Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çek-Çek sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam dostlar. Ben Bursa'da yaşıyorum.

Sokaktan kağıt toplayanlar var, çek-çek tabir edilen iki tekerlekli, uzun bir arabaları var, ona dolduruyorlar hurdaları.

Bunlar son zamanda Bursa'nın her tarafını sarmış durumda. Tiplerine bakıyorum, Türk desen değil, Kürt desen değil, çingene desen o da değil. Ne oldukları belli değil, ürkütücü bir görünümleri var.

Günün her anında, her sokakta, trafiğin aktığı yolda sağa çekiyorlar, çöplükleri karıştırıyorlar.

Bu da yetmezmiş gibi son zamanda otobanda da görmeye başladım bunları. 90-100-120 km/s süratle trafiğin aktığı yolda, sağda, kaldırımdaymış gibi yürüyorlar o çek-çek arabalarıyla.

Bir gün, sağ şeritte giderken, bir virajı döndükten sonra bir anda karşı karşıya geldim bunlardan biriyle, biraz dalgın olsam kaza yapacaktım.

Yani yok mu bu tehlikeye "dur" diyecek bir makam bu memlekette?

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu galiba yasaklamış bunları, bu kağıt toplama işini belediye bünyesinde gerçekleştirmeye başlamış, yanlış hatırlamıyorsam.

Öyle de olması gerek, zira dediğim gibi tehlike oluşturuyorlar.

Artı başta tiplerinden bahsettim, gece görsen tırsarsın bunlardan, her türlü suçu işleyebilecek tıynette tipler gibi geliyor bunlar bana.

Tayyip babanın hediyesi işte bu tipler de bize.

Motosiklet Online
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F (2008)
    Üstat İstanbul'un nispeten iyi bir semtinde ikamet ediyorum. Ben her saat başı bu arkadaşları görüyorum semtimde, çalıştığım diğer semtte, ailemin ikamet ettiği öteki semtte de sürekli varlar. Konuştukları dili anlamıyorum, Kürtçe olabilir, Arapça olabilir, farklı bir Türkçe olabilir ya da değişik başka bir lisan olabilir. Kendi kafa yapımı tanıyorum, zaman zaman ırkçılığa varan cümlelerim vardır ama ben bu arkadaşlardan hiç rahatsız olmadım, olamadım. Ben bizim mahallede bu arkadaşların karıştığı bir suç olayına denk gelemedim. Ben bu arkadaşların gözlerinin içine dik dik baksam bile onların gözlerini kaçırıp başka yerle ilgilendiklerine şahit oldum. Hocam boşver, sen sıfır tecrübeyle Mt süren adamsın, senin için risk değil bu adamlar.

sen sıfır tecrübeyle Mt süren adamsın, senin için risk değil bu adamlar.
    Ne bileyim hocam, sanki karanlık, ıssız sokakta karşı karşıya gelirsek, bıçağı çekip, "Sökül lan paraları" diyecekmiş gibi geliyorlar bana.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F (2008)
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne bileyim hocam, sanki karanlık, ıssız sokakta karşı karşıya gelirsek, bıçağı çekip, "Sökül lan paraları" diyecekmiş gibi geliyorlar bana.
    Hocam inan en azından bizim buradakiler için konuşayım çok naif insanlar. Muhtemelen toplumdan tepki çekmemek adına ekstra dikkatliler. Burada denedik adamların gözünün içine dik dik baktık sapık gibi olay çıksın diye, zerre sallamadılar, muhattap olmadılar bizimle.
    espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam inan en azından bizim buradakiler için konuşayım çok naif insanlar. Muhtemelen toplumdan tepki çekmemek adına ekstra dikkatliler. Burada denedik adamların gözünün içine dik dik baktık sapık gibi olay çıksın diye, zerre sallamadılar, muhattap olmadılar bizimle.
    Olabilir hocam, ben de abartıyor, ya da yanlış algılıyor da olabilirim elbette.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F (2008)
    Olabilir hocam, ben de abartıyor, ya da yanlış algılıyor da olabilirim elbette.
    Estağfurullah, sizin memleketi bilemem ama bizim burada adamların tek yaptığı kulaklık kullanarak birileriyle kendi dillerinde konuşmak. Elbet farklı şehirlerde kötü olaylar yaşanmış olabilir, ben bilemem. Mesela bizim o.ç muhtar, ailemin ikamet ettiği ilçedeki Ak Parti'nin yavşak ilçe başkanı bunlardan daha fazla zararlı.
    espresso, YasinC, Voltaren ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YBR 125
    benim tilt olduğum otobanda çiçek, su satan tipler. levente doğru giderken bu malum tipleri görürsünüz zaten oradan düzenli geçen biri hepsinin suratını bilir. bir de üzerine siyah bornoz alarak gezen var orada o zaten takdire şayan.
    bir gün bu tipitipler yüzünden biri kaza yapacak.
    birbilent ve Voltaren bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suriyeli diye tahmin ediyorum evet otobanda denk geliyor birde tek şeritte örneğin geçen mudanya yolunda izmir yoluna dönüşte tek şeritte denk geldi adamı arabayla geçemiyorum iki tane s viraj var arkası kuyruk oldu korna basıyorlar adam bana bakıp gülüyor adamında yapacak birşeyi yok gerçi. Bak eskiler öyle değildi ama. Trafiğe dikkat ederlerdi.

Fakat suç konusunda katılamam içlerinde elbette vardır fakat insanlarında yapacak başka işleri yok. Adam zaten dipte istese torbacılık gasp vs. yapar sokakta kalacağına içeri girer yatar. Bir çok suçlu sırf bu yazdığım olay yüzünden içeri giriyor. Salgından dolayı bazı hükümlüleri saldılar ya bir kaçıyla konuştum. Abi iş yok içerden salındık diye ev yok karnımız aç o sıralar ramazandı iftarda anca karnımızı doyurabiliyoruz illa birine mi zarar verip içeri girelim diyorlardı. Şimdi bu adamların elinde tek geçim kapısı olan işide alırsan seni beni öldürüp içeride hayatını idame ettirmesi kalıyor seçenek. Bunun yerine daha farklı araçlarla belediyelerde bu insanlara iş sağlanabilir. Jandarma olarak görev yapınca bir çok insanla konuşup tanışma şansın oluyor ve zamanla karşıdan tanımaya başlıyorsun insanları. İşsiz kalmak çok tek kişi için bile zorken ailesi olması dahada beterdir.
    tommygun, espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Voltaren ve savaskayan bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ....sanki karanlık, ıssız sokakta karşı karşıya gelirsek, bıçağı çekip, "Sökül lan paraları" diyecekmiş gibi geliyorlar bana....
    hocam bıçak çekip gasp yapacak tıynetteki adam akşama kadar çöp tenekelerini karıştırıp kağıtmı toplar , garibanların günahını alma ben bu insanlara , geri dönüşüme yaptıkları katkı nedeniyle saygı duyuyorum..
    espresso, Alman_ ve Voltaren bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25
    aynı şekilde sen de bıçak çekip sen sökül lan paraları dersen afallar.
    çivi çiviyi söker hesabı
    Voltaren bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    O hafta siz neredeydiniz bilmiyorum ama, konu bir hafta kadar Türkiye'de gündem oldu. (Bir hafta demek, malum, Türkiye'de uzunca bir süre gündemi meşgul etti demek)
    Ufak bir google araştırmasıyla, kimin yasakladığını, kimin destek olduğunu, bu kişilerin kimler olduğunu, neden yasaklandığını falan, hepsini bulabilir, bilgi alabilirsiniz.
    espresso ve Voltaren bunu beğendiler.
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam dostlar. Ben Bursa'da yaşıyorum.

Sokaktan kağıt toplayanlar var, çek-çek tabir edilen iki tekerlekli, uzun bir arabaları var, ona dolduruyorlar hurdaları.

Bunlar son zamanda Bursa'nın her tarafını sarmış durumda. Tiplerine bakıyorum, Türk desen değil, Kürt desen değil, çingene desen o da değil. Ne oldukları belli değil, ürkütücü bir görünümleri var.

Günün her anında, her sokakta, trafiğin aktığı yolda sağa çekiyorlar, çöplükleri karıştırıyorlar.

Bu da yetmezmiş gibi son zamanda otobanda da görmeye başladım bunları. 90-100-120 km/s süratle trafiğin aktığı yolda, sağda, kaldırımdaymış gibi yürüyorlar o çek-çek arabalarıyla.

Bir gün, sağ şeritte giderken, bir virajı döndükten sonra bir anda karşı karşıya geldim bunlardan biriyle, biraz dalgın olsam kaza yapacaktım.

Yani yok mu bu tehlikeye "dur" diyecek bir makam bu memlekette?

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu galiba yasaklamış bunları, bu kağıt toplama işini belediye bünyesinde gerçekleştirmeye başlamış, yanlış hatırlamıyorsam.

Öyle de olması gerek, zira dediğim gibi tehlike oluşturuyorlar.

Artı başta tiplerinden bahsettim, gece görsen tırsarsın bunlardan, her türlü suçu işleyebilecek tıynette tipler gibi geliyor bunlar bana.

Tayyip babanın hediyesi işte bu tipler de bize.
    İstanbul Valiliği, 23 Ağustos’ta yaptığı açıklamada “Şehrimizde izinsiz-ruhsatsız atık toplama ve ayırma faaliyetleri; başta çevre ve halk sağlığı sorunları olmak üzere, kayıt dışı ve sağlıksız koşullarda istihdama yol açmakta, ayrıca kamu zararı ve haksız kazanca sebebiyet vermektedir. Bütün bu olumsuzlukları gidermek amacıyla denetimlerimiz devam ediyor, devam edecektir” ifadeleri kullanılmıştı.
    Voltaren bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk desen değil, Kürt desen değil, çingene desen o da değil.
    Mehmet Akif diyor ki:

Kimi hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
    Hani, tâuna da züldür bu rezil istilâ!
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bu konuda yalnız değilim demek ki , ters yöne giren bir çekçek , hafif ticari ile arama girdi , beni sıkıştırdı devrildim.
    Otoyol vb karşıma çıkıyorlar olmadık yerde.
    Yoğun saatte trafiği etkiliyorlar.
    Eve giderken işlek bir yolu toplama merkezi olarak kullanıyorlar , tehlike oluşturuyorlar.
    Düzenleme şart , bu arada evet eğitimsiz arkadaşlar , kolay bir iş değil ama gariban edebiyatı yapmak gereksiz , bugün hurda kağıdın tonu 1000 tl'nin üzerinde ve çöpten herşey çıkar (Bir dilenci ile gide gele arkadaş olmuştuk , 6 yıl öncenin parası ile cuma günleri en az günlük 200 tl kazanıyordu bunu İstanbul'daki potansiyeli örneklemek için yazdım).
    Voltaren bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Urduca veya peştu dili olabilir.
    Dünyanın en çok göçmene sahip ikinci ulkesi olmak.
    Voltaren bunu beğendi.

Ankara'da da haddinden fazlalar. Ekmeğinin peşinde olanları vardır ama bir kaçını hırsızlık yaparken yakaladık. Daha doğrusu yakalayamadık, dükkanın önüne çekip marketlere ürün dağıtan toptancıların arabasından malzeme çalınınca kamera kayıtlarına bakmak istiyorlar 3-4 hırsızlık vakaasının hepsi bu arkadaşlar tarafından gerçekleştirilmiş.
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f
    Birkaç sene önce Rosso 2 lastiklerle karda sürme salaklığı yapmıştım. 10 km yol gittim, evin bir üst sokağındayım. Sokağa inen dik sayılabilecek yokuşun ortasında lastikler bıraktı artık. Motor altımdan kaydı gitti, ben de şans eseri ayaklarımın üstündeydim. Aşağı doğru koşuyorum ama hiçbir kontrolüm yok. Bu korktuğunuz adamlardan biri "çekçek"ini bırakıp beni tuttu, yere yapışmaktan kurtardı.

Benimkisi sadece bir anekdot, belki geneli sizin dediğiniz gibidir bilemem.
    Çalmayan, çalışan adamdan zarar gelmez sanki
    Voltaren, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Her ne kadar trafikte ve ana yollarda o el arabalarını sürmelerini onaylamasam da yine de alın teriyle ekmeğini çöpten kazanmaya çalışan bu kişilere gaspçı/hırsız yakıştırması yapılmasını kabul edemem.
    Adamlar çöpten karton/plastik toplayarak bir şekilde geçinmeye çalışıyorlar.

Ayrıca ırkçı bir kişi olmasam da bu sığınmacıların da ufaktan kendi ülkelerine gönderilme vakti geldi de geçiyor. 9 milyon mülteci nedir arkadaş, bu ekonomi bu yükü nasıl kaldırsın?

Velhasıl hayallerde şehirler avrupa gibi olacakken hayatlarda sokaklar pakistan, bangladeş, somaliye benzedi.

Bu arada birinin önünü kesip "ver lan paraları" demesinden endişe eden adamda para var demektir.

Hadi yine iyisin voltaren, ceplerin dolu, ne de güzel dertlerin var senin
    Voltaren ve Alman_ bunu beğendiler.

1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)