Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kawasaki zx6r satmak mı yoksa tamir ettirmek mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    2005 model zx6r ım var eksantrık zinciri sipop stator konjektor... bir kaç birşey daha toplam 10 bin masraf cıkartık.

bunu yaptırmakmı daha mantıklı yoksa satıp ta neye bincez?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Satarsan R25 bile alamazsın hocam şu an, zx6r'a binen adamı da kafakafaya takasa verip binebileceği hiçbir motosiklet keyiflendirmez. Ha üstüne 50bin koyarım+10 bin bakım masrafını da koyarım 50 60 binde benim motor eder dersen 110 120bin liraya yakın keyfi verecek, sorun çıkarmayacak motosikletler var.

Motosikletin mazisini biliyorsan, uzun zamandır sendeyse kazası belası yoksa yaptır bin bence. İleride bir de rektifiye yese ömür boyu götürür bir makina, canavar. Bir de alacağın motorda bir sıkıntı olup olmadığını bilmeden alacaksın, gidip motosiklet alıp bir de ona masraf yapmak var. Malum piyasada sıfır motosiklet yok çünkü.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çok güvendiğin bir ustan varsa , isçiliğinden eminsen onarımı düşün , çevrende böyle bir usta yoksa kendinde bu konulardan anlamıyorsan masraf etmeden satmaya çalış , tabi alacak kişiyi bilgilendirerek..

Motosikleti
    MT25 2016
    masraflar standart şeyler. yaşı var motorun statör, konjektör, egzantrik zinciri istemesi normal. motorundan memnunsan hiç heyecan arama bence. model yılı yükseltmek için üzerine çok para koyman gerekir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Yazdigin tum masraflar normal masraflar.motosikletini seviyorsan yaptir tabiki satma.ne kadar ediyor bilmiyorum ama ssnirim alabilecegin temiz bir 250 cc olur

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    cbr250 binerim dersen sat.motoru tanıyorsan biliyorsan devam parça parça topla yada toplat.2005 model de harbiden eskiymiş ama fenadır güzeldir yok yere satmaktansa binmesen bile satma koy ileride değerlendirirsin

Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    motor 2 senedir bende memnumun tabi 2005 model illaki kazası vardır ben alırken çok bakmadım blok sağlam olsun yeterli grajanı çatlakmış yok boyası kaparmış

bunlara takılmadım. r25 e bindim konforlu geldi ama bisiklet gibi geldi gitmıyor.ustama güveniyorum bakalım sonucu yazarım buraya her yaptırmadığım gün bana kacıyor parca fiyatları uçuyor.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bekledikça masrafın artıyor sende biliyorsun.hemen bir fiyat çıkarttır ustana bizde merak ediyoruz ne kadar tutabilir ?

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    4 silindirli motosiklet için kur böyle yüksekken 10 bin tl masraf sayılmaz. Yaptırıp kullanmak daha mantıklı

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bence yaptır sür satıcaksan bile yaptır öyle sat emin ol ufak da olsa arızalı motorda saçma sapan fiyat kırmaya çalışıyorlar motor elinde kalır satamazsın ama tamir ettirirsen sorunsuz çalışırsa rahat bir şekilde satarsında ya da kullanırsında ama ben olsam şu ekonomik koşullarda yaptırıp tutardım motorumu

Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    motoru ustaya bıraktım sadece orjinal konjektoru 2800 tl çıkması 2000 tl orjınal olsun artık eski sahipleri SCOTER konjektoru takmşlar motora

karar aldık ustala ne varsa yapalım sökmüşken bitince yazarım

Motosikleti
    MT-09 SP
    Doğru olanı yapmışsın satsan 2 aya kalmaz keşke demeye başlardın

Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    Birde o yaştaki motorlar elindeki patlar masrafı bitmez diyenler kardeşim sen orjinal parcasını takmassan scoter konjektoru takarsan patlar tabi..

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun mekaniğinde şase amortisör vb. ciddi bir düzeltilemez hasar yoksa yaptır devam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tamir ettir kullanmaya devam et model i kaç olursa olsun altındaki motosiklet gayet iyi bir motosiklet 2006 model çok da eski değil

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamir ettir kullanmaya devam et model i kaç olursa olsun altındaki motosiklet gayet iyi bir motosiklet 2006 model çok da eski değil
    Adam 1978 model Kawasaki Z650 ile Ingiltere'den cikip Finlandiya'ya gitmis geri donmus, biz toplum olarak 50.000km yapmis 5 yillik motosiklete eski deyip model yukseltmeye calisiyoruz, kafamiz garip calisiyor.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devir elindekini tutma devri, fiyatı çılgınlar gibi artıyor ama sadece elimizdekilerin değil herşeyin. Eskiden motosiklet almak için verdiğimiz rakamlar artık işletme maliyetlerine gidiyor.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    10 bin masrafsa hiç düşünme yaptır derim.Ocak ayı itibariylede yeni zamlar gelecek,maliyetlerin daha artar.Makineyi sağlam toparlayıp bakımlarını aksatmadan uzun vade kullanırdım şahsen yerinizde olsaydım.Artık yeni motor almak gibi bir lüks kalmadı.Eldeki motorlara iyi bakıp düzgün kullanma devri bu zamanlar.Bugün 10 bin tl masrafınız olur ama motorunuz değeride çok artar.Yani kısacası motorunuzdan memnunsanız,sürüşü size keyif veriyor ve tatmin ediyorsa maceraya atılmaya gerek yok şu dönemde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)