Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dört mevsim Ceket ve eldiven önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Başlıkta da belirttiğim gibi 2000-3500 Civarı mont ve 1000 tl altı eldiven arayışındayım, önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Dört mevsim almamanı önereceğim, gerisini arkadaşlar önerir
    hasmet, espresso ve maktama bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dört mevsim ceket ve dört mevsim eldiven diye bir sey yoktur. Bulundugunuz sehirde kis ya da yaz yoksa belki...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dört mevsim yok evet, yaz ve bahar ayları dahil üç mevsim montlar bulabilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Ankara'da yaşıyorum, kışın çok soğuk havalarda 2-3 ay zaten motorum kapalı garajda yatacak, Ankara'ya uygun bir mont ve eldiven lazım diyelim o zaman.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlıkta da belirttiğim gibi 2000-3500 Civarı mont ve 1000 tl altı eldiven arayışındayım, önerilerinizi bekliyorum.
    https://www.motoventooutlet.com/item...r-jacket/23535

Fiyatı biraz yüksek ama taksit oluyor, kullanıyorum, yaz içinde kullanmak bana göre zor ama imkansız değil. Çok fazla havalandırma kanalları ve cepleri var, baharda havalar ısındığında rahat rahat kullanılır. Çok katmanı var.

Bu eldiveni de kış için tavsiye ederim kullanıyorum fiyatı 1000 tl altında. Slider var, telefon dokunmatiği var, gayet de hafif.
    https://www.motoventooutlet.com/item...g-out-gl/23640

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

bu arada bahsettiğim montun sırtlık hariç diğer korumaları üst seviye, göğüs koruması da alıp takabiliyorsunuz, sırt koruması illa alpinestars almanıza gerek yok ama imkan varsa alınır çünkü iyi bir koruma ve tam oturuyor ancak bütçe sınırlı ise impactec sırt koruma kullanılabilir. Göğüs korumalar maalesef alpinestars alınmalı tabi istenirse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

eldiven dört mevsim olmuyor genelde ben olsam linkte belirttiğim eldiveni alır, yaz geldiğinde hafif ve kısa bir eldiven alırdım.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Revit raceway mont ve revit quantum 2 H2O nasildir ?

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motoventooutlet.com/item...r-jacket/23535

Fiyatı biraz yüksek ama taksit oluyor, kullanıyorum, yaz içinde kullanmak bana göre zor ama imkansız değil. Çok fazla havalandırma kanalları ve cepleri var, baharda havalar ısındığında rahat rahat kullanılır. Çok katmanı var.

Bu eldiveni de kış için tavsiye ederim kullanıyorum fiyatı 1000 tl altında. Slider var, telefon dokunmatiği var, gayet de hafif.
    https://www.motoventooutlet.com/item...g-out-gl/23640

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

bu arada bahsettiğim montun sırtlık hariç diğer korumaları üst seviye, göğüs koruması da alıp takabiliyorsunuz, sırt koruması illa alpinestars almanıza gerek yok ama imkan varsa alınır çünkü iyi bir koruma ve tam oturuyor ancak bütçe sınırlı ise impactec sırt koruma kullanılabilir. Göğüs korumalar maalesef alpinestars alınmalı tabi istenirse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

eldiven dört mevsim olmuyor genelde ben olsam linkte belirttiğim eldiveni alır, yaz geldiğinde hafif ve kısa bir eldiven alırdım.
    Metala eldiven hakkında detay verebilir misin? Yağmur performansı nasıl, 1 2 saat sağanakta sürüş sonrası üzer mi? Bir de soğuk performansı nasıl? 2 3 derece civarında üşütmezse kış çıkışı bir tane almayı düşünüyorum. Şu an yalandan kışlık olan, 4 mevsim diyebileceğimiz bir eldiven ile kullanıyorum. Kötü eldiven berbat bir şey, takmasam daha iyi dedirtebiliyor.
    espresso bunu beğendi.

Batturik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesglicsAV
    Ceket olarak revit shield kullanıyorum.
    İçinde çıkan ve takılan termali koruyucuları sırtta 2 tane ve kolda 2 tane olmak üzere hava kanalları mevcut Antalya gibi bir şehirde yazları rahatlıkla hava kanallarını açarak kullanılıyorum. Hava kanallarının fermuarlarini kapataraktan ve termali takarak kışları sıkıntı çekmiyorum.
    Değerlendirebilir sin
    Ekleme yapayım kaza yaptım kısa sert bir tank slapper sonrası sertçe yere düştüm ve 30 metre sürüklendim.
    Ve inan cekette sürüklenme yüzünden ufak bir yırtık sadece sol kol bölgesinde, onun dışında korumalar gayet yeterli idi.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı Batturik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceket olarak revit shield kullanıyorum.
    İçinde çıkan ve takılan termali koruyucuları sırtta 2 tane ve kolda 2 tane olmak üzere hava kanalları mevcut Antalya gibi bir şehirde yazları rahatlıkla hava kanallarını açarak kullanılıyorum. Hava kanallarının fermuarlarini kapataraktan ve termali takarak kışları sıkıntı çekmiyorum.
    Değerlendirebilir sin
    Ekleme yapayım kaza yaptım kısa sert bir tank slapper sonrası sertçe yere düştüm ve 30 metre sürüklendim.
    Ve inan cekette sürüklenme yüzünden ufak bir yırtık sadece sol kol bölgesinde, onun dışında korumalar gayet yeterli idi.
    Evet buda güzel peki yukarıdaki benim söylediklerimle kıyaslayabilir miyiz bunu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eğer bütçe el veriyorsa yaz için ciddi ciddi bir file mont düşünün bence. Fark çok büyük. Fermauar açmakla karşılaştırılabilir bir durum değil. Normal ceket rüzgarı kesmek, file ceket ise rüzgarı komple içine almak için dizayn edilmiş. Ceketi ışığa tuttuğunuzda arkası görünüyor, korumaların bulunduğu yerler hariç. Neredeyse üzerinizde ceket yokmuş gibi kullanabiliyorsunuz yazın. Diğer türlü havalar ısındığında ışıklarda terlememek mümkün değil.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Her ne kadar yazlık ve kışlık modelleri olsa da yazın pişiren, kışın üşüten deri mont kadar yiğit adama yakışan başka bir mont yoktur. Bütçeniz doğrultusunda alışveriş yaptıktan sonra mutlaka bir deri mont edinin bence çünkü ömürlüktür, dolabınızda bulunsun. Lakin öyle tirrek esnaf tipi ya da orasından burasından deve gibi hörgüç çıkmış 46 beden ve derisi dökülmüş Dainese montlardan olmasın.
    espresso bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bütçe sıkıntılı ve kışın çok fazla sürülmeyecekse softshell montlar oldukça iyi iş görüyor.Ve fiyatları nispeten daha uygun. Yazın iyi bir file mont, gözünden ter akmaması için çok önemli.
    İlk kez arkadaşın file montunu denediğimde, hemen bir tane almaya karar vermiştim.
    Belki bu aylarda fark edemezsin ama, yazın bir tanesini denediğinde muhakkak almak isteyeceksin.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Motorumu daha yeni aldım salı günü Ankara da Yamaha Baydar şubesine gidip teslim alacağım, uzun zamandır bekliyordum ve kask hariç( hali hazırda olduğu için) ekipmanlar için 7k-8k bütçe ayırmıştım fakat motorun üstündeki ekstralarla almak zorunda kaldım ve o para ekstralara gitti bu yüzden maddi olarak çok fazla ayıramıyorum şuan da

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revit raceway mont ve revit quantum 2 H2O nasildir ?
    Kışın kesinlikle binmem diyorsan; Revit Summit veya Drifter olabilir eldiven. Mont ise Ignition olabilir.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metala eldiven hakkında detay verebilir misin? Yağmur performansı nasıl, 1 2 saat sağanakta sürüş sonrası üzer mi? Bir de soğuk performansı nasıl? 2 3 derece civarında üşütmezse kış çıkışı bir tane almayı düşünüyorum. Şu an yalandan kışlık olan, 4 mevsim diyebileceğimiz bir eldiven ile kullanıyorum. Kötü eldiven berbat bir şey, takmasam daha iyi dedirtebiliyor.
    1-2 saat sağanakta denemedim, işten eve sağanakta kullandım yarım saat bir sıkıntı yaşamadım. 2-3 derecede bana sıkıntı yaşatmadı zaten o derecelerde elcik ısıtma da açıyorum. Memnun olduğum bir eldiven şu ana kadar beni üzmedi.

Batturik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesglicsAV
    Senin için araştırma yaptım anladığım yazılan şu şekilde.
    Raceway h2o ve shield modelleri 600d polyester kumaştan yapılıyor.
    Omuz ve dirsek korumaları 3 modelde de aynı.
    H2o nun artıları - bel koruma takılabilmesi ve kolda ekstra metal koruma destekleri olması. Ama iç termal hakkında bir bilgi verilmemiş
    Raceway modeline gelirsek bu 2 modele benzer daha sık daha sportif bir model yapmışlar bilekleri daha dar. Ama tekrar termal hakkında bir bilgi verilmemiş. Omuz ve dirsek korumaları tekrar aynı.
    Shield modeline gelirsek.
    Korumaları aynı iç termali var yağmura dayanıklı ben fırtınalı havada kullandım evet cepler ıslandı ama asla içindeki termalden geçemedi su ıslanmadım kısaca.
    Ankara soğuk bir şehir.
    2 seçeneğin var gibi h2o alacaksan bel koruması ve termal alman gerekecek kış için.
    Neden bel koruması çünkü aldığına değmesi lazım ki fiyatlarından bihaberim ve dar kesim gibi duruyor içine kalın kiyafetler giyebileceğini çok düşünmüyorum o yüzden termal almalısın.
    Shield modeli
    İçinde termal bulunuyor çıkarıp takması basit kendim kullanıyorum.
    2 mevsim diyebiliriz rahatlıkla bu monta. Korumaları hepsiyle aynı ve gayet iyiler. Rahatsız etmiyor sürüş esnasında da .
    Yazın Antalya da olmama rağmen hava kanalları gayet yeterli oluyor.
    Karar senin..
    online253 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı Batturik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin için araştırma yaptım anladığım yazılan şu şekilde.
    Raceway h2o ve shield modelleri 600d polyester kumaştan yapılıyor.
    Omuz ve dirsek korumaları 3 modelde de aynı.
    H2o nun artıları - bel koruma takılabilmesi ve kolda ekstra metal koruma destekleri olması. Ama iç termal hakkında bir bilgi verilmemiş
    Raceway modeline gelirsek bu 2 modele benzer daha sık daha sportif bir model yapmışlar bilekleri daha dar. Ama tekrar termal hakkında bir bilgi verilmemiş. Omuz ve dirsek korumaları tekrar aynı.
    Shield modeline gelirsek.
    Korumaları aynı iç termali var yağmura dayanıklı ben fırtınalı havada kullandım evet cepler ıslandı ama asla içindeki termalden geçemedi su ıslanmadım kısaca.
    Ankara soğuk bir şehir.
    2 seçeneğin var gibi h2o alacaksan bel koruması ve termal alman gerekecek kış için.
    Neden bel koruması çünkü aldığına değmesi lazım ki fiyatlarından bihaberim ve dar kesim gibi duruyor içine kalın kiyafetler giyebileceğini çok düşünmüyorum o yüzden termal almalısın.
    Shield modeli
    İçinde termal bulunuyor çıkarıp takması basit kendim kullanıyorum.
    2 mevsim diyebiliriz rahatlıkla bu monta. Korumaları hepsiyle aynı ve gayet iyiler. Rahatsız etmiyor sürüş esnasında da .
    Yazın Antalya da olmama rağmen hava kanalları gayet yeterli oluyor.
    Karar senin..
    Bilgilendirmen için çok teşekkür ediyorum, faydası olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar yazlık ve kışlık modelleri olsa da yazın pişiren, kışın üşüten deri mont kadar yiğit adama yakışan başka bir mont yoktur.
    Yiğit adama yakışanın ne olduğunu nereden biliyorsunuz?

Benim bildiğim yiğit adam lafını direk söyler.

Başkasının ettiği küfrü alıntılayıp altına laga luga yapmaz.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    dört mevsim hiçbir şey almayın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)