum yapmak zor olur. Saydığınız 3 modelde ise xmax alınır ama 400'lüğü değil. 2018-2019 arası düşük km xmax 300 bulursanız kaçırmayın. Sorunsuz evladiyelik motordur. Gazı açtın mı fırlar. Çeyrek altın gibi de değerini korur. Kymco'ydu, Sym'ydi, Suzuki ve Honda'nın eski modelleriydi bunlarla macera aramaya gerek yok.

Xmax 250 iyidir. Uzun yol deneyimim oldu arabadan daha konforluydu diyebilirim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tayyarmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 250 iyidir. Uzun yol deneyimim oldu arabadan daha konforluydu diyebilirim.
    Zaten X9 kullaniyormus muhtemelen cc yukseltmeyi istiyor, ayni hacimde X9 kullanan biri niye Xmax kullansin ki?
    espresso, evural ve Alman_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)