Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İmkânım olsa derhal alırım denilen motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağalar "imkan olsa" kısmını sadece "maddi güç" olarak algılamamak lazım. Misal eski model bir Norton almaya benim maddi imkanım yetebilir ama ülkede bulamayabilirim.

O nedenle hayal kurmak konusunda limitsizsiniz ya da limit, sizsiniz.

Nc dct hayal etmek nedir? scooter hayal etmek nedir? Efendiler ayıptır. Size kullandığınız motorları önerin denmiyor, tamam kullanmıyor olabiliriz ama hiç mi araştırmıyoruz?
    Hayalimdeki motor: honda rcv213s,bmw 1250gs,multistrada v4s hepsi olsunnn.

Hayalimdeki arabaaaa da gunluk kullanim icin nissan gtr,sahilde gezmek icin bugati.

Gördüğün gibi super komik ve cocukca

Hedefler gercekci olmali,yoksa versy300 hayali olan ve imkan oldugunda onu alacak hoka da biliyor bu motorlari

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayalimdeki motor: honda rcv213s,bmw 1250gs,multistrada v4s hepsi olsunnn.

Hayalimdeki arabaaaa da gunluk kullanim icin nissan gtr,sahilde gezmek icin bugati.

Gördüğün gibi super komik ve cocukca

Hedefler gercekci olmali,yoksa versy300 hayali olan ve imkan oldugunda onu alacak hoka da biliyor bu motorlari
    Hokahey'e bir şey diyemem, Kawasaki olmayan bir Kawasaki alsın da Türkiye'de görsün gününü. Türkiye'de Kawa hayal etmek zaten saçmayken 300 cc Endonezya malı dandik olanını hayal etmek tam hasmet style.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    TMax 560... İşte benim kalemim bu.

Ama fiyatı biraz abartı ötesi bana göre.

Şöyle diyeyim, Xmax 400 ile arasında yaklaşık 150.000 TL'lik fiyat farkı var.

Xmax 400'den ne fazlası var?

Hatırlayabildiğim kadarıyla 15 beygir ilave güç, elektrikli ön cam, elcik ve sele ısıtma, kilitli orta sehpa, hız sabitleyici, 2'li drive mode...

Bunlar 150.000 TL eder mi? Bence etmez.

Elcik-sele ısıtma, hız sabitleyici ve drive mode benim için gereksiz. Kalan özellikler için de -şu anki maddi durumumla- ilave 150.000 TL veremem bu motora. Ama işlerim 20-25 sene öncesi gibi olsaydı verirdim, sonuçta motora zevk almak için binen biriyim.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

vfr 800 olurdu vtec açarken sesinde kaybolmak isterdim

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir versys hayalimiz vardi onu da öldürdünüz be ne yapayım bajaj mı hayal kurayım?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    2022 Panigale V4S iyi giderdi full sistem Akrapovic egzoz oldumuda tadından yenmez, tabi bunu alcak durum ve tecrübe oldukdan sonra pist günleride cabası .

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amarigada bunlara ulaşmak zor olmasa gerek.
    Bir motosiklete $85K her yerde ulaşılması zordur. Tek amacınız bu motosikletse tabii ki kolay. Lakin bu motosikleti olanın muhtemelen en az iki tane daha motosikleti, en az bir binek arabası, bir SUV'si, bir de spor arabası vardır. Toplamda en az yarım milyon dolar gömmüştür araca. O araçlar da sokakta değildir tabii ki.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eskiden hep tiger 800 ktm 1190 afrika twin gibi motosikletle hayal ederdim çalıştım aldım kullandım kullanmaya devam ediyorum bu son motosikletim vs diyorum afrika twin için fakat son aylarda aklımda şöyle güzel bi Touring alma fikri girdi kendimi bu tarz motosiklere bakmaktan alıkoyamıyorum hayallerimin de bir sınırı yok
    ucuz birşey hayal etmek bana ters
    olmuşken en iyisi olsun istiyorum bir aslan'ı hiçbir zaman ot yerken göremezsiniz düsturu ile yaşıyorum
    karşıma bu çıkıyor
    K 1600 gtl

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

yamaha fjr 1300

triumph ta olabilr

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çalınmayacağını bilsem alacağım motosiklet var ama 500.000 tl sayıp 10 saniyede kesilen zincire güvenmek aşırı huzursuz ediyor yahu , daha geçen haftalarda Ataşehir de ki Nazım ustanın 1250 gs ini güpegündüz çaldılar :(

@F54 yüksek motorlardan sonra bu alçak touringlere alışmak ciddi zaman ve yol isteyebilir , bir ara uygun fiyatı nedeniyle fjr1300 le ilgilendim , bir kaç tane kullandım , yok bir türlü keyif vermedi , 5 sene kadar önce Bmw 1200 gt de kullandım yine aynısını hissetmiştim , birde ne kadar elektronik suspansiyonda olsa çok sertler , Tr yollarında africa gibi motordan inince adamın beline beline vurur yahu..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    işin garibi benim boy da kısa değil abs siz tenere de 2 ayağımda yere tam basardı afrika da aynı bu büyük abilerin yere yakınlığı oturum pozisyonu bana garip gelebilir çünkü bazen ss tarzı motosiklete otururum ayaklarım yere tam basmayı bırak taburede oturuyor gibiyim

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalınmayacağını bilsem alacağım motosiklet var ama 500.000 tl sayıp 10 saniyede kesilen zincire güvenmek aşırı huzursuz ediyor yahu , daha geçen haftalarda Ataşehir de ki Nazım ustanın 1250 gs ini güpegündüz çaldılar :(

@F54 yüksek motorlardan sonra bu alçak touringlere alışmak ciddi zaman ve yol isteyebilir , bir ara uygun fiyatı nedeniyle fjr1300 le ilgilendim , bir kaç tane kullandım , yok bir türlü keyif vermedi , 5 sene kadar önce Bmw 1200 gt de kullandım yine aynısını hissetmiştim , birde ne kadar elektronik suspansiyonda olsa çok sertler , Tr yollarında africa gibi motordan inince adamın beline beline vurur yahu..
    Böyle bir motosiklet alırken 50000TL fazladan olması şart zaten. Bir de kapalı güvenlikli otopark veya çok yakın ispark lazım. Yoksa almaya gerek yok. Motor çok elektronik, dışarıdan müdahaleler sıkıntı yaratabileceği için en kaliteli takip sistemlerini takmak lazım ilk yıl 3 4bin TL maliyet, sonrasında ucuzluyor. 2 abus disk kilidi+1 tane zincir+ ıvırı zıvırı 12bin civarı tutuyor. İkinci el tercih edilebilir de sıfır GS alan dayılar ikinci elin varlığından haberdar olmayabilir. E geriye kalan 30bin lira ne? Kurtarırsa kasko. Kaskom olmadan Gs'e binmek istemezdim herhalde. Allah korusun bir yatırmak 125'lik japon motosiklet parası en az.

Bu motorların hırsızı da premium hırsız oluyor. Buna kıyasla R25 almak çok daha riskli çünkü çalan kitle geniş. Ammmma Türkiye'de takip sistemli, 2 3 abus kilitli bir Gs'i çalabilecek tipler az buçuk belli. E 1250Gs camiası da az buçuk belli. Kimden çıkacağı az buçuk tahmin ediliyor. Bu piyasada ortamı olan adamlar kilit bile takmadan bırakıyorlar yolun ortasında, adam biliyor gitse 2 saat sonra gidip nereden alacağını çünkü. Hırsız adam Gs'i çalıp ne yapsın, nordkapp mı yapacak? Tamirci sipariş vermiştir parça için, ona çalıyordur adamlar. SS çalıp, yarışıp sağa sola fırlatan manyak bir hırsız tayfasına karşı bu premium hırsızlar zor denk gelir diye düşünüyorum insana.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Kawasaki ninja h2

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Belki çok nostaljik diyebilirsiniz de benim favorim EGLI modijiyeli olursa
    daha da iyi olur; H.R.D VİNCENT , Birleşik Krallık üretimi , 1950 li yıllar.
    Hele de benim EVO çalındıktan sonra , bu iki tekersizlikte gayetle iyi olur.
    Derdimin dermanı olur. Yoksa, çalďırdığım evomun yerine bir bisiklet bilem
    alamıyorum. Kalasınız sağlıcakınan .

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:55 ----------

Ha bu arada H.R.D. VİNCENT in bir fotosunu netden burada paylaşabilecek
    kardeşime şimdiden şükranlarımı arz ediyorum.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki çok nostaljik diyebilirsiniz de benim favorim EGLI modijiyeli olursa
    daha da iyi olur; H.R.D VİNCENT , Birleşik Krallık üretimi , 1950 li yıllar.
    Hele de benim EVO çalındıktan sonra , bu iki tekersizlikte gayetle iyi olur.
    Derdimin dermanı olur. Yoksa, çalďırdığım evomun yerine bir bisiklet bilem
    alamıyorum. Kalasınız sağlıcakınan .

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:55 ----------

Ha bu arada H.R.D. VİNCENT in bir fotosunu netden burada paylaşabilecek
    kardeşime şimdiden şükranlarımı arz ediyorum.
    [IMG][/IMG]

Güzel makineymiş.
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    spesific olarak belirtmem ancak INDIA markasının üst segment cruiserlarından birisini isterdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağalar "imkan olsa" kısmını sadece "maddi güç" olarak algılamamak lazım. Misal eski model bir Norton almaya benim maddi imkanım yetebilir ama ülkede bulamayabilirim.

O nedenle hayal kurmak konusunda limitsizsiniz ya da limit, sizsiniz.

Nc dct hayal etmek nedir? scooter hayal etmek nedir? Efendiler ayıptır. Size kullandığınız motorları önerin denmiyor, tamam kullanmıyor olabiliriz ama hiç mi araştırmıyoruz?
    Fakirlik kanımıza o kadar işlemiş ki sorma gitsin hocam
    tommygun bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Suzuki B-King

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bmw R 1350 GS
    F54 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş ya. Bu ülkeye fakirliği, idare etmeyi, 'yeter' demeyi öğretenlerin suratına tükürmek istiyorum ya.

Heriflere hayalindeki motosiklet ne diye soruyorlar, hayal ederken bile yakıtı düşünen, dandirik dundirik motosikletleri söyleyenler var. Üzüldüm valla üzüldüm.

Yav, hayalleriniz nası küçük, sınırlamayın arkadaşlar kendinizi. İsteyin, hem evrenden hem bizi yönetenlerden isteyin... Azıyla yetinmek zorunda değilsiniz.

https://www.motosikletsitesi.com/wp-...Oro-2020-1.jpg

https://www.motorcuengin.com/wp-cont...rie-Oro-01.jpg

https://www.motorcyclespecs.co.za/Ga...%20%20%202.jpg

ben bu bebekleri hemen garajıma alırdım. şu güzellikler varken nc750 mi yazılır yav? nc'yi avrupada kuryeler kullanıyor anasınısatim.
    Lütfen biraz saygı gösterin,burada herkes hayalini ve önerisini yazmış.Karşılaştırma yada hangisi iyi veya kötü konusu değil bu.Benim hayalim a motoru olur seninki b motoru.Sende yazarsın kendi hayalini.Bu senin başkasının hayalini küçük görmeni,alay etmeni ve aşağılamanı gerektirmez.İkinci eline bile güç yetmiyor hepsininde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya esprili eleştirileri anlıyorum ama ciddi ciddi; yok böyle hayal mi olur diyenler, siz şaka mısınız?

Adam "imkan olsa alırdım" denilen motosikleti soruyor?

Eğer konu başlığı "bedavaya verseler hangi motoru alırsınız" olsaydı, Kawasaki H2r alıp piste çıkmayı isterdim... ne kadar gerçekçi veya ulaşılabilir olurdu?

Yine diyorum imkanım olsa alacağım motor; "içinde yaşadığım ülke koşulları nedeniyle" NC750 X Dct olurdu.
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)