Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Zamlar geri çekilir mi?

Katılımcı sayısı
87. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet çekilir.

16 18.39%
  • Hayır devam

71 81.61%
3. sayfa BirinciBirinci 123

Zamlar geri çekilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kur garantili mevduatın yükü üstüne, bir de bu.
    Sermayenin yükünü üzerimize almıştık (yıkmışlardı), şimdi de sanayinin yükünü yıkıyorlar.

"Sanayiye yığılan pahalı doğalgaz tarifesi, yeni düzenleme ile mesken tüketimine dağıtılacak. Böylece 3 kat pahalı doğalgaz tüketen sanayinin yükü azalırken, evlerdeki faturalar kabaracak."
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    İkinci elde fiyatların çekilmesi biraz zaman alır, çünkü piyasanın oturması beklenir. Sıfırda ve hızlı tüketim mallarında ise indirim gelecektir.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamlar o kadar içeri girdi ki, geri alsalar da can yakmaya devam edecek. 690 smc olmuş 214 bin lira, r25 92 bin. 10 bin ucuzlasa ne 20 bin ucuzlasa ne olacak...
    ahe bunu beğendi.

Motosikleti
    Fiyatlar düşerse inşallah
    Sanmam, hatta birdaha zam yer gibi bu milletin aç gözlülüğü yüzünden.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Dünyadaki enflasyon, FED taper/faiz, Rusya Ukrayna savaşı, varyantlar, selefi cihatçıların eline geçmiş bir devlet...

Bu soruyu sorabilmek veya konuyu tartışabilmek için döviz kurlarının bu seviyede kalacağına ve hatta ineceğini düşünüyor yada ihtimal veriyor olmanız lazım.

Eğer içinizde azıcık bir ümit dahi kaldıysa finansal okur yazarlığınızı ve gözlem kabiliyetinizi gözden geçirin lütfen. Faydanıza olur.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyadaki enflasyon, FED taper/faiz, Rusya Ukrayna savaşı, varyantlar, selefi cihatçıların eline geçmiş bir devlet...

Bu soruyu sorabilmek veya konuyu tartışabilmek için döviz kurlarının bu seviyede kalacağına ve hatta ineceğini düşünüyor yada ihtimal veriyor olmanız lazım.

Eğer içinizde azıcık bir ümit dahi kaldıysa finansal okur yazarlığınızı ve gözlem kabiliyetinizi gözden geçirin lütfen. Faydanıza olur.
    Soruyu sorabilmek için dediklerinizin herhangi birini yapmak zorunda değilim aslında. Ama gelen yanıtlar doğrultusunda kişilerin düşünce veya yorumlarını tartışmaya açabilirsiniz.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruyu sorabilmek için dediklerinizin herhangi birini yapmak zorunda değilim aslında. Ama gelen yanıtlar doğrultusunda kişilerin düşünce veya yorumlarını tartışmaya açabilirsiniz.
    Kusuruma bakmayın. Size yada bir başkasına direk cevap mahiyetinde söylemek istemedim.

--

Aslında bu konuyu tartışabilmekten bile çok uzağız. Başlığa yapmak istediğim ek tam olarak budur. Fiyatlar düşse de düşmese de malın değerinden bağımsız olarak ithal malın tüketimi tam olarak yasaklandı. Olaya hala piyasa dinamikleri içinde gerçekleşiyormuş gibi bakmak çok büyük yanılgı. Dolar düşse vergi artacak, vergi düşse dolar artacak. Bkz benzin.

Niye? Cari açık diye birşey var çünkü. Tavuk döner satıp teknoloji satın alamıyorsun. Babadan kalan bağı bahçeyi satıp bi süre öyleymiş gibi davranmak, bu yalana inanmak da mümkün tabi ama ondan sonra bakkala göndermeye kıyamadığın kızın 200 dolara arapların eline dürüm verince ağlamayacaksın...

Döviz yok, olan döviz faydadan çok zarar veren ithalatçıların ve müeahhitlerin verimsiz beş para etmez işlerinin subvansiyonuna ve akpye oy vermiş morukların bedava hastane ve ekmeğine akıyor.

Döviz mevduatına komisyon, %25 faiz, garantili tl mevduat derken yavaş yavaş 'sıradan vatandaş' için dövize erişim örtülü şekilde engelleniyor. Bir noktada dövize, dolayısıyla ithal mala erişiminiz tamamen ortadan kaldırılacak. Süreç içerisinde de elinizde avucunuzda ne varsa 'servet transferi' olarak birilerine akacak.

Sıradan vatandaşın dövizle ne işi olur söylemine dikkat edin. Bir sonraki aşama o işi bitirmek olacak.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusuruma bakmayın. Size yada bir başkasına direk cevap mahiyetinde söylemek istemedim.

--

Aslında bu konuyu tartışabilmekten bile çok uzağız. Başlığa yapmak istediğim ek tam olarak budur. Fiyatlar düşse de düşmese de malın değerinden bağımsız olarak ithal malın tüketimi tam olarak yasaklandı. Olaya hala piyasa dinamikleri içinde gerçekleşiyormuş gibi bakmak çok büyük yanılgı. Dolar düşse vergi artacak, vergi düşse dolar artacak. Bkz benzin.

Niye? Cari açık diye birşey var çünkü. Tavuk döner satıp teknoloji satın alamıyorsun. Babadan kalan bağı bahçeyi satıp bi süre öyleymiş gibi davranmak, bu yalana inanmak da mümkün tabi ama ondan sonra bakkala göndermeye kıyamadığın kızın 200 dolara arapların eline dürüm verince ağlamayacaksın...

Döviz yok, olan döviz faydadan çok zarar veren ithalatçıların ve müeahhitlerin verimsiz beş para etmez işlerinin subvansiyonuna ve akpye oy vermiş morukların bedava hastane ve ekmeğine akıyor.

Döviz mevduatına komisyon, %25 faiz, garantili tl mevduat derken yavaş yavaş 'sıradan vatandaş' için dövize erişim örtülü şekilde engelleniyor. Bir noktada dövize, dolayısıyla ithal mala erişiminiz tamamen ortadan kaldırılacak. Süreç içerisinde de elinizde avucunuzda ne varsa 'servet transferi' olarak birilerine akacak.

Sıradan vatandaşın dövizle ne işi olur söylemine dikkat edin. Bir sonraki aşama o işi bitirmek olacak.
    Daha önce demiştim biz mersedese bmw'ye binebilecek çapta insanlar değiliz ki birisi demişti vatandaşın mersedesle bemeweyle ne işi olur diye. Yani yavaş yavaş hakkımız olan 80'li 90'lı yıllara geri dönüyoruz. Lale devri bitti.

Afganistan seviyesinde zihin kapasitesi ile Almanlar gibi Fransızlar gibi yaşamak istedik olmadı.
    Ekrem_06, espresso ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce demiştim biz mersedese bmw'ye binebilecek çapta insanlar değiliz ki birisi demişti vatandaşın mersedesle bemeweyle ne işi olur diye. Yani yavaş yavaş hakkımız olan 80'li 90'lı yıllara geri dönüyoruz. Lale devri bitti.

Afganistan seviyesinde zihin kapasitesi ile Almanlar gibi Fransızlar gibi yaşamak istedik olmadı.
    Kapasite ile ilgili bir sorunumuz olduğunu sanmıyorum. Daha çok eğitim sorunu. (Kişisel görüşüm)

Bazen imkansızlıklardan, bazen bilinçli politikalarla, bazen de din alet edilerek cahil kaldık/bırakıldık.

Eskiden de bu böyleydi, bugün de devam eden bir süreç. Yoksa, kendine güvenen, eğitimli/bilgili bireylerin neler yapabildiğini görüyoruz.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bugün anket süresi doldu. Tahmin edebileceğiniz üzere büyük çoğunluk zamların geri çekilmeyeceği yönünde oy kullandı.
    Aramızda her şeye rağmen iyimser olanlar da var.
    Firmaların bir kısmı elinden geldiğince düşüşü yansıtmaya çalıştı.
    Motosiklet harici hayatta ise, en azından benim gördüğüm kadarıyla tık yok.
    Onlar da gerekçe olarak artan üretim, tedarik, işçilik gibi maliyetleri öne sürecektir. Ki bana göre haklılar da.

Evet çekilir.16 kişi 18.39%
    Hayır devam 71 kişi 81.61%
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güncel benzin fiyatı der kaçarım...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)