Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Merhabalar arkadaşlar ben motor aldim belgesiz yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba arkadaşlar ben motor aldim 4 bin TL cg bin tl sini üstüme alınca verecektim normalde motoru alıp 15 gün sonrada üstüme yapacaklardi ama beni satan çocuğun abisi aradı motor benim motoru getirmeszen calitnti ihbarı veririm dedi ben dedim parami verin motoru alın dedim satan çocuk ben parayı yedim dedi sonra ben dedim ihbar edin abiside 19 ocakta tamam dedi sonra 22 Marta kadar hiç ses çıkmadı satan çocuk 5 Nisan 'da maaş alacağım ozmn veririm 4 bin TL ni dedi bende tamam dedim sonra 2 gün sonra bir daha mesaj attı bu ay para denklesmedi Mayıs'ta alicam dedi ama eğer verdiğim gibi olmaz ise paradan keserim dedi malum cg çin malı bir sürü arıza oldu yaklaşık 1-2 bin TL ben ne anladım bu işten param yine gidecek ben ne yapmalıyım bu arada ruhsat bende üstümüze değil ama bende öylesine aldım birde şöyle bir sorun var bizim motor aldığım. Çocuk kerem abisi cemal ruhsatta yazan Osman lütfen yardım edin lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Nasil bir yardım bekliyorsunuz bizden..
    Keşke parayı verip almadan o yardimi isteseydin.
    Yapılabilecek en büyük hatayı yapmışsın zaten. Yapılabilecek çok bisey göremiyorum.
    espresso, Motorcu81., ozanturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    domicik 400 ug
    üzgünüm ama böyle bir hataya da düşülmez be kardeşim. hadi düştün şu an tüm hayatım boyunca karşı olduğum ama tek çözüm gördüğüm bir şey var. abi kardeş dövmek. seni aptal yerine koyup dolandırma peşindeler. yapabiliyorsan yap. kolay gelsin şimdiden başarılar
    ozanturk bunu beğendi.

Kanunen yapabileceğimiz bişey yokmu

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    avukat degilim ama ilk once uzlasma yoluna git motoru aldigin adamla abisiyle konus..uzlas 3 asagi 5 yukari ortak noktada bulusun..sonra osmani bulun osmani bulursan isin daha rahat olabilir..osmandan motosikleti devralmaya calis..butun yollar kapali ise avukat bul avukat seni yonlendirsin bi hata yaptim de pmbi miktar para verdim de sonucta onlarin yaptigida dolandiriciliga girebilir..boyle boyle oldu de..sana bi cozum yolu bulur belki..

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Parayı elden mi verdin?
    Parayı verirken etrafta kamera var mıydı?

Aldığımda dair ve üstüme yapacagina dair mesajlar var

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parayı elden mi verdin?
    Parayı verirken etrafta kamera var mıydı?

Knk alali 2 ay oluyor ama mesajlar var

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avukat degilim ama ilk once uzlasma yoluna git motoru aldigin adamla abisiyle konus..uzlas 3 asagi 5 yukari ortak noktada bulusun..sonra osmani bulun osmani bulursan isin daha rahat olabilir..osmandan motosikleti devralmaya calis..butun yollar kapali ise avukat bul avukat seni yonlendirsin bi hata yaptim de pmbi miktar para verdim de sonucta onlarin yaptigida dolandiriciliga girebilir..boyle boyle oldu de..sana bi cozum yolu bulur belki..

Ama knk bana satan çocukta wp de durum fln atıyor özledim motorumu fln die oda istiyor üstüme alamam

Böyle o.çocukları heryerde.Genelde yanlarına kalıyo bu tür olaylar.Her hareketi bilerek yapıyor gibi geliyo.

Peki abilerim diyelim ben motoru vermedim mahmeke acilrisi benim başım belaya girermi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Belgesiz alırken ne düşünüyordunuz, merak ettim. Keşke o zaman yardım isteseyip akıl danışsaydınız. Şu an ancak avukatlar yardımcı olabilir. Geçmiş olsun.

Not: Nokta virgül falan kullanırsanız olayın ne olduğunu anlamak için uğraşmayız ayrıca.

Bilip bilmeden yorum yapmayın benim etrafımda 2 bin TL ye bir sürü cg varfi ama ben belgeli olsun diye uğraştım normal de 15 gün sonra motoru üstüme yapacaklardi işte mal gibi güvendim

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bilip bilmedeni yok bu işin. Çok biliyorsanız yardım da istemeyin o zaman.
    HRider, espresso, DickName ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Geçmiş olsun kardeş. Motosiklet evraksız olduğu için kanunen de yapılabilecek bir şey yok gibi gözüküyor.

Ben okurken anlamakta zorlandım, o yüzden konunun imlâ kurallı hali:

Herkese merhaba arkadaşlar, ben motor aldim 4 bin TL cg, bin tl sini üstüme alınca verecektim normalde, motoru alıp 15 gün sonrada üstüme yapacaklardi ama beni satan çocuğun abisi aradı, motor benim, motoru getirmeszen calitnti ihbarı veririm dedi. Ben de dedim parami verin motoru alın. Satan çocuk ben parayı yedim dedi. Sonra ben dedim ihbar edin, abisi de 19 ocakta tamam dedi sonra 22 Marta kadar hiç ses çıkmadı, satan çocuk 5 Nisan'da maaş alacağım ozmn veririm 4 bin TL ni dedi. ben de tamam dedim. 2 gün sonra bir daha mesaj attı bu ay para denklesmedi Mayıs'ta alicam dedi ama eğer verdiğim gibi olmaz ise paradan keserim dedi, malum cg çin malı; bir sürü arıza oldu yaklaşık 1-2 bin TL. Ben ne anladım bu işten param yine gidecek ben ne yapmalıyım? bu arada ruhsat bende üstümüze değil ama ben de öylesine aldım. Bir de şöyle bir sorun var; bizim motor aldığım çocuk kerem, abisi cemal, ruhsatta yazan ise Osman. Lütfen yardım edin lütfen.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Telefonda abisine cevap:

"-Ses sus, ruhsat sahibi arasın konuşsun. Yoksa ben de sizi çalıntı mal satmaktan ihbar edicem."

Sanırım yeterli olacaktır. Bu arada, aracın çalıntı olup olmadığını da sorgulatırsanız iyi olur. En azından uçurumdan düşmeden belki kıyısından kurtarırsınız.
    espresso bunu beğendi.

kardeşim güzel dolandırılmışsın! Bu tür adamlardan paranı kurtaramazsın. Parayı da unut! Ben senin yerinde olsam motoru kaybederim onlar bulup uğraşsınlar! Ne demek istediğimi anlamışındır umarım. Böyle adamlara böylesi yaraşır. Kimse kusura bakmasın.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Satış-alış noterde yapılır. Geçmiş olsun. Soğuk su tavsiye ediyorum.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı yosunum83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim güzel dolandırılmışsın! Bu tür adamlardan paranı kurtaramazsın. Parayı da unut! Ben senin yerinde olsam motoru kaybederim onlar bulup uğraşsınlar! Ne demek istediğimi anlamışındır umarım. Böyle adamlara böylesi yaraşır. Kimse kusura bakmasın.

Bakım şimdi üstüme vereceğine dair WhatsApp mesajlari var ve ruhsat bende üstümüze değil ama bende

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Eğer olur da parayı alacak olursan, bi türkçe kursuna falan yazıl lütfen
    DickName, birbilent ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu gundilerle daha da mesajlaşmayın, konuşmanız gereken bir durum olduğunda farklı numaralardan arayın adamları.

Şu an sizi hırsızlıktan suçlayabilirler ama motosiklet hırsızlığından içeri gireni görmedim ben. Şahsi fikrim; devir veremeyeceğinizi biliyorum ama Suriyeliye, kağıt toplayıcısına, hurdacıya vs evraksız satın motoru ya da parçalara ayırın yedek parça olarak satın. Yeter ki elinizden çıksın, uğraşmayın.

Türkiye'de yaşıyorsunuz, adamlar patatesten kaşar üretiyorlar. Her yer hile hurda, bir sonraki alışverişlerinizde az kafanızı kullanın. Böyle kırto kırto işler yapmayın.
    Cyan, Motoseverrr, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Knk gerçekten anlayışsıziniz ben ne diyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)