Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

otobanlara motosiklet girişi yasak mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolda zaten tanıyan yok motosikleti bırakta otobana koysunlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    Alıntı javacı_ayşe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobana mopedle girmek yasak o dediğin işaret de moped için yapılmış zaten ehliyet alırken öğretmediler mi

benim bildiğim komple motosiklet işareti bu mopet felan değil????

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    mehmetkilic senin motor bayır aşağı 120 yapıyorsa düzde 100'se sakın otobana falan gireyim deme.

Çünkü en yavaş giden araba bu km'yi geçiyor.(örneğin bizde anadol kamyonet var 100'ü geçiyor).

son model arabalar 150'den aşağı gitmiyorlar.Zaten senin motoru gören yanında inat olsun diye vızz diye geçer!

Otobana çıkmak istiyorsan 1000 cc.'likten aşağısı kurtarmaz pek!
    itina ile kaza yapılır

dj-roer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA-Majesty
    Öncelikle javacı ayşenin dediği gibi mopetler için otoban yasağı vardır,ancak herhangi bir sebepten dolayı 40km altında gidiyorsa aracın o zaman gene otoban yasağı vardır.
    Kazasız,arızasız sürüşler.....
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Green"]ÖZGÜRLÜK+HUZUR=[/COLOR][COLOR="DarkOrange"]Keşke ben diyebilsem[/COLOR]:) [COLOR="Green"]Ama motosiklet üzerindeki herkes olabilir....[/COLOR][/FONT]::biggrinn...[COLOR="Red"]5562[/COLOR]...[COLOR="DarkOrange"]dj-roer[/COLOR]::sos::

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zat la otobana girmek zaten pek mantıklı değil.
    neden mantıklı degil sen otobanda hiç zat görmedimi arkadaşım

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobanda çinli ile insanın psikolojisi bozulur gelen geçen yanından vınn diye bir sesle geçecek sen at arabası psikolojisi ile süreceksin çok moral bozucu olmalı
    valla benim motor otobana girince sol şeridi istiyo ne yapıyım 140 la sag şeritten gidilmezki geçen gün kadıköyden gelirken akşam trafigi vardı benim motorun farındada patpatlar var bi açtım bi geçtim sol şeride beni gören saga kaçıyo ibre 140 son yol vermeyene bi sellektör oda sagda 30 km gittikten sonra aynada polis arabasının lambalarını gördüm bana bagırıyo 78 saga çek diye ama ben dururmuyum tam gaz bastım ibre patladı sonra trafige girdim bi sag bi sol baktım polis kaybolmuş ee ne yapayım beni bi yakalasaydı şerit ihlali,hız limitini geçme yasagı, hatalı sollama,uygunsuz motor kullanma,diger araçlara karşı teklikeli araç kullanma,v.s v.s ama gerçekten çok acelem vardı yani kusura bakmayın motorsiklet adını lekelediysem özür dilerim ..

Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetkilic senin motor bayır aşağı 120 yapıyorsa düzde 100'se sakın otobana falan gireyim deme.

Çünkü en yavaş giden araba bu km'yi geçiyor.(örneğin bizde anadol kamyonet var 100'ü geçiyor).

son model arabalar 150'den aşağı gitmiyorlar.Zaten senin motoru gören yanında inat olsun diye vızz diye geçer!

Otobana çıkmak istiyorsan 1000 cc.'likten aşağısı kurtarmaz pek!
    o zaman arkadaşa bi destek çıkalımda motoru degiştirsin 1000 lik alsın hee bu arada benimkinide degiştiririz hee
    98 Beygir.....

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seahawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "150 cc ve üstü motorlar otobana çıkabilir. 150 cc altı motorların otobana çıkışı yasak. Ama bunun için ek bir levha koyulmasına gerek yoktur."diye biliyorum(Kaynak; polis bir arkadaş)
    boşuna dememişler polisten dost olmaz diye

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla benim motor otobana girince sol şeridi istiyo ne yapıyım 140 la sag şeritten gidilmezki geçen gün kadıköyden gelirken akşam trafigi vardı benim motorun farındada patpatlar var bi açtım bi geçtim sol şeride beni gören saga kaçıyo ibre 140 son yol vermeyene bi sellektör oda sagda 30 km gittikten sonra aynada polis arabasının lambalarını gördüm bana bagırıyo 78 saga çek diye ama ben dururmuyum tam gaz bastım ibre patladı sonra trafige girdim bi sag bi sol baktım polis kaybolmuş ee ne yapayım beni bi yakalasaydı şerit ihlali,hız limitini geçme yasagı, hatalı sollama,uygunsuz motor kullanma,diger araçlara karşı teklikeli araç kullanma,v.s v.s ama gerçekten çok acelem vardı yani kusura bakmayın motorsiklet adını lekelediysem özür dilerim ..
    buyur burdan yak şimdi bu adamı gören kuryeler biraz dikkat edin diye topic açacak sonra vurun kuryeye

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    Gaziantep in bazı sokaklarına motor girmesi yasak belki bazılarınız duymuştur...böyle bir uygulama olursa ben şahsen şaşırmam..mucizeler ülkesi burası
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Keşke yakalasaydı

Otobana giriş yasağı sanırım yok arkadaşım.Ama otobana girerkende kendi hayatımızı düşünmeli ve ona göre bir araçla girmeliyiz.

ispanyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorla heryere girersin (tabi kendine güveniyosan

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı Seahawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "150 cc ve üstü motorlar otobana çıkabilir. 150 cc altı motorların otobana çıkışı yasak. Ama bunun için ek bir levha koyulmasına gerek yoktur."diye biliyorum(Kaynak; polis bir arkadaş)
    Bence yanlış biliyor o arkadaşın.
    Otobana girmek için motorlu bir taşıt olman yeterli (traktör hariç)

Ayrıca en düşük 40 km ile gitmelisin, Otoban girişinde yazar "En düşük 40" "En yuksek 120" ile gitmelisin diye.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    Otobana giriş yasağı sanırım yok arkadaşım.Ama otobana girerkende kendi hayatımızı düşünmeli ve ona göre bir araçla girmeliyiz.[/QUOTE]

ben otobana giriş yasak demedimki zaten

Alıntı crazy_devil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke yakalasaydı

Otobana giriş yasağı sanırım yok arkadaşım.Ama otobana girerkende kendi hayatımızı düşünmeli ve ona göre bir araçla girmeliyiz.
    arkadaş bi araç bi motoru yakalayamaz o gün beni durdursa bile durmazdım çünkü çok acelem vardı bu ciddi bir aceleydi bunu burda söyleyemem kusura bakma ....bende otobana giriş yasagı var demedim ki zaten ...

Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış biliyor o arkadaşın.
    Otobana girmek için motorlu bir taşıt olman yeterli (traktör hariç)

Ayrıca en düşük 40 km ile gitmelisin, Otoban girişinde yazar "En düşük 40" "En yuksek 120" ile gitmelisin diye.
    katılıyorum sana suspenct...
    98 Beygir.....

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat

o zaman arkadaşa bi destek çıkalımda motoru degiştirsin 1000 lik alsın hee bu arada benimkinide degiştiririz hee

heyyt allah konuşturmuş bee allahına kurban

1000 cc de ne gider bee

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Giriş yasağıyla ilgili olarak sana bir sözüm yok CİHAN kardeş.Yaptıklarını burda ballandıra ballndıra anlatıp,siteye 15-16 yaşında giren üyelerinde olduğunu unuttuğun,onları özendirebileceğin için tepkisi gösterdim sana.Madem bu kadar olumsuz iş yaptın,en azından burda anlatma (Şahsi görüşümdür).

Motosikleti
    Alıntı crazy_devil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giriş yasağıyla ilgili olarak sana bir sözüm yok CİHAN kardeş.Yaptıklarını burda ballandıra ballndıra anlatıp,siteye 15-16 yaşında giren üyelerinde olduğunu unuttuğun,onları özendirebileceğin için tepkisi gösterdim sana.Madem bu kadar olumsuz iş yaptın,en azından burda anlatma (Şahsi görüşümdür).
    olurr
    98 Beygir.....

Alıntı javacı_ayşe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobana mopedle girmek yasak o dediğin işaret de moped için yapılmış zaten ehliyet alırken öğretmediler mi
    Maalesef çok fena yanılıyorsunuz. O işaret basbayağı "Motosiklet Giremez" işaretidir. Buyrun bu da kaynak: http://www.kgm.gov.tr/fr5.asp?tt=0612

Kaldı ki söz konusu işaret zaten otoyol girişlerinde bulunmaz. Otoyol girişinde bulunan ve "otoyol yasakları" olarak da geçen levhada ise "Yaya giremez", "Bisiklet giremez", "At arabası giremez" ve "Traktör giremez" işaretleri bulunur. Mopedler de motorlu taşıt sayıldığı için saatte 40km'nin altına düşmedikleri sürece pekala otoyola girebilirler.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Bakın Arkadaşlar... Ben Otoban kullanarak birkaç kere Adana'dan Çiftehan'a gittim. Kafanda Kaskın olduğu müddetçe sorun yok. Polislerde kask'a bakıyor zaten. Mondial Zat'ı küçümsemeyin... Son derece iyi motor. Ben 6000 KM yaptım... Daha motor inmedi bile... Hatta Chopperların gidemediği yollarda bile gidiyor alet. Ben mıcırın içinde taşlı topraklı köy yollarında çok yol aldım. Banamısın demedi. Üstelik artçımla birlikte. İki kişi 90 KM'yi rahat görüyor... Dik yokuşları 60 70'le çıkabiliyor. Ufak tefek sorunlar yaşadım... Teknik servisleri yetersiz. Yani bilgileri yok motorla ilgili. Düşünsenize Her 1000 Km de temizlenmesi gereken Hava Filtresi 5000 Km olmuş temizlenmemişti... Neyseki Karataş Servisi anladı ve temizledi... Şimdi sorun yok. Servislik yağ değiştirmek yada parça değiştirmek değildir. Motorun tüm aksamını kontrol edip aksayanlar yanlarını onarmaktır. Neyse Otoban kullanılabilir. Bastırırsın 1.5 YTL kullanırsın....
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

karakartalmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    otobana girmek yasak değil ama motor en az 450cc olması lazım onun altındaki motorların otobana girmesi yasak ama bunu uygulayan polis yok.

rich's peach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650s 2005
    Benimde bildigim belli cc nin altinda ki motorlarin otobana girmesi yasak.

Hizina dikkat et.

Ben yazlari cesme izmir otobanini cok kullaniyorum cikislara yakin duzluklerde radar olabiliyor. Motor azami hizi 90 km.

Ayni zamanda giselerde dikkat et. Butun yerler yag dolu ve giselerden hizli cikma motor altindan kayabilir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler