Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

hayata küstüren lastik fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    hayat pahalılığı malum x5 x6 x7 şeklinde gidiyor artmayan bir şey kalmadı ok.ama kimse bu lastik olayına son zamanlarda değinmemiş kış diye heralde lastik alalım takalım diyen pek yok.neyse arkadaş 110 140 yada 150 ebatlık lastiklere baktı bugün.her gün şok geçiriyoruz fiyatlar karşısında ama bu sefer idrak edemedim.eğerki michelin bir set r25 için alıcaksanız '2500' tl yi cebinize koyun.yada mt07 mt09 r6 cbr650r vs 120-180lik rosso alayım falan derseniz 5500 den başlıyor.corsa setler 8000tl
    lastik yakayım şurda yanlayayım sardıra sardıra kaldıralım devri harbi bitti.kaldıki otomobiller gibi alıp 4 5 sene kullanılan bir parça değil direk taş gibi oluyor.tura çıkanlar yüksek km kullananlara allah kolaylık versin.gerçi kapıda yatsa bile taş oluyor.1 lastik seti asgari ücretten pahalı bir hale gelmiş bayaa da geçmiş durumda mesela
    https://www.motolastik.com/pirelli-d...w-sc2-pmu31796
    https://www.motolastik.com/pirelli-d...73w-d-pmu31665
    https://www.lastikdeposu.com.tr/metz...a-set-pmu10772

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    harbiden çüş ya

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Uzun yola çıkmaya korkar olduk.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motora binme, tatil yapma, içki içme, restorana gitme, hobi yapma;

Harbiden bu ne lan!
    birbilent, iskampavya, siyanoz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Puhsjahag

Olm rifki,elde avucta ne var satip motor alirsan boyle olur.

Aslan besliyosun aslannn.

Hadi sana akil vereyim bari.Ben her zaman en sert hamurlu lastigi secerim

Bridgeston batlax mukkemel sert bir lastikti be,hic unutmuyorum 45.000 km yaptim.

Lastik duzlesmese daha giderdi de virajlarda dusuyor gibi oluyodum.

Neyse,sert lastik hem uzun omurlu olur hem de daha ucuzdur.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puhsjahag

Olm rifki,elde avucta ne var satip motor alirsan boyle olur.

Aslan besliyosun aslannn.

Hadi sana akil vereyim bari.Ben her zaman en sert hamurlu lastigi secerim

Bridgeston batlax mukkemel sert bir lastikti be,hic unutmuyorum 45.000 km yaptim.

Lastik duzlesmese daha giderdi de virajlarda dusuyor gibi oluyodum.

Neyse,sert lastik hem uzun omurlu olur hem de daha ucuzdur.
    Üstunde s22 brdstone var zaten şu an.ama bu yarış serisi diger serilere göre daha yumuşak güzel basıyor.bir rosso m7 yumuşakliğinda değil zaten antalyada bu setler o yazın sıcağinda dondurma gibi eriyor alınmaz yani.ayrıca illaki biticek o lastik taş gibi olduktan sonra yürüyen tabutta gidersin.45bin km biniyorsan kafayı yemişsin sök taş devrindeki tekerlekleri tak aynı hissi alırsın neyse yerli ve milli lastiğimiz anlas var 2500 2700 e bu iş tamam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ortalama 20.000km kullansanız; Bir çift lastik 8.629,06 TL https://www.motolastik.com/pirelli-d...w-sc2-pmu31796

8629 ÷ 20000 = Km'de 0,43TL'lik lastik yakarsınız

Yakıtı, rutin bakımları vs derken, 1km deki masrafı 1 lirayı geçiyor.
    birbilent ve Ekrem_06 bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakın zamanda araba aldım. alırken en büyük sevincim motora nazaran çok daha uygun fiyatlı bakım, parça, lastik ve servis ücretleriydi.

yaz lastiklerim yok. ulen yaz gelince iyi bi lastik alayım takayım da güzel güzel apaçilikler edeyim dedim. barkın abiden kalan alışkanlığımdır lastik takıntım. arabanın üzerindeki kışlıklar 2015 üretimi. zorlamassan kaymıyor.aynısını motorda denesen düşmemek imkansız iyi bir araba lastiğinin tekinin ortalama 1500-2000 lira arasında olduğunu görünce elim ayağım titredi(ölçü 225 45 17) çünkü benim aklımda geçen senenin fiyatları kalmıştı. pilot sport 4 o zamanlar 700-800 lira falandı teki.

hadi arabada yine dandik lastik alır takarsın. hatta birsürü çıkma lastik alternatifin de var. ortalama bir takım lastik 50 bin km gider arabada belki. ama işte motosiklette o lastiğe 8000 küsür de versen 18.000 de versen kullansan da kullanmasan da kenarda yatırsan da iki sene sonra aynı tutuş asla olmayacak. virajda yatmak için aldığın lastik iki sene sonra tedirgin etmeye kaymaya başlayacak. motosiklette bir çift lastiğe 4 adet araba lastiği kadar para vermek değil de bu zoruma gidiyor işte.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama 20.000km kullansanız; Bir çift lastik 8.629,06 TL https://www.motolastik.com/pirelli-d...w-sc2-pmu31796

8629 ÷ 20000 = Km'de 0,43TL'lik lastik yakarsınız

Yakıtı, rutin bakımları vs derken, 1km deki masrafı 1 lirayı geçiyor.

10 bin km olarak hesaplamak daha doğru, hiç bir lastik 10 binden sonra tad ve güven vermiyor. 30 bin km kullanan adam da tanıyorum, Allaha emanet.. Kriter 10- 12 k olmalı.

Diablo 8.500 üzeri olmuş,, uzun zamandır bu kadar şaşırdığım bir artış görmemiştim.. Yetmez ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin km olarak hesaplamak daha doğru, hiç bir lastik 10 binden sonra tad ve güven vermiyor. 30 bin km kullanan adam da tanıyorum, Allaha emanet.. Kriter 10- 12 k olmalı.

Diablo 8.500 üzeri olmuş,, uzun zamandır bu kadar şaşırdığım bir artış görmemiştim.. Yetmez ama
    Haklısınız ben de 15k kullandığım lastiği bi kaç ay önce değiştirdim. Daha izleri duruyordu ama güven vermiyordu.

Bu pahalılık böyle devam ederse 40k bile kullanırız

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabaya lastik almam lazim ama bir lastik olmuş 1.000 lira! Neyse, böyle aheste aheste giderim bi 10 bin dahaa binerim ben buna dedim.

Motosikleti
    MT-09 SP
    120/180 set Rosso 3 5 bin lira, Rosso 4 6 bin lira. Çip krizi lastikleri de vurmuş anlaşılan. bi lastik nasıl bu kadar pahalı olabilir abi allahtan mitas ve anlas var iki marka sayesinde motosiklete binmeye devam edebileceğiz. Ben 6 bin liralık lastik taksam aşınacak diye ani gaz açmaya korkarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Bridgestone s22 birlsdanmi aldiniz? Ben satis yapan yer gormediydim turkiyede.siparisle mi gerirdiniz?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçen sene Ekim başı (USD kurunun 7,75 olduğu gün) 2.800₺ verdiğim lastikler şu anda 5.850₺. (Kur 13,6.) Kurdan gidersek olması gereken 4.900₺. İyi niyetli yorum: Aradaki 950₺ sermayeyi artan volatiliteye karşı korumak için herhalde? Kötü niyetli yorum: Fırsat bu fırsat, gelen geçiriyor giden geçiriyor.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hep 50 liralık lastik alıyorum.

yok bu bunda olmadı d mi.

Cıkar cebindeki telefonu, kaç liralık telefon kullanıyorsun lastikten mi sikayet ediyorsun.

fötööcööööööö

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Arka lastiğiniz 180 ve üzeri ise daha korkunçludur. F/p olarak gösterilen ve eskiden de kullandığım marka mitas bile uçmuş.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İzmir'de bir adamın teki var, kullanılmış lastikleri alıyor, temizliyor ve ucuz fiyata satıyor. Hemen hemen birçok motosiklet grubunda da ilan olarak var. İlk zamanlar adama yaptığı işin yanlış olduğunu, kimsenin de ne idüğü belirsiz bu lastikleri almaması gerektiğini anlattık, lafımızı dinletemedik, baktık değişen bir şey yok. Zamanla millet de "ustam s.a şu şu ebat lastik var mı elinde?" vs diye bu adama ebat sormaya başladı.

Pahalılık artarken güvenlik azalıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    insanın kendini 8 yerinden bıçaklayası geliyor

xtrafrozen bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanın kendini 8 yerinden bıçaklayası geliyor

https://i.ibb.co/7kPkSVN/Capture.png
    4 sene önce 162 cclik taş gibi ilk motorumu 3.5 k a allmıstım.

2 sene önce ns200 motorumu 9.5 k a almıştım.

Şaka gibi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaşlar sürekli fiyat konuşuyorsunuz, hiç motosiklet konuşmuyorsunuz, belirteyim burası siyaset forumu değil. Sürekli bir eleştiri, sürekli bir memnuniyetsizlik nedir bu böyle yahu?

Siz şükretmeyi bilmez misiniz hiç? Gidin bakın avrupada insanlar lastiği taneyle alıyolar, bilmem kaç euro tanesi...

Puahhaha, yazarken bile dayanamadım bastım kahkahayı

Kusura bakmayın dostlar biraz hiciv yaptım. Malum son zamanda forumda hiç muhalif tayfayı göremez olduk, onların yokluğunu hissettirmiyeyim istedim
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)