Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ayak Marşı Sorunu Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ayak marşı 1. viteste veya bayır yukarı giderken ayak marşı tak diye egzoza geçiyor. Büyük ihtimal içindeki gerdirme yayı sıkıntı yaptı ama tamiri veya değişimi nasıl yapılır internette bir bilgi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
    Motosiklet Shinari Taipar 50 (cg)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    aynısı bendeki kross motorda oldu... 4 vitesli honda cg motoru var...
    sadece debriyaj kapağı açınca da kurtarmıyor... mecbur motorun açılıp, ayak marş dişlisinin değişmesi lazım... sadece yay satılır mı bilemem...
    benim çözümüm ise dışardan bir yay montajı yaptım... marşa basınca yay geri çekiyor... hem de eksoza gitmesini engelliyor...

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısı bendeki kross motorda oldu... 4 vitesli honda cg motoru var...
    sadece debriyaj kapağı açınca da kurtarmıyor... mecbur motorun açılıp, ayak marş dişlisinin değişmesi lazım... sadece yay satılır mı bilemem...
    benim çözümüm ise dışardan bir yay montajı yaptım... marşa basınca yay geri çekiyor... hem de eksoza gitmesini engelliyor...
    Ben yakın zamanda debriyaj değişimi yapıcam hazır o kapağı sökmüşken öbür tarafıda açarım ama yay mekanızması şanzımanın oralarda ise yalan olur ama dışarda ise ne yapar ne eder o yaya ayar çekerim. birde bu yay mekanizmasını nasıl yaptınız aydınlatırsanız sevinirim.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yakın zamanda debriyaj değişimi yapıcam hazır o kapağı sökmüşken öbür tarafıda açarım ama yay mekanızması şanzımanın oralarda ise yalan olur ama dışarda ise ne yapar ne eder o yaya ayar çekerim. birde bu yay mekanizmasını nasıl yaptınız aydınlatırsanız sevinirim.
    malesef motoru 2 ye ayırmanız lazım... debirayj yada statör kapakları işe yaramaz... en kolayı dediğim gibi bir yay uydurmak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

uygun bir yay bulup bir ucunu ayak marşı vidasına ( no 2 )
    diğer ucunu da yan kapak vidasının birini gevşetip ( yayın boyuna göre) oraya (no 1) bağlayınca iş biter...
    en azından tekrar eksoza çarpmasını önlüyor...
    Motoseverrr bunu beğendi.
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)