Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta şirketi nereye şikayet edilir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-09 SP
    Yaklaşık 3 ay önce bir kaza yaptım. Arkadan aracın çarpmasıyla motor sağa yattı. Hız çok düşük olduğu için şükür motorda da bende de ciddi birşey yok. Şort, kısa kollu tişört ve parmak arası terlikle düşüp çiziksiz kalktım.

Tutanak tutuldu, dosyayı yetkili servise verdim ama 3 aydır sonuç yok. En sonunda artan fiyatlardan dolayı değer kaybını azaltmak için ve sigorta şirketinden sonuç alınamadığı için cebimden yaptırmayı düşünüyorum.

Karşı tarafın sigortası ethica sigortaydı. Bayinin dosya açılma talebine geri dönüş yapmıyorlar. Biraz araştırınca bu sigorta şirketinin çok fazla insanı mağdur ettiğini gördüm. Benim motorum fazla zarar görmedi ama motor pert olsaydı hakkımı alabilmek için uzun yıllar sürecek bir mahkeme maceram olacaktı ama yine de süreç aynı olacak gibi. Yarın Bir avukatla görüşüp vekalet vereceğim. Süreç nasıl işler, bu konuda tecrübesi olan var mı? Sigortacım kesin olarak mahkemelik olursunuz diyor ama işi oraya vardırmadan bu işin başka oluru yok mu? Bu arada motor xmax-400 masrafı ortalama 5-6 bin lira civarı. Hasar kaydı işlenip işlenmemesi konusunda hala kararsızım. Motor resmen mimlenmiş oluyor.

Bu arada ethica sigortadan uzak durun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    en ucuz sigorta yapan şirketlerden biridir ethica.
    ayrıca siz fark etmez iseniz ve ustanızda işgüzar ise yan sanayi parça yazdırır/kullanır mağdur olursunuz.
    mahkeme dava kısmını bilmem ama araç toparlanır iken titizlik ile inceleyin derim. sigorta expertize gelip parça kaydı tuttuğunda kesinlikle yanında olun. usta halleder ya demeyin tavsiyemdir.

bir kaç sene önce kaza sonrası aracımızın farı değişti, yan sanayi ürün kullanmışlar. aracı teslim aldıktan bir kaç gün sonra fark ettik, elden bir şey gelmedi bir şey yapamadık.
    Ozan arıcı bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bir sigorta oto hasar dosya uzmanı olarak ''dosya açılma talebine geri dönüş yapmıyorlar'' kısmını anlayamadım
    Sana çarpan araç kusurlu ve hasar evrakların eksiksiz ise servis sigortayı arar yada online sistemlerinden hasar ihbarında bulunur (bunu sizde yapabilirsiniz) hasar dosyası açılarak eksper atanması yapılır. Eksper araç ve evrakları kontrol eder. Eğer bir eksik yada usulsüz bir durum yoksa onarım onayını verir ve işlemler başlar.

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    Hemen bir Cimer kaydi olusturun en kotu size izlemeniz gereken yolu belirtiyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)