Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İki arada bi derede kalmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    5-6 bin km’dir Crf Rally kullanıyorum uzun yol şehir içi dağ tepe her ortamda kullandım ve kendisi ilk motorumdu.
    Ama şimdi yetmemeye başladı aslında iyidik kendisiyle yakıtı az taş gibi makina ama uzunyolda sıkıcı ve yeri geldiğinde artçılı sürüş anca evden bakkala kadar gibi birşey. Kafamda en başından beri tenere700 vardı ve değiştirme kararı alıp izmirde biriyle anlaşıp motorunu 1 saat şehiriçi ve otobanda test etme şansı buldum daha önce güçlü makina kullanmadığım için ayağımı yerden kesti ve leovince egzozununda etkisi olmalı ki 2 gün kendime gelemedim fakat 2 ay önce yarı yarıya olan fiyatı şimdi 200 bandında hal böyle olunca herkes africa twin africa twin diye diye yeri bitirdi beynimi neyse vardır bir bildikleri diyip 180 bin liraya güzel 18 model africa buldum onuda test ettik dün üzerine bindiğimde araba konforundaymışım gibi bi rahatlık vardı fakat tenereden kat ve kat güçlü bir motor olmasına rağmen tenere çok daha fazla heyecanlandırmıştı beni tekrar söylüyorum egzozun büyük bir artısı var bu konuda bilemiyorum sizce ne yapmalıyım amacım genel kullanım sahile gidip 2 bira içip dönmek yazın ise uzun turlara gitmek ama %80 sırf binmek için sağa sola gidip gelmek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    dağa tepeye vuracaksan kendini yine tenere al yok uzun yollara çıkarım turlara çıkarım dersen afrika ağır basıyor.kullanım tarzın asfaltmı arazimi ona göre karar verebilirsin

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Africa al, her tür yola gelir. Ömürlük alet.

Bi de adamdan 1-2 bin tl indirim al, noktalama işaretleri için kursa git. okurken yoruldum :D
    gurcanozturk, maktama ve -Black- bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-6 bin km’dir Crf Rally kullanıyorum uzun yol şehir içi dağ tepe her ortamda kullandım ve kendisi ilk motorumdu.
    Ama şimdi yetmemeye başladı aslında iyidik kendisiyle yakıtı az taş gibi makina ama uzunyolda sıkıcı ve yeri geldiğinde artçılı sürüş anca evden bakkala kadar gibi birşey. Kafamda en başından beri tenere700 vardı ve değiştirme kararı alıp izmirde biriyle anlaşıp motorunu 1 saat şehiriçi ve otobanda test etme şansı buldum daha önce güçlü makina kullanmadığım için ayağımı yerden kesti ve leovince egzozununda etkisi olmalı ki 2 gün kendime gelemedim fakat 2 ay önce yarı yarıya olan fiyatı şimdi 200 bandında hal böyle olunca herkes africa twin africa twin diye diye yeri bitirdi beynimi neyse vardır bir bildikleri diyip 180 bin liraya güzel 18 model africa buldum onuda test ettik dün üzerine bindiğimde araba konforundaymışım gibi bi rahatlık vardı fakat tenereden kat ve kat güçlü bir motor olmasına rağmen tenere çok daha fazla heyecanlandırmıştı beni tekrar söylüyorum egzozun büyük bir artısı var bu konuda bilemiyorum sizce ne yapmalıyım amacım genel kullanım sahile gidip 2 bira içip dönmek yazın ise uzun turlara gitmek ama %80 sırf binmek için sağa sola gidip gelmek
    Africa'ya su kadar yaktirdim diyen bilenler gelir yazar nasil olsa, ben sozumu soyleyeyim. T7'de elektronik yok denecek kadar az, Africa'da fazla. Her ikisi de uzun yola gelir, 660 ile bile dunyayi gezenler var, T7 ile de gezilir.

T7'de bildigim kadari ile cruise filan da yoktur, Africa'da var, DCT var vs vs vs.

Bana kalsa T7 alirim ama kullanamam, zaten boyum ikisine de yetmez
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İki motoru da hiç düşünmemiş birisi olarak ben Africa Twin'den kullanıyorum oyumu.
    Tenere tabii ki daha heyecanlıdır, daha maceracıdır ama Tenere'nin potansiyelini gerçekten ortaya koyacağı bir kullanım yapıyor olsa bunu sormazdın burada diye tahmin ediyorum. AT hem belli ölçülerde offroad'a da girer, hem de basıp otobanda artçı ile uzun yol da yapılabilecek bir makina.

İkisi ile de Dünya gezilir mesela, ama ben Tenere ile gezemem. Arkadaşımda eski 660 ilk versiyonu var, aşırı bir vites oranı değişikliği yapmadılarsa ben o motorla arazi dışında hiç bir yerde sürüş yapamam, 100kmh'de konforlu daimi hız barajına ulaşıyor Tenere, yol bitmez öyle.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Senin motorun Triumph Tiger 850 olabilir , Tenere ile Africa arasında bir motordur , fiyat performans olarak ise hepsinden daha iyi..
    sey_47 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Africa'ya su kadar yaktirdim diyen bilenler gelir yazar nasil olsa, ben sozumu soyleyeyim. T7'de elektronik yok denecek kadar az, Africa'da fazla. Her ikisi de uzun yola gelir, 660 ile bile dunyayi gezenler var, T7 ile de gezilir.

T7'de bildigim kadari ile cruise filan da yoktur, Africa'da var, DCT var vs vs vs.

Bana kalsa T7 alirim ama kullanamam, zaten boyum ikisine de yetmez
    Sen kiskaniyon sanki biraz..boyum da uzun,filinta gibiyim

Her ikisini de test etmissin,tenere hosuna gitmis,problem nedir ?
    Alirsin bi de akropovic nolcakkk

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorun Triumph Tiger 850 olabilir , Tenere ile Africa arasında bir motordur , fiyat performans olarak ise hepsinden daha iyi..
    Ahaha,tiger850 amatoru eglendir.Tiger 900 rally pro desen ehhh olabilir belki(ben almam tabiki)

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Genç olsam, para da olsa T7 derdim. (xmax kullanan 50+ bir dayı tavsiyesi )

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Genelde motorda çoğumuzun hoşuna giden şey ivmelenme hissidir. Tenere de AT de çok başarılı motorlardır. Ben sizin yerinizde olsam gazı açtığımda hangi motor beni "laaakkk" diye arkaya yapıştırıyorsa onu tercih ederdim.
    espresso bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    tencere alip her an kalp pit pit lamasimi yoksa, emekli memur gibi koltuk keyfimi
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Africa al, her tür yola gelir. Ömürlük alet.
    Bi de adamdan 1-2 bin tl indirim al, noktalama işaretleri için kursa git. okurken yoruldum :D
    Ahah farkettim onu yazarkende kahvede okey oynarken anca bu kadar oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen kiskaniyon sanki biraz..boyum da uzun,filinta gibiyim

Her ikisini de test etmissin,tenere hosuna gitmis,problem nedir ?
    Problem şu africa twin daha ucuz ve tenere o kadar paraya değecek motor değil ama aynı fiyat olsalar düşünmez t7 alırdım herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tencere alip her an kalp pit pit lamasimi yoksa, emekli memur gibi koltuk keyfimi
    Bu yüzden tenere hoşuma gitti ve ses olarak çok tatmin edici sesi var belki africaya da aynı egzozu taksak bambaşka olur ama..
    Africa twin biraz korkuttu o kadar güce gerek yok sanki gibi geldi ve ben trafikte araya giremiceksem, kaldırıma çıkar merdiven çıkar atlar zıplar yoluma devam ederim bunu bir nebze tenere ile de yaparım ama africayı sanki sadece düz uzun yolda kullanabilcekmişim araziye giremicekmişim gibi geliyor
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    afrika daha ucuzsa hiç düşünme o zaman.eğerki aldın pişman oldun yine problem değil çeyrek altın sat tenere al

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahah farkettim onu yazarkende kahvede okey oynarken anca bu kadar oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Problem şu africa twin daha ucuz ve tenere o kadar paraya değecek motor değil ama aynı fiyat olsalar düşünmez t7 alırdım herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Bu yüzden tenere hoşuma gitti ve ses olarak çok tatmin edici sesi var belki africaya da aynı egzozu taksak bambaşka olur ama..
    Africa twin biraz korkuttu o kadar güce gerek yok sanki gibi geldi ve ben trafikte araya giremiceksem, kaldırıma çıkar merdiven çıkar atlar zıplar yoluma devam ederim bunu bir nebze tenere ile de yaparım ama africayı sanki sadece düz uzun yolda kullanabilcekmişim araziye giremicekmişim gibi geliyor

Yani aldigin parada gozum yokta ayda 4000 dolar kazanan adamsin,uc bese bakma al gitsin.

Sonucta yamaha turkiye havuc mu kemirsin adamlar.

Simdi diyeceksin ki 15.000 tl daha koyar sifir africa alinmaz mi ? İsin zor,allah kolaylik versin de t7 ekranina bir bak,225 bin verecegini dusun

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    T7 ile genç olunca neler yapılabiliyor instagramda bu hesaptan görüyorum: https://www.instagram.com/farandfurther/

AT ile de çok güzel gezilir ama bence önce T7 ile atlamalı zıplamalı bol heyecanlı gezme yaşındasınız. Bir daha bu yaşlarda olmayacaksınız, 10 yıl sonra çok daha fazla para da verseniz aynı şekilde kullanamayacaksınız, t7 alın geçin, bu yaşlar geri gelmez. zaten yılın en az 6 ayını denizde geçiriyorsunuz.

Hem Yamaha japonlar arasında sürmesi heyecanlı ve eğlenceli olması ile bilinir.

Motosikleti
    ....Ahaha,tiger850 amatörü eğlendirir.....

Olm hem 70-80 le sürüyorsun hemde motor beğenmiyorsun , alemsin valla :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm hem 70-80 le sürüyorsun hemde motor beğenmiyorsun , alemsin valla :D

Ya sende beni hep 70 80 yapıyorum sanma.

1 ay kadar oldu,isiklarda porche cayman tokatladim(adam gaza basmamistir falan diye gelmeyin bana)

Bu ne ya ? Ne ozelligi var bunun ? Janta bak,gagaya bak cirkinlik abidesi

Nc 750 den biraz daha agresif hepsi bu.

Tabi onun kadar az yakamiyor

Bir de suna bak

Erkek adamin kullanmasi gereken motor bu.

Africa zaten alemin krali onu hic koymuyorum

Motosikleti

Ya sende beni hep 70 80 yapıyorum sanma.

1 ay kadar oldu,isiklarda porche cayman tokatladim(adam gaza basmamistir falan diye gelmeyin bana)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...4SCEQ&usqp=CAU

Bu ne ya ? Ne ozelligi var bunun ? Janta bak,gagaya bak cirkinlik abidesi

Nc 750 den biraz daha agresif hepsi bu.

Tabi onun kadar az yakamiyor
    +30 BG ve 9000 devir çeviren bir motor Nc750 nin içinden 8 defa geçer..

Cayman 300 bg bir araba 0-100 ü 5 sn civarı dır herhalde kafa kafaya giderdiniz , 160 180 den sonra arka stoplarını izlersin , evet adam basmamış ;)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    zamanında 65000 tl ye t7 almamış olan ben
    arkadaş sana t7 daha keyifli geldi bunun sebebi güç değil amortisör kalitesi daha dengeli
    afrika 252/95 =2.65
    tenere 205/72 =2,84
    kg/hp oranına baktığında afrika nın 1 beygiri daha az yük çekiyor yani gaza basınca afrika sana daha çok heyecan vermesi lazım RAKAMLAR ÖYLE DİYOR
    ben gidip afrika aldım evet gerçekten konforlu daha az rüzgar alıyor yakıt olarak da 5 lt civarı
    yamaha da kötü değil yan sanayi aksesuar az vergi 2 motosikletinde aynı yakıt yamaha 0.5 lt daha az yakar
    aklında bulunsun 2018 ve üzeri modellerin akü lityum dur fiyatını öğrenmeden 2. el afrika twin alma ÖZELLİKLE BU YÜZDEN 2017 ALDIM
    her 2 motorda seni mutlu eder
    şu atlama zıplama yaparsın git t7 al diyenlere de bakma bunlar t7 nin grenaj kuyruk far sinyal gibi parçalarının fiyatını bilmeyen arkadaşlar 200000 tl lik motosikletin plastik AKSAMI mondial gibi ucuz değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanında 65000 tl ye t7 almamış olan ben
    arkadaş sana t7 daha keyifli geldi bunun sebebi güç değil amortisör kalitesi daha dengeli
    afrika 252/95 =2.65
    tenere 205/72 =2,84
    kg/hp oranına baktığında afrika nın 1 beygiri daha az yük çekiyor yani gaza basınca afrika sana daha çok heyecan vermesi lazım RAKAMLAR ÖYLE DİYOR
    ben gidip afrika aldım evet gerçekten konforlu daha az rüzgar alıyor yakıt olarak da 5 lt civarı
    yamaha da kötü değil yan sanayi aksesuar az vergi 2 motosikletinde aynı yakıt yamaha 0.5 lt daha az yakar
    aklında bulunsun 2018 ve üzeri modellerin akü lityum dur fiyatını öğrenmeden 2. el afrika twin alma ÖZELLİKLE BU YÜZDEN 2017 ALDIM
    her 2 motorda seni mutlu eder
    şu atlama zıplama yaparsın git t7 al diyenlere de bakma bunlar t7 nin grenaj kuyruk far sinyal gibi parçalarının fiyatını bilmeyen arkadaşlar 200000 tl lik motosikletin plastik AKSAMI mondial gibi ucuz değil
    Ohooo f54 afrika sahibisin ama kg yi yanlis yaziyosun

2018 africa 230 kg kuru agirliga sahip,t7 ise 204 kg

Suspansiyon ise neye dayanarak daha iyi dedin bilmiyorum.

Yamahada kullanilan KYB suspansiyonun africa dan iyi mi ?

Ben karsilastirmali reviewleede boyle bir sey okudugumu hatirlamiyorum.

Ama 26 kg da az degil hani,bu fark yaratiyor olabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)