Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Trendyol Kuryeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kağıt üzerinde zorunlu tabi şikayet vs durumunda da işten atılabilirsiniz ama ben 3 ay yaptım bu 3 ay boyunca da kendi montumu kullandım üzgünüm ama boktan montlarını zorunda diye kullanmam. ki haberleri dahi olmuyor özel olarak biri gelip fotoğrafınızı çekip şikayet etmez ise. ne tişörtlerini ne montunu kullandım. sadece çantalarını kullandım. doğrusu budur veya değildir demiyorum şahsen sağlıklı bulmadım o montu. omuz, dirsek ve sırta bildiğin yumuşacık bir şey koymuşlar. kısaca belirteyim istedim doğruluğu tartışılır. yaptığım budur.

edit: tabi biraz gömdüm biraz da yaşadıklarımı anlatayım biraz da bilgi olsun düşünenlere. ben bu işe başlamıştım çünkü hem okulda son senem hem de ticaretle ilgileniyorum ek iş olarak da 24 saat paketiyle iş görebilirim dedim.
    ne yalan söyleyeyim ilk ay her şey tıkırında gitse de sonraki 2 ay üç işi birden idare etmekte baya zorlandım. normalde 16 mı 20 mi ateşli saat doldurman gerekiyor sonraki 2 ay ben belki de 10 saat anca ateşli saat doldurdum. hatta 24 saat paketini 2. ayın ilk haftası 20 ikinci haftası 10. üçüncü haftası hiç çalışmadım.
    4. haftası birkaç saat vs derken.
    3. ay da bu şekil gitti ve son 3 haftası hiç mi hiç çalışmadım. 3. ayın tam sonunda beni aradılar.
    berk bey işe gelmiyorsunuz problem mi var? dedim müsait olamadım. ne zaman müsait olursunuz dediler ona göre başlarsınız dediler.
    sanmıyorum zaman ayıramıyorum dedim. aahh çok üzüldüm dediler kapattılar.

kısaca ateşli saati herkes zorundasınız dese de tolerans gösteriyorlar arka kapılar ardından paket sayınıza da keza.
    aklıma gelenler bunlar. firmayı o konuda takdir ediyorum. normalde tabii ki bir iş aldıysan ve belli saat seçtiysen yapmak zorundasın yaptığım şeyi tasvip etmiyorum ancak toleranslarından dolayı takdir ediyorum.

edit2: yani şimdi tam olarak hesaplayınca çalışma sürem 2 ay bile etmiyor olabilir

edit3: kısaca şuraya geliyorum bu işi düşünenler ha illah şu ateşli saatleri doldurayım akfasına girmesien gerek yok bence. 3-4 saat oynatabilirsiniz haftalık planınızı az çok tutturun daha doğrusu aylık zarar ettirmeyin kendinizi yeter.
    Ateşli saat nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ateşli saat nedir?
    her hafta 16 veya 20 saat ateşli saat var ve bunlar hafta içi 18.30-20.30 arası haftasonu ise 15.30 ile 20.30 arası falandı.
    yani kısaca trendyol go kuryesi çalışacağı her saati kendisi seçse de ateşli saatler en yoğun olan zamanlar olduğu için o sürelerde mecbur çalışmak zorundasın.

yani kısaca şunu yapamıyorsun ben akşamları çalışmayayım sabahları gün içi 4e kadar çalışayım eve geleyim diye bir şey yok.
    ben misal ateşli saatler mecburiyetinden dolayı hafta içleri 18.30 işe başlardım 22.30a kadar yapardım. haftasonları zaten en yoğun zamanlar o yüzden de ateşli saatler 15.30da başlıyor diyebiliriz.
    yani kağıt üzerinde yapmak zorunda olsan da ben baya esnekleştirmeme rağmen sıkıntı olmamıştı sadece arıyorlardı ve ben de müsait olamadım dediğimde peki berk bey diyip kapamışlardı.
    çok esnetmek yerine 3-4 saat çok rahat esnetilir diye düşünüyoruma teşli saatler ama şunu da belirteyim paket başı kazanç ateşli saat içerisinde daha fazla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbocum o 650 milyon dolarlık şirketi yönetirken kimlerin üzerine basıldı kimlerin hakkı yendi düşünsene zaten şahıs şirketi kurularak çalışanın iş güvenliğini sağlama sorumluluğundan yırtıyorsun. En basiti sitede satılan aldığın ürünlere kötü yorum yap yayınlanmasın
    Hakki yendi derken ?

Bir kuryenin hakkini piyasa fiyati belirler.

5000 tl ye calisacak insanlar varken kimse gidip bu kurye kardesimizin hakkki 15.000 tl aslinda demez.

Ben der miyim ? Ben de demem.Diyecek olan zaten bu tur girisimlerde bulunmasin.

Bu tur girisimlerin olmasi binlerce kisiye istihdam sagliyor ama,olmamasi cok daha kotu

Sirket belki de sunu diyor; ben sana belli bir ucret veriyorum, o ucret icine ihtiyacin olan herşeyi(ekipman vs) kattik.

Pandemi nedeniyle evimde calisiyirum cogu zaman.Sirket internet ucretimi vermiyor.Koltugum hic rahat degildi gittim bir dunya para verip koltuk aldim.

Monitor yoktu,ona da para verdim.Uyuz oldum bu ise ama daha iyisini buladigima gore su an icin degerim bu demekki.

Edit: verdikleri mont sicak tutmuyormus,bu duzeltilmesi gerek bir konu tabikiii.yanlis anlasilmasin.zira bunu zorunlu tutuyorsan montun is gormeli.zaten ilk mesajimda bu durumu elestirdim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onların verdiği saçma sapan montu giymek zorunluymuş. Şikayetvar.com'a yazdım, "personel sıkıntılarını yayınlamıyoruz" dediler. Trendyol un kendisine yazmaktan başka çözüm bulamadım.
    Sikayetvar.com 'un hakkinda kisminda yaziyordu zaten sizin sikayetinizin isleme alinmayacagi, bosuna ugrasmissiniz.

"Şikayetvar, müşterilerle markalar arasında köprü görevi üstlenen bir çözüm platformudur.
    Müşteri deneyimlerini ve marka çözümlerini sunarak milyonlarca ziyaretçinin alışverişlerinde karar vermelerini kolaylaştırır.
    ile müşteriler, seslerini markaya duyurup şikayetlerini iletebilir.
    Markalar, şikayetleri memnuniyete dönüştürüp müşteri kitlesini artırabilir.
    Ziyaretçiler de alışveriş yapmayı düşündüğü markalarla ilgili bilgi sahibi olur."

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakki yendi derken ?

5000 tl ye calisacak insanlar varken kimse gidip bu kurye kardesimizin hakkki 15.000 tl aslinda demez.

Bu tur girisimlerin olmasi binlerce kisiye istihdam sagliyor ama,olmamasi cok daha kotu

Sirket belki de sunu diyor; ben sana belli bir ucret veriyorum, o ucret icine ihtiyacin olan herşeyi(ekipman vs) kattik.

Pandemi nedeniyle evimde calisiyirum cogu zaman.Sirket internet ucretimi vermiyor.Koltugum hic rahat degildi gittim bir dunya para verip koltuk aldim.

Monitor yoktu,ona da para verdim.Uyuz oldum bu ise ama daha iyisini buladigima gore su an icin degerim bu demekki.
    Başka şirketlerde ek ödenek falan ayrılıyor. Seninki tırtmış (Bakma öyle yazdığıma benimki de tırt...)
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka şirketlerde ek ödenek falan ayrılıyor. Seninki tırtmış (Bakma öyle yazdığıma benimki de tırt...)
    Evet tirt maalesf.ama yapacak birsey yok

Aslinda turkiye standartlarinin uzerinde ama en superlerinden de degil

Ofise gelmiyosunuz diye yemek parasini vermeyen sirketler var,bankalar falan
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet tirt maalesf.ama yapacak birsey yok

Aslinda turkiye standartlarinin uzerinde ama en superlerinden de degil

Ofise gelmiyosunuz diye yemek parasini vermeyen sirketler var,bankalar falan
    Benimkiler yemek parası veriyor da yol parası vermiyor gelmeyince.
    espresso bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakki yendi derken ?

Mülakatına git bak 10000ler 15000ler havalarda uçuşuyor net kardan bahsediyorum. Bir çok kişi o fiyatlara kanıp yatırım yapıpta ortada kaldı.

Evden iş yapıyorsan laptop tableti şirketin karşılaması gerekir interneti karşılayanı bende duymadım. Çevrem hep bu şekilde...

Uzun yol şöförlerine tablet internet bile veriyorduk biz.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigorta+motosiklet taksidi/eskime payı+yakıt+ vergi

bunları düştükten sonra 6 binden fazla para kalıyor mu çalışanların elinde?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mülakatına git bak 10000ler 15000ler havalarda uçuşuyor net kardan bahsediyorum. Bir çok kişi o fiyatlara kanıp yatırım yapıpta ortada kaldı.

Evden iş yapıyorsan laptop tableti şirketin karşılaması gerekir interneti karşılayanı bende duymadım. Çevrem hep bu şekilde...

Uzun yol şöförlerine tablet internet bile veriyorduk biz.

Bildiğim kadarıyla kargo başına trendyolgo 5 Tl veriyor.

Hesaplamalarda hep günde ortalama 100 kargo teslim edilmesi durumunda ayda 12 bin tl kazanırsın gibi gösteriyor ancak 10 saat calısma süresi belirleseler saatte 10 teslimatı nasıl yapacaklar? Hep kelime oyunu bunlar.

Saatte ortalama 5 teslimat yapsa (12 dk'da bir teslimat ki bence bu bile fazla) 25 tl yapar, 10 saat calıssa 250 tl yapar. Ayda 6500 tl ancak bağkur, benzin , amortismanları düşününce günde 10 saat köpek gibi calısıp elinize 4bin bile kalmayacaktır diye tahmin ediyorum.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yanlış hatırlamıyorsam tam 10 paket civarında tahminen 100tl civarı günlük para ediyor ancak saatte 5 tane yapmak neredeyse imkansız çünkü paket düşmüyor yarım saatte 1 paket düşüyor çoğu zaman şansın varsa bazen arka arkaya geliyor ama ortalama 1 saat içinde atılacak paket 3tür.
    10 paketi ise ben 4 saatte anca yapabilmiştim paket gelmiyor diye onu da hesaba katın. ben 24 saat paketi yaptığım için 18.30 ile 22.30 arası çalışıyordum yani 4 saat. ortalama 10-12 paket çıkıyordu emin olmamakla birlikte unuttum şimdi.

ayriyetten paketlere özel farklı kampanyalar var misal 24 saat paketinde haftalık 50 paket atarsan 220 tl civarı bonus kazanıyorsun.
    haftalık 60 paket atarsan 280 falan
    70 atarsan 320 falan

miktarları tamamen salladım çünkü ben haftalık 50 atıp 220 civarı alıyordum bonus.
    bu da şuraya geliyor.
    24 saat paketinde haftada 60 paket atıp 300 kazandın diyelim bir de attığın paketlerden ortalama 700 kazanıyorsun o kadar paket atınca.
    700 diyelim.
    300 de bonus geldi
    700+300=1000 tl haftalık kazanılmış oluyor. yani aylık 4000tl kazanılır haftalık 24 saat paketinde iyi bir çalışılırsa.
    bunun bağkuru, motosiklet giderleri, muhasebe ücreti vs var. karar çalışan arkadaşın beklentisine bakar. bahsettiklerimi haftalık 50 saat çalışanlara uyarlayabilirsiniz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Detaylara bakamadım ama ayda 4-5bin TL brüt kazanç ile kendi motorunu aldığın kendi sigorta primini ödediğin bir işe girilmez. Öğrenciyken destek amaçlı olur, kısa bir süre çok kötü bir durumdan kurtulmak için olur, mesela bu iş için motor almıyorsundur zaten vardır motorun 3-4 aylık bir dönemde bir gelir gereksinimi olur vs.

Bir nefeste akla ilk gelen masraflar.
    Bağkur şu an 1055TL, önümüzdeki sene 1476TL oldu.
    Muhasebe 250TL civarı olacaktır.
    KDV haracı şey damgası 87TL oldu.

E noldu aylık 2000TL'ye dayandı aylık sabit gider.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuryelerin tehlikeli ve ağır şartlarda çalıştığını düşünüyorum.
    Trendyol'un uygulamasına gelince yanlış bir uygulama.

Ben olsam şöyle yapardım;
    Ekipman vermem. Çalışan mevsim şartlarına göre ekipman alır. 12 ay çalışan kuryeye kask,mont,pantolon, dizlik,bellik parasını prim olarak öderim.

Sonuç; Trenyol'un web sitesine bile girmeyeceğim. Yakınlarıma da uzak durmalarını tavsiye edeceğim. Kurye olmasamda ikitekerciyim.
    espresso bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birkaç bölgeyi gösteriyorlar çok iş yapan ama bir sıralama var kuryelerde en fazla iş yapandan aşağıya doğru sipariş düşüyor. Hatta şunuda duydum yukarıyı görürsen aylık daha çok paket düşer yoksa sıralamada aşağıdaysan beklersin paket düşecekte teslimat yapacam diye. Beni hala arıyorlar hatta ek iş olarak yapmayı düşünmez misiniz diye verdikleri ekipmanıda reklam olsun aman bedava verelim demiyorlar hakedişten düşüyor zaten ilk ayı hiçbir şekilde çıksan dahi alamıyorsun. Ee üstüne honda yada yamaha motor alacaksın birde.

En kötü şirkette bile tazminatını ödemezlerse iş mahkemesiyle alırsın zaman alır ama alırsın bunda oda yok. Her yönüyle sömürü sistemi kuryecilik eski acenta sahibi olarak söylüyorum. Arasta benimde az param kalmadı

Forumdan Uzaklaştırıldı

Her turlu trendyolcum ben,kimse engel olamaz

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu işte çok para olsa ilk önce reyiz ve yancıları girerdi. Demek ki o kadar para yok.
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Ben yaklasik 3 senedir sakayla karisik girdigim trendyol expreste calisiyorum. Arabayla calisiyoruz biz haliyle kargo isi oldugu icin, eskiden beyaz yaka ve iyi maas alan biriydim. Su an calisma sartlarim degismedigi surece baska yerde calismam, isim 2 dedinmi bitiyor kendime ve aileme zaman ayırıyorum. Su an net 6k kaliyor elime, bu saate gore gayet iyi. Sene basinda zamla 9 olmasini bekliyoruz. Ancak su an bu ise girmek bile zengin isi oldu. Combo berlingo doblo ile baslasan desen her turlu maliyetle 300 bin tl harcaman lazim cunku eski araba kabul etmiyorlar. Ve bizde de montun tshirtun telefon hattinin parasi kesiliyor dogal olarak

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunları düzenleyecek olan kimdir ? Devlettir. Bizim devlet SIHA yapmaktan vakit bulamadığı için olsa gerek böyle şeylerle ilgilenmiyor. Bizim vatandaş gün gelip hangisinin daha önemli olduğunu idrak ettiğinde (ki zor) o zaman hepsi düzelecek.

Serbest piyasa kılıfının arkasına saklanıp insanlara imkanların el vermesine rağmen sıkıntı çektiremezsin. Çektiririm dersen tepene birilerinin binmesi gerekir. Bizde tepelerine binecek kimse şu an için bulunmuyor.

Bakıyorum da hala düzelmesini istemeyen serbest piyasaya neferleri forumda bolca var. Hayatın ve özellikle iş hayatının zor, sıkıntılı ve stresli olması gerektiğine öyle bir inanmışız ve bunu kanıksamışız ki bunu düzeltip stressiz konforlu hale getirseler eskisine döndürmek için uğraşacağız.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    onu bunu bilmem bu dünyaya bir daha gelsem adam gibi okuyup yahudi veya hırıstiyanın yanında çalışmak için kendimi yırtardım
    gerçekten çalışana değer veriyorlar
    ben müslüman bir adamın şirketinde çalışıyorum yeni yıl için bir avuç kuruyemiş vermezken yahudi adamın yanında çalışan arkadaşıma 1 BÜYÜK altın vermişler yaklaşık 4600 tl değerinde
    başka bir fabrikada 2500 tl market fişi artı yılbaşı sepeti vermişler
    M.balibey, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...BydBw&usqp=CAU

Her turlu trendyolcum ben,kimse engel olamaz
    Çok ciciymiş, nazar değmesin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)