Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Maxi scuter alacağım hangisini alayım

Motovento
    REKLAM ALANI

aynı konudan müzdaribim. x9 250 gidince, burgmanlara bakıyorum , 400ler kmler çok yüksek, 650 ile çok karışık bir motor. Kayışı 5 bin diyorlar yan sanayisi de yokmuş. Kawasaki düşündüm ama o da kymco ile aynıymış j300. Markasının kawasaki ama üretimi kymco olması düşündürdü beni.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı konudan müzdaribim. x9 250 gidince, burgmanlara bakıyorum , 400ler kmler çok yüksek, 650 ile çok karışık bir motor. Kayışı 5 bin diyorlar yan sanayisi de yokmuş. Kawasaki düşündüm ama o da kymco ile aynıymış j300. Markasının kawasaki ama üretimi kymco olması düşündürdü beni.
    Kymco uzun yillar Honda scooterlar icin uretim yapmis bir uretici, daha sonra kendi ticari markalarini olusturmuslar. Kawasaki J300 dediginiz gibi bir Kymco aslinda. Bunda cok dusunecek bir sey yok.

Yillar once biriyle tanistim, adam Izmir'de denim pantolon ureticisiydi, firmanin ismini bilemezsin ama Lee Cooper'in Turkiye ureticisi idi. Kisaca giydigin denim pantolon Lee Cooper diye ovunuyordun ama Torbali'da uretiliyordu.

Marka kendi uretim standartlarini ureticiye kabul ettirdigi ve uretici bu standartlara gore uretim yaptigi surece hic bir sorun yok bana kalirsa.
    espresso bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Motcp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamınaleyküm. X10 350 piaggio mu Honda sişverwing 400 mü xmax 400 mü suzuki burgman 400 mü. Aklımda 600 650 gibi Honda suzuki de var. Yardımcı olursanız sevinirim. Uzun yıllardır x9 250 piaggio kullanıcısıyım.
    T-Max tercih ederim sanırım.
    espresso bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Ben Xmax 400 ile 300 arasında epeyce kararsız kaldım. 400'ün gerek bakım masrafları gerek yakıt ve daha kalıplı oluşu ayrıca eski tip motor teknolijisi olmasından dolayı 300 aldım. Eğer 300 seçenekleriniz arasında olacak ise, tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gondors1990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Xmax 400 ile 300 arasında epeyce kararsız kaldım. 400'ün gerek bakım masrafları gerek yakıt ve daha kalıplı oluşu ayrıca eski tip motor teknolijisi olmasından dolayı 300 aldım. Eğer 300 seçenekleriniz arasında olacak ise, tavsiye ederim.
    300 ile 400 arasinda buyuk bir guc farki yokken 30kg kadar bir agirlik farki var sanirim, bu yuzden 300 secmek daha mantikli gibi.

Asagidaki bilgilerin yalancisiyim, daha kesin bilen yesillendirebilir.

https://www.motorcular.com/tr/motosi.../2017/yil/2015
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 ile 400 arasinda buyuk bir guc farki yokken 30kg kadar bir agirlik farki var sanirim, bu yuzden 300 secmek daha mantikli gibi.

Ben de olsam 300'ü tercih ederim; 30hp civarları son derece yeterli. 300'lüğün sele altı da daha büyük sanki...
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

400'deki motor daha eski model. 300 olanı daha yeni tip motor. Avrupada xmax 250 satılmıyor zaten çoğunda 300 satıyorlar, bizdeki 250cc üzeri vergi yüksek diye bizim gibi ülkelerde kaldı 250 bir tek.

xmax 400'deki motor sele altından daha çok yer kapladığı için bagajı da küçültüyor.
    Daha yeni teknoloji olduğu için aradaki farka göre xmax 300 alırdım alacak olsaydım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400'deki motor daha eski model. 300 olanı daha yeni tip motor. Avrupada xmax 250 satılmıyor zaten çoğunda 300 satıyorlar, bizdeki 250cc üzeri vergi yüksek diye bizim gibi ülkelerde kaldı 250 bir tek.

xmax 400'deki motor sele altından daha çok yer kapladığı için bagajı da küçültüyor.
    Daha yeni teknoloji olduğu için aradaki farka göre xmax 300 alırdım alacak olsaydım.
    Sadece vergi meselesi degil, Avrupa'da bazi otoyollarda 300cc alti yasak diye biliyorum, bircok modelin kagit uzerinde 300cc gelmesinin sebeplerinden biri de o olabilir. xmax 300, 292cm3
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sadece vergi meselesi degil, Avrupa'da bazi otoyollarda 300cc alti yasak diye biliyorum, bircok modelin kagit uzerinde 300cc gelmesinin sebeplerinden biri de o olabilir. xmax 300, 292cm3
    Şu wikipedia makalesine göre 250cc de otobana girebiliyor olmalı ama ne kadar doğru ve güncel bilgidir bilemedim...
    espresso bunu beğendi.

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    Bu başlığın aynısını 2-3 ay önce açmıştım. En çok burgman 400 istiyordum.
    Ancak kalbimi değil beynimi dinleyip xmax 250 aldım.
    aradan geçen bu kısa sürede bile motorumu satsam diğer seçenekleri alabiliyorum üste para kalıyor.
    bizim ülkede işin bu yanını da hesap etmek lazım
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu wikipedia makalesine göre 250cc de otobana girebiliyor olmalı ama ne kadar doğru ve güncel bilgidir bilemedim...
    Ben yanlis biliyormusum, sagolasin

2014 model Xmax 400 kullanıcısıyım, çokta memnunum honda forza 250 kullandım başka da maxi scooter tecrübem olmadı, 300 lukler ile güç farkı yok denilmesi beni şaşırtıı açıkcası, birkaç kez otoyolda denk geldim birlikte denedik hem benim hem de motosikletimin kilo farkına rağmen gayette farklı geldi bana. istanbul avrupa yakasından 3. köprüden ücretli otoyol ile İzmire geldim 18 aralıka, kötü hava şartlarına rağmen bana mısın demedi. herkese keyifli forumlar dilerim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı HSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model Xmax 400 kullanıcısıyım, çokta memnunum honda forza 250 kullandım başka da maxi scooter tecrübem olmadı, 300 lukler ile güç farkı yok denilmesi beni şaşırtıı açıkcası, birkaç kez otoyolda denk geldim birlikte denedik hem benim hem de motosikletimin kilo farkına rağmen gayette farklı geldi bana. istanbul avrupa yakasından 3. köprüden ücretli otoyol ile İzmire geldim 18 aralıka, kötü hava şartlarına rağmen bana mısın demedi. herkese keyifli forumlar dilerim
    Her iki motorun da güç / ağırlık oranları neredeyse eşit. X Max 400'ün oranı X Max 300'ün oranından sadece %1,3 daha fazla.

Bilgiler Yamaha EU sitesinden:
    X Max 300, 179kg, 20,6kW, kW/kg = 0,115083799
    X Max 400, 210kg, 24,5kW, kW/kg = 0,116666667

Burada mantık X Max 300'ü almanın daha iyi olduğunu söylüyor. (Daha yeni teknoloji, daha az yakıt tüketimi, daha hafif, daha fazla bagaj hacmi.)
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı HSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kagit uzerinde yok, yazdigim mesajda da teknik veriler icin buldugum web sitesinin yalancisiyim yazmistim. yine ayni siteye gore, 3kw fark var, yaklasik 4HP eder sanirim. Zaten kendisi 25HP veren bir arac icin 4HP iyi bir deger aslinda ama agirligina oranlarsak cok buyukte diyemeyiz bence.

Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kagit uzerinde yok, yazdigim mesajda da teknik veriler icin buldugum web sitesinin yalancisiyim yazmistim. yine ayni siteye gore, 3kw fark var, yaklasik 4HP eder sanirim. Zaten kendisi 25HP veren bir arac icin 4HP iyi bir deger aslinda ama cok buyukte diyemeyiz bence.

https://i.hizliresim.com/32xo2ou.png
    Cips kola.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Xmax 400 pişmanlıktır.
    Alan ilk haftasında, ilk ayında nasıl satarım, yerine ne koyarım diye düşünmeye başlar
    Titrer, 200 küsür ağırlığı ile konforsuzdur. Xmax 300 bulunmuyor, olan da saçma sapan fiyat istiyor. Yine mantık xmax 250 ve yeni forza'dır.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tungsten86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 400 pişmanlıktır.
    Alan ilk haftasında, ilk ayında nasıl satarım, yerine ne koyarım diye düşünmeye başlar
    Titrer, 200 küsür ağırlığı ile konforsuzdur. Xmax 300 bulunmuyor, olan da saçma sapan fiyat istiyor. Yine mantık xmax 250 ve yeni forza'dır.
    Alisan Fidan'in videolarinda denk gelmistim hep, Xmax 400 gidiyor/duruyor ama agir diyordu, uzun yol icin belki tercih edilebilir ama sehir icinde zorlayabilir aradaki 30kg fark.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Kergit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığın aynısını 2-3 ay önce açmıştım. En çok burgman 400 istiyordum.
    Ancak kalbimi değil beynimi dinleyip xmax 250 aldım.
    aradan geçen bu kısa sürede bile motorumu satsam diğer seçenekleri alabiliyorum üste para kalıyor.
    bizim ülkede işin bu yanını da hesap etmek lazım
    Kesinlikle katılıyorum.Bende aynısını yaptım,vstrom dl650 almak isterken Nc750x dct aldım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum.Bende aynısını yaptım,vstrom dl650 almak isterken Nc750x dct aldım.
    Ne ilgisi var? Bence hata olmuş. Eğer hata olmadığını düşünüyorsanız demek ki aslında DL650 değil NC istiyormuşsunuz. (DL650 kullandınız mı hiç?)
    gurcanozturk, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne ilgisi var? Bence hata olmuş. Eğer hata olmadığını düşünüyorsanız demek ki aslında DL650 değil NC istiyormuşsunuz. (DL650 kullandınız mı hiç?)
    Nc ve tracer 700 kullandım.NC'yi tercih ettim.Vstrom kullanmadım ama çok yorumlarını okudum.Öncedende inazuma sahibi olduğum dönemden Suzuki konfor ve kalitesini biliyorum.Bugün satsam rahatlıkla vstrom yada tracer alınabiliyor değeriyle.Ama ben memnunum hata yaptığımıda düşünmüyorum.Arkadaş burgman 400 yerine xmax250 alınca mantıklı iş yapmış oluyor benimki mantıksız hatalı.
    Onur34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)