Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benzin ve motorin 12 TL’yi geçecek.(21 Aralık Salı )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gece yarısında zam gelen motorin ve benzin fiyatı 21 Aralık Salı gününden geçerli olmak üzere yine artırılacak. Firmalar tarife değişikliğine hazırlanıyor.

Dolar 16 TL’yi, euro 18 TL’yi aşarken, akaryakıt mamûllerinin fiyatı da haftada iki-üç defa artmaya başladı.

Kronos’un edindiği bilgiye göre; 21 Aralık Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 62 kuruş, motorine 54 kuruş zam gelecek. Son dakikada herhangi bir müdahale gelmemesi hâlinde benzin ve motorin 12 TL’yi geçecek.

ANA DAĞITIM FİRMALARI MESAJ YOLLADI: HAZIRLIKLI OLUN

Ana dağıtım firmalarından akaryakıt istasyonlarına e-posta ve kısa mesaj (SMS) ile gönderilen bilgi notunda, “Fiyat artışı beklenmektedir. Hazırlık yapmanız önemli rica olunur.” denildi.

18 Aralık 2021 Cumartesi saat 00.01’den itibaren benzine 66 kuruş, motorine 1,14 TL ve “otogaz” diye biline LPG’ye 77 kuruş zam gelmişti.

18 Aralık’tan itibaren üç büyük şehirde akaryakıt mamûllerinin litre fiyatı şöyle oldu:

İSTANBUL:

Motorin: 11,59 TL

Benzin: 11,49 TL

LPG: 8,91 TL

ANKARA:

Motorin: 11,53 TL

Benzin: 11,69 TL

LPG: 9,05 TL

İZMİR:

Motorin: 11,55 TL

Benzin: 11,71 TL

LPG: 9,01 TL

Akaryakıt fiyatları firmadan firmaya, şehirden şehre değişiklik arz edebiliyor.

Kaynak: https://kronos34.news/tr/benzin-ve-m...zam-hazirligi/ https://www.yurtgazetesi.com.tr/serv...r-h192599.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya ben mi yanlis hesap yapiyorum..bu doviz artisina ragmen fiyatlar cok ucuz kaldi sanki.

Dolarin kursunlarindan bizi koruyor baskanimiz galiba.resmen gogsunu siper etmis,darbeyi sonumleyip ondan sonra bize yansitiyir.helal olsun

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dolar artıyor, maaş eriyor. Ama çok şükür müteahhitler etkilenmiyor, onların garantileri dolar üzerinden.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar artıyor, maaş eriyor. Ama çok şükür müteahhitler etkilenmiyor, onların garantileri dolar üzerinden.
    Onların da g.tü tutuşmuş söylenilene göre muhalefetten randevu talep edenler varmış

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yahu eskiden hava soğuyunca genelde endurocu tayfa konular açardı:

-bu haftasonu şu dağa tırmandık, çamurla boğuştuk, çok eğlendik."
    -şu yaylada kış kampı yaptık, böyle eğlendik...
    -Günübirlik şuraya gazladık, güzel geziydi.
    vb...

Şimdi foruma girip başlıklara bakıyorum:

- Dolar XX değerini aştı!
    - Benzinde yeni rekor zam!
    - Yamahadan yeni zamlı liste!
    - Hondanın son zammı görenleri şok etti!
    - ABC markası da durmadı, işte zamlı liste fiyatı!!
    - Çok bunaldık ne olacak bu halimiz?
    vb...

Birtane çok lüks sayılmayacak hobimiz vardı, onu da bitirmeyi başardılar. Yanlış anlaşılmasın, sitemim bu başlıkları açan arkadaşlara değil,hem ekonomimizi hem psikolojimizi bozup bizi bu duruma düşürenlere ve onların her daim şakşakçılığını yapan kesime.

Alın size yeni Türkiye, eserinizle gurur duyun. Yıl olmuş 2021, Japon kanallarında ülkemizdeki ekonomik kriz ve ekmek kuyrukları haber yapılıyor.

Vallahi ben izlerken utandım, bu hale gelmemizde emeği geçenler ve destekçileri hiç utanıyorlar mıdır acaba?
    DickName, Stock Sever, volkan190 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hale gelmemizde emeği geçenler ve destekçileri hiç utanıyorlar mıdır acaba?
    Simdi soz bursali atpkuvvetmira da.
    Bir utanma var mi ? Yoksa oyna devam mi diyosunuz ;)

Motosikleti
    speederbike
    Tek parti sevicileri doluşmuş yine.

vb...

vb...

Birtane çok lüks sayılmayacak hobimiz vardı, onu da bitirmeyi başardılar. Yanlış anlaşılmasın, sitemim bu başlıkları açan arkadaşlara değil,hem ekonomimizi hem psikolojimizi bozup bizi bu duruma düşürenlere ve onların her daim şakşakçılığını yapan kesime.

Alın size yeni Türkiye, eserinizle gurur duyun. Yıl olmuş 2021, Japon kanallarında ülkemizdeki ekonomik kriz ve ekmek kuyrukları haber yapılıyor.

Vallahi ben izlerken utandım, bu hale gelmemizde emeği geçenler ve destekçileri hiç utanıyorlar mıdır acaba?
    haklı serzenişine bir şey diyemem ama bunu ülkece istedik. ülkede hala adalet ve eğitim konuşulmuyor. forumda bile en çok konuşulan şey. ekonomi ve din meseleleri. toplum adalete ve eğtime gereken önemi verir o zaman değişir. yoksa bugünlere gelmemizde toplumun %99 u suçlu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cumhurbaslani danismani tweet i

https://mobile.twitter.com/ayhan_oga...007705092?s=21

Nebati banka yoneticilerine faiz arttirmak tartismaya kapali demis.
    https://m.bloomberght.com/bakan-neba...usuldu-2294715

Bence bir plan var ama bu plan maalesef iktisadi degil sanki.baska seylerin pesindeler gibi

Bu hafta dananin kuyrugu kopar bence

Edit: cb danismanina cevaben yazilmis;

"Es Selamu Aleykum Sratalmüstakim üzre olan Sayın
    @ayhan_ogan
    Başkanım. Hayırlı, bereketli sabahlar ve sağlıklı ömür ihsan etmesini Allah'tan gönülden niyaz ediyorum. Allah'ın izni ile 21. Yüzyılın süperden de öte hiper gücü Türkiye'miz olacak."

Gecen selamlama uzerinde tartismistik,iste dogru selamlama bu.

Ne kadar arap gibi davranirsaniz o kadar sevap.
    DickName bunu beğendi.

vb...

vb...

Endurocular hâlâ geziyor fakat forum artık motosiklet. net olmaktan çıkıp iktisadi bilimler fakültesi olma yolunda emin adımlarla ilerlediği için pek gezi konusu açasım gelmiyor açıkçası. En son motosikletim krank kitledi onun hakkında bi konu açmıştım.

Şu son yazdıklarımdan sonra bile sen yandaşsın, iktidarcısın falansın filansın diye belirli kalıplar içine yerleştirmeye çalışanlar olacaktır illaki. Netekim böyle yapan birine bildiğim tüm küfürleri yazdığım için önceki üyeliğim banlanmıştı :D
    mesut hoca bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan, 'Akaryakıt fiyatları Avrupa'da bir euro civarında, bizde de bir euro civarında.

Bunu söyleyen maliye bakanı..güler misin, ağlar mı..

Avrupada asgari ücret 1500€, bizde neden 230€ ? madem öyle hesap ediyoruz, bizde de asgari ücret 1500€(27.681,59TL) olsun.

Burada siyaset, ekonomi, genel kültür vs konuşulmasına karşı olduğumu düşünmeyin. Ben Türkçüyüm , partici değilim. Yol başçımız Nihal Atsız'ın düşüncelerini benimsiyorum. Nedir o düşünceler ;
    Partilerin ülküsü yoktur, iktidara geçmek ve orada kalmak için her türlü tavizi vermekten kaçınmazlar..

Hal böyleyken herhangibi konuya fikrinizi yazıp yandaş akepeli damgası yiyebiliyorsunuz , tam aksini düşünelim forumda siyasal islamcı çoğunluk olsa fikrimi yazınca bu sefer de cehapeli ilan edilecektim. O yüzden elimden geldikçe foruma girmemeye gayret ediyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada siyaset, ekonomi, genel kültür vs konuşulmasına karşı olduğumu düşünmeyin. Ben Türkçüyüm , partici değilim. Yol başçımız Nihal Atsız'ın düşüncelerini benimsiyorum. Nedir o düşünceler ;
    Partilerin ülküsü yoktur, iktidara geçmek ve orada kalmak için her türlü tavizi vermekten kaçınmazlar..

Hal böyleyken herhangibi konuya fikrinizi yazıp yandaş akepeli damgası yiyebiliyorsunuz , tam aksini düşünelim forumda siyasal islamcı çoğunluk olsa fikrimi yazınca bu sefer de cehapeli ilan edilecektim. O yüzden elimden geldikçe foruma girmemeye gayret ediyorum
    https://www.turkishnews.com/tr/content/2015/07/25/huseyin-nihal-atsizin-vasiyeti/

Ben bunu saka saniyodum meger gercekmis

Haci gel sen vazgec bu islerden.milliyetcilik ok,ama manyaklik derecesinde olmamali

Ya inazuma bu mhp ne yapmaya calisiyo icerden biri olarak bize anlatsana ;)

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.turkishnews.com/tr/content/2015/07/25/huseyin-nihal-atsizin-vasiyeti/

Haci gel sen vazgec bu islerden.milliyetcilik ok,ama manyaklik derecesinde olmamali

Ya inazuma bu mhp ne yapmaya calisiyo icerden biri olarak bize anlatsana ;)
    Senin önceki nick de Uzay gemisiydi elleam, ne yaptın xmaxı satıp africa almış diyollar :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Senin önceki nick de Uzay gemisiydi elleam, ne yaptın xmaxı satıp africa almış diyollar :D
    Ahsha,salih le karistirdin galiba ?
    Surekli tokat manyagi yaptigim adamlar(aslinda bir kisi kaldi, fetos) salih dedigi olurdu,ama uzay gemisi(kendisine uzay istasyonu derdim) ile ilgim yok ;)

Motosikleti
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklı serzenişine bir şey diyemem ama bunu ülkece istedik. ülkede hala adalet ve eğitim konuşulmuyor. forumda bile en çok konuşulan şey. ekonomi ve din meseleleri. toplum adalete ve eğtime gereken önemi verir o zaman değişir. yoksa bugünlere gelmemizde toplumun %99 u suçlu.
    Evet eğitim konusunda tamamen haklısın. Ama eğitim neden zamanında bu kadar konuşulmadı biliyor musun?

Eğitim ve adaleti katlettiklerinde bir avuç insan "yahu yeter, bu kadar da olmaz" dedikçe, birileri "yetmez ama evet" diye bağırıyorlardı.

Çünkü o sıra ekonomi rayında, herkesin işleri tıkırında, cepleri de doluydu.

Ama şu unutuldu; sen eğitimi ve adaleti katledersen, en sonunda ne yaparsan yap sıra ekonomiye de gelir ki o noktada fakirliği ve krizi tüm halk yaşayarak hisseder. Artık saklayacak bir şey kalmaz.

Ekonomi çökmeden çok önce gelen uyarı sinyallerini bazılarımız anlatıyordu ama dinleyen yoktu, resmen duvara konuştuk yıllarca.

Evde ufak çocuklarına süt alamayan ailelere "eğitim çok önemli" diye anlatamazsın. Şu anda ülkenin bir kesimi evine et, süt götüremediği, bu soğukta ekmek kuyruklarında beklediği için dolmuş durumda.

Yani elbet ülkecek bir şeyleri yanlış yaptık ama kimse kusura bakmasın, "yetmez ama evet" diyen kesimle kendimi aynı oranda suçlu göremiyorum...

https://i.hizliresim.com/hu8omob.jpg

Endurocular hâlâ geziyor fakat forum artık motosiklet. net olmaktan çıkıp iktisadi bilimler fakültesi olma yolunda emin adımlarla ilerlediği için pek gezi konusu açasım gelmiyor açıkçası. En son motosikletim krank kitledi onun hakkında bi konu açmıştım.

Şu son yazdıklarımdan sonra bile sen yandaşsın, iktidarcısın falansın filansın diye belirli kalıplar içine yerleştirmeye çalışanlar olacaktır illaki. Netekim böyle yapan birine bildiğim tüm küfürleri yazdığım için önceki üyeliğim banlanmıştı :D
    Ne mutlu sana hocam, hala gezilere devam edebiliyorsun.

Açık konuşayım, benim ekonomik durumum da kötü sayılmaz, çok şükür motosikletim de var.

Ama son 10 yıldır belki de ilk defa bu soğukta Besaş ekmek kuyruğunda (başka şehirlerde halk ekmek deniyormuş) yaşlı insanları görünce inan evimde rahat oturamaz oldum.

Markete gidiyorum, et, süt, yumurta, tereyağı ateş pahası. Hadi ben alıyorum pahalı da olsa, ama kasada aldığı ürünlere parası yetmeyip birkaçını geri bırakan insanları görmeye başladıkça boğazıma birşeyler düğümleniyor. Gördüğüme yardımcı olmaya çalışıyorum ama bu sahneler ülkenin her yerinde yaşanıyor.

Arkadaşlarla, akrabalarla ne zaman konuşacak olsak 3 cümle sonra laf hayat pahalılığına geliyor. Herkesin psikolojisi bozulmuş durumda.

Kimsenin keyfi kalmamış durumda. Hani halktan kopuk tipler olsak bizde bilirdik "amman bize ne ya aç olan porsiyon küçültsün" deyip keyifle uludağa kayak yapmaya gitmeyi.

Ama bu ekonomik krizi gördükçe arkadaşlarla motorla gezmek bile içimizden gelmiyor hocam.
    espresso, okanbagiscan, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu Nihal Beygirsiz denilen hırt, tescilli Atatürk düşmanı Rıza Nur delisinin manevi evladı değil mi? Onun fikirlerini takip edenler ancak "türkçü" olurlar. Yani "Türk"lüğün ticaretini yaparlar.
    Hırbonen ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Bahsettiğiniz manzaralardaki insanlara bireysel bazda ben de üzülüyorum, ama toplumsal bazda en ufak bir üzülmem yok. Çünkü biliyorum ki o yokluk çekenlerin yaklaşık yarısı bizzat bu manzaranın sorumlusu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Nihal Beygirsiz denilen hırt, tescilli Atatürk düşmanı Rıza Nur delisinin manevi evladı değil mi? Onun fikirlerini takip edenler ancak "türkçü" olurlar. Yani "Türk"lüğün ticaretini yaparlar.
    Tanimiyodum bu kisiyi,beygirsiz in neden boyle oldugu anlaşıldi simdi.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz manzaralardaki insanlara bireysel bazda ben de üzülüyorum, ama toplumsal bazda en ufak bir üzülmem yok. Çünkü biliyorum ki o yokluk çekenlerin yaklaşık yarısı bizzat bu manzaranın sorumlusu.
    Aşağı tükürsek sakal yukarı tükürsek bıyık durumu gibi hocam, valla sende haklısın.

Kurunun yanında yaşta yanıyor böyle. Belki o kuyrukta bekleyen yaşlıların yarısı malum partiyi desteklemiştir ama bu hallerini görünce dayanamayıp hepsine birden üzülüyorum.

En büyük kötülüğü de gençlere yaptık. Abartmıyorum 10 gençten 8 i yurt dışına nasıl giderim diye düşünüyor. Valla yazık...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)