Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Muayeneye giderken ceza yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Herkese selamlar;
    Aracın muayenesi biteli 4 gün olmuştu, yarına muayene randevusu almıştım akşam arkadaşı eve bırakıp dönerken hiç olmayacak bir yerde polis çevirdi, aracın muayenesinin olmadığını belirtip yarına randevu aldığımı söyledim, muayene için gelen mesajı gösterdim ama hiç gözümün yaşına bakmadan ceza kestiler.
    Ben haksız olduğumu biliyorum fakat polisten biraz anlayış göstermesini beklerdim. Sonuçta muayenesiz gezmek gibi bir planım yok ki ertesi güne randevu almışım, durumu bildirmişim. Günlük hayatın koşturmacasından bazı şeyleri unutabiliyoruz. Özellikle ülkemizdeki ekonomik durum böyleyken bu kadar anlayışsız mı olmak gerekiyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar;
    Aracın muayenesi biteli 4 gün olmuştu, yarına muayene randevusu almıştım akşam arkadaşı eve bırakıp dönerken hiç olmayacak bir yerde polis çevirdi, aracın muayenesinin olmadığını belirtip yarına randevu aldığımı söyledim, muayene için gelen mesajı gösterdim ama hiç gözümün yaşına bakmadan ceza kestiler.
    Ben haksız olduğumu biliyorum fakat polisten biraz anlayış göstermesini beklerdim. Sonuçta muayenesiz gezmek gibi bir planım yok ki ertesi güne randevu almışım, durumu bildirmişim. Günlük hayatın koşturmacasından bazı şeyleri unutabiliyoruz. Özellikle ülkemizdeki ekonomik durum böyleyken bu kadar anlayışsız mı olmak gerekiyor?
    Peki sizin bu kadar vurdum duymaz olmanız mı gerekiyor?

Geniş açıdan bakalım; aracın muayenesi yok (tamam güzel bakılmıyor vs vs) ve siz muayenede fark edilebilecek mesela fren problemi yüzünden bir insanın canına ya da malına zarar verdiniz. Ne olacak peki? Ne diyeceğiz bu durumda?

Ayrıca; başlık "Muayeneye giderken ceza yedim" ancak siz arkadaşınızı akşam evine bıraktıktan sonra dönerken ceza yemişsiniz. Sanki muayene istasyonu önündeymiş gibi davranmayın isterseniz
    Luc ve harun27 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok geçmiş olsun hocam.

Nedense Aralık ayında çok acımasız oluyorlar. Yıl sonu kotalarımı var nedir anlamadım.

Geçen sene Aralık ayında bende ceza yedim farklı bir sebepten. Kask kameram olsaydı %1000 itiraz eder kazanırdım.

Bugün ise akşam iş dönüşü, arkamdan bir trafik polisi anons yaptı durdurdu. Emniyet şeridi senin yolun degil. Plakanı aldım 1339 lira ceza kestim dedi.

Etme, eyleme demeye kalmadan camını kaldırdı bastı gitti.

Tem otoyoluna girdim aracını park etmiş, çevirme yapan bir trafik polisi gurubuna denk geldim.

Yanlarına yanaştım, vizörü açıp kendilerine durumu izah ettim. Arkamdan polisin gelip ceza kestiğini söyledim.

E-devletten baktın mı dediler, yok daha yeni gelişti olay dedim.

Merak etme öyle söylemiştir ama ceza gelmez, sen yine de dikkat et ceza kesilirse ödemek zorunda kalırsın filan dediler.

Eve gelince baktım ceza filan yok. Hakkaten polis beni korkutmak için yapmış.

Ama ben yine de polis görünce emniyet şeridinden çıkacağım. Bunların sağı solu belli olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geniş açıdan bakalım; aracın muayenesi yok (tamam güzel bakılmıyor vs vs) ve siz muayenede fark edilebilecek mesela fren problemi yüzünden bir insanın canına ya da malına zarar verdiniz. Ne olacak peki? Ne diyeceğiz bu durumda?

Ayrıca; başlık "Muayeneye giderken ceza yedim" ancak siz arkadaşınızı akşam evine bıraktıktan sonra dönerken ceza yemişsiniz. Sanki muayene istasyonu önündeymiş gibi davranmayın isterseniz
    Zorlama bir yorum olmus.Ortada dedigin gibi "bu kadar vurdum duymazlik" bir olay yok,muayane tarihi biteli 4 gun olmus.

Gecmis olsun,sansizliklik olmus biraz
    zazenya bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Muayene için niye tarihi geçmesi bekleniyor ki? Araç muayenesi için en az 2 hafta öncesinden randevu alıp yaptırınca böyle dertler çıkmıyor. Muayene geçmişse tabi ki muayene istasyonuna giderken bile trafikte muayenesi geçmiş araş kullanmış hale düşüyoruz, yakalanırsak ceza yemek de normal.

Burada asıl sorun muayene olayının angarya olarak görülmesi. O beğenmediğimiz muayenedeki kontroller kadar aracını kontrol ettirmeyen, bu iş sıkı tutulmasa her an bakımsızlıktan kazaya yol açıp başkalarına da zarar verebilecek çok araç var.

Şu anki sistem harika değil, mesela servis ve yetkili kurumlardan onay almış ustalar tarafından periyodik bakım kayıtları da periyodik muayene yerine geçebilse, en azından araçlarının bakımlarını zamanında düzgün yaptıranlara angarya çıkmamış olur.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Randevu olmasa aracı da bağlarlarmış. Geçmiş olsun, ihmal etmeyin böyle şeyleri.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vurdum duymazlık kavramlarımız biraz farklı ama anladığım kadarıyla ekonomik sıkıntısı olmayan, stressiz bir hayat yaşayan, gelecek kaygısı olmayan birisiniz. Ne mutlu size.
    Verdiğiniz örnek gerçekten saçma bir örnek bu arada. Muayenesiz araçla yakalanınca size 1 hafta süre veriyorlar, o süre içerisinde de birinin canına ve ya malına zarar verebilirsiniz bu neyi değiştiriyor veya engelliyor?
    Başlık konusunda haklısınız

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bazı polisler gerçekten anlayışlı oluyor
    kaskım ıslandığı için takmamıştım çevirmede polise durumu izah ettim zaten kıyafet eldiven evrak vs full eve 500 mt kalmıştı bu seferlik dikkatli git ve bir daha kasksız trafiğe çıkmayın dedi tşk ettim eve gittim
    fakat bazı memur arkadaşlar gerçekten görevini tam anlamıyla yapıyor onlarada iyi görevler diliyorum

Motosikleti
    RS200
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayene için niye tarihi geçmesi bekleniyor ki? Araç muayenesi için en az 2 hafta öncesinden randevu alıp yaptırınca böyle dertler çıkmıyor. Muayene geçmişse tabi ki muayene istasyonuna giderken bile trafikte muayenesi geçmiş araş kullanmış hale düşüyoruz, yakalanırsak ceza yemek de normal.

Burada asıl sorun muayene olayının angarya olarak görülmesi. O beğenmediğimiz muayenedeki kontroller kadar aracını kontrol ettirmeyen, bu iş sıkı tutulmasa her an bakımsızlıktan kazaya yol açıp başkalarına da zarar verebilecek çok araç var.

Şu anki sistem harika değil, mesela servis ve yetkili kurumlardan onay almış ustalar tarafından periyodik bakım kayıtları da periyodik muayene yerine geçebilse, en azından araçlarının bakımlarını zamanında düzgün yaptıranlara angarya çıkmamış olur.
    Hocam haklısınız beklememek gerek fakat bana mesaj gelince hatırlıyorum muayenenin geldiğini, bu sefer mesaj gözden kaçmış, onun da bedelini ödedik
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    sene sonu olmasa bi ihtimaş şansın vardı.şuan her yerde deliii gibi çevirme ceza kesme var yıl sonu kota doldurma

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Geçmiş olsun eskiden beri olan durum bazıları hadi kardeşim diyor bazıları öde kardeşim diyor. Adamlara da kızamıyorsun zira kanun bu.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sene 2011. 2009 model Doblomuz var. Garantisi devam etmesi nedeniyle öğleden sonra yapılacak muayene öncesi öğleden önce FIAT yetkili servisinde periyodik bakım ve kontrol yaptırıp -far ayarı dahil- muayeneye girdim ve far ayarı yüksek olduğu için muayeneden kaldım. Hışımla ve hiddetle servise gidip çıkıştım "yabdığınız işi seveyim" diyerekten. Servis elemanı tekrar kontrol etti ve ayarın fabrika ayarlarına uygun olduğunu fakat zaman zaman muayene istasyonunun kusurlu bulduğunu söyleyerek ayarı birazcık düşürdü ve muayeneden geçebildik. Kusura sebep olan açının, servisin mi muayene istasyonunun zemininin gönyesi miydi halen bilmiyorum.

Not: Doblo deyince beni "enine çizgili kahverengi polo tişörlü enişte" sanmayın. Doblomuz, üzerinde gocuman harflerle POLİS yazan, tepesinde kırmızı-mavi ışıldakları olan ekip arabasıydı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 2011. 2009 model Doblomuz var. Garantisi devam etmesi nedeniyle öğleden sonra yapılacak muayene öncesi öğleden önce FIAT yetkili servisinde periyodik bakım ve kontrol yaptırıp -far ayarı dahil- muayeneye girdim ve far ayarı yüksek olduğu için muayeneden kaldım. Hışımla ve hiddetle servise gidip çıkıştım "yabdığınız işi seveyim" diyerekten. Servis elemanı tekrar kontrol etti ve ayarın fabrika ayarlarına uygun olduğunu fakat zaman zaman muayene istasyonunun kusurlu bulduğunu söyleyerek ayarı birazcık düşürdü ve muayeneden geçebildik. Kusura sebep olan açının, servisin mi muayene istasyonunun zemininin gönyesi miydi halen bilmiyorum.

Not: Doblo deyince beni "enine çizgili kahverengi polo tişörlü enişte" sanmayın. Doblomuz, üzerinde gocuman harflerle POLİS yazan, tepesinde kırmızı-mavi ışıldakları olan ekip arabasıydı.
    Daha fara kusur yazılmayan muayene istasyonu hiç görmedim. Kullandıkları cihazların durumu içler acısı. Ama fardan muayenede bırakmayı da ilk defa duyuyorum, uyuz bir kontrolöre denk gelmişsiniz
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun.

İlk olarak eğer ekonomik veya sosyal şartlar nedeniyle tarihi kaçırıp yakalandıysanız gerçekten üzüldüm.

Ancak işgüzarlık yapıp umursamadıysanız haketmişsiniz.

Bu arada konu başlıgı ile konu içeriği alakasız

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vurdum duymazlık kavramlarımız biraz farklı ama anladığım kadarıyla ekonomik sıkıntısı olmayan, stressiz bir hayat yaşayan, gelecek kaygısı olmayan birisiniz. Ne mutlu size.
    Verdiğiniz örnek gerçekten saçma bir örnek bu arada. Muayenesiz araçla yakalanınca size 1 hafta süre veriyorlar, o süre içerisinde de birinin canına ve ya malına zarar verebilirsiniz bu neyi değiştiriyor veya engelliyor?
    Başlık konusunda haklısınız
    Şimdi de fakir edebiyatına mı bağlıyoruz?

Hayatın kolay olduğunu kim söyledi ki size? Peki oldu olacak sigorta falan da yaptırmayın hatta MTV'yi de ödemeyin.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Senin yazdıklarına cevap yazarken ayağımı denk alıcam, korktum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha fara kusur yazılmayan muayene istasyonu hiç görmedim. Kullandıkları cihazların durumu içler acısı. Ama fardan muayenede bırakmayı da ilk defa duyuyorum, uyuz bir kontrolöre denk gelmişsiniz
    Farlar düşükse hafif kusur yazıyorlar. Yüksekse yani karşıdan gelenin gözünü alacak açıdaysa ağır kusur yazıp bırkaıyorlar. Benim eski toyota yarise de hep hafif kusur yazıyorlardı. Bu yaz xmax'ın muayenesini yaptırdım ona da hafif kusur yazdılar.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Oh olsun derim..
    Zamanında yaptırsaydın..
    Helal olsun o polise..

Motosikleti
    RS200
    Ne boş adamsın ya. Sana cevap verende kabahat

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun hocam.

Nedense Aralık ayında çok acımasız oluyorlar. Yıl sonu kotalarımı var nedir anlamadım.

Geçen sene Aralık ayında bende ceza yedim farklı bir sebepten. Kask kameram olsaydı %1000 itiraz eder kazanırdım.

Bugün ise akşam iş dönüşü, arkamdan bir trafik polisi anons yaptı durdurdu. Emniyet şeridi senin yolun degil. Plakanı aldım 1339 lira ceza kestim dedi.

Etme, eyleme demeye kalmadan camını kaldırdı bastı gitti.

Tem otoyoluna girdim aracını park etmiş, çevirme yapan bir trafik polisi gurubuna denk geldim.

Yanlarına yanaştım, vizörü açıp kendilerine durumu izah ettim. Arkamdan polisin gelip ceza kestiğini söyledim.

E-devletten baktın mı dediler, yok daha yeni gelişti olay dedim.

Merak etme öyle söylemiştir ama ceza gelmez, sen yine de dikkat et ceza kesilirse ödemek zorunda kalırsın filan dediler.

Eve gelince baktım ceza filan yok. Hakkaten polis beni korkutmak için yapmış.

Ama ben yine de polis görünce emniyet şeridinden çıkacağım. Bunların sağı solu belli olmaz.
    Bildiğim kadarıyla hemen e-devlete işlemiyor, 1-2 gün sonra yine de kontrol etmenizi öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Herkese selamlar;
    Bazen kısmetsizlik mi diyelim Murphy kanunları mı diyelim başımıza türlü türlü üzücü olay gelebiliyor. Geçmiş olsun size. Muhtemelen muayene için randevu almamış olsaydınız ve "ben muayene falan yaptırmam" tadında bir insan olsaydınız 2-3 sene yolda çevirmeye denk bile gelmezdiniz.
    espresso bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada çok iyi hatırlıyorum, sigorta fiyatları uçtuğunda, alenen, yaptırmayacağım, yakalanana kadar giderim diyenlere laf edemeyenler, adam muayeneye geç gitti diye linç etmeye kalkıyor. Bir kontrol tabi ki şart trafiğe çıkan araçlar için. Lakin bizde ki sistem, kontrol den çok, devletin, özel bir kuruluşa başımızı tutuvermesidir. Neymiş, muayenede ortaya çıkabilecek bir sorundan ötürü, birine vurabilir miş miş. Ulan öyleyse polis ilk tespitte niye bağlamıyor aracı.
    Polis görevini yapmış, eyvallah , ama peki polis her zaman hakkaniyetli davranabiliyor mu? Seni muayenen 2 gün geçmiş diye cezalandırıyor, kulak zarına tecavüz eden bir sürü araç rahat bi şekilde trafikte fink atıyor.
    Bu tür durumlarda tavsiyem, polis herhangi bir sorgulama yapmadan önce, siz eksiğinizi söyleyin. Bazı durumlarda sorgulama yapıldıktan sonra, polis istese de birşey yapamaz.
    Proust 1912 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)