Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Speed Up Baga Hakında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malum fiyatlar uçuşa geçti. Bütçeler yerde sürünüyor. Yerli üretim bir baga gördüm. Japon skuter modelleri için de üretim yapmışlar. Fiyatlar da uygun. Benim yavru Burgman için düşünüyorum. Fakat, nedir? Ne değildir? İşte bütün mesele bu.
    Var mı bilen, duyan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bunu bilmiyorum ama zamanında address 110 skuterim için dr pulley kullanmıştım gayet iyiydi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    normal bagalardan farkı şekli şeklinden dolayı varyatörü bir kaç mm daha fazla açar bunun sonucu top speed e ufakda olsa etkisi olur alırken normal bagalara göre 1 gr üstünü almanızı tavsiye ederim ancak burgmanın tam olark kaçlık baga kullandığını bilmediğim için tam bir baga gr mı söyliyemem

bu arada tam olarak mantığı şu şekilde dr pulleyin videosunda var

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    çabuk aşınıyor 200 km sonra çöpe atmak zorunda kalırsınız

ya orjinal alın yada dr pulley

bende dr pulley var senelerdir taş gibi sorunsuz

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bilmiyorum ama zamanında address 110 skuterim için dr pulley kullanmıştım gayet iyiydi.
    Dr.pulley kullandım.Çok Iyidir. Fiyat hariç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çabuk aşınıyor 200 km sonra çöpe atmak zorunda kalırsınız

ya orjinal alın yada dr pulley

bende dr pulley var senelerdir taş gibi sorunsuz
    Üzerinde orijinal baga var. Yetkili servis taktı. 5000 km yaptım. Temizliğe gittigimde bagalar gebermiş dediler. Speed up da o kadar dayanırsa yeter bana. En azından fiyat uygun.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dr. Pulley baga kullanmak cuzdanınızdan başka birşeye zarar vermez. Yani yüksek derecede zarar vermez. Burada anlatmak istediğim şu seçeceğiniz ağırlığa göre (Yanlış hatırlamıyorsam baga ağırlığı arttıkça top speed yükseliyor serilik yani hızlanma düşüyor. Ağırlık azalınca da tam tersi.) bir şeyden kazanırken diğer tarafta başka bir şeyi kaybedeceksiniz. Motorlarımızın (marka model farketmeksizin) sınırları var. Siz ağır baga seçtiğinizde, motorunuz kısmen daha hızlı gidecek fakat yüksek hızda fren performansınız sabit kalacak. Hafif baga seçtiğinizde ise motor serileşeceği için yakıt sarfiyatınız artacak gibi gibi.
    Pulleyin artısı baga şeklinden dolayı varyatörü daha fazla daha fazla açabilmesi ve (kendim tecrübe etmesemde) dış kaplamasının daha kaliteli bir malzemeden yapılmasından mütevellit bir tık daha dayanıklı diye biliyorum. Vakti zamanında Dr. Pulley 190 tl iken "Speed Up" adında şekli Pulley benzeri bir baga denemiştim. O zaman için 50 tl ye aldım Speed Up bagayı. Tam 4 kat fiyat farkı vardı. Orjinal ağırlığında aldım diye hatırlıyorum. Montaj sonrasında hızlanmamın arttığını farkettim fakat top speed 5 km kadar düştü. 5 bin km sonunda 2-3 tanesinde aşınmalar başlamıştı. Bagalar orijinal ya da Pulley olsaydı aşınma miktarı nasıl olurdu bilemiyorum. Ben Speed Up aldığımda orijinal baga 80 tl idi bu arada.
    Ayrıca benim vaktim vardı o zamanlar ve alet edavatımda vardı. Ve bu işlerle uğraşmasınıda severim. Her yağ bakımında varyatörü söker temizlerdim dabriyajı söker temizler düzleşen balata yüzeylerinin ve dabriyaj tasını zımparalardım. 500 km müthiş performans ve konfor versede özellikle 1000 km sonra kalkışlarda titreşim ve performans kaybını hissetmeye başlardım.
    Bu kadar yazdın arkadaş ne tavsiye ediyorsun dersen. Al orjinalini bak keyfine. Çünkü ister orijinal ister başka marka tak varyatör sisteminin çalışma şeklinden dolayı zamanla kirlenecek performans ve konfor kaybıyla karşılaşacaksın. Attığın taş ürküttüğün kuşa deymeyecek.
    Son olarak ne takarsan tak varyatör kurulumu kesinlikle yağsız yani kuru olmalı. Denendi tecrübe edildi.
    Yani ben f/p açısından memnun kalmıştım.

Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani ben f/p açısından memnun kalmıştım.
    Bilgiler için teşekkür ederim.

Sonuçta orijinal bagaları 5000 km kullandım. Değiştirmek gerekiyor dediler. Speed up şeklen Dr.Pulley çakması. Fiyatı 137TL. Orijinal baga 400 TL. İkiside 5000 km. giderse her temizlikte baga değiştiririm. Yine kardayım.
    Bir kaç ay 100 metre çok dik yokuşu olan ve yokuş başında kalkış yaptığım bir yerde bulundum. Bu tür durumların bagaları üzdüğünü biliyorum. Fakat, yine de orijinal baga gözümden düştü. Polini baga var. 410 TL. Bonkör bir günüme denk gelirse polini alırım. Speed Up ise çantada keklik.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Orijinal tasarım olan Dr.Pulley'i taklit etmiş bir markayı, ucuz da olsa ben takmam, ayrıca kolayca aşındıklarını duydum..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için teşekkür ederim.

Sonuçta orijinal bagaları 5000 km kullandım. Değiştirmek gerekiyor dediler. Speed up şeklen Dr.Pulley çakması. Fiyatı 137TL. Orijinal baga 400 TL. İkiside 5000 km. giderse her temizlikte baga değiştiririm. Yine kardayım.
    Bir kaç ay 100 metre çok dik yokuşu olan ve yokuş başında kalkış yaptığım bir yerde bulundum. Bu tür durumların bagaları üzdüğünü biliyorum. Fakat, yine de orijinal baga gözümden düştü. Polini baga var. 410 TL. Bonkör bir günüme denk gelirse polini alırım. Speed Up ise çantada keklik.
    5000km'de baga mı değişiyor?
    Benim xmax 9500km oldu, 10bin bakımında bir de baga masrafı mı çıkacak başıma? Eyvah eyvah.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Benim motor 26.000 km geldi. Üzerinde orjinal bagalar duruyor ve gayet iyi durumda , 5.000 km de bagaların bitmesi çok ilginç.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal tasarım olan Dr.Pulley'i taklit etmiş bir markayı, ucuz da olsa ben takmam, ayrıca kolayca aşındıklarını duydum..
    Eskiden bende öyle yapıyordum. Fakat, o günler geride kaldı. Artık uçuştayız

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000km'de baga mı değişiyor?
    Benim xmax 9500km oldu, 10bin bakımında bir de baga masrafı mı çıkacak başıma? Eyvah eyvah.
    Ürerinde gelen bagalar 25 bin km. de değişti. Yetkili serviste orijinal baga kayıs takıldı. Aylarca çok dik yokuşlu ve yokuş başında kalkış yapacak bir mekanda kullandım. Bunlar bagaları üzer biliyorum. Yine de orijinal bagalar 5000 km de cavlağı çekmemeliydi.

Alıntı volkan190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 26.000 km geldi. Üzerinde orjinal bagalar duruyor ve gayet iyi durumda , 5.000 km de bagaların bitmesi çok ilginç.
    Eğer titreme falan yoksa muhteşem bir durum. Nazar demesin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden bende öyle yapıyordum. Fakat, o günler geride kaldı. Artık uçuştayız

Ürerinde gelen bagalar 25 bin km. de değişti. Yetkili serviste orijinal baga kayıs takıldı. Aylarca çok dik yokuşlu ve yokuş başında kalkış yapacak bir mekanda kullandım. Bunlar bagaları üzer biliyorum. Yine de orijinal bagalar 5000 km de cavlağı çekmemeliydi.

Eğer titreme falan yoksa muhteşem bir durum. Nazar demesin.

5.000 km de bir varyatör temizliği ve 10.000 km de bir detaylı varyatör temizliği yapılırsa kayış ve bagalar uzun km'ler gider , tabiki motoru nasıl kullandığınıza bağlı , bununla ilgili motoruma yapılan varyatör bakımının linkini paylaşıyorum. Servislerde bu kadar detaylı yapmıyorlar. Bu yüzden kayış ve bagalar çok çabuk yıpranıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=i8ig2DLcX90 detaylı bilgi edinek için buradan izlemenizi tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler