Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Köprü zammı protestosu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    fikir güzel ama illegal bir aktivite olduğu için toplu olarak bir eylem yada bir protesto statüsüne gireceğini düşünmüyorum ayrıca nasıl plakayı kapatacağınızı merak ettim...kenara çekip plakayı sökü sora tekrarmı takıcaksınız...biraz akılcı ''protesto'' lar ortaya atarsak daha yararlı olacağını düşünüyorum hem böylelikle birçok insanıda muhtemel bir hata yapmaktan geri çekmiş oluruz
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tıtanium C³R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda C³F 250»» Olacak İnş :))
    Arkadaşlar evet milletimiz kuzu ama bu çark böyle de dönmez. Kimse kusura bakmasın ama birileri benim ödemek için beslenmemden, giyimimden ve sosyal faaliyetlerimden mecburi olarak mahrum bırakıldığım (ki maaş üzerinden ödenen vergi, aldığım yiyeceklerdeki, giysilerdeki, benzindeki, kullandığım telefondaki KDV, Özel İletişim Vergisi , MTV ,ÖTV vs. vs...) vergilerimle boğazda balık keyfi yapıyorsa ben sesimi çıkarırım arkadaş. Burada yapmamız gereken bilinçli insanlar olarak toplu sekilde hareket etmek ve halkımızı da bilinçlendirmek. Gazetelerin sadece magazin sayfalarından ibaret olmadığını öğretmek.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Protesto iyide uygulama yanlış.Başka bir fikir olabilir.Hoş bu yönetim anlayışıyla nereye kadar gidilebilirse? Ben artık hiçbişeyden ümitli değilim.Sadece köprü ücretiyle çözülecek bişey olsa tamamda....
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı aybiketa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köprü motosikletlere bedava olacak diye bir söz verilmemiş miydi ? ben mi yanlış hatırlıyorum ?
    evet söz verilmişti bak zam yaptılar yaaa4 ytl verecez şimdi ne olduu haaa ulan ben 4 ytl ye 50 km yol gidiyom be vermem ben ya alla alla... kapatırım plakayı bezle tamam ilerdede açarım bi kere yaptım
    98 Beygir.....

mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    arkadaslar birbirimize koyun moyun dicegimize cozum uzerine seyler konuşsak olmazmı.bu topigi ilk gordugumde daha ilk yazıyı okumadan işte mt toplanmaya karar verdi diordum ama mt nin sadece muhalif(lafta)arkadasları biraraya gelmiş..zaman geçiyor ve hemen toplanıp kendimizi gostermeliyiz organizasyondan anlayan bu işe zaman ayırabilcek arkadasları tekrar davet ediyorum buraya!!!Düzgün bir protestoyla (tabiki kanunlara aykırı olmayan) tepkimizi belirtelim hiçbirimiz birşey kaybetmeyiz bakarsınız kazanırız...herkese saygılar

aybiketa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    beyin fırtınası tam gaz !

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazmayacaktım ama yazacam yine, lafta muhalif dediğiniz insanlar daha önce benzin zammı protestosu için bi taraflarını yırtıp günlerce debelendiler, ama 100 tane t-shirt çıktı çıka çıka(o da t-shirt sayısı, alanlar 100 kişi bile değil)... Eyleme yanaşmak bi tarafa bi de karşı topicler açanlar oldu. Hadi şimdi gelin de yapın protestoyu. Bu da fos çıkacak, sonuç belli.
    İnsanlar neden dalga geçti bu topicle sandınız, paraları çok ve zamlar umurlarında değil diye mi? Buradan bişey çıkmayacağını anladıkları içindi... Keşke çıksa da biz de lafta muhalif kalsak...
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    arkadaşlar tepkimizi yasal yollarla gösterelim lütfen!!!
    ayrıca motorla köprüden fazla geçmiyorum diyenler unutmasınlar ki sadece özel arabalar ve motosikletler geçmiyor köprüden.
    dolmuşa vs. bindiğinizde de köprüden geçiyorsunuz ...
    bu aynı arabası olmayan ama benzin zammı yüzünden dolmuşa-otobüse taksiye daha fazla para verecek insanların benzin zammına karşı tepki vermesine benziyor.bi şekilde hepimizi etkiliyor yani...duyarsız kalmayalım...
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav arkadaşım kendi adına konuşurmsun??
    nıye vereceğim(ben ayda yılda 1 kere geçiyorum)sebeb ne nasıl bir devlet anlayışıdır ki?
    bir vilayetin 2 yakasını birbirine bağlayan köprü için para alsın adınada köprü ücreti d esin...
    devlet in en başta gelen görevlerinden birisidir vatandaşına ulaşım konusunda ımkanlar sunmak....
    çünkü o yüzden vergi alıyor..
    vergilerin bu ülkede nereye harcandığı bellimi sankihangi yönetim bu ülkede aldığı vergiyi halka yol,su elektrik olarak geri getirmiş

hala yollar patates tarlası gibi,hala turizm yörelerinde bile tam gün elektrik kesintisi yasanıyor,daha suyun girmediği kaç köyvar kadınların kuyulardan su cektiği...

bence 3ytl değilde 5 hatta 10 ytl verelim bunları böle protesto edelim belki biraz utanma duyguları vardır

sloganda su olabilir alıntı gs tribünlerindendir

beş milyon yetmez 10 milyon olsun paranız yoksa para verelim ooo oo oooo

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    o OGS nin bide çıkışı var hatırlatırım çıkışta trafik polisi gel kardeşim senin şu gazeteyi bir okuyalım arkadaşlar spor sayfası hanginizin plakasında transfer haberlerine bakıcam demicek heralde köprü fiyatının 3 katı cezayı ben öderim diyosan o başka tabi motosiklet dergisi bile yapıştırırım plakaya

daha yaratıcı bir fikir yokmu yaaa

arkadaşlar ben kendi fikrimi sizlerle paylaşmak isterim.......

bu ülkede bu güne kadar bir çok şeyin protestosu eylemi oldu eylemleri yapılan protesto yürüyüşleri ve konuşmalarının sonunu hep beraber ana haber bültenlerinden izledik çok kişinin canı yandı...

ve soruyorum belki ben farketmemiş duymamış görmemiş olabilirim hangi eylem yada protestodan sonra fiyatlar geri çekildi yapılan zam geri alındı indirime gidildi??? geri adım atmazlar bu bu ülkenin kaderidir

ingilterede bir tarihte süt ' e zam yapılmış hemde çok ufak bir zam zaten süte nekadar büyük zam yapabilirsinki tüm halk kapısının önüne kadar dağıtımı yapılan sütleri 1 hafta boyunca almamış kapının önünde biriken ve bozulan sütlerden sonra ingiltere de süt fiyatları na yapılan zam geri alınmış üstelik eski fiyatınında altına çekilmiş.... eylem yapalım almayalım dememiş ama kimse halk zaten duyarlı ve birlik..!!!!

sonuç alınamıyacağını bildiğimiz için yırtınmaların sonucunda bir şey elde edilemeyeceğine inandığımız için bu tip konularda isteksiz kalabiliyoruz ben kendi adıma konuşayım ben bu düşüncede olanlardanım...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    Alıntı deer_152 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vergilerin bu ülkede nereye harcandığı bellimi sankihangi yönetim bu ülkede aldığı vergiyi halka yol,su elektrik olarak geri getirmiş

hala yollar patates tarlası gibi,hala turizm yörelerinde bile tam gün elektrik kesintisi yasanıyor,daha suyun girmediği kaç köyvar kadınların kuyulardan su cektiği...

bence 3ytl değilde 5 hatta 10 ytl verelim bunları böle protesto edelim belki biraz utanma duyguları vardır

sloganda su olabilir alıntı gs tribünlerindendir

beş milyon yetmez 10 milyon olsun paranız yoksa para verelim ooo oo oooo
    yaw devletin utanıcağını sen inanıyormusun utansalar bu zammı
    yapmazlardı

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar Protesto varsa bende katılıyorum yeterki şurada şu zaman deyin bende 2 kezz geçtim köprüden bezle kapayıp plakayı..Süpper oluyo yakalanmadığım müddetcede yapıcam.O 4 kaada 50 km den fazla yol gidiyorum
    Motorize Birlikler K.lığı......

DrRaptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Dadyw Dd250e-9
    Arkadaşlar...
    Prosteto çok güzel ..HAklı tepkimizi her şekilde göstermemiz gerektiğine inanıyorum... Ücret ödemeden geçmekten dava açmaya kadar...
    İşin bir de kanuni yönü var....
    Aramızda mutlaka hukukçu arkadaşlar da vardır. Gelin toplu olarak işi kanuni yönden değerlendirelim. Gerekirse TÜKODER ile işbirliğine gidip bu konu hakkında dava açalım.

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    belki de, bu aralar yapılan "beyaz kurdele" kampanyası gibi bir tepki olabilir..
    bu genelde yapılan en sessiz sakin tepkidir, en sorunsuz olan..
    daha önce de siyah kurdeleler asmıştık arabalarımıza, motorlarımıza..
    şimdi de buna benzer bir şeyile tepkimizi gösterebiliriz..
    sanırım yapılabilecek tek şey bu... ?
    geri adım atılacağını hiiiç sanmıyorum zaten

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    benzin fiyatları geri çekilmiş hadi bakalım

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    hadi bakalım hayırlısı

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Savaş Abi'nin de dediği gibi muhalif olmak bir miktar sorun yaratıyor hayat boyunca... korkmuyorum ama zaman zaman düşünüyorum, beni de yakında taksim meyda'nında ibret-i alem sallandırabilirler. olsun...

hadi bakalım toplanın açın bir başlık, yapalım eylemimizi dediğimiz zaman şu başlığı patlatacak olan (muhtemelen ben bu mesajı yazdıktan sonra patlatmayacaklardır) üyelerden hiç birinin (istisnalar kaideyi bozmaz) fikirler somutlaştırıldığı anda ortada olacağını düşünmüyorum.

plakaları kapatıp köprüden geçme olayına gelince; bu forumdan yasal olmayan herhangi bir konunun destek toplamak için duyuru yapılmasına karşıyım. biz kanunsuzlar değiliz. eylem olacaksa da kanunlar çerçevesinde olmalı. ne olabilir? yavaş geçme eylemi olabilir ya da ikinci köprüden geçilerek 4 ytl nin tamamı 10 ykr halinde ödenebilir.

ama benden size bir tavsiye, fazla heveslenmeyin. bırakın görmeden paçaları sıvamayı, derenin ortasındayken sıvamak ruh ve bden sağlığı açısından en sağlıklı olanıdır. çünkü biz gazlı/gazcı milletiz. üç kişi çıkar gazı verir, gazı üç bin kişi alır. ama sdece gazlı olduğumuz için sağlam bir gaz çıkarma operasyonu sonrasında ortada belki 5 (ama genelde 3) kişi tam anlamıyda rüzarda kalmış bostan korkuluğu hesabı kalırlar.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

DrRaptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Dadyw Dd250e-9
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş Abi'nin de dediği gibi muhalif olmak bir miktar sorun yaratıyor hayat boyunca... korkmuyorum ama zaman zaman düşünüyorum, beni de yakında taksim meyda'nında ibret-i alem sallandırabilirler. olsun...

hadi bakalım toplanın açın bir başlık, yapalım eylemimizi dediğimiz zaman şu başlığı patlatacak olan (muhtemelen ben bu mesajı yazdıktan sonra patlatmayacaklardır) üyelerden hiç birinin (istisnalar kaideyi bozmaz) fikirler somutlaştırıldığı anda ortada olacağını düşünmüyorum.

plakaları kapatıp köprüden geçme olayına gelince; bu forumdan yasal olmayan herhangi bir konunun destek toplamak için duyuru yapılmasına karşıyım. biz kanunsuzlar değiliz. eylem olacaksa da kanunlar çerçevesinde olmalı. ne olabilir? yavaş geçme eylemi olabilir ya da ikinci köprüden geçilerek 4 ytl nin tamamı 10 ykr halinde ödenebilir.

ama benden size bir tavsiye, fazla heveslenmeyin. bırakın görmeden paçaları sıvamayı, derenin ortasındayken sıvamak ruh ve bden sağlığı açısından en sağlıklı olanıdır. çünkü biz gazlı/gazcı milletiz. üç kişi çıkar gazı verir, gazı üç bin kişi alır. ama sdece gazlı olduğumuz için sağlam bir gaz çıkarma operasyonundan sonrasında ortada belki 5 (ama genelde 3) kişi tam anlamıyda rüzarda kalmış bostan korkuluğu hesabı kalırlar.
    gaz konusunda haklısın ... (gazı sever milletimiz .. biz de dahiliz buna tabi, kendimizi ayrı tutmaya gere yok)
    köprü geçişleri için biliyorsunuz CHP yürütmeyi durdurma kararı alınması için dava açtı. Bizim de yapmamız gereken Köprü geçişlerinde motorsikletlerin verdiği ücreti hakça bir seviyeye indirmek için uğraşmak. (yapabilirsek ücretsiz olması için tabii ki)
    Umarım somut birşeyler ortaya koyabiliriz...

fear_factor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    Alıntı aybiketa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyin fırtınası tam gaz !
    Üzülme aybiketa; ben daha önce harbiyede ölen 2 motosikletli arkadaşımız için toplanalım ve basın açıklaması yapalım dedim. Kimsenin g.tü yemedi.. Bu sitede bence sürüden ayrı düşünen adam sayısı iki elin parmaklarını geçmez.

Ben siteye üye olduğum zaman daha aykırı sesleri duyabileceğimi sanmıştım ( daha doğrusu ummuştum ) ama hayal kırıklığı ... zaten uzun zamandır da hem siteye yazmıyorum hem de girip ne oluyo ne bitiyo diye bakmıyorum.. zaten gördüğüm kadarıyla değişik bişey olduğu da yok...

Neyse AYBİKETA ; Devletten denen mekanizmadan tırsıyor bizim insanımız, bu motorcu yada değil farketmiyor. SES VER; SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ mantığı sende, bende ve daha 3-5 kişide var... maalesef...

Tıtanium C³R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda C³F 250»» Olacak İnş :))
    Eski bir devrimcinin de dediği gibi " Gençliğimde devrimciydim, Tanrım bana halkımı değiştirecek güç ver diye dua ederdim. Orta yaşa geldiğimde halkımı değiştiremediğimi gördüm, Tanrım bana ailemi ve çevremdekileri değiştirecek güç ver diye dua etmeye başladım. Şimdi ise Tanrım bana kendimi değiştirecek güç ver diye dua ediyorum ama SANIRIM GEÇ KALDIM."

Unutmayalım ki değişim bireyden başlar. Az kişi katılıyor diye yapacağımız protestolardan vaz geçmeyelim. Ben inanıyorum ki her gecen gün sayımız artacak. Sadece Kararlı olalım.

Koministlerin listesinin ilk sırasına beni yazın :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler