Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Muayeneye giderken ceza yedim

Motovento
    REKLAM ALANI

Seninkisi yine iyi ben nişan falan yaptıgım dönem sık sık ankaraya gidiyorum ,Gram kendime ayıracak vakit yok .

Otoyoldan Ankaradan geliyorum LPG oto yol da pahalı diye sakarya_adapazarı gişelerden çıkıp LPG alayım da sonra Oto yol a Kartepenin ordan girer ÇErkezköy e devam ederim dedim .

Ben saat 12:00 den sonra gişelerden çıkmadan önce otoyol gişelerinde çevirdiler 12:00-01:00 arası bir saat di .Yeni muayene bitmişti cezayı yapıştırdılar ,oluyor bazan öyle şeyler şey yapmamak lazım paşa paşa ödeyip akabinde muayeni de yaptırmak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar;
    Aracın muayenesi biteli 4 gün olmuştu, yarına muayene randevusu almıştım akşam arkadaşı eve bırakıp dönerken hiç olmayacak bir yerde polis çevirdi, aracın muayenesinin olmadığını belirtip yarına randevu aldığımı söyledim, muayene için gelen mesajı gösterdim ama hiç gözümün yaşına bakmadan ceza kestiler.
    Ben haksız olduğumu biliyorum fakat polisten biraz anlayış göstermesini beklerdim. Sonuçta muayenesiz gezmek gibi bir planım yok ki ertesi güne randevu almışım, durumu bildirmişim. Günlük hayatın koşturmacasından bazı şeyleri unutabiliyoruz. Özellikle ülkemizdeki ekonomik durum böyleyken bu kadar anlayışsız mı olmak gerekiyor?
    Bu tür uygulamalar ülkemizde standart haline geldiğinde. Trafiğin de olması gerektiği gibi akmaya başladığını, kural tanımazlığın da minimuma indiğini göreceğiz.

Polis arkadaşları tebrik ederken, size de geçmiş olsun diyorum. Umarım bundan sonra sorumluluklarınızın bilincinde olursunuz.
    İsmailTKDMR bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne boş adamsın ya. Sana cevap verende kabahat
    G.G.O.

..........

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Malesef ceza size hak olmuş. Çünki muayene tarihiniz gelmeden muayene sırası alacaktınız. Erken öderseniz indirimli olur.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür uygulamalar ülkemizde standart haline geldiğinde. Trafiğin de olması gerektiği gibi akmaya başladığını, kural tanımazlığın da minimuma indiğini göreceğiz.

Polis arkadaşları tebrik ederken, size de geçmiş olsun diyorum. Umarım bundan sonra sorumluluklarınızın bilincinde olursunuz.
    Katıldığım noktalar yok değil ama ortada tebrik edilecek bir durum göremiyorum. Düz vatandaşa ceza kesmeye ne var ki? Kesebiliyor musun malum partide akrabası olana?
    Burada “ helal olsun, işini yapmış tebrikler” dersin ama yarın motosikletle emniyet şeridini kullanırsın polis görmezden gelir teşekkür edersin. O yüzden kanun ne derse o olacak tavırlarına bürünmek bana pek samimi gelmiyor.

Ne zaman bu kanunları uygulayanlar bütün vatandaşlara eşit davranır işte o zaman tebriği hak ederler

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin yazdıklarına cevap yazarken ayağımı denk alıcam, korktum.
    Korkmayın, bi tutan bulunur.

AzÇok ve espresso bunu beğendiler.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Katıldığım noktalar yok değil ama ortada tebrik edilecek bir durum göremiyorum. Düz vatandaşa ceza kesmeye ne var ki? Kesebiliyor musun malum partide akrabası olana?
    Burada “ helal olsun, işini yapmış tebrikler” dersin ama yarın motosikletle emniyet şeridini kullanırsın polis görmezden gelir teşekkür edersin. O yüzden kanun ne derse o olacak tavırlarına bürünmek bana pek samimi gelmiyor.

Ne zaman bu kanunları uygulayanlar bütün vatandaşlara eşit davranır işte o zaman tebriği hak ederler
    Bu tarz kokuşmuş düşünceler yüzünden maalesef sen ve senin gibiler bitmeyecek bu ülkede. Ama azalacaksınız, buna emin olabilirsin.

İşine gelmiyor diye yaptığın yanlış, doğru olmaz! Buz gibi ortada olan ve 100% hatalı olduğun bir konuda hala ahkam keserek dert yanıyorsun ve bir suçlu arıyorsun. Buraya konu açıp, insanların seni desteklemesini bekliyorsun bir de. Bu tür eylemler zavallıların işidir. Eğer iyi bir insan, iyi bir vatandaş olduğunu düşünüyorsan, bu düşüncelerden bir an önce kurtulmanı tavsiye ederim. Zira kendini zavallı olarak değerlendirdiğini düşünmek istemiyorum. İnisiyatif doğru kullanıldığında anlamlıdır, aksi felakete sürükler.

Bu sene başında senin gibi bir şuursuz yüzünden (Ticari araç, belgeleri eksik, trafikten men, sürücünün evrakları eksik, aranıyor tutuklanması var vs) saçma sapan bir kazaya karıştım. Eğer araç ve sürücü zamanında trafikten men edilseydi, o araç ve sürücü trafikte olmadığı için böyle bir olay da yaşamayacaktım. Haklı olmak kimseyi korumuyor maalesef. 100% haklı olmama rağmen eğer tam ekipman olmasam ölebilirdim. ve bu durum herkesin başına gelebileceği gibi senin de başına gelebilir.

@ero__'ya katılıyorum; muayene de çok rahat tespit edilebilecek bir hatadan dolayı, ya arabandaki teknik bir arızadan sebep ölümlü bir kazaya sebebiyet verseydin bunun sorumluluğunu kim alacaktı, sen mi? Hiç sanmıyorum...

Şimdi o yediğin ceza sana artık zamanında muayeneye gitmeni hatırlatacak ve bu sürekli olursa senin gibi vurdumduymaz insanlar azalacak. Trafikte huzurlu bir yer haline gelmeye başlayacak. Çünkü azalacaksınız.

Umarım bir an önce bu çok yanlış düşüncelerinin farkına varır ve değiştirmeye karar verirsin. Zira son satırdaki temenninin gerçekleşmesi için sen dahil herkesin aksiyon alması gerekir. Bişeyleri değiştirmek için önce kendisini değiştirmeli insan...
    ero__, Hırbonen, İsmailTKDMR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu tarz kokuşmuş düşünceler yüzünden maalesef sen ve senin gibiler bitmeyecek bu ülkede. Ama azalacaksınız, buna emin olabilirsin.

İşine gelmiyor diye yaptığın yanlış, doğru olmaz! Buz gibi ortada olan ve 100% hatalı olduğun bir konuda hala ahkam keserek dert yanıyorsun ve bir suçlu arıyorsun. Buraya konu açıp, insanların seni desteklemesini bekliyorsun bir de. Bu tür eylemler zavallıların işidir. Eğer iyi bir insan, iyi bir vatandaş olduğunu düşünüyorsan, bu düşüncelerden bir an önce kurtulmanı tavsiye ederim. Zira kendini zavallı olarak değerlendirdiğini düşünmek istemiyorum. İnisiyatif doğru kullanıldığında anlamlıdır, aksi felakete sürükler.

Bu sene başında senin gibi bir şuursuz yüzünden (Ticari araç, belgeleri eksik, trafikten men, sürücünün evrakları eksik, aranıyor tutuklanması var vs) saçma sapan bir kazaya karıştım. Eğer araç ve sürücü zamanında trafikten men edilseydi, o araç ve sürücü trafikte olmadığı için böyle bir olay da yaşamayacaktım. Haklı olmak kimseyi korumuyor maalesef. 100% haklı olmama rağmen eğer tam ekipman olmasam ölebilirdim. ve bu durum herkesin başına gelebileceği gibi senin de başına gelebilir.

@ero__'ya katılıyorum; muayene de çok rahat tespit edilebilecek bir hatadan dolayı, ya arabandaki teknik bir arızadan sebep ölümlü bir kazaya sebebiyet verseydin bunun sorumluluğunu kim alacaktı, sen mi? Hiç sanmıyorum...

Şimdi o yediğin ceza sana artık zamanında muayeneye gitmeni hatırlatacak ve bu sürekli olursa senin gibi vurdumduymaz insanlar azalacak. Trafikte huzurlu bir yer haline gelmeye başlayacak. Çünkü azalacaksınız.

Umarım bir an önce bu çok yanlış düşüncelerinin farkına varır ve değiştirmeye karar verirsin. Zira son satırdaki temenninin gerçekleşmesi için sen dahil herkesin aksiyon alması gerekir. Bişeyleri değiştirmek için önce kendisini değiştirmeli insan...
    Pujahsgahan harbiden komik bir yazi.sukunu verdim :D

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana kalsa TÜV'ü daha derinlemesine denetler aynı zamanda yetki verirdim. Şöyle ki; gününü geçirip gelen ama geçerli bir mazeret sunamayana dahi cezayı yapıştırırdım. Ütopik mi? Hayır hiç değil!

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Benim de iki ay kaldı. Yılbaşında zam geliyormuydu? Hani zamdan kaçmak için 2 ay önceden muayeneye gitsek dediydik te...

Motosikleti
    RS200

Ad hominem yapacağına mesajları başından beri okusaydın haklı olmadığımı söylediğimi görürdün.
    Evet iyi bir vatandaşım suça karışmıyorum, vergilerimi zamanında ödüyorum, askere çağırdıklarında gidiyorum. Ben devlete karşı olan sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Zaten bu yüzden devlet beni cezalandırıyor. Kamu bankasına milyonlarca lira borcu olanlar krallar gibi yaşıyor, kaçak inşaat yapanlar imar barışıyla ödüllerini alıyor, 22 suçtan sabıkası olanlar elini kolunu sallayarak sıradaki kurbanlarını seçiyor, mecliste tanıdığı olanlar trafikte terör estiriyor.
    Çok uzatmayacağım; 300 küsür liralık ceza değil mesele. Umarın yarın başına daha farklı bir olay geldiğinde sana işleyen kanun yanındakine işlemeyince bu dediklerini hatırlarsın. Kal sağlıcakla

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Başlıkla entrynin alakası yok. Siz keyfi olarak muayeneyi yaptırmayıp muayenesiz araçla gezip tozmaya devam etmişsiniz.
    Buna artı olarak belki bir nebze de olsa da muayenesiz aracı sürmeyip, muayeneye giderken ceza yeseydin; polis anlayışlı olabilirmiş yazık olmuş derdim.
    Ama insanları aptal yerine koyuyorsun, birilerinden destek alarak kendi egonu ve vicdanını tatmin etmek için çabalıyorsun şuan. Destek alamayıp gerçekleri yüzüne vuran kitleyle karşılaşınca gururun kırıldı bu sefer hırs yaptın kendini kanıtlamaya çalışıyorsun :D Burdaki insanlar malum parti seçmeni gibi sığır değil. Neyin ne olduğunu herkes çok iyi biliyor merak etme sen, biz anladık seni kralsın sen
    İsmailTKDMR ve ero__ bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ad hominem yapacağına mesajları başından beri okusaydın haklı olmadığımı söylediğimi görürdün.
    Evet iyi bir vatandaşım suça karışmıyorum, vergilerimi zamanında ödüyorum, askere çağırdıklarında gidiyorum. Ben devlete karşı olan sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Zaten bu yüzden devlet beni cezalandırıyor. Kamu bankasına milyonlarca lira borcu olanlar krallar gibi yaşıyor, kaçak inşaat yapanlar imar barışıyla ödüllerini alıyor, 22 suçtan sabıkası olanlar elini kolunu sallayarak sıradaki kurbanlarını seçiyor, mecliste tanıdığı olanlar trafikte terör estiriyor.
    Çok uzatmayacağım; 300 küsür liralık ceza değil mesele. Umarın yarın başına daha farklı bir olay geldiğinde sana işleyen kanun yanındakine işlemeyince bu dediklerini hatırlarsın. Kal sağlıcakla
    Hocam yazmayayim yazmayayim dedim ama dayanamadim. Her ne kadar kendin de hatali oldugunu soylesen de buraya yazim seklin, kendini savunman vs hatali oldugun halde onay bekliyor gibi davraniyorsun. Akli basinda kimse bu hatana "insanlik hali" diye bakmaz.

Muhtemelen senin gibiyim, hic bir suca karismadim, devletin herhangi bir kurumuna borcum yok, vergilerimi suresinden once (hatta bazilarinin yaptigi gibi son gune vergi affi olur diye beklemeden) oduyorum vs vs. Devlet bizim gibileri cezalandirmasina cezalandiriyor ancak bu bizim herhangi bir sekilde yukumluluklerimizi ortadan kaldirmiyor, sonucta bir duzen icinde yasiyoruz, anarsi (anarsiyi sag/sol vs gibi kavga seklinde anlayan embesiller icin isterlerse ekstra aciklama yapabilirim) icinde degil.

Kendi hatamdan dolayi 6 ay ehliyetim iptal oldu, bu sure icinde motosikleti sadece garajda calistirdim. Sokak aralarindan giderek polisten kacarak dahi surmedim. Ben mi salagim bu durumda?

Kanunlari, yonetmelikleri begenmesek bile uymak zorundayiz, toplum icinde yasamanin kurali budur. Toplum dedigin din/dil/irk/millet soylemleri ile yurumez/yonetilmez, kanunla/kuralla yonetilir.

Gecmis olsun, umarim bir dahakine sureler konusunda daha dikkatli olursun.
    espresso, tommygun, Luc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Basligi acan arkadas,

Sen burdaki kitleye bakma,bunlarin nerdeyse tumu trafikte yapilmamasi geren hareketleri yapar(en basiti emniyet seridi kullanimi)..

Muayene sadece 4 gun gecmis.. ve ertesi gune randevunun olmasi bu kisinin amacinin muayenesiz gezip tozmak olmadigini net sekilde gosteriyor.

Peki muayenesiz 1 gun gecirmek olumcul mu ? (Bazilari alkolu arac kullanimi bir tutuyor sanki) tabiki degil.

Basima gelse baslik acmazdim ama polise de acayip gicik olurdum.

Hayvan gibi kullanan apacilere,sigir tasir gibi insan tasiyan kamyonetlere(zeytin toplama zamani ayvalik - izmir yolunda siradan bir goruntu),500 motosikletin yaptigi kirliligi yapan egzoz muaynesinden nasil gectigi muamma araclara,trafigi katleden minibuslere,copunu karayoluna firlatan o.cocuklarina,karayolunda tehlike yaratacak cukur vslere gormezden gel,ama ertesi gune randevusu olan kisiye ceza yaz.

Yukardakilere goz actirmayan gorevini layikiyla yapan bir memursa helal olsun derim,ama oyle biri olmadigini hepimiz biliyoruz.
    Metehan07-70, DickName ve Proust 1912 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlıkla entrynin alakası yok. Siz keyfi olarak muayeneyi yaptırmayıp muayenesiz araçla gezip tozmaya devam etmişsiniz.
    Buna artı olarak belki bir nebze de olsa da muayenesiz aracı sürmeyip, muayeneye giderken ceza yeseydin; polis anlayışlı olabilirmiş yazık olmuş derdim.
    Ama insanları aptal yerine koyuyorsun, birilerinden destek alarak kendi egonu ve vicdanını tatmin etmek için çabalıyorsun şuan. Destek alamayıp gerçekleri yüzüne vuran kitleyle karşılaşınca gururun kırıldı bu sefer hırs yaptın kendini kanıtlamaya çalışıyorsun :D Burdaki insanlar malum parti seçmeni gibi sığır değil. Neyin ne olduğunu herkes çok iyi biliyor merak etme sen, biz anladık seni kralsın sen
    Emniyet şeridi hakkında entry açan adam bize burada ders veriyor Malum parti bir şahıs olsa direkt sen olurdun

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Emniyet şeridi hakkında entry açan adam bize burada ders veriyor Malum parti bir şahıs olsa direkt sen olurdun
    Ben inkar edip senin gibi ağlamıyorum reis ya, ben bi bok yiyosam hakediyorum. Sen yapıp ağlıyorsun onu napıcaz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yazmayayim yazmayayim dedim ama dayanamadim. Her ne kadar kendin de hatali oldugunu soylesen de buraya yazim seklin, kendini savunman vs hatali oldugun halde onay bekliyor gibi davraniyorsun. Akli basinda kimse bu hatana "insanlik hali" diye bakmaz.

Muhtemelen senin gibiyim, hic bir suca karismadim, devletin herhangi bir kurumuna borcum yok, vergilerimi suresinden once (hatta bazilarinin yaptigi gibi son gune vergi affi olur diye beklemeden) oduyorum vs vs. Devlet bizim gibileri cezalandirmasina cezalandiriyor ancak bu bizim herhangi bir sekilde yukumluluklerimizi ortadan kaldirmiyor, sonucta bir duzen icinde yasiyoruz, anarsi (anarsiyi sag/sol vs gibi kavga seklinde anlayan embesiller icin isterlerse ekstra aciklama yapabilirim) icinde degil.

Kendi hatamdan dolayi 6 ay ehliyetim iptal oldu, bu sure icinde motosikleti sadece garajda calistirdim. Sokak aralarindan giderek polisten kacarak dahi surmedim. Ben mi salagim bu durumda?

Kanunlari, yonetmelikleri begenmesek bile uymak zorundayiz, toplum icinde yasamanin kurali budur. Toplum dedigin din/dil/irk/millet soylemleri ile yurumez/yonetilmez, kanunla/kuralla yonetilir.

Gecmis olsun, umarim bir dahakine sureler konusunda daha dikkatli olursun.

Espresso sen bu yaziyi nasil begenirsin ya..

Bende seni anarsist bilirdim,yaxik yazik.

Al sunu izle de kendine gel biraz..muayeneymisss reddediyorum muayeneyi

Motosikleti
    RS200
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu yazacaklarımı açtığım konudan bağımsız düşünün lütfen;
    Kohlberg ahlaki gelişimi 3 ana evreye ayırıyor. Sizin yazdığınız bu kısmı da geleneksel evre olarak adlandırıyor. Dışarıdan bakınca aslında hoş ve anlamlı duruyor; kanunlara, kurallara uyarsak huzurlu ve erdemli yaşarız. Peki öyle mi? Nazi Almanyasını düşünelim, başta Yahudiler olmak üzere birçok gruba karşı kanunlar çıkarttılar, milyonlarca insanı öldürdüler.
    Savaştan sonra Adolf Eichman,holokostun mucitlerinden, mossad tarafından yakalanıyor ve mahkemeye çıkarılıyor. “Ben suç işlemedim kanunlar neyi söylüyorsa onu yaptım ben kötü bir insan değilim” diyor.
    Kohlberg’in üçüncü evresi gelenek sonrası evredir. İnsan haklarının, adaletin, özgürlüğün; kanunlar ve kurallardan daha çok ön plana çıktığı evredir. Bu sebepten dolayı bugün Eichman’a katil Schindler’e kahraman diyorlar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kohlberg ahlaki gelişimi 3 ana evreye ayırıyor. Sizin yazdığınız bu kısmı da geleneksel evre olarak adlandırıyor. Dışarıdan bakınca aslında hoş ve anlamlı duruyor; kanunlara, kurallara uyarsak huzurlu ve erdemli yaşarız. Peki öyle mi? Nazi Almanyasını düşünelim, başta Yahudiler olmak üzere birçok gruba karşı kanunlar çıkarttılar, milyonlarca insanı öldürdüler.
    Savaştan sonra Adolf Eichman,holokostun mucitlerinden, mossad tarafından yakalanıyor ve mahkemeye çıkarılıyor. “Ben suç işlemedim kanunlar neyi söylüyorsa onu yaptım ben kötü bir insan değilim” diyor.
    Kohlberg’in üçüncü evresi gelenek sonrası evredir. İnsan haklarının, adaletin, özgürlüğün; kanunlar ve kurallardan daha çok ön plana çıktığı evredir. Bu sebepten dolayı bugün Eichman’a katil Schindler’e kahraman diyorlar.
    Ortamı biraz gevşeteyim.

Megadeth'ten gelsin:
    "...
    And when you kill a man, you're a murderer
    Kill many, and you're a conqueror
    Kill them all... Ooh-oh you're a god!
    ..."

Bu arada Hannah Arendt Eichmann'ı kötü görmemiştir, katildir evet ama kötü veya psikopat vs. olduğu için değil. Oradaki Banality of Evil kavramı ilginçtir.

Benzerini bizler de yapmadık mı? Örneğin ben ilk çalışmaya başladığımda ofislerde sigara içmeyen bir sürü arkadaşımız varken fosur fosur sigara içerdik, ne hayvanlık ama. Kötü olduğumuz için yapmıyorduk, sadece teamül öyle idi. Bizden öncekiler çoluk çocuğun bindiği otobüslerde falan içerlermiş. (Yaşı yeten herkes kendine göre bir örnek bulabilir...)

Bundan çok değil 1-1,5 asır önce insanlar halen yaygın olarak köle kullanıyorlardı falan.

Karışık işler bunlar...
    espresso ve Proust 1912 bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben kanunlarin dogru oldugunu soylemedim, zorunlu olduklarini soyledim. Maalesef dunya mukemmel bir yer degil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)