Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trendyol Kuryeleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Trendyol, kuryelerine mevsimlik mont vererek, kışın ortasında, soğukta, çalışmalarını beklemektedir. Ve bu mevsimlik mont karşılığı ücretlerinden 400,00TL kesinti yapmaktadır. Koskoca Trendyol, kuryelerine ücretsiz kışlık mont veremeyecek kadar aciz midir? Trendyol'dan yapılan her bir alışverişinizde, bir kurye soğuktan titremektedir. Şikayetvar.com sitesine müracaat etmenizi rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gönül isterki iyi bir mont versinler fakat serbest piyasa koşullar belli. isteyen yapar isteyen yapmaz.
    olcaytuna bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 4 mevsim diye biliyorum o montları, emin misiniz?

Açıkçası iş yerlerinin %90 ı işe başlayan kişiye verilen ekipman ve kıyafetin parasını keser. Montu cantayı alıp ertesi gün işi bıraktıgında onların parasının peşinde koşmak istemez.

Benzer bir sıkıntı da işi bırakırken mont ve cantanın parasını istediklerinde olumsuz cevap aldıklarında oluyor, eşyayı size süreli kiralamadıkları sattıkları için geri almamaları da gayet normal.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trendyol, kuryelerine mevsimlik mont vererek, kışın ortasında, soğukta, çalışmalarını beklemektedir. Ve bu mevsimlik mont karşılığı ücretlerinden 400,00TL kesinti yapmaktadır. Koskoca Trendyol, kuryelerine ücretsiz kışlık mont veremeyecek kadar aciz midir? Trendyol'dan yapılan her bir alışverişinizde, bir kurye soğuktan titremektedir. Şikayetvar.com sitesine müracaat etmenizi rica ediyorum.
    Bu montu almak zorunlu mu? Kendi montunuzu giyebiliyor musunuz?

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    valla montu v.s bilmem ama kuryelik ile hatta motosiklet ile alakası olmayan binlere kişi bile ,bu işi yapıyor yapmaya çalışıyor ,yağmur çamur, kar kış lan memleket ne hale gelmiş ,nasıl bir devlet yönetimi var, her şehre 3.5 fabrika açılsa ,insanlar adam gibi çalışsa ,yok birilerine köle işçi olacağız ya ,ben olmam arkadaş, olana da bir şey diyemiyorum ,malum geçim de lazım ,bu soğuklarda insan gençse anlamıyor ama 40,50 yaşından sonra başlar her tarafın da romatizma yazık bu millete

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Birde özellikle yağmurlu havalarda dikkat edin trendyol getir istegelsin vs gibi firmalardan hep indirim vb mesajlar gelir. Ulan kendi payını düşünüyorsun tamam da bir de kuryenin canını düşün. Geçenlerde bir yağmur yağdı ben arabayla eve bir an önce gitme derdindeyim. Baktım kurye arkadaş ayaklarını kaldırmıs zor zekat gitmeye çalısıyor.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    insana benziyoruz ama değer görmüyoruz..
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi çalışan değer görüyor ki bu ülkede ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bu arkadaşlarla ne zaman kırmızı ışıkta denk gelsem hal hatır sorup kazasız belasız sürmelerini diliyorum. Adamlar da alışmamışlar, ilk başta irkilip sonra muhabbete başlıyorlar. Aslında 400 TL kesilen mont kışlık da olsa cacık, ne soğuktan korur ne kazadan bence. Soğuğu neopren yelekle ucuz yollu kesmek mümkün ama koruma işi sıkıntılı.
    espresso bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sömürü sistemi olduğu sürece iyileşme beklemek anlamsız. "Beğenmiyorsan çık senin yerinde olmak isteyen binlerce kişi var" çalışma hayatında insanlar hakkı olanı isterken duyabileceğiniz en aşağı sözdür bence daha yazacak çok şey varda.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zaten pandemi dönemi ve sonrası memleketin yarısı al satçı galerici, diğer yarısı kurye oldu.
    M.balibey, Motoseverrr ve espresso bunu beğendiler.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O degilde ben trendyol kurucusu ve ceosuna asik oldum galiba

Fakat 650 milyon dolarlik sirketin bu tur kucuk hesaplar yapmasi yakismiyor Demet hn..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...zl0SA&usqp=CAU

Fakat 650 milyon dolarlik sirketin bu tur kucuk hesaplar yapmasi yakismiyor Demet hn..
    Küçük de bir ekleme yapayım. Şirketin ismini "Trend yol" olarak okuyoruz ama doğrusu "Trendy ol"
    Voltaren, espresso, Stock Sever ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında 400 TL kesilen mont kışlık da olsa cacık, ne soğuktan korur ne kazadan bence.
    O montların kuryeleri sıcaktan, soğuktan veya kazadan koruması için verildiğini/itelendiğini sanmıyorum.
    Bütün mesele marka imajını vatandaşa ve kuryeye yerleştirmektir.

Yağmur çamur olunca bende sipariş vermiyorum ama bundan trendyol go gibiler memnun değil.
    Mahalle kebapcısından sipariş vermeyebilirsiniz ama trendyol go cular siparişlerinizi bekler

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Demet şimdi senin yorumunu görüyormuş. Kimmiş bu yakışıklı ve vahşi erkek/yağız delüğanlı diye merakından geceleri uyku tutmaz hale geliyormuş. Sonra dedektif tutup adresini tespit ettiriyormuş. Gel zaman git zaman bir bahane ile tanışma faslı gerçekleşiyormuş. Daha sonra olaylar gelişiyormuş..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu yine nerelere gitmiş :D

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu montu almak zorunlu mu? Kendi montunuzu giyebiliyor musunuz?
    Onların verdiği saçma sapan montu giymek zorunluymuş. Şikayetvar.com'a yazdım, "personel sıkıntılarını yayınlamıyoruz" dediler. Trendyol un kendisine yazmaktan başka çözüm bulamadım.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onların verdiği saçma sapan montu giymek zorunluymuş. Şikayetvar.com'a yazdım, "personel sıkıntılarını yayınlamıyoruz" dediler. Trendyol un kendisine yazmaktan başka çözüm bulamadım.
    kağıt üzerinde zorunlu tabi şikayet vs durumunda da işten atılabilirsiniz ama ben 3 ay yaptım bu 3 ay boyunca da kendi montumu kullandım üzgünüm ama boktan montlarını zorunda diye kullanmam. ki haberleri dahi olmuyor özel olarak biri gelip fotoğrafınızı çekip şikayet etmez ise. ne tişörtlerini ne montunu kullandım. sadece çantalarını kullandım. doğrusu budur veya değildir demiyorum şahsen sağlıklı bulmadım o montu. omuz, dirsek ve sırta bildiğin yumuşacık bir şey koymuşlar. kısaca belirteyim istedim doğruluğu tartışılır. yaptığım budur.

edit: tabi biraz gömdüm biraz da yaşadıklarımı anlatayım biraz da bilgi olsun düşünenlere. ben bu işe başlamıştım çünkü hem okulda son senem hem de ticaretle ilgileniyorum ek iş olarak da 24 saat paketiyle iş görebilirim dedim.
    ne yalan söyleyeyim ilk ay her şey tıkırında gitse de sonraki 2 ay üç işi birden idare etmekte baya zorlandım. normalde 16 mı 20 mi ateşli saat doldurman gerekiyor sonraki 2 ay ben belki de 10 saat anca ateşli saat doldurdum. hatta 24 saat paketini 2. ayın ilk haftası 20 ikinci haftası 10. üçüncü haftası hiç çalışmadım.
    4. haftası birkaç saat vs derken.
    3. ay da bu şekil gitti ve son 3 haftası hiç mi hiç çalışmadım. 3. ayın tam sonunda beni aradılar.
    berk bey işe gelmiyorsunuz problem mi var? dedim müsait olamadım. ne zaman müsait olursunuz dediler ona göre başlarsınız dediler.
    sanmıyorum zaman ayıramıyorum dedim. aahh çok üzüldüm dediler kapattılar.

kısaca ateşli saati herkes zorundasınız dese de tolerans gösteriyorlar arka kapılar ardından paket sayınıza da keza.
    aklıma gelenler bunlar. firmayı o konuda takdir ediyorum. normalde tabii ki bir iş aldıysan ve belli saat seçtiysen yapmak zorundasın yaptığım şeyi tasvip etmiyorum ancak toleranslarından dolayı takdir ediyorum.

edit2: yani şimdi tam olarak hesaplayınca çalışma sürem 2 ay bile etmiyor olabilir

edit3: kısaca şuraya geliyorum bu işi düşünenler ha illah şu ateşli saatleri doldurayım akfasına girmesien gerek yok bence. 3-4 saat oynatabilirsiniz haftalık planınızı az çok tutturun daha doğrusu aylık zarar ettirmeyin kendinizi yeter.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hırbocum o 650 milyon dolarlık şirketi yönetirken kimlerin üzerine basıldı kimlerin hakkı yendi düşünsene zaten şahıs şirketi kurularak çalışanın iş güvenliğini sağlama sorumluluğundan yırtıyorsun. En basiti sitede satılan aldığın ürünlere kötü yorum yap yayınlanmasın
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)