Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dolar 10.6 motosiklet alanlar yandi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar basliktaki kafiyeye dikkatinizi cekerim cok zekice ha,ehehe

Dolar bir yuzde 6 daha duserek az once 10.6 yi gordu

Son donemde yuksuk kurdan motor alan voltaren,tarzan rifki ve kinkyminky(sozde 1000 lik kawasaki aldi,trol bence) gibi niceleri bu donemde helak oldu

Bakan nebati ise bakin sizinle nasil dalga geciyor

https://mobile.twitter.com/etkilihab...02274343550985

Neyse,kurt yedigi ayazi unutmaz hesabi siz de unutmayacaksiniz bu gunleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Son donemde yuksuk kurdan motor alan voltaren,tarzan rifki ve kinkyminky(sozde 1000 lik kawasaki aldi,trol bence) gibi niceleri bu donemde helak oldu

valla yazacak bir şey yok ,sözlerin bittiği yerdeyiz önce çıkar, sonra indir ,zarar edenlere de keriz demeye getir ve oy al, bu işten sadece muhalif vatandaş zarar etmedi, kendi seçmenlerine de bunu yaptılar, onlar değerlendirsin bu durumu birde
    zarar edenler sabırlı olsun, benimde gram altından az zararım var ,beklemedeyim, bir dip çalışması görelim
    ben güven olmaz ,faizi artırırlar demiştim, faiz arttı ama adı faiz olmadı ,kur farkı oldu nas var nas

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yok yanmama daha çoookk var.temmuz ayında dolar 8.60 küsürken mt09 132 bin liraya satılıyordu.22 kasımda almışım o zaman dolar 10.40 imiş.ama ben 1 kasımdaki yenilenen fiyat listesi içinde aldım dolar euro zammı yansımadan çöktüm.gerçekçi bir fiyat söylersem dolar 10.50 desem şu an 160bin 170bin lira civarına satılması lazım gibi.ama gelen gelecek olan motor yok ona güvendikleri için tüm firmalar şişik bir fiyattan yansıtıyor.dolar euro karşılığını göremediğimiz için ne kadarı şişik bilemiyoruz.
    birde son dönemde motor alanlar söylesin mesela yamaha aksesuarsız motor satmamaya başladı.bayi bayi farklar var.örneğin bi bayide mt09 + spor paket yani ön cam tank pad diz padi spor plakalık gibi 9000tl civarında saçma bir paketi zorunlu tutarken benim aldığım bayi ek garanti şartı koyarak sattı.750 tl 1 yıl garanti uzattım.
    hepsi bi yana bu olan bitene kumar diyorlar yada show.bunu ne kadar dizginliyecekler dahamı kötü dahamı iyiye gidicek.bu oynak kurda kimse firmalar yani alım yapmaz.bence bu araba motor işleri 2022 de çoook daha kötüye gidicek.bu dalgalanma ocak ayında bitmez ise

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

bu arada Hahahahshhshss şimdi meraktan baktım öncedem kaydettiğim bazı 0km mt09 satan bayiler ne hikmet ise fiyat listesi yeni dolar kuruna ayarlanmamışken münasip bir yerlerinden mt09 ları çıkartmışlar açın bakın şerefsizzz görsün gözleriniz.salak sanıyorlar heralde milleti akıllıya bunlar bizde malız zaten
    bu sadece mt09 örneği tüm marka modellerde stok yapan daha doğrusu satıştan kaldırılan motorları şu an itibari ile muhtemelen aradığınız istediğiniz her tür motoru bulucaksınız.allahın işi işte birden gökten inmişş

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Tarzan rifki stok demisken ben lastik alicakdim kalyoncu motordan 280 tl idi kislik lastik 1 adet kalmis aldim 4 gun sonra stok geldi lastik oldu 380 almadim simdi 500 gordu ve en son bakdigimda 460 lira her siteye girdigimde fiyatlara bakinca icindem guzel duygular geciriyom bu milleti aptal yerine koyuyolar yapilmasi gereken bellli ifşa edicen almica. Aldirmican birlikden güc doğar güclerimi birleştirelim beyler .��

Motosikleti
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarzan rifki stok demisken ben lastik alicakdim kalyoncu motordan 280 tl idi kislik lastik 1 adet kalmis aldim 4 gun sonra stok geldi lastik oldu 380 almadim simdi 500 gordu ve en son bakdigimda 460 lira her siteye girdigimde fiyatlara bakinca icindem guzel duygular geciriyom bu milleti aptal yerine koyuyolar yapilmasi gereken bellli ifşa edicen almica. Aldirmican birlikden güc doğar güclerimi birleştirelim beyler .��
    orası öyle tabi 1 hafta benzin almasa kimse 1 hafta kimse avm dükkan vs girmese bak neler oluyor.1 hafta ya 1 hafta kimse ölmez yani
    espresso, kurubuzz, F54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    ben bu yaşanan dalgalı süreçlerde malını satmayanlara stokçu demem, eskiden böyle durumlar yaşanıyor muydu ? niye iyi veya kötü fiyat istikrarı vardı, ben bir toptancı olsam 1000 lira sermaye ile bir ürün getirsem, o ürünü yüzde yirmi kar ile satsam sonuçta 1200 lira kazanacağım değil mi ? evet
    tekrar ürün alacağım ama ürün 1000 lira dan 1500 liraya çıkmışsa, elimde 1200 lira var, o ürünü ne ile alacağım ? böyle bir ortamda ya malını satmazsın yada yüzde yüz lere varan fiyat yansıtırsın ,bu işler öyle kolay değil, yoksa o şirketin ömrü uzun olmaz
    stokçuluk ayrı, aşırı dengesiz bir piyasada, malını sermayeni koruman ayrı bir durumdur ,bunu da dikkate alın derim
    o şirketler battıkça işsizlikte çoğalıyor , yani piyasalar da her şey birbirine bağlı bu arada bende bir çalışanım ama ticaret te yaptığım için meselenin özünden bahsettim
    draggy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orası öyle tabi 1 hafta benzin almasa kimse 1 hafta kimse avm dükkan vs girmese bak neler oluyor.1 hafta ya 1 hafta kimse ölmez yani

Olm sen ekonomi dusmani misin ?

Sen su an resmen sivil itaatsizlik yapalim diyosun,,

ip ni tespit eder cumhuriyet savcılığına veririm.

Daha mt9 a binemeden yazik olur sana.
    espresso bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte tam da bu sebeple Motolastik.com

Neredeyse anlık merkez bankası kuru ile iş yapmasından ötürü döviz artınca artıyor ama düşünce yine aynı hızla düşüyor fiyatlar.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Motosikleti

Olm sen ekonomi dusmani misin ?

Sen su an resmen sivil itaatsizlik yapalim diyosun,,

ip ni tespit eder cumhuriyet savcılığına veririm.

Daha mt9 a binemeden yazik olur sana.
    plakasız biniyorum zaten son haftam haftaya kadar yakalanmazsam yırttım.silivride soğuktur şimdi oda bir korkutmuyo değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu yaşanan dalgalı süreçlerde malını satmayanlara stokçu demem, eskiden böyle durumlar yaşanıyor muydu ? niye iyi veya kötü fiyat istikrarı vardı, ben bir toptancı olsam 1000 lira sermaye ile bir ürün getirsem, o ürünü yüzde yirmi kar ile satsam sonuçta 1200 lira kazanacağım değil mi ? evet
    tekrar ürün alacağım ama ürün 1000 lira dan 1500 liraya çıkmışsa, elimde 1200 lira var, o ürünü ne ile alacağım ? böyle bir ortamda ya malını satmazsın yada yüzde yüz lere varan fiyat yansıtırsın ,bu işler öyle kolay değil, yoksa o şirketin ömrü uzun olmaz
    stokçuluk ayrı, aşırı dengesiz bir piyasada, malını sermayeni koruman ayrı bir durumdur ,bunu da dikkate alın derim
    o şirketler battıkça işsizlikte çoğalıyor , yani piyasalar da her şey birbirine bağlı bu arada bende bir çalışanım ama ticaret te yaptığım için meselenin özünden bahsettim
    yaa tabiki adam 100e motor satmıştır şekil a da görüldüğü üzere 2ye katlamıştır dolar euro.eee adam nası 100e sattığı motoru 200e alacakta satacak?? bende bu konuda herhangi bir enteresanlık görmüyorum.enteresan olan zaten motorun belli olan fiyat listesine rağmen yok gösterip liste aynı şekilde kalıp kur düşünce çakallık yapıp elden çıkartma girişimi.bunu alıcı olarak ben yaptım eski dolar kurundan alel acele kapora gönderip bunu aldım.satıcı konunun buralara geleceğini bilse vallahada billahada satmazdı.ben alıcı olarak bu noktaları değerlendirebiliyorum ama sstıcı olmak başma bir meziyet başka bir risk.burada yapılacak şey çok basit eskiden olduğu gibi dolar euro üzerinden alındığı tarihteki kuru belirlicekler gerisini alıcı düşünücek
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Üretimden gelen gücümüzü kullanamıyoruz bari tüketimden helen gücümüzü kullanalım mı diyorsun? Anarşik anarşik laflar bunlar.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretimden gelen gücümüzü kullanamıyoruz bari tüketimden helen gücümüzü kullanalım mı diyorsun? Anarşik anarşik laflar bunlar.
    Beni zorla silivriye yollucaksınız hayır bu mevsim çok soğuk yani
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R

Selamlar, kinkyminky dolar düştüğü için üzülmedi, zira TL kazanmak mümkünken dolar kazanmanın zorluğunu hepimiz acı acı öğreniyoruz. Kinkymink yalandan motor almış gibi yapmadı, aldı. Motorsikletleri çok seviyorum, bu tutkum kendi özelimde beni mutlu ediyor, mutluluğumla mutluluk duyan her dostla ben dahada mutlu oluyorum.[IMG][/IMG]

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KityVity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, kinkyminky dolar düştüğü için üzülmedi, zira TL kazanmak mümkünken dolar kazanmanın zorluğunu hepimiz acı acı öğreniyoruz. Kinkymink yalandan motor almış gibi yapmadı, aldı. Motorsikletleri çok seviyorum, bu tutkum kendi özelimde beni mutlu ediyor, mutluluğumla mutluluk duyan her dostla ben dahada mutlu oluyorum.http://<a href="https://www.hizlires...3.jpeg</a></a>
    Özel bilgilerini böyle kabak gibi sergilemeseydin iyiydi.

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel bilgilerini böyle kabak gibi sergilemeseydin iyiydi.
    Plaka gözükmesi sorun değil ki, yoldan geçerken bile görebiliir. Ben neden forumdaki dostlarımdan çekinmeliyim ki, burası hepimizin ortak platformu. Bence doların düşmesi güzel bir gelişme, fiyatlar düşsün vatandaş yeni lastik, motor, yedek parça alabilsin. Daha güzel günlere dostlar...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bu ülkede TL hariç ne alırsan al zarar etmezsin. sadece bekleyeceğin süre uzayabilir.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynrn dolar düşmesine ragmen bugun 1 lt kola aldım 6 liraya isyan ediyordum bakkal bugün 9 dan sattı. Adamada bir şey demedim ne diyeceğim sanki zammi o yapıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ülkede TL hariç ne alırsan al zarar etmezsin. sadece bekleyeceğin süre uzayabilir.
    Polyanayi daga kacirmislar,olsun temiz hava aldim demis,o hesap oldu biraz

Motosikleti
    bammm diye fiyat 2 ay öncesine dönmicek tabi bir anda. ama bu alt yapıyı bu balon kaskoyu kola satanda arabada motor satanda çikolata satanda kendini korumak için bırakıcak.yani yine ani çıkışa kendini garantilemek adına uzun bir süre genel olarak fiyatlar geri gelmez gelmiyorda görüldüğü üzere.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bammm diye fiyat 2 ay öncesine dönmicek tabi bir anda. ama bu alt yapıyı bu balon kaskoyu kola satanda arabada motor satanda çikolata satanda kendini korumak için bırakıcak.yani yine ani çıkışa kendini garantilemek adına uzun bir süre genel olarak fiyatlar geri gelmez gelmiyorda görüldüğü üzere.
    Rifki,sadece sana soylemiyorum.

Arkadaslar,pc,telefon,elektronik esya,araba,motor gibi direkt ithal edilen mallar şaaaaaak diye dusecek fiyati.

Haaa honda en son zammi 13.5 tl deyken yapti,onun yapacagi indirim ile direkt kura gore fiyat veren bmw bir olmayacak kuskusuz.

İkinci eller mi ? Satmak isteyen seve seve inecek.

Dolar 10 tl olacak, ama 6 yillik en ucuz africa 150.000 e yani 15.000 dolara satilicak oyle mi ? Gulerler adama.

Not:2016 da sifiri yaklasik 15.000 usd ye aldim.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KityVity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka gözükmesi sorun değil ki, yoldan geçerken bile görebiliir. Ben neden forumdaki dostlarımdan çekinmeliyim ki, burası hepimizin ortak platformu. Bence doların düşmesi güzel bir gelişme, fiyatlar düşsün vatandaş yeni lastik, motor, yedek parça alabilsin. Daha güzel günlere dostlar...
    Açık yürekliliğinizi can-ı yürekten kutlarım.

Bence de bu plaka kapama hikayesi çok komik ama o başka zamanın tartışması olsun, siz forumda kime neyi ispatlamaya çalışmayacağınızı bu çerçevede zamanla öğrenmiş olursunuz BAZIlarına "he de geç" modunda yaklaşmanızı salık veririm.

Not: Yine zengin alert!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)