Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Nereye Gider Bu Halimiz...

Motovento
    REKLAM ALANI

Valla şu tabloya bakınca hiç iyi yere gitmiyoruz: https://motorisk.net/blog/sifir-motosiklet-fiyatlari/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu sitem içeren bir yazıdır:

Eskiden bu tip başlıklarda muhalif arkadaşlar gelip; "burası siyaset yeri değil, ayrıca ülke dimdik ayakta siz abartıyorsunuz!" minvalinde sözler söylediler.

Ufak tartışmalar yaşanırdı sürekli. Biz onlara "yapmayın, etmeyin, bakın aynı gemideyiz, bakın bizde bu vatanı seviyoruz ama bu gidişat doğru değil, gelin az bize kulak verin!" dedikçe bize burun kıvırdılar.

Yönetenler yaptıysa vardır bir sebebi deyip, garip argümanlarla (bize göre kötü, onlara göre iyi olan) gidişatı savundular.

Şimdi bakıyorum forumda muhaliflerden yeller esiyor.

Paramız Afgan afganisi karşısında bile değer kaybetmeye devam ediyor. Hani şu "talibanın yönettiği" ülke.

Aslında eminim ki çoğu bu başlıklara girip okuyordur. Sanmasınlar ki haklı çıktığımız için keyifliyiz veya sevinçliyiz, bilakis göz göre göre bu hale geldiğimiz için 2 kat üzgünüz ve kızgınız. Çünkü bu durumu öngörmemize rağmen bir şeyleri değiştirmeye gücümüz yetmedi.

Peki takım tutar gibi partizanlık yapmaya, inatla doğruya yanlış, yanlışa doğru dediğinize değdi mi?

Kaybedenler sadece siz veya biz değiliz, bu ülkenin asıl kaybedenleri 18-25 yaş aralığındaki hayata yeni atılacak gençleri oldu.

Biz yaşlılar belki paramızdan ve alın terimizden kaybettik ama o gençlerin çoğu paradan çok daha değerli olan umutlarını kaybettiler.

Emeği geçenlerin ellerine sağlık diyorum, şimdi kendilerini alkışlayabilirler...
    digowen, espresso, DickName ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Muhalif biziz onlar yandaş...

Motosikleti
    1998 electra glide
    Pek iyi bir yere gitmiyor. Şuan düzeltilmeye başlasa minimum 30 yıl sürecek olan bir süreç içerisine girdi bile Türkiye, Eski parayı yani şuanki TL yi kullanma ihtimali ortadan kalktı, Paranın kökten değişmesi gerekiyor artık bu saatten sonra. 2023 e bağlı olarak seçilen taraf yine aynı olursa Yeni Venezuella olarak gözlerimi açarız bir sonraki güne.

Motosikleti
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhalif biziz onlar yandaş...
    Aslında ülkeya bakış genellersek haklısın. Ama forum ortamında bu arkadaşlar son zamanlarda pek ortalıkta gözükmediğinden ve azınlıkta kaldıklarından kendilerini "muhalifler" olarak nitelendirmek istedim.

Bir diğer sebebi de "yandaş" yakıştırmasının bu iktidardan nemalanan kesim için kullanılması. Bu forum ortamındaki hiçbir iktidar partisi destekçisinin yandaş olduğunu düşünmüyorum.

Bence tamamen takım tutarcasına fanatiklik söz konusu. Ayrıca malum partinin İslam dinini tekeline almışçasına tavırları yüzünden kendilerini dini sebeplerle oraya ait hisseden de büyük bir kesim var.

Belkide bu ekonomik krizde hepimizden daha fazla etkilenenler onlardır ama, fikirleri değişmiş midir, işte orasını bilemem...
    DickName bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Muhaliflere muhalif demek istediniz yani. Düzeltelim de sonra "Biz muhaliftik, siz reisçiydiniz" demesinler.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhaliflere muhalif demek istediniz yani. Düzeltelim de sonra "Biz muhaliftik, siz reisçiydiniz" demesinler.
    Desinler hocam, canları sağ olsun Eğer onlar iktidara muhalif olacaklarsa, varsın bana da sen reisçiydin desinler, razıyım.

Yeter ki bir şeyler değişsin artık.

Motosikleti
    speederbike
    Yok öyle. Herkes dediğinin arkasında duracak.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ülkeya bakış genellersek haklısın. Ama forum ortamında bu arkadaşlar son zamanlarda pek ortalıkta gözükmediğinden ve azınlıkta kaldıklarından kendilerini "muhalifler" olarak nitelendirmek istedim.

Bir diğer sebebi de "yandaş" yakıştırmasının bu iktidardan nemalanan kesim için kullanılması. Bu forum ortamındaki hiçbir iktidar partisi destekçisinin yandaş olduğunu düşünmüyorum.

Bence tamamen takım tutarcasına fanatiklik söz konusu. Ayrıca malum partinin İslam dinini tekeline almışçasına tavırları yüzünden kendilerini dini sebeplerle oraya ait hisseden de büyük bir kesim var.

Belkide bu ekonomik krizde hepimizden daha fazla etkilenenler onlardır ama, fikirleri değişmiş midir, işte orasını bilemem...
    çok enterasn dimi birileri ki bu büyük bir çoğunluk dini sebeplerle kendilerini oraya ait hissediyorlar. ben ise tamamen dini sebeplerle onlardan nefret ediyorum.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    PISA sonuçlarında Türk insanının %60'ının "okuduğunu anlamadığını" gösteren sonuçlar açıklandığında ciddiye alınmamıştı.

Motosikleti
    speederbike
    Ki bunlar umut bağlanan Z kuşağının sonuçları. 50-60'lık amca ve teyzelerde bu oran %90'a çıkar.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Herkes seçimlerinin sonuçlarını görene kadar devam eder , etsinde.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    işin saçma tarafıda sadece reyiz için oy veren tamamen 0 bilgili öğrenmeye , merak etmeye , sorgulamaya kapalı bir kısım var.

Çalıştığım yerde var 2 3 kişi adam diyor ki geçinemiyoruz o bu diyorum seçim olsa kime verirsin rte diyor peki diyorum o olmasan aday o zaman akp ye

vermem asla ben sadece o başta diye veriyorum diyor ki bunların daha ilk okula giden çocukları var hiç düşünmüyorlar benim çocuklarımın geleceği ne

olacak vs diye adama diyorum en son ne zaman ailenle bir yerlere gidip ailece dışarıda yemek yedin ben gitmem masraf diyor hobin var mı diyorum işim

olmaz öyle şeylerle diyor ne için yaşıyorsun diyorum cevap yok sadece ev iş ve telefonda geçen hayat
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı brhn X. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BUNUN TEK BİR ÇARESİ VAR YAŞLILAR ÖLECEK GENÇLER YAŞLI OLACAK BUGÜNÜN GENÇLERİ YARININ ÜLKESİNİN KARAR VERENLERİ OLACAKTIR.
    Bugünün gençleri gelecekte farklı mı olacak sanıyorsunuz?
    Bu kadar İmam Hatip, orta sınıfın çökertilmesi, düzgün üniversitelere savaş açmak niyeydi sanki?
    Dünün bugünün yaşlıları görünürde Allah, kitap, Sakarya, arka planda arsa-avanta ile ülkeyi sattı.
    Yarının yaşlıları da farklısını yapmayacak.
    DickName bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    O soysuzlarda omurga yok. En ufak bir menfaat için vatanını, şerefini ve onurunu satan kişilerden herhangi bir duruş beklenemez zira onlarda namus ve şeref olgusu yoktur. Sorsan kimse a.k.p sine oy vermedi ama 20 senedir iktidardalar.
    Yarın rüzgarın yönü değiştiğinde dün ATATÜRK'e söven haysiyetsizler en büyük ATATÜRK savunucusu olacak.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tayyip baba, ekonomimiz uçuyor, şahlanıyor; dünya bizi kıskanıyor şeklinde konuşuyor. Siz onu yalancı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Adam son üç ayda dolar'ın değerini yüzde yüze yakın arttırdı - daha ne istiyorsunuz?

Nankör olmayın.
    Eskiden bu tarz ironilere gülerdim ama artık hiç keyfim kalmadı, gülemiyorum da. Eğlenmeyi, gülmeyi unutacağız bu gidişle. Göz göre göre hayat standartlarımız elimizden çalınıyor, malum şahıslar trilyonları kendi aralarında paydaş ediyorlar. Herkes gibi sinir ve stres doluyum. Pimi çekilmiş bomba gibi dolaşıyoruz sokaklarda, evimizde, işyerimizde...
    Voltaren bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İktidar değişene kadar düzelme olmayacak. Hergün bir öncekinden kötü olacak.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    bu ülkede malesef çok zor. Bizim ülkemiz geçmişiyle hesaplaşmayı çok sevdiği gibi, geçmişine balık hafızalıdır aynı zamanda. Dolayısıyla bu iktidar gittiğinde şuan taparcasına peşinden koşanlar, bizlere en büyük destekçi sizdiniz diyecekler. Tıpkı fetö köpeğinde olduğu gibi. En basiti benim çocukluğumda anavatan partisi vardı. Seçimlerde ülke haritasın komple bunların logosuna bürünürdü. Şuan bir tane onları destekleyen bulamayız. halbuki o dönem anap'ta,dyp'de siyaset yapan bi sürü insan şuan ve iktidar partisi döneminde aktif siyasette rol aldı.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Nass ortada , Nass ortada diye gezenlerde ortada , reza zarrab ve benzerleri , bakara-makara da ortada , yapacak birşey yok ....
    Cumhuriyet ve Önerdikleri de ortada.
    Milli İrade ortada.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , nasılsınız diye sormayacağım çünkü çoğumuz ruh sağlını yitirdi. 1 günde 2 tl artan dolar karşısında artık içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. Eskiden keyifle gezerdim motor ilanlarını belki alırım diye fakat öyle bir noktaya geldi ki bakmak bile istemiyorum.
    Sık sık açıklanan güncelenen fiyat listesine bakıp bu fiyata alınırmı derken hooop tekrar yeni liste. Eğer motor almayı düşünen varsa devir kötü biraz para biriktirmekte fayda var yani borç ile almayın. Ha boşta paranız var ise ozaman KOŞARAK gidin ve alın.(Yürümek ile koşmak arasında ciddi anlamda fiyat oynuyor tecrübe edindim ! ) Alacağınız bu yüksek fiyatlı ürünler emin olun ilerde yine ucuz kalacak..

Nasıl düzelir, kaç yılda toparlanır bilemiyorum ama Türkiye de bir ürünün fiyatı yükseldiye hiç bir zaman inimyor. Arkadaşım fransa da işe başlıyor diye onun adına seviniyorum niye mi, çünkü refah seviyesi yüksek olacaktır. Sohbet ederken isveçteki bir arkadaşı karı koca 2 maaş ( 3000bin'er euro) ile 1 yılda ev ve sıfıra yakın volvo araç alacaklar. Biz eşimle iki maaş malesef günü kurtarır olduk.

Ha bu arada bu yazıyı yazarken 16.80 olan dolar 17.15 oldu, siz okurken kaç olacak =)
    17,94 lira güncel kur ile selam
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler