Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü sorunu - motosiklet çalışmıyor!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Herkese merhabalar,
    Motosikletimi (Yuki Tekken 125) soğuk havalardan dolayı bir süredir kullanmıyordum, garajda tutuyordum. Bu sabah çalıştırmayı denedim. Kontak anahtarını açınca ekranda hiçbir şey çıkmıyor, marş butonu da çalışmıyor doğal olarak. Aküsü bitti gibi duruyor. Ayak marşı ile çalıştırmayı da denedim ama ne yaptımsa çalıştıramadım. Motosikleti yokuş aşağı vurdurabileceğim bir yer yok yakında son çare olarak.

Çekmeköy, Mimar Sinan mahallesine (İstanbul) mobil olarak yerinde servis sağlayabilecek motosiklet tamircisi tanıyor musunuz acaba? İnternetten baktım bulamadım. Yakındaki motosiklet tamirci dükkanlarını aradım, onlar da yerinde servis olanağımız yok dediler.

Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benzeri bir durumu akü kaynaklı bu sabah yaşadım. Ayak marşı sayesinde çalıştırdım.

Aküyü söküp şarj ettirebilirsiniz.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    https://youtu.be/z4PH9Yx72kU
    Böyle bir cihaz yapıp akünü kurtara bilirsin

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzeri bir durumu akü kaynaklı bu sabah yaşadım. Ayak marşı sayesinde çalıştırdım.

Aküyü söküp şarj ettirebilirsiniz.
    Teşekkürler öneri için. Benim de aklıma geldi ama daha önce hiç aküyü söküp çıkarmayı denemedim, o yüzden yanlış birşey yapmak istemiyorum. Bir de malesef hiç aletim yok bunu yapmak için. Bu seferliğine bir ustadan yardım alayım, bir dahaki sefere kendim öğrenicem inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/z4PH9Yx72kU
    Böyle bir cihaz yapıp akünü kurtara bilirsin
    Teşekkürler, güzel bir video olmuş. Videoda gösterdiklerinizi yapmak için malzemelerim yok ama bunu öğrenmiş olmam iyi oldu ilerisi için.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler öneri için. Benim de aklıma geldi ama daha önce hiç aküyü söküp çıkarmayı denemedim, o yüzden yanlış birşey yapmak istemiyorum. Bir de malesef hiç aletim yok bunu yapmak için. Bu seferliğine bir ustadan yardım alayım, bir dahaki sefere kendim öğrenicem inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Teşekkürler, güzel bir video olmuş. Videoda gösterdiklerinizi yapmak için malzemelerim yok ama bunu öğrenmiş olmam iyi oldu ilerisi için.

Mazemeleri temin ederseniz hemi şarj etmiş hemi kurtarmış olursunuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Benim duke 1 haafya yattinsogukta calismadi
    Vurdurdum.aku full dolu gucu yetmedi.sizdeki aku bitik gozukuyor.ilk tercihiniz akuyu sokup aku sarj eden bi yerde sarj ettirmeniz.1 amperde minumum 4 saat sarj olucak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler