Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki 2022 Zx6R Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

-Bu motor Türkiye ye gelecek mi?
    -Şu an gelmiş olsa şu anki kurdan fiyatı tahmini ne kadar olur?
    -Genelde parayı basan her şeyi getirtiyor diye bir geyik var benim anlamadığım şey ben motoru getirtmek istesem (sitesinde fiyatı 10,499$ görünüyor şu an) üzerine vergileri ekleyip alamıyor muyum? Üzerine ekstra ne vermek gerekiyor?

Sorularım bu kadar teşekkürler : D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu sorulari Kawasaki Turkiye'ye ya da globale yazdiniz mi? Onlar ne dedi ? Siparis uzerine getirilebilir sanirim ama guzel vergiler ve maliyetler cikabilir.

Motosikleti
    Fiyatlar düşerse inşallah
    Gelmezdir.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Şakayla karışık .. #milletteneparavarbe
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    one demek ya.10 bin dolar abd fiyatı ne alası var tr fiyatı ile ?? zmoto resmi dispiritör fiyatı o belirler tarihi o verir.yapacağınız şey zmotoru aramak siparişi vermek.kawasaki ve bmw sipariş üzerine gelen 2 markadan biri.kendisi gelmicek çağırman lazım o zaman gelir tabi cebine en az 280 300ü koy

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben Kawasaki'nin ZX6R'a devam etmesine şaşırdım en çok.

Önce fiyata bakalım. ZX6R ABD'de $10.499 dediğin gibi. Burada kıstas alabileceğimiz makina Türkiye'de satılan Ninja 650. Şu an Kawa da son zammı geri almış görünüyor, 180bin TL fiyatı var. Buradan yola çıakrsa ZX6R'ın 240bin TL gibi bir fiyat etiketi olur, amma, bu 180bin TL'lik fiyat etiketi zannımca doları 13'e fiyatlamadıkları zamandan kalma. Kabaca 250-260bin TL aralığında bir maliyet çıkaracağını düşünebiliriz. Minimum. Ama eğer zaten böyle sipariş alacaksa Z-Moto, ki hiç ama hiç sanmıyorum (sebeplerini aşağıda belirttim) o zaman da 300bin TL'nin pek altında çıkmaz diye bir tahminim var.

Lakin ki iki konu daha var.

1. ZX6R şu an Kawasaki Almanya sitesinde yok. Bu demektir ki Kawasaki ZX6R'ı Avrupa'ya getirmiyor. EU5 uyumlu olmayabilir ya da zaten 3 tane zor satarım diye hiç o topa girmemiş olabilir.
    2. Euro bölgesinde olsa dahi, Türkiye'de satabilmesi için ona yedek parça sunması, servis sunması gerekiyor. Tamam belki parça ve servis sıkıntısı çekmez ama resmi olarak satabilmesi ayrı bir resmi süreç, sadece tamir etmeyi / servis vermeyi bilmekle biten bir konu değil.

Kıssadan hisse, devasa bir ZX6R aşkın yoksa ve inanılmaz paralar harcamayacaksan, üzgünüm.
    RS 660 bakmaz mıydın :p
    xtrafrozen bunu beğendi.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Kawasaki satış ve pazarlama ile iletişime geçtim, ZX6R Euro 5 standartlarında olmadığı için hiç bir şekilde Avrupa ve Türkiye'ye ithalatı mümkün değilmiş. Parayı basan da getirtemiyor yani : )

Çok uzun zamandır hayal ettiğim tarzda bir motor bulamıyorum şu an ülkede.

@killingroad Aslında evet devasa bir ZX6R aşkım var çünkü dediğim gibi her şeyiyle tam aradığım motor ve alternatifini bulamıyorum.

RS660 : Görünüşü, üzerindeki teknolojik oyuncakları, oturma pozisyonu, hızlanması çok hoşuma gidiyor ta ki sesini duyana kadar : )

Benim beklentilerim mi acayip anlamadım ama.

4 silindirli olması tercihim ama şart değil, hızlanması iyi olmalı, top speed umrumda değil, R7-ZX6R-RS660-DucatiSuperSport950-DucatiPanigaleV2 gibi dikkat çekici sportif bir görünüşüne sahip olmalı, safkan bir pist motoru olmamalı (Son kasa R6 lardaki gibi aşırı rahatsız olmamalı), güzel bir egzoz ile tok bir çığlık sesi alınabilmeli.

Tamamen gezmek dolaşmak amaçlı(şehir içi dahil) bir motor arıyorum.

Beklentilerimi göz önünde bulundurarak ZX6R a alternatif bir motor var da ben mi bilmiyorum acaba : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Keşke bahsettiğiniz gibi 250 bin civarına şu an satılıyor olsa o galerinin kapısından değil camından içeriye koşarak girerim. Ülkenin durumu hiç düzeleceğe benzemiyor yakın bir zamanda şu an konuştuğumuz fiyatlar bile hayal olacak.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kıyamet kadar var benim mt09 bile bu saydıklarından daha seri hızlanan bir motor ama 0 grenaj herkese hitap edemiyor.heleki yeni çıkan motorları düşününce hem yakışıklı hem hızlı diyince mv agusta ve ducati tasarımları dışında waşşş aboow diyebileğim bir motor valla ben görmedim.600cc race grubu öldü bitti tedavülden kalktı zaten.r6 son motor bu grupta desek yalan olmaz.zx6 euro 5 sanıyordum ben r6dan sonra çıkan bir model enteresanmış.rs660 gayet mantıklı bence 2 silindire göre gayet güzel bir sesi var bence.naked yada enduro desen daha kolay ve uygun seçenekler var ama ss yada sportturing de ciddi fiyatlara hazır olman gerekiyor 300k+ üzeri.ve evet düşününce şu model diyemiyorum sürekli hızlı nakedlar geliyor akla mt10 09 stretteple 765 speed triple 1050 kawasaki z900 z1000 suzuki gsxs1000 gibi.

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı Traxformania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Kawasaki satış ve pazarlama ile iletişime geçtim, ZX6R Euro 5 standartlarında olmadığı için hiç bir şekilde Avrupa ve Türkiye'ye ithalatı mümkün değilmiş. Parayı basan da getirtemiyor yani : )

Çok uzun zamandır hayal ettiğim tarzda bir motor bulamıyorum şu an ülkede.

@killingroad Aslında evet devasa bir ZX6R aşkım var çünkü dediğim gibi her şeyiyle tam aradığım motor ve alternatifini bulamıyorum.

RS660 : Görünüşü, üzerindeki teknolojik oyuncakları, oturma pozisyonu, hızlanması çok hoşuma gidiyor ta ki sesini duyana kadar : )

4 silindirli olması tercihim ama şart değil, hızlanması iyi olmalı, top speed umrumda değil, R7-ZX6R-RS660-DucatiSuperSport950-DucatiPanigaleV2 gibi dikkat çekici sportif bir görünüşüne sahip olmalı, safkan bir pist motoru olmamalı (Son kasa R6 lardaki gibi aşırı rahatsız olmamalı), güzel bir egzoz ile tok bir çığlık sesi alınabilmeli.

Tamamen gezmek dolaşmak amaçlı(şehir içi dahil) bir motor arıyorum.

Beklentilerimi göz önünde bulundurarak ZX6R a alternatif bir motor var da ben mi bilmiyorum acaba : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Keşke bahsettiğiniz gibi 250 bin civarına şu an satılıyor olsa o galerinin kapısından değil camından içeriye koşarak girerim. Ülkenin durumu hiç düzeleceğe benzemiyor yakın bir zamanda şu an konuştuğumuz fiyatlar bile hayal olacak.
    istanbul'da yaşıyorsanız mv agusta f3 675 düşünün bence.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bence de Mv agusta, Ducati şu an servis anlamında kawasaki'den çok daha başarılıdır diye tahmin ediyorum. E kawa'nın ikinci el piyasası kalmadı, distrübütör desen hak getire en tutacak modelleri getirmek bile umurlarında değil.

Ben olsam bu paraları verdikten sonra Mv agusta gibi bir tasarım harikasına binerdim muhtemelen. Ses olarak da Kawa yanına falan yaklaşamaz. Güzel bir kasko bir de garanti uzatma seçeneği varsa tadından yenmez İstanbul şartlarında. Ha ikinci el piyasası için şimdiden geçmiş olsun, piyasada az buçuk isim yaparsanız eşe dosta aynı gün satılır muhtemelen ama sarı siteden satmanın imkanı yok. Bir yıldır aynı ilanlar dönüp duruyor.

Bunları honda 650R, 1000rr, Yamaha r6 r7 r1 istemediğiniz şartlar altında söylüyorum. Kendim alacak olsam 650R alır geçerdim muhtemelen. Yine fakirlik yine fakirlik, hayalde bile 650r seçtik iyi mi?
    tommygun bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulabilirsen 2013+ daytona 675 yada 675r

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...77068493/detay

765 te var ama o biraz kalın gelebilir bilemiyorum

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Traxformania adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayır beklentilerin acayip değil ama Dünya'da artık kalmayan bir beklenti.
    Supersport sınıfı öldü, superbike sınıfı da dev dayak yedi ama daha büyük bir pasta olduğu için ayakta kalabildi. İronik şekilde yıllar önce Aprilia'nın yediği boktur Tuono V4 ile başlayan süreç buraya geldi.

Safkan bir pist makinası istemiyorsan zaten bu sınıfın Türkiye'de bulunmasalar da bir yerde hayatta olan son iki üyesi zaten sana göre değil. Tamam ZX6R belki R6 kadar hardcore değil ama, çok da aşağı kalır yanı yok. RS660'ın sesini beğenmediysen senin için geriye sadece Daytona 675 kalıyor, Ducati Supersport ta alsan o da V2 yine seni tatmin etmeyecek ses, hatta Daytona da biraz geride kalabilir de 2 silindir kadar değişmiyor 4 silindire göre.

İkinci el R6 ve ZX6R bakmak senin için en uygun yol gibi görünüyor şu an. RS660'ın intake sesi benim çok hoşuma gidiyor, dışarıya da birgürültü vermeden bana safi airbox sesi veriyor, ben çok mutluyum :D Ama tabii çok kişisel bir şey bu, insanın kulağını bir kere tırmalarsa bir daha hayır gelmez, ama toplam pakete bakıldığı zaman pek rekabet edebilecek bir şey çıkmadı henüz.

R7 ses açısından benzer durumu yaşatacaktır o yüzden girmiyorum ona.

Geriye kalıyor CBR650R. Hantal kalacak rekabete göre, ama 4 silindir. Çığlık sesi istiyorsan bunu yüksek devirli bir 4 silindir dışında bişeyden almak mümkün değil.
    xtrafrozen bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Scooter ve enduro hayranı lanet bir nesil yetişiyor. Vay efendim "şehir içi süper, bagajı da var" , "vay efendim "araziye de gireriz" vs tipsiz tipsiz motorlara kallavi rakamlar öder olduk. Öte yandan emisyon yasaları adı altında iyice hadım edildi motosikletler. Zx6r zamanında iyiydi, hoştu ama artık bizim için yok, başımız sağolsun. Gitmeyen ama çevreyi daha az kirleten kırto kırto motorlara devam, tabi para yeterse..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter ve enduro hayranı lanet bir nesil yetişiyor. Vay efendim "şehir içi süper, bagajı da var" , "vay efendim "araziye de gireriz" vs tipsiz tipsiz motorlara kallavi rakamlar öder olduk. Öte yandan emisyon yasaları adı altında iyice hadım edildi motosikletler. Zx6r zamanında iyiydi, hoştu ama artık bizim için yok, başımız sağolsun. Gitmeyen ama çevreyi daha az kirleten kırto kırto motorlara devam, tabi para yeterse..
    Devir gosteris degil kullanislilik devri.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir gosteris degil kullanislilik devri.
    Neden ki? İmkanı olan bırakalım keyif alsın, yemesin bulgur pilavı. Ekonomi bu ülkede hiçbir zaman düzelmeyecek. Bari ileride "zamanında Zx6r kullanıyorduk" diyelim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Neden ki? İmkanı olan bırakalım keyif alsın, yemesin bulgur pilavı. Ekonomi bu ülkede hiçbir zaman düzelmeyecek. Bari ileride "zamanında Zx6r kullanıyorduk" diyelim.
    Tamam iste, herkes almiyor artik, ureticiler gerizekali mi istenmeyen seyi uretip satmaya calissinlar. Sadece Turkiye icin degil dunya icin de boyle. Kendin soyluyorsun hocam, "zamaninda". Yani sen de ileri bir zamanda degisiklik olacagini dusunuyorsun. Supersport icin o degisim tamamlandi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tamam iste, herkes almiyor artik, ureticiler gerizekali mi istenmeyen seyi uretip satmaya calissinlar. Sadece Turkiye icin degil dunya icin de boyle.
    Bu iş eskiden ruh işiydi, çekerdin deri ceketi basardın motorla ha eve dönme garantin yoktu ama keyifliydi. Şu an scooterler, gagalı enduro motorlar, fosforlu yelekler..Dünya ruhsuz, keyifsiz, heyecansız bir hale geldi, basmayan motorlara binenlerin zihniyeti hepimizi ele geçirdi.
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu iş eskiden ruh işiydi, çekerdin deri ceketi basardın motorla ha eve dönme garantin yoktu ama keyifliydi. Şu an scooterler, gagalı enduro motorlar, fosforlu yelekler..Dünya ruhsuz, keyifsiz, heyecansız bir hale geldi, basmayan motorlara binenlerin zihniyeti hepimizi ele geçirdi.
    O zaman toplayip yakalim hocam supersport disinda tum motorlari, tum dunya ss kullansin. Vietnam, Tayland, Afrika ulkeleri filan da.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    O zaman toplayip yakalim hocam supersport disinda tum motorlari, tum dunya ss kullansin. Vietnam, Tayland, Afrika ulkeleri filan da.
    Hocam bu işi heyecan amaçlı kullanan adam zaten ebelek gübelek gidemeyen motorları tercih etmiyor. Adam ısrarla "Zx6R" demiş, standart 4 silindiri geçtim, direkt marka/model vermiş. Bunu araştıran adama Nc ya da Xmax öneremeyiz. Vietnam, Tayland, Afrika, Hindistan bizim özenmemiz, örnek almamız gereken ülkeler değil.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hocam bu işi heyecan amaçlı kullanan adam zaten ebelek gübelek gidemeyen motorları tercih etmiyor. Adam ısrarla "Zx6R" demiş, standart 4 silindiri geçtim, direkt marka/model vermiş. Bunu araştıran adama Nc ya da Xmax öneremeyiz. Vietnam, Tayland, Afrika, Hindistan bizim özenmemiz, örnek almamız gereken ülkeler değil.
    Yoo guzel oneriler var, RS660 veya 675. Guncel en azindan, ben de gidip Forza al demem adama. Amacina ne uygunsa onu kullansin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)